Gelişmiş Yataklar

Gelişmiş Yataklar İle Kaliteli Bakım Avantajı

Yaşam, içerisinde güzellikler ve sevinç dolu anlar barındırır. Bunun yanında, insanları olumsuz yönlerden etkileyecek unsurlara da sahiptir. Hayatın her anı, hayat kalitesini olumlu ve olumsuz yönde etkileyecek durumlar barındırır. Olumsuz durumlar içerisinde ise, en başta gelen ve insanı en çok yıpratanların başında sağlık sorunları ön plana çıkmaktadır. Sağlık sorunları, en basitinden en ciddi olanlarına kadar, hayat kalitesini olumsuz etkileme potansiyeline sahiptirler. Hayat kalitesinin eski haline getirilebilmesi veya en azından var olan durumun iyileştirilebilmesi adına, hasta yatağı gibi tıbbi teknoloji tasarımlarından faydalanmak, son derece yararlı olmaktadır.

Geleneksel Hasta Bakımı

İnsan hayatı, her dönemde önemli ve değerli iken, onu korumak, günümüzdeki kadar kolay değildi. Geçmişte, dış etkilere karşı çok daha savunmasız olan insanlar, en basit yaralanmalarda bile, gerekli tıbbi müdahaleden habersiz olduklarından, uzuv kayıplarına, hatta hayat kayıplarına uğrayabilmektelerdi. Ayrıca, salgın hastalıkların nedeni bilinmediğinden, hasta kişilere tedavi adı altında türlü eziyetler uygulanmaktaydı. Herhangi bir şekilde sakat kalan insanlar için, yaşamlarını kolaylaştıracak ergonomik aletler yapılamadığından veya yapılanların ihtiyacı tam olarak karşılamamasından dolayı, sağlık sorunları çoğu zaman insanları hayattan tamamen koparabilmekteydi. Ancak günümüzün imkanları, insanların tedaviye ve tıbbi imkanlara erişimini kolaylaştırmış, teşhisin doğruluğu, tedavinin de etkisini inanılmaz derecede arttırmıştır.

Gelişmiş Hasta Yatakları

Gelişmiş Hasta Yatakları

Özel Tedavi ve Bakım İsteyen Rahatsızlıklar

Sağlık sorunları, temelde bazı farklılıklar içerse de ortak noktaları, kişiyi yaşamdan izole etmektir. Bu noktada yaşanılan sağlık sorununun niteliği ve ciddiyeti kadar, uygulanacak tedavi ve bakımının niteliği de kişinin yaşam kalitesini etkileyecektir. Söz gelimi, bacağı kırılan bir kişinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilme derecesi hem bacağa uygulanan tedavi hem de kullanılan sağlık ekipmanlarının kabiliyetlerine bağlı olacaktır. Özellikle bazı sağlık sorunları, özel bakım gerektirmektedir. Bunlar içinde; kalp ve akciğer gibi hayati organların yetmezliği, alzeimer, felç, kanser türleri, ilerlemiş yaşlılık ve benzer türde rahatsızlıklar sayılabilir. Bu tür sağlık sorunlarını yaşayan hastaların, bakımlarını kolaylaştırmak adına hasta karyolası gibi son teknoloji ürünü ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu ekipmanlar, hastanın hayat kalitesini stabil tutmak veya arttırmak amacıyla üretilmektedir.

Bakımda Dikkat Edilecek Hususlar

Özel bakıma ihtiyaç duyan hastaların gerek bulundukları ortam gerekse kullanacağı hasta yatağının iyi ayarlanmış olması çok önemlidir. Hastanın, bulunduğu odada konforlu bir şekilde kalabilmesi adına öncelikle, odasının temiz ve belirli aralıklarla havalandırılmış olması, odanın günün belirli saatlerinde hastayı rahatsız etmeyecek şekilde güneş alıyor olması, bakım için gereken ortamın sağlanmasında önemli noktalardır. Bunun dışında, varsa kullanılan ilaçların özelliklerinin iyi bilinmesi, doz aşımı veya belirlenen saatler dışında ilaç verilmemesi, hastanın sağlığı için önem arz edecektir. Özel bir cihazla beslenmesi gereken hastalarda, cihazın temiz tutulması ve belirlenen miktarın üzerinde besin verilmemesi gerekir.

Rahatsızlığa Uygun Yatak Modeli Var Mıdır?

Özel bakım gerektiren durumlar, hiç kuşkusuz özel tasarlanmış cihazların kullanılmasını zaruri kılacaktır. Yaşanılan rahatsızlıklar, farklı niteliklerde olduğu gibi, rahatsızlığı yaşayan kişilerde de farklı aşamalarda yaşanabilir. Özellikle farklı sağlık sorunlarının farklı ihtiyaçlar ortaya çıkarması, hasta yataklarında da değişik tasarımlara gidilmesine neden olmuştur. Firmamız, yaşanılan sorunun gerektirdiği çözümlere uygun olarak; havalı hasta yatağı, elektrikle çalışan motorlu, manuel ayarlanabilen ve ahşap kenarlıklı hasta yatakları gibi modelleri kullanıma sunmaktadır. Tasarımlarımız, var olan ihtiyaçlara etkili çözümler sunmakla birlikte, beklenmedik durumlara da uygun yapıdadır. Örneğin elektrik motoru ile hareket sağlayan yataklarımız, bünyelerindeki piller ile elektrik kesintilerinde bile bir müddet elektriksiz çalışabilmektedir.

Yatak Maliyeti

Hasta yatağı fiyatı gerek hastalarımız gerekse çeşitli sağlık kuruluşları tarafından sıklıkla sorulan sorulardandır. Satışa sunduğumuz yatakların fiyatı, pek çok nedene bağlı olarak farklı seviyelerde olmaktadır. Öncelikle her model, belirli bir kalite standardına göre üretilmekle birlikte, %100 aynı özelliklere sahip değildir. Kuşkusuz bu durum, fiyat farklılıklarına sebep olacaktır. Ancak firmamız gerek ülkemizin gerekse hastalarımızın ekonomik durumunu göz önüne alarak, makul bir fiyat politikası gütmektedir.

Hasta yatağı kiralama ise, herhangi bir nedenden ötürü yatak satın almak istemeyen kullanıcılar için, sunulan bir diğer ödeme ve kullanım fırsatıdır. Bu sayede hasta yatağının satın alma maliyeti yerine sadece kiralama bedeli ödenerek de kaliteli bir hasta bakım olanağı sağlanmış olmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir