Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Fonksiyonel Özelliklerine Göre Hasta Yatakları

hasta yatagi sabah

Hayat, başlı başına bir mücadele alanı ve hızlı bir koşuşturmadan oluşmaktadır. Bu mücadele ve koşuşturma, her insan için yıpranma ve yorulmayı ifade eder. Yeterli sağlık koşulları sağlanmadığında ise bu yıpranma durumu, kendini ciddi sağlık problemleri olarak göstermektedir. Bu durumda sağlığın geri kazanılmasına yönelik çabalar, kişinin hem zamanını hem de ekonomik durumunu zorlayacak sonuçlar doğurabilir. Bu gibi durumlarda, alınacak tedavi ve istirahat koşulları, kişinin eski yaşam şartlarını yeniden yakalamasında belirleyici olmaktadır. Bu yüzden sağlığa yapılan yatırımlar, her geçen yıl artarak büyümektedir.

İnsan Sağlığı İçin Riskler

İnsan için geçmiş çağlarda, hayatta kalabilme ihtimali oldukça düşük olmaktaydı. Günümüzde başta tıp olanakları olmak üzere gelişen teknolojinin değiştirdiği yaşam standartları, pek çok açıdan bu durumu değiştirdi. Ancak günümüz dünyasında, özellikle endüstrileşmenin getirdiği yaşam standartlarıyla birlikte artan nüfusun ve diğer pek çok unsurun yeni sağlık sorunlarına yol açtığı görülmektedir. Bununla birlikte, kişinin yaşam tarzının da sağlık durumu üzerinde belirleyici etkisi, çok açıktır. Sağlığı olumsuz etkileyen unsurlar, hemen her kişide benzer sonuçlara yol açabileceği gibi, etkisini uzun yıllar boyunca belirgin bir şekilde göstermeyen sağlık problemleri de mevcuttur. Ancak yeterli sağlık olanağının kullanılmasıyla, bu riskler büyük ölçüde azaltılmaktadır. Kaliteli bir sağlık standardı, hasta yatağı gibi gelişmiş sağlık teknolojilerinin sağladığı etkilerle mümkündür.

Hasta yatağı mağazasından bir görünüm
Hasta yatağı mağazasından bir görünüm

Yatağın Tedavideki Değeri

Sağlık problemleri, kişiyi kısmen veya tamamen hareketsiz bırakabilir. Bu hareketsizlik, en temel ihtiyaçların bile yardımsız giderilmesine engeldir. Bununla birlikte, bir başka kişinin yardımı bile gelişmiş bir tıbbi yatak desteği olmaksızın, son derece zahmetli ve tıbben sakıncalı olabilmektedir. Bu durumda, hasta karyolası gibi modern tıbbi çözümler, sıklıkla kullanılmaktadır. Sağlık problemlerinde, kişinin bütün zamanı yatarak istirahat halinde geçtiğinden, uygulanacak tedavi kadar, kişinin kullanacağı yatağın işlevsel özellikleri de önem taşımaktadır. Sıradan bir yatak, sabit bir konumda ve tek parça bir yapıda olduğundan, kişinin hastalık zamanında ihtiyaçlarını gidermesinde büyük zorluklara sebep olacaktır.

Modeller Hangi Farklı Fonksiyonlara Sahiptir?

Hasta yataklarında çok çeşitli özelliklere sahip gelişmiş modeller bulunmaktadır. Bunlar arasında, havalı yatak modeli, felç gibi sağlık sorunlarında hastanın hareketsizliğinden kaynaklı problemleri ortadan kaldırmaya yönelik bir çözüm sunmaktadır. Yatak yüzeyi hava ile şişerek sağa ve sola doğru hastayı nazikçe hareket ettirmekte, bu sayede hastanın belirli zaman aralıklarında düzenli olarak yatış pozisyonunu değiştirmektedir. Bu özellik, otomatik bir şekilde devam etmekte olup, başka bir kişinin fiziksel yardımına gerek duyulmadan gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte diğer modellerimizde bulunan özellikler, farklı sağlık sorunlarının verdiği sıkıntıları en sağlıklı şekilde kolaylaştırmaya yönelik teknolojik kabiliyetlere sahiptir. Elektrik motorları ile otomatik olarak hareket eden yatak modellerimiz, bunlara bir örnektir.

Kullanım İçin Seçenekler

Hasta yatakları fiyatları, seçilecek yatağın modeli ve işlevsel kabiliyetleri ölçüsünde değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte, farklı modellerin farklı karakteristik özellikleri bulunmakta ve bu sayede çeşitli sağlık sorunlarına uygun özellikler kazandırılmaktadır. Tüm yatak modellerimiz en kaliteli üretim malzemeleri kullanılarak üretilmiş olup, dayanıklı yapıları ile uzun yıllar güvenle kullanılmaktadır. İstenildiği takdirde hasta yatağı kiralama opsiyonu da sağlanmakta olup, belirli bir süre bedeli karşılığında yatağın kullanım hakkına sahip olunmaktadır. Firmamız, yatağın evlerde veya sağlık merkezinde ücretsiz montaj hizmetini de vermekte olup, teknik personelimiz gereken bilgilendirmeyi yapmaktadır. Hasta yataklarımız, tekerlekli yapılarıyla ister evde isterse sağlık merkezlerinde kolaylıkla taşınarak, yatağın ve hastanın taşınmasında mümkün olan en kolay şekilde hareket imkânı sağlamaktadır.

Kaç Motor Çeşidi Hasta Yatağı Var?

Sağlık sorunlarından dolayı yatmak zorunda kalınan hastane veya evde tedavi edilen kişilerin özel sağlık yataklarına hasta yatağı denir. Hasta yatakları genelde insan sağlığına göre ve tedavi şekline göre değişiklik gösterir. Hasta yataklarında en çok tercih edilen model motorlu hasta yataklarıdır. Normal yatak karyolasının altına motor yerleştirilerek el kumandası yardımıyla komut verilerek hastaya göre ayarlanmasını sağlar. Böylelikle hem hasta için hem de hasta bakıcı için kullanım rahatlığı sunar. Motorlu hasta yatakları da kendi içinde bir motorlu, dual motorlu, iki motorlu, üç motorlu, dört motorlu ve kolon motorlu altı guruba ayrılır. Motorlu hasta yatakları günümüzde elektrikli yataklara firmamız tarafından sahip olabilirsiniz.

Motorlu hasta yatağı modelleri

Bir Motorlu Hasta Yatağı Modelleri

Motorlu hasta yataklarının bir çeşidi olan motorlu hasta yatakları tek özelliğe sahiptir. Sadece sırt bölgesi hareket eder. Manuel hasta yataklarından ilham alınarak tasarlanmış bir üst modeldir. Fazla sağlık sorunları olmayan kişiler için tercih edilen hasta yatağı tipidir. Tek motorlu hasta yataklarında bir tane piston bulunur. Uzaktan kumandası sayesinde hastanın istediği şekilde sırt konumunu ayarlanır. Ayrıca hastanın beline göre ayarlandığı için yemek yerken dahi sorun yaşanmaz. Manuel hasta yataklarına benzeyen görüntüye sahiptir. Demirden tutacakları vardır. Demir tutacaklar 3 şeritli ve kolay çıkarılabilir yapıdadır. Hastanın tedavi sırasında kullanılan aparatlarda mevcuttur. Yatağı konulacak alan yani karyolası demirden yapıldığı için her kiloya uygun yatak çeşididir. Sizde bir motorlu ürünümüze kolayca sahip olabilirsiniz.

Dual Motorlu Hasta Yatakları

Motorlu hasta yataklarından bir diğer çeşidi olan dual motorlu hasta yatakları tek motorludur. Sadece sırt ve ayakları hastaya göre ayarlanabilir. Bu yataklar düşük performans gösterir. Sebebi ise motor türü diğer motorlara nazaran daha düşük çalıştığı için performans düşüklüğüne sebep olur. Fiyatları ise diğer motorlu hasta yataklarına göre daha uygundur. Dual motorlu hasta yataklarının dezavantajı belli kilo üstü olan hastaları yatırıldığı takdirde çabuk bozulur. Aksan yapısı değişiklik gösterdiği için orta kilolu kişilerin yatırılması tercih edilir. 4 bölmeli ayrı yapıda korkulukları olup hastanın daha kolay hareket etmesine olanak sağlar. Baş ve ayak kısımları plastikten yapıldığı için görünümü daha estetiktir. Dual motorlu hasta yatağına firmamız tarafından sahip olabilirisiniz.

İki Motorlu Hasta Karyolası Modelleri

Diğer motorlu hasta yataklarına göre daha rahat ve ergonomiktir. İki motorlu hasta yataklarında yatak karyolasının altında iki ayrı motor bulunur. Adını da buradan almıştır. Dual motorlu hasta yatağında olduğu gibi bunda da hem sırt hem de ayak kısmını hareket ettirebilirsiniz. Kumandası olması sayesinde hastanın konumuna göre ayar verilir. Dual motorlu hasta yatağından farkı olarak geniş açıyla ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca kilo şartı yoktur. Bundan dolayı en çok tercih edilen hasta yatak çeşididir. Görünümü ise tek motorlu hasta yataklarını andırdığı için çok karıştırılabilir. Bu iki motorlu hasta yatağına kolay şekilde sahip olabilirsiniz.

2 motorlu hasta karyolası modeli

Üç Motorlu Hasta Karyolası Tasarımları

Bu hasta yastıklarının diğer yatakları ayıran özelliği 3 pistona sahip olmasıdır. Üç motorlu hasta yataklarının altında 3 adet motor bulunur. Üçüncü motor ise yatağın yükseklik ayarını verir. Kumanda ile kolay bir şekilde sağ sola yön verme ayarı olduğundan hastayı daha rahat muayene edilir ve bakımı kolay olur. Bu yataklarda asansör özelliği olduğundan dolayı hasta daha rahat iner ve yatabilir. Diğer hasta yataklarına göre pahalıdır. Üç motorlu hasta yataklarında dikkat edilmesi gereken yer yükseklik ayarıdır. Görüntüsü ve rahatlığından dolayı günümüzde birçok hastanelerde kullanımına başlanmıştır. Üç motorlu hasta yatağına firmamız sayesinde sahip olabilirsiniz.

Dört Motorlu Hasta Karyolası Modelleri

Dört motorlu hasta karyolası rahat ve konforludur. Yatağa bağlı kalanlar için tasarlanmış motorlu yatak çeşididir. Üçlü motor yatak karyolasına benzer. Karyolanın altında dört motor bulunur ismini oradan almıştır. Üçlü yatak karyolasına ek olarak trendelenburg ve ters trendelenburg özellikleri eklenerek bir üst modele taşımıştır. Böylelikle yatağa bağlı olan kişilere kan basıncını dengeleyerek olası olumsuzların önüne geçilir. Bu hasta yatak tiplerini genellikle yoğun bakım alanlarında daha çok kullanır. Hastaların tedavisinde kullanıldığı aparatlar daha çoktur ve hastaya göre, vücut yapısına göre ayarlanma özelliği de vardır. Dört motorlu hasta yatağımız ise  firmamızda en çok tutulan modellerden biridir.

Trendelenburg 4 motorlu hasta yatakları

Kolon Motorlu Hasta Karyolası Tasarımları

Kolon motorlu hasta karyolası genelde yoğun bakım hastalarına kullanılır. Bu hasta karyolasında motorları dik konumda çalışır. Ağırlık taşıma kapasitesi diğer yatak karyolasına göre daha yüksektir. Performans bakımından üst düzeydedir. Kolon motorlu hasta yataklarında yatağın yüksekliği kolay bir şekilde ayarlanabilir, trendelenburg ve ters trendelenburg hareketlerini profesyonel bir şekilde yapar. Maliyeti yüksek olduğundan dolayı yoğun bakımda kullanılır. Kullanımı rahat ve kolay olduğundan dolayı hasta bakıcılarının da hastanın bakımını kolay bir şekilde yapar. Kolon motorlu ürünümüze firmamız tarafından sizde sahip olabilirsiniz.

Hasta Karyolası Nedir?

Hastanın sağlık sorunlarından dolayı hastanede, yoğun bakımda ya da evlerimize kullandığımız yatak tipine hasta karyolası denir. Hasta karyolası sayesinde hastaların bakımı kolay olur. Bu yataklar hastanın rahatlığı ve sağlık sorununa göre tasarlanır. Hasta yatak karyolası tekerlek sayesinde kolay taşınabilir. Hasta yatak karyolasında 2 ya da 4 adet korumalık bulunur. Bunun sayesinde hastayı olası durumlarda koruma olanağı sunar. Hasta karyolasının bazılarında lazımlık da bulunur. Bu da yatağa bağlı kalan hastalar için idealdir. Orta kısmında bulunur. Hasta yataklarını alamayacak durumunuz yok ise hasta yatağı kiralama seçeneği sayesinde alamayanlar için firmamız kiralama avantajı sunmaktadır.

Havalı Yatak Nedir?

Hastanın olası fizyolojik sorununa engel olan ve hastalara konforlu bir yaşam sunan yatak çeşidine havalı yatak denir. Bu tip hasta yatakları yoğun bakım da ve yatağa bağlı olan hastalarda kullanılır. Hastanın vücuduna göre ayarlanır. Böylelikle hastanın vücudunda oluşabilecek cilt yaralarının önüne geçilir. Yattığı süre zarfında cildin daha rahat ve kolay bir şekilde hava almasına olanak sağlar. Havalı yataklar hastanın terlemesini engellediği için sulu yaraların önüne geçer. Esnek bir şekilde hastaları sağ sola döndürme rahat olur. Böylelikle hastaya bakan kişilerin rahatlıkla bakımını yapar. Rahat ergonomik yapısı sayesinde firmamızda en çok satılan bir diğer ürünlerden biridir.

Havalı yatak modelleri

Boru Tipi Havalı Yatak Tasarımları

Havalı yataklarının bir çeşidi olan boru tipi yatak portatif olarak çok rahat kullanım sunduğu için tercih edilir. Bütçeyi zorlamaz ve kullanımı kolaydır. Motorlu ya da motorsuz hasta yataklarına uyum sağlar. Boru tipli havalı yatağı 90 cm boyu 190 cm ene sahiptir. Bu yatağın dezavantajı ise vücudun şekline girmez ve hava aldırmaz. Vücutta oluşabilecek yaraları engeller. 100 kilo altı olan hastaların hava basıncını ayarlayarak hastanın daha rahat yatmasına olanak sağlar. Boru tipi hasta yatağında 17 farklı bağlantı sistemi bulunur. Hasta yattığı anda yatakta bulunduğu mekanizma sayesinde vücuda şekil değişikliği sağlar. Böylelikle hastanın ağırlık merkezi vücuduna dağılmış olur. Boru tipi hasta yatakları diğer hasta yatakları gibi firmamız tarafından temin edilmektedir. Hasta yatağı fiyatları konusunda bizden hizmet alabilirsiniz.

Fonksiyonel Özelliklerine Göre Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön