Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Fonksiyonel Ve Güvenli Hasta Yatakları

hasta yatagi emek yatak

Hasta yataklarının günümüzde sadece kaliteli olması yeterli değildir. Vatandaşlarımız bu konuda oldukça bilinçlenerek hasta yatağı konusunda oldukça ilerlemiştir. Hastanın sağlığı için artık sadece hasta yatağının kaliteli ve sağlam olması yetmemektedir. Hasta yataklarının ayrıca fonksiyonlu ve güvenli olması da gerekir. Fonksiyon kelime anlamı olarak bir ya da daha çok değişkene bağlı olarak değişebilen nicelik demektir. Fonksiyonlu yatak ise yatağın birçok değişik pozisyona gelebilmesidir. Günümüzde birçok yatak çeşidi fonksiyoneldir. Bu nedenle hasta karyolası modellerinin de fonksiyonel olması oldukça önemlidir. Fonksiyonel bir hasta yatağı hastanın daha rahat bir tedavi süreci geçirmesine yardımcı olmaktadır. Firmalar bu nedenle fonksiyonel yatakların üretimine oldukça önem verir.

Hareketli Hasta Yatağı Çeşitleri

Fonksiyonel hasta yatakları hareket etme özelliğine sahiptir. Bu yataklardan dual motorlu modelin baş kısmı 90 dereceye kadar kalkmaktadır. Ayak kısmı ise kırk beş dereceye kadar kalkmaktadır. Bu hareket sonucu hasta yemek gibi temel ihtiyaçlarını daha rahat karşılamaktadır. Piston motorlu model ise asansör hareketine sahiptir. Bu modelde oldukça fonksiyoneldir ve yatağı yukarı aşağı hareket ettirmektedir. Bu hareket sonucu hasta yataktan kolayca indirilip kaldırılabilmektedir. Dört motorlu model ise en fonksiyonlu modeldir. Eğim hareketine sahip olduğu genellikle hastanelerde yoğun bakımda kullanılmaktadır. Tüm bu fonksiyonlu hasta yatakları hastanın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Teknolojinin artmasıyla birlikte fonksiyonel hasta karyolası modelleri de artmaktadır.

Hasta yatakları fonksiyonel olmasının yanı sıra güvenli de olmalıdır. Güvenli olmayan bir hasta yatağı ne kadar fonksiyonel olursa olsun hasta için sağlıklı değildir. Bu neden güvenli bir hasta karyolası tercih etmek oldukça önemlidir. Güvenli olmayan bir yatak aynı zamanda hastanın hijyeni içinde iyi değildir. Bu tür yataklarda bulaşıcı vb hastalıklar olabilir.

Bazı firmalar güvenli olmayan yatakları uygun fiyatlara satarak tüketicileri kandırmak istemektedir. Bu nedenle hasta karyolası satın alırken satın alacağınız firmayı iyi seçmeniz gerekir. Hastanızın iyileşmesini isterken hastanız daha da kötü durumda olabilir. Bu da hem zaman kaybı hem de maddi kayıptır. Bu nedenle güvenliği üst düzey yatakları tercih etmeniz önemlidir.

Hasta Yatağı Güvenlik Sistemleri

Hasta yatağının güvenliğini sağlayan parçalardan ilki yan korkuluklardır. Yan korkuluklar sayesinde hastanın yatak üzerinden düşmesi engellenir. Hasta yakını rahatça hastasını tek başına bırakabilir. Yan korkuluklar hastanın güvenli bir dinlenme süreci geçirmesine yardımcı olur. Yataklarda kullanılan yan korkuluklar plastik demir ya da kromdan olur. Antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için hastanızı bulaşıcı hastalıklara karşı korur ve bağışıklı gösterir. Güvenliği sağlayan bir diğer parça ise başlıktır. Başlık hastanın baş kısmının rahat bir şekilde dinlenmesine yardımcı olur. Başlık modelleri ahşap, demir ve plastikten olabilir. Hastanın güvenliğini sağlayan bir diğer parça ise tekerlektir. Hasta yatağına dört adet tekerler bulunur ve tekerlekler kilitlenme özelliğine sahiptir. Kilitlenme özelliğine sahip olduğu yatağın dengede durmasını sağlar ve hastanızı rahatsız etmez.

Hastanıza bu güvenlik parçalarına sahip olan hasta yataklarını satın alırsanız hastanız açısından daha iyi olur. Hastanız güvenli ve fonksiyonlu bir yatakta tedavisine devam ettirirse iyileşme süreci beklenenden daha erken ve iyi olacaktır. Felçli hastalar ise bu yataklar sayesinde sadece fiziksel açıdan değil psikolojik açıdan da daha sağlıklı olacaktır. Moral olarak iyi olan bir hasta hem kendisini hem de bakıcılarını da mutlu eder.  Fonksiyonel ve güvenilir hasta yatakları oldukça uygun fiyatlarla satışa sunularak hizmetinize sunulur. Ülkemizde birçok firma bu yatakların satışını ve kiralamasını yapmaktadır.

Kaliteli Hasta Yatağı Modelleri

Kaliteli bir firmayı seçerek hastanız için hasta yatağı satın alabilirsiniz. Firmamızda fonksiyonel ve güvenilir hasta yataklarının satışını ve kiralamasını yapar. Fonksiyonel ve güvenli hasta yataklarının bir numaralı adresi firmamızdır. Firmamız teknolojik gelişmeleri takip ederek fonksiyonel ve güvenli yatakların imalatını yapar. Güvenli ve fonksiyonel bir hasta karyolası ortopedik özelliğe de sahip olmalıdır. İkinci el hasta yataklarını asla tercih etmemelisiniz. Bu yataklar güvenlik açısından oldukça tehlikelidir. Bunun yerine sıfır yatakları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Sıfır yataklar güvenlik ve sağlık açısından oldukça iyidir. Fonksiyonel ve güvenli hasta yataklarını satın almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Firmamızla internet sitesi üzerinden ya da telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

Özetle, bir hasta yatağı satın alırken aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz hastanız ve sizin için faydalı olacaktır.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yatağın yan korkulukları hastanın yataktan düşmesini engellemeli
  • Yatağın baş ve ayak panelleri hastanın çarpması durumunda ona zarar vermeyecek bir malzemeden imal edilmiş olmalı
  • Yatağın motor sisteminin çalışmasını sağlayan elektrik sistemi hastanın yattığı platformdan tamamen izole edilmiş olmalı
  • Tekerlek sistemi metal değil plastik malzemeden üretilmiş olmalı (Metal tekerleklerin paslanma riski olduğu için hasta sağlığını tehdit eder.
Fonksiyonel Ve Güvenli Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön