Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Sağlık İçin Gelişmiş Bakım Yatakları

hasta karyolasi 5

Sağlıklı bir insana “ne istediği” sorulsa, muhtemelen genellikle maddi olanaklara dair konulardan bahsedecektir. Ancak, basit veya ilerlemiş şekilde herhangi bir sağlık sorununa sahip olan kişiye sorulduğunda ise, hiç düşünmeden yeniden sağlığına kavuşmak istediğini söyleyecektir. Bu durum sağlığın, hiçbir hazine veya olanak ile kıyaslanamayacak ölçüde büyük bir hazine olduğunun kanıtıdır. Ancak sağlıklı olmanın da, sağlıklı kalabilmenin de bir bedeli vardır. Bu bedel, kişiye zaman, tedbir ve çaba olarak fatura edilmektedir. Sağlıklı olmanın bedeli, yaşamın da temelidir.

Hasta Yatağı İhtiyacı

Sağlık sorunları, başta fiziksel yetersizlikler olmak üzere, çoğu durumda kişinin zihinsel yeteneklerini de kısıtlayabilmektedir. Bunun sonucunda, çoğu zaman hareket etmekte zorlanan veya hareket kabiliyetini tamamen kaybeden hasta, en temel ihtiyaçlarını yardım almadan gideremez hale gelecektir. Hareket kabiliyetini yitiren her insan gibi, ayakta duramayan hastalar da yatar vaziyette kalmak mecburiyetindedir. Bu pozisyon, sağlıklı bir insan için istirahat durumlarda gerekliyken, hastaların uzun süre bu pozisyonda kalması, ciddi sağlık problemlerinin de oluşmasına neden olabilmektedir. Tıp teknolojileri, bu durumdaki hastaların temel ihtiyaçlarını gidermelerini kolaylaştırmak ve iyileşme ya da bakım gibi süreçlerin kalitesini arttırmak için, hasta yatağı adındaki gelişmiş tıbbi cihazları kullanıma sunmuştur.

Hasta Yatak Çeşitleri

Hangi Sağlık Problemlerinde Gerek Duyulur?

Günümüzde, yaşanılan sağlık problemleri oldukça çeşitlidir. Çok eski çağlarda insan nüfusunun önemli bir kısmının hayatını kaybetmesine neden olan hastalıklar bugün, ortadan kaldırılmış olsa da, modern hayatın getirdiği pek çok problemin içinde yeni sağlık sorunları da bulunmaktadır. Örneğin, gelişmiş taşıtların kullanıldığı bir zamanda trafik kazalarının da olması, yapı ve makineleşmenin yaygınlaştığı günümüzde iş kazalarının sayısı, zararlı alışkanlıklar veya virüs kökenli hastalıklar gibi daha pek çok sağlığı tehdit eden durumlar, özel tedavi ve bakım tekniklerinin geliştirilmesine sebep olmuştur. Tıbbi teknoloji, yaşanan sağlık sorunlarında ortaya çıkan ortak ihtiyaçları, mümkün olduğunca tek bir cihazla ortadan kaldırmak veya sıkıntıları en aza indirmek adına hasta karyolası gibi son derece gelişmiş ürünleri insanlığın hizmetine sunmuştur.

Hasta Bakımında Dikkat Gerektiren Hususlar

Hastalıklar veya sakatlıklar, kişilerin hayat tarzını tamamen değiştirebilecek özelliklerde olabilir. Bir kişinin ani bir değişimle hayat rutinini değiştirmesi çok zordur. Bu durum, özellikle büyük bir rahatsızlık sonucu yatağa bağımlı olan kişilerde çok daha büyük etkilere neden olmaktadır. Bu nedenle bu tür hastaların bakımları yapılırken, bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Hastanın bakımında hijyenin çok önemli bir unsur olduğu unutulmamalıdır. Gerek hastanın kişisel temizliği gerekse kullanılan çarşafların hijyeninin sağlanması, hasta bakımının profesyonelce yapılmasını sağlayacaktır. Hastanın gerek yaşadığı sağlık sorunu gerekse, bakım sırasında mahremiyet konuları nedeniyle depresif veya sinirli bir psikolojiye sahip olabileceği göz önüne alınmalı, bakım esnasında mümkün olduğunca; güler yüzlü, anlayışlı ve sabırlı olunmalıdır.

Model Ve Tasarım Seçenekleri

Hasta yatakları alanında, gelişmiş tasarımlarımız ve işlevsel ürünlerimizle, hastalarımıza uzun yıllar boyunca hizmet sunmaktayız. Sahip olduğumuz ürün yelpazesi içinde; elektrik motorlu, havalı hasta yatağıevlerde kullanmak için dekoratif ahşap kenarlıklı ve diğer hasta yatağı çeşitlerimizle hastalarımıza kaliteli bir tedavi ve bakım imkânı tanımaktayız. Yataklarımız, oldukça sağlam bir yapıda üretilmiş olup, hareketli aksamları sayesinde hastaların ihtiyaç duyduğu anatomik uyumluluğa sahiptir. Gerek hastanelerde tedavi esnasında, gerekse evlerde hasta bakımının uygulanması sırasında, yatak modellerimiz, tedavilerde iyileşmeyi hızlandıran bakım gerektiren durumlarda da bakımı kolaylaştıran etkilere sahiptir.

Hasta Yatağı Model Seçenekleri

Satın Alma Veya Kiralama Avantajı

Ürünlerin avantajları, kullanım sürelerine ve kullanıldıkları sürede verdikleri hizmet kalitesi ile ölçülmektedir. Ürünün nitelikleriyle birlikte bu iki özellik, ürün fiyatını belirleyen en önemli unsurlardandır. Hasta yatağı fiyatı firmamızın, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikasına uygun olarak, her bütçeye uyumlu olacak şekilde belirlenmiş durumdadır. Yataklarımızın model çeşitliliği ve kullanım ömürleri göz önüne alındığında, satın alma maliyeti uzun vadede müşterilerimizin avantajına olmaktadır.

Hasta yatağı kiralama ise, kullanım süresi veya satın almayı tercih etmeme gibi durumlarda, hastalarımıza sunmuş olduğumuz avantajlı seçeneklerden biridir. Yatağın satın alma maliyetini karşılamak istemeyen veya uzun süre bu yatağa ihtiyaç duymayacak hastalarımız, kiralama bedelini ödeyerek, belirlenen sürede yatak modellerimizden istifade edebilmektedir. İstanbul dahilinde aynı gün içerisinde olmak üzere, yurt geneline ücretsiz yatak gönderim ve ücretsiz montaj hizmetimiz de mevcuttur.

İnsan sağlığı son derece değişkendir. Hayat boyu iç ve dış etkilere maruz kalan insan bedeni, bu etkilere reaksiyon göstererek dengesini korumaya çalışır. Basit yaralanmalar, kazalar ve yoğun tedavi gerektirmeyen hastalıklar açısından sağlığın dengesini yeniden sağlamak oldukça kolayken, vücutta ağır hasar bırakan kazalar veya kalıtsal hastalıklar gibi durumlar, sağlık dengesini bir daha eski haline gelemeyecek biçimde değiştirebilir. Bunun sonucunda kişi, sosyal hayattan büyük ölçüde mahrum kalırken, kişisel ihtiyaçlarını gidermek için başkalarının yardımına ihtiyaç duyacak hale gelebilmektedir. Bu gibi özel durumlar, özel tedavi ve bakım gerektirdiği gibi, bakıcı ihtiyacını da doğurabilmektedir. Firmamız, gerek geçici gerekse kalıcı sağlık sorunlarının bakım ve tedavisinde gelişmiş hasta yatağı çözümleri sunmaktadır.

Hasta Yatağı Kullanımı

Hastalıklar ve hasta bakımı, çok eski çağlardan beri kültür ve edebiyata konu olmuş durumdadır. Tedavi yöntemlerinin ilkel oluşu, hastalıkların ya kısa sürede acı bir sonla bitmesine veya hayat boyu en zor şartlarda yaşam mücadelesi verilmesine yol açmaktaydı. Ancak bilimin ve özellikle tıp biliminin hızlı gelişimi ile birlikte günümüzde, pek çok ölümcül hastalık tarihe gömülürken, kalıcı sakatlıklar ise çeşitli ekipmanlarla yaşam kalitesinden ödün vermeden hayata kaldığı yerden devam edilmesine olanak tanımaktadır. Hiç kuşkusuz, bu modern tedavi yöntemleri ve bakım ekipmanları içerisinde firmamızın yıllardan beri geliştirmekte olduğu son teknoloji ürünü hasta karyolası da önemli bir yer tutmaktadır.

Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kullanımını Gereksinimi

Tüm sağlık sorunları, en basitinden en kapsamlı olanına kadar belirli teşhis ve tedavi süreçlerinden geçmektedir. Rahatsızlığın teşhisinden sonra belirlenecek tedavi ve tedavi sonrası uygulanacak bakım ile hastanın gündelik hayatına geri dönmesi sağlanmaktadır. Ancak rahatsızlığın ciddiyetine göre bu tedavi ve bakım süreci uzamakta, hatta hayat boyu sürebilmektedir. Bakım ve tedavide kuşkusuz en önemli ekipmanlardan biri hasta yataklarıdır. Firmamız, hasta yatakları üretimi ve tasarımı konusunda uzman olup, yaşanılan sağlık sorununun gerektirdiği durumlara uygun yatak seçenekleri sunmaktadır.

Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır?

Hasta yatakları, genellikle hastaneler ve sağlık merkezlerinden bilinen yataklardır. Ancak özellikle son teknoloji ürünü hasta yataklarımız evlerde de kullanılabilir şekilde dizayn edildiğinden, istenildiği takdirde, ev dekorasyonuna uygun modellerimiz de hizmete sunulmaktadır. Hasta yataklarımız hastanelerde sıklıkla kullanılmakla birlikte özellikle bazı operasyonlar sonrası hasta yatışında sıklıkla tercih edilmektedir. İleri derece obezite, kemik kırıkları, ağır yanıklar, ameliyat sonrası ve diğer rahatsızlıklarda hasta konforunu sağlaması ile tercih sebebi olmaktadır. Bunun yanı sıra felç gibi hastanın hareket kabiliyetini kısmen veya tamamen yitirdiği durumlarda, kişisel ihtiyaçların giderilmesi ve günlük bakım işlerini kolaylaştırması bakımından hasta yatağı kullanımı son derece elzemdir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatakları üretimi ve tasarımında uzman olan firmamız, değişen hasta ihtiyaçlarına göre hasta yatağı modelleri sunmaktadır. Bunlar içerisinde yatağın belirli kısımlarının manuel olarak hareket ettirilebildiği modellerden, elektrik motorları sayesinde otomatik hareket eden yataklarımıza, evlerde kullanılmak üzere ev dekorasyonuna uygun ahşap kenarlıklı modellerden çocuk hastalara uygun modellere kadar çok sayıda hasta yatağı modelimiz mevcuttur. Farklı ihtiyaçlar, farklı çözümler gerektirir.

Havalı Hasta Yatağı Nedir?

Havalı hasta yatağı yatağa bağımlı kişilerin uzun süreli aynı pozisyonda hareketsiz kalmalarından dolayı yaşadıkları sağlık sorunlarını çözmek adına tasarlanmış modelimizdir. Bu model, hastanın vücut ağırlığının belirli bir bölgede yoğunlaşmasını önleyerek, hastanın kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde devamını sağlamaktadır. Bu sayede hastanın vücut uzuvlarının kendi ağırlığı ile ezilmesi sonucu ortaya çıkan yaraları engelleyici işleve sahiptir. Havalı hasta yatağı, özellikle yatağa bağımlı olarak hayatını sürdüren hastalarımız için oldukça elzemdir.

Hasta Yatağının Maliyeti

Hasta yatağı fiyatı firmamızın hastalarımızın ve ülkemizin ekonomik koşulları göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bu nedenle farklı ekonomik durumlarda hastalarımız için pek çok seçeneğimiz mevcuttur. Bununla birlikte geçici olarak bu yataklara ihtiyaç duyulduğunda ise, istenildiği takdirde hasta yatağı kiralama hizmeti de sunmaktayız. Satış ve kiralama hizmetlerimizde kesinlikle ikinci el yatak bulunmayıp, müşterilerimiz ilk elden yataklarını teslim almaktadırlar. Ayrıca Türkiye’nin her yerine ücretsiz bir şekilde yatak gönderimi yapmaktayız. İstenildiği takdirde evlerde ücretsiz yatak montajı da hizmetlerimiz arasındadır. Tüm ürünlerimiz yüksek kalite standartlarımızla sunulmakta olup, müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.

İnsan sağlığı iç ve dış etkenlerden kolaylıkla etkilenebilen bir yapıdadır. Her şeyin yolunda gittiği bir anda sağlık aniden bozulabilir ve yeniden kazanılması çok zahmetli veya imkânsız bir sürece doğru yol alabilir. Basit bir soğuk algınlığı, evde kısa süreli bir istirahatle birkaç günde atlatılabilirken, aniden gerçekleşen bir hastalık veya kaza sonucu uzun süreli, acılı ve masraflı bir tedavi süreci başlayabilmektedir. Her ne kadar sağlığı koruma adına bir takım önlemler alınabiliyor olsa da hayat, yarının ne getireceği belli olmayan bir gelecek kaygısını her zaman bünyesinde barındırmaktadır.

Hasta Bakımında Geleneksel Yöntemler

Hastalıklar, tarih boyunca insan hayatına yön veren durumlar olmuştur. Özellikle ünlü kişilerin yakalandıkları hastalıklar, günümüzde bile anlatıla gelmiştir. Yaşanılan sağlık sorunlarında, uygulanan geleneksel tedavi yöntemlerinin yanında, hastanın bakımı ve istirahati için yatak kullanımı, olmazsa olmazdır. Çok eski zamanlardan beri hasta için kullanılan yatak, özel bir anlama ve öneme sahiptir.

Geleneksel tedavi yöntemlerinde kişinin günlük istirahati için kullandığı yatağın veya kanepe tarzı eşyaların üzerine temiz çarşafların serilmesi, hasta bakımı için yeterli görülmekteydi. Ancak günümüzde tedavi yöntemlerinin gelişmesi ile özel bir hasta yatağı ihtiyacı ortaya çıktı.

Tedavi Süreçlerinde Kullanılan Cihazlar

Günümüz tıp teknolojisi inanılmaz bir hızla gelişme göstermektedir. Bunun sonucu olarak cerrahi müdahalelerde ve sonrasında kullanılan çok sayıda gelişmiş tıbbi cihaz ortaya çıkmış durumdadır. Kuşkusuz bu cihazlar içerisinde en çok gelişmiş ve yaygın kullanım alanına sahip olanlardan bir de hasta karyolası olarak da bilinen tıbbi yatak teknolojileridir. Bu yataklar, sıradan yatakların aksine çok daha sağlam bir metal iskelete, işlevsel çerçeveye ve ortopedik yüzeye sahiptir.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatakları, insanların farklı sağlık sorunları karşısında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış olan yataklardır. Hasta yatağı seçimi yaparken de bu sağlık sorunlarını dikkate almak son derece önemlidir. Bu yatağın tasarlanmasında mühendislerin, alanında uzman doktorlardan aldığı geri bildirimler esas alınmış olup, hastanın konforunun yanında iyileşmesini veya bakımını kolaylaştıracak unsurlar ön plandadır. Sağlamlıkları ve işlevsellikleri ile bilinen bu yataklar, genellikle hastanelerden ve sağlık merkezlerinden bilinmektedir. Ancak günümüzde bu yataklara sadece hastanelerde değil, evlerde de sıklıkla rastlanmaktadır.

Hastane Yatağı

Hasta Yatağı Kullanımını Gerektiren Durumlar

Hasta yatakları, genellikle hastanelerde, tedavi sırasında kullanılan yataklardır. Ancak bazı rahatsızlıklar bu yatakların uzun süreli olarak hastanede ve hastane dışında kullanımını gerektirmektedir. Örneğin, ağır bir cerrahi operasyon sonrasında hastaların hareket ettirilmesi çok büyük bir dikkat istemektedir. Bilinçsizce yapılan bir hamle hastanın yarasının açılmasına veya bir kanamaya sebep olabilmektedir. Bunun yanında ileri derece yanıklarda ve kırıklarda da hastanın bilinçsizce harekete zorlanması çok tehlikelidir. Bu nedenle gerek insan vücuduna uygunluğu, gerekse teknolojik özellikleri ile hasta yatağı kullanımı hem hasta ve yakınının hayatını kolaylaştırırken, hem de iyileşme sürecine olumlu katı yapmaktadır. Bunların haricinde ilerlemiş yaşlılık, şeker hastalığı veya obezite gibi bazı rahatsızlıklarda da hasta yatağı kullanımı gerekebilmektedir. Yatağın işlevselliği ve sağlamlığı, bu gibi hastalıklarda hayatı kolaylaştırıcı etkiye sahiptir.

Firmamız, hasta yatakları konusunda uzman olup; havalı hasta yatağı elektrik motorlu, ahşap kenarlıklı ev tipi ve çocuk hasta yatağı gibi çeşitlerimiz mevcuttur.

Hasta Yatağı Maliyetleri

Firmamız, hasta yatakları konusunda yılların tecrübesi ile kaliteli hizmet sunmaktadır. Ayrıca araştırma geliştirme faaliyetlerimiz ile yataklarımız sürekli olarak geliştirilmekte ve hastalıkların gerektirdiği ihtiyaca göre yeniden dizayn edilmektedir. Hasta yatağı fiyatı hemen her kesimden hastalarımızın ekonomik durumuna uygun olacak şekilde sunulmaktadır. Ayrıca bazı rahatsızlıklarda geçici olarak ihtiyaç duyulduğundan, hasta yatağı satın alınmak istenmediği durumlar için, hasta yatağı kiralama hizmeti de vermekteyiz. Ürünlerimiz dayanıklı ve kaliteli malzemelerden imal edilmekte olup, gerektiğinde yedek parça ihtiyacı için 10 yıllık bir yedek parça garantisi sunmaktayız. Ayrıca her bir yatak için 2 yıllık genel kullanım garantimiz de mevcuttur.

Yataklarımız manüel özellikli olduğu gibi kendiliğinden hareket kabiliyetine sahip elektrik motorlu çeşitlerimiz de mevcuttur. Bu yataklar, bir kumanda aracılığıyla, hiçbir fiziksel güç uygulanmasına gerek kalmadan elektrik enerjisi ile hareket etmektedir. Ayrıca tüm hasta yataklarımızda, hastaların hijyenine yardımcı olacak şekilde anti bakteriyel özellikle dış kılıflar bulunmaktadır. Sunduğumuz hizmetin kalitesi, müşterilerimizden gelen olumlu bildirimlerle sabittir.

Yaşam, içerisinde güzellikler ve sevinç dolu anlar barındırır. Bunun yanında, insanları olumsuz yönlerden etkileyecek unsurlara da sahiptir. Hayatın her anı, hayat kalitesini olumlu ve olumsuz yönde etkileyecek durumlar barındırır. Olumsuz durumlar içerisinde ise, en başta gelen ve insanı en çok yıpratanların başında sağlık sorunları ön plana çıkmaktadır. Sağlık sorunları, en basitinden en ciddi olanlarına kadar, hayat kalitesini olumsuz etkileme potansiyeline sahiptirler. Hayat kalitesinin eski haline getirilebilmesi veya en azından var olan durumun iyileştirilebilmesi adına, hasta yatağı gibi tıbbi teknoloji tasarımlarından faydalanmak, son derece yararlı olmaktadır.

Geleneksel Hasta Bakımı

İnsan hayatı, her dönemde önemli ve değerli iken, onu korumak, günümüzdeki kadar kolay değildi. Geçmişte, dış etkilere karşı çok daha savunmasız olan insanlar, en basit yaralanmalarda bile, gerekli tıbbi müdahaleden habersiz olduklarından, uzuv kayıplarına, hatta hayat kayıplarına uğrayabilmektelerdi. Ayrıca, salgın hastalıkların nedeni bilinmediğinden, hasta kişilere tedavi adı altında türlü eziyetler uygulanmaktaydı. Herhangi bir şekilde sakat kalan insanlar için, yaşamlarını kolaylaştıracak ergonomik aletler yapılamadığından veya yapılanların ihtiyacı tam olarak karşılamamasından dolayı, sağlık sorunları çoğu zaman insanları hayattan tamamen koparabilmekteydi. Ancak günümüzün imkanları, insanların tedaviye ve tıbbi imkanlara erişimini kolaylaştırmış, teşhisin doğruluğu, tedavinin de etkisini inanılmaz derecede arttırmıştır.

Gelişmiş Hasta Yatakları

Özel Tedavi ve Bakım İsteyen Rahatsızlıklar

Sağlık sorunları, temelde bazı farklılıklar içerse de ortak noktaları, kişiyi yaşamdan izole etmektir. Bu noktada yaşanılan sağlık sorununun niteliği ve ciddiyeti kadar, uygulanacak tedavi ve bakımının niteliği de kişinin yaşam kalitesini etkileyecektir. Söz gelimi, bacağı kırılan bir kişinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilme derecesi hem bacağa uygulanan tedavi hem de kullanılan sağlık ekipmanlarının kabiliyetlerine bağlı olacaktır. Özellikle bazı sağlık sorunları, özel bakım gerektirmektedir. Bunlar içinde; kalp ve akciğer gibi hayati organların yetmezliği, alzeimer, felç, kanser türleri, ilerlemiş yaşlılık ve benzer türde rahatsızlıklar sayılabilir. Bu tür sağlık sorunlarını yaşayan hastaların, bakımlarını kolaylaştırmak adına hasta karyolası gibi son teknoloji ürünü ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu ekipmanlar, hastanın hayat kalitesini stabil tutmak veya arttırmak amacıyla üretilmektedir.

Bakımda Dikkat Edilecek Hususlar

Özel bakıma ihtiyaç duyan hastaların gerek bulundukları ortam gerekse kullanacağı hasta yatağının iyi ayarlanmış olması çok önemlidir. Hastanın, bulunduğu odada konforlu bir şekilde kalabilmesi adına öncelikle, odasının temiz ve belirli aralıklarla havalandırılmış olması, odanın günün belirli saatlerinde hastayı rahatsız etmeyecek şekilde güneş alıyor olması, bakım için gereken ortamın sağlanmasında önemli noktalardır. Bunun dışında, varsa kullanılan ilaçların özelliklerinin iyi bilinmesi, doz aşımı veya belirlenen saatler dışında ilaç verilmemesi, hastanın sağlığı için önem arz edecektir. Özel bir cihazla beslenmesi gereken hastalarda, cihazın temiz tutulması ve belirlenen miktarın üzerinde besin verilmemesi gerekir.

Rahatsızlığa Uygun Yatak Modeli Var Mıdır?

Özel bakım gerektiren durumlar, hiç kuşkusuz özel tasarlanmış cihazların kullanılmasını zaruri kılacaktır. Yaşanılan rahatsızlıklar, farklı niteliklerde olduğu gibi, rahatsızlığı yaşayan kişilerde de farklı aşamalarda yaşanabilir. Özellikle farklı sağlık sorunlarının farklı ihtiyaçlar ortaya çıkarması, hasta yataklarında da değişik tasarımlara gidilmesine neden olmuştur. Firmamız, yaşanılan sorunun gerektirdiği çözümlere uygun olarak; havalı hasta yatağı, elektrikle çalışan motorlu, manuel ayarlanabilen ve ahşap kenarlıklı hasta yatakları gibi modelleri kullanıma sunmaktadır. Tasarımlarımız, var olan ihtiyaçlara etkili çözümler sunmakla birlikte, beklenmedik durumlara da uygun yapıdadır. Örneğin elektrik motoru ile hareket sağlayan yataklarımız, bünyelerindeki piller ile elektrik kesintilerinde bile bir müddet elektriksiz çalışabilmektedir.

Yatak Maliyeti

Hasta yatağı fiyatı gerek hastalarımız gerekse çeşitli sağlık kuruluşları tarafından sıklıkla sorulan sorulardandır. Satışa sunduğumuz yatakların fiyatı, pek çok nedene bağlı olarak farklı seviyelerde olmaktadır. Öncelikle her model, belirli bir kalite standardına göre üretilmekle birlikte, %100 aynı özelliklere sahip değildir. Kuşkusuz bu durum, fiyat farklılıklarına sebep olacaktır. Ancak firmamız gerek ülkemizin gerekse hastalarımızın ekonomik durumunu göz önüne alarak, makul bir fiyat politikası gütmektedir.

Hasta yatağı kiralama ise, herhangi bir nedenden ötürü yatak satın almak istemeyen kullanıcılar için, sunulan bir diğer ödeme ve kullanım fırsatıdır. Bu sayede hasta yatağının satın alma maliyeti yerine sadece kiralama bedeli ödenerek de kaliteli bir hasta bakım olanağı sağlanmış olmaktadır.

Hayat, iyi ve kötü pek çok sürprizlerle doludur. Yarının ne getireceği bilinmediği gibi, bugünün ihtiyaçları da günden güne değişmektedir. Her anı yaşamaya değer olan hayat, nihayetinde tüm canlılar için olduğu gibi insan için de bir geriye sayımdır. Zaman azaldıkça, insanın sahip olduğu en büyük değerlerden biri olan sağlık da yavaş yavaş kendini daha sık hatırlatır. Yaşanılan sağlık problemleri, basit ve geleneksel tedavi ve bakım yöntemleri ile giderilememeye başladığında, çok daha etkili ve profesyonel çözümlere yönelmek doğaldır.

Modern Tasarımlara Sahip Hasta Yatakları

Hastalıklar ve sakatlıklar, hayatın gerçeğidir. Her ne kadar geçmişte insanların kâbusu olan pek çok hastalık ve sağlık problemi, günümüz modern tıp teknikleri ile tarihe gömülmüş veya etkisi büyük oranda bitirilmiş olsa da, insan sağlığına dair gereksinimlerin sayısı hızla artış göstermektedir. Özellikle Dünya Sağlık Örgütü verileri, insan sağlığının her geçen gün çok daha fazla risk altında olduğunun bilimsel kanıtlarla göz önüne sunmaktadır. Hastalıklar, kaza sonucu veya doğuştan gelen sakatlıklar, obezite, kanser veya ilerlemiş yaşlılık gibi pek çok durum, Dünya Sağlık Örgütü’nün en çok dikkat çektiği konular olmakla birlikte, bu rahatsızlıkların sebep olduğu ölümler, bakım ve tedavi giderleri gibi pek çok maliyet ön plana çıkmaktadır. Bu gibi rahatsızlıklarda kişinin özel ve profesyonel bakıma ihtiyaç duyması nedeniyle, modern tıp teknolojisi, hasta yatağı çözümünü sunmaktadır.

Hasta Karyolası Nedir?

Halk arasında, daha çok hasta karyolası olarak bilinen bu yataklar, insan vücut yapısının ve onu etkileyen sağlık problemlerinin getirdiği sıkıntılara etkili çözümler sunmak adına geliştirilmiş modern tıp ekipmanlarıdır. Bu yataklar, herhangi bir nedenle tıbbi tedavi ve bakım ihtiyacı duyan kişilerin ve onlara bakan bakıcı veya hasta yakınlarının hayatını kolaylaştırma amacı ile tasarlanmışlardır. Sahip olduğu mekanik ve tıbbi özellikleri ile bakım ve tedavinin; hızlı, etkili ve konforlu bir şekilde yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Neden Hasta Yatağı Kullanılmalıdır?

Bu soru, bu yatağa aşina olmayan kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır. Basit rahatsızlıklar veya geçici rahatsızlıklarda, günlük olarak kullanılan yataklar veya kanepeler yeterli olurken, vücudun kısmen veya tamamen kullanılamadığı ağır rahatsızlıklar ve sakatlıklar için özel tasarlanmış yatakların kullanımı şarttır. Örneğin, ağır bir cerrahi müdahale geçirmiş bir kişinin tek başına hareketi neredeyse imkânsız ve tehlikeli iken, belirli kısımları otomatik olarak hareket eden veya bünyesinde tıbbi aparatların olduğu bir yatak, kişinin iyileşme evresini çok daha çabuk ve konforlu bir şekilde atlatmasından birinci derecede etkilidir.

Hangi Modeller Bulunur?

Firmamız, yatak modellerini hastalarımızın ihtiyaçlarına göre şekillendirmekte ve geliştirmektedir. Ürünlerimizde yüksek teknoloji kullanılmakta olup, farklı sağlık problemlerine etkili cevaplar veren ürün modellerimiz bulunmaktadır. Bunlar arasında; hareketi manüel olarak ayarlanabilen modellerinde, kumandası ve elektrik motorları ile otomatik hareket ettirilebilen modellere, evlerde kullanmak adına ahşap kenarlıklarıyla dekoratif özelliği olanlardan çocuk hastalar için uygun boyutlarda olan çeşitlerimiz bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Modeli

Havalı Hasta Yatağı Nedir?

İnsan vücudu, günlük hayatta sürekli hareket halindedir. Uyku ve istirahat zamanlarında bile vücut istemsiz bir şekilde hareket ederek, mevcut pozisyonunu değiştirmektedir. Bu durum, vücut uzuvlarının ve organların zarar görmemesi adına gereklidir. Ancak özellikle felçli hastalar başta olmak üzere çeşitli sağlık problemlerinde, hasta kısmen veya tamamen hareket yeteneğinden yoksun olduğundan, çeşitli sağlık sorunları yaşamaktadır. Firmamız, havalı hasta yatağı çözümü ile, hareketsizlik kaynaklı oluşabilecek sağlık sorunlarını, etkili bir şekilde önleyecek yöntem sunmaktadır. Yatağın özel zemini ve yapısı, hastanın vücut ağırlığını, yatağa eşit bir şekilde dağılmasını sağlamaktadır.

Ekonomik Bir Çözüm Müdür?

Pek çok kişi, sağlık problemi yaşayan yakını veya kendisi için özel bakım gerektiren durumlarda sadece hastane koşullarının yeterli olduğunu düşünmektedir. Bu düşünce temelde doğru olmakla birlikte, hastanın hastanede bakım ve tedavi olmak zorunda olduğunu bildiren doktor görüşleri haricinde, hastane bakımı oldukça maliyetli bir durumdur. Uzman doktorlar, gerekli ilaç ve ekipmanlar sağlandığında, hastanın evde de bakım ve tedavisinin yapılabileceği söylenmişse, hasta yatağı fiyatı ve kullanımı çok daha ekonomik olmaktadır. Tüm yataklarımız, her kesimden bütçeye uygun olacak şekilde belirlendiğinden, hasta yatağı kullanımı oldukça ekonomiktir.

Kiralama Hizmeti Var Mıdır?

Firmamız, hasta yatağı satın almak istemeyen müşterilerimiz için hasta yatağı kiralama hizmeti sunmaktadır. Gerek satışta gerekse kiralamada hiçbir şekilde ikinci el yatak sunulmayıp, ürünlerimiz fabrika çıkışı ile müşterilerimize birinci elden teslim edilmektedir.

Pek çok insan, sağlığın ve sağlıklı olmanın değerini, ancak hastalandığında fark etmektedir. Bilinen bir gerçekle, kaliteli bir yaşamın en önemli şartı, sağlıklı olmaktan geçmektedir. Ancak, hayatın her anı insanın gerek vücuduna gerekse psikolojisine olumlu ve olumsuz etkilerde bulunacak pek çok unsurlarla doludur. Bu unsurların oluşturacağı riskler, bazı tedbirlerle önlenebiliyor olsa da hayatın her anını ve her şeyi kontrol altına almak mümkün değildir. Yaşanacak hastalıklar ve sakatlıklar, ister geçici isterse kalıcı olsun, belirli bir süre tedavi ve bakım gerektirirler. Her iki durumda da hasta yatağı gibi modern teknolojinin çözümleri, etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Hasta Bakımı ve Hasta Yatağı

Eski insanlar yaşadıkları çağda, doğa ile çok daha yakın ilişki içine girmişlerdir. Bu durum, çeşitli yararlar sağlamakla birlikte, dış dünyanın o zamana kadar bilinmeyen etkilerine çok daha fazla maruz kalmışlardır. Örneğin, farelerden yayılan; veba, kuduz ve çeşitli rahatsızlıklar, sayısı milyonlara varan insan hayatına mal olmuşken, günümüzde bilimsel bilgiler ve araştırmalar ışığında bu hastalıklar, tarihe karışmış durumdadır. Tıp bilimi, modern araştırma ve gelişmelerden büyük ölçüde faydalanarak değişim geçirmiş, bu durum yeni tedavi ve bakım tekniklerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Örneğin hasta karyolası tıbbın, modern mühendisliğin imkanlarından yararlanması ile doğmuş, etkili bir bakım cihazıdır.

Hasta Bakım Yatakları

Özel Bakım ve Tedavi Gerektiren Rahatsızlıklar

Hastalıklar ve sakatlıklar meydana geldiğinde, hayatın rutini bir anda bozulmakta ve yeni duruma uygun yöntemler uygulanmak zorunda kalınmaktadır. Örneğin, işe gitmek gibi günlük hayat aktivitesi, hastalığın ortaya çıktığı anda önce işte verimliliği azaltmakta daha sonra da çalışılan gün sayısına olumsuz etkilere yol açmaktadır. Bunun dışında, felç gibi çoğu zaman kalıcı sağlık sorunlarında ise, kişi hayatın pek çok alanından mecburi olarak uzaklaşmakta ve kişisel ihtiyaçları için düzenli ve titiz bir bakım alması gerekmektedir. Hastalık ve sakatlıklarda, uygulanacak doğru tedavi kadar, kaliteli bir bakım da iyileşme sürecine olumlu katkı sağlayacaktır.

Hasta Bakımı Zor Mudur?

Hasta bakımı, pek çok açıdan özel bir dikkat ve özen isteyen bir durumdur. Sağlık sorunu yaşayan kişilerin durumları, sağlıklı bireylerden her zaman farklıdır. Bu fark, zamanla hastanın psikolojisine de etki etmekte, hastanın bakım ve tedavi sürecini de zorlaştırabilmektedir. Hasta bakımı, ister sağlık merkezlerinde isterse evde yapılıyor olsun, bakımı gerçekleştiren kişinin konu hakkında mutlaka eğitim almış olması gerekmektedir. Bilinçsizce yapılacak uygulamalar, hastanın çok daha fazla acı çekmesine ve mevcut rahatsızlığı nedeniyle bu durumu ifade edememesi gibi durumların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bunun yanında, kaliteli bir bakım hizmetinin olmazsa olmazı, bakımı üstlenen kişinin empati yapması yani kendini hastanın yerine koyarak bakımı gerçekleştirmesidir. Bu durum, hastaya güler yüzlü ve anlayışla yaklaşılması adına çok önemli bir husustur.

Farklı Rahatsızlıklar İçin Farklı Yatak Modelleri

Firmamız, hasta yatağı çözümlerinde, her şeyden önce hastalıkların sebep olduğu kısıtlanmaları, teknoloji yardımıyla aşma veya sıkıntıları kolaylıkla giderme amacını taşımaktadır. Bu amaçla ortaya koyduğumuz ürünler, hem hastaya konforlu bir bakım imkanını sağlarken, hem de ona bakan kişilerin en az emekle en kaliteli bakım hizmeti vermelerini de sağlamaktadır. Bu düşünce temelinde ortaya koyduğumuz ürünlerimiz arasında; havalı hasta yatağı, elektrikle hareket eden motorlu yatak, çocuk hastaların boyuna ve kilosuna uygun model ve diğer modeller yer alır. Her bir ürün modeli, farklı ihtiyaçları gidermek amacıyla özel olarak şekillendirirken, ortak özellikleri, hastaya ve yakınlarına sağladığı kolaylıklardır.

Kiralama Seçeneği Var Mıdır?

Firmamız, çeşitli modeller sunarak hastalarımıza sağladığı konforlu bakım olanağını, satış konusunda da göstermektedir. Model çeşitliliğimiz, hasta yatağı fiyatı üzerinde de etkiye sahiptir. Manüel hareket eden bir yatak modeli, iki veya 4 adet elektrik motoru sayesinde otomatik hareket imkanı sağlayan bir yatak modeli ile elbette farklı fiyatlara sahip olacaktır.

Bunun yanında satın alma, kullanım konusunda tek seçenek olmayıp, istenildiği takdirde hasta yatağı kiralama fırsatından da yararlanılabilir. Bu durumda satın alma maliyetinden çok daha düşük olan kiralama bedeli ödenerek, hizmet kalitesinden faydalanmak mümkün olmaktadır. Yatak modellerimiz, ülkemizin her yanına ücretsiz gönderilmekte ve İstanbul içinde aynı gün teslimi yapılmaktadır.

Sağlık İçin Gelişmiş Bakım Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön