Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Geniş Hasta Yatağı

medikal hasta yataklari

İnsanlar pek çok yıldır gerek istek gerek ihtiyaç kapsamında çeşitli ürünler üretmiş ve kullanmışlardır. Bu ürünlerin ilk sıralarında yer alan hasta yatakları günümüzde pek çok amaca hizmet eder. Hasta yatakları özellikle fizik tedavi hastalarının kullanması için dizayn edilmiş ve o zamandan bu yana vücudunun işleyişinde çeşitli problemler olan insanlar tarafından sıklıkla kullanılır. Geçmişten bu yana pek çok şekilde dizayn edilen hasta yatağı ilk olarak çocuk felci hastalığı ile birlikte hayatımıza girmiştir.

Oldukça işlevli olan bu yataklar yıllar geçip teknoloji geliştikçe çok daha fonksiyonlu ve kullanışlı bir hale gelmiştir. Felç, sakatlık, koma gibi hastalıklarda öncelikli olarak kullanılan bu yataklar hastaların daha rahat etmesi ve onların konforu düşünülerek üretilmiş ve geliştirilmiştir. Oldukça çeşitli olan geniş hasta yatakları sayesinde kişiler kendilerine uygun olan yatakları rahatlıkla tercih edebilirler.

Hasta Yatağında Rahatlığın Önemi

Günümüzde pek çok insanın kullanması gerekli olan geniş hasta yatağı modelleri için belirleyici unsurlar bulunur. Bu unsurların başında şüphesiz hasta yataklarında geçerli olan mevcut rahatlık durumu yer alır. Özellikle sürekli yatması gereken yani felçli veya sakatlığı olan insanlara bir süre sonra yattıkları yatak oldukça rahatsız gelecektir bu nedenden ötürü hastalıklarının yanı sıra çeşitli eklem ve kas ağrıları yaşanabilir.

Bu nedenden ötürü bu tarz hastalıklara sahip insanlar için hasta yataklarında rahatlık oldukça büyük önem taşır. Hasta yataklarının içerisinde bulunan çeşitli dokulardan ötürü kişiler uzun süreler boyunca hiçbir kas arısı yaşamadan rahatlıkla bu yataklarda yatabilirler. Bu konuda en belirleyici olan unsur kişinin beğenileri ve istekleri olur. Sert yataklarda yatmayı rahat bulan kişiler daha sert dokuları tercih ederken yumuşak yatakları sevenler ise daha pamuksu yatak dokularını güvenle tercih edebilirler. Her zaman vücuda uygun genişlikte bir yatak seçilmesi gerekmektedir.

Rahat ve geniş hasta yatağı

Yatak Seçiminde Hareket Kabiliyeti

Geniş hasta yataklarının seçiminde belirleyici olan unsurlardan bir diğeri de yataktaki mevcut hareket kabiliyetidir. Hasta yatağına balı şekilde yaşayan insanların zaten yanlarında bakıcıları bulunmalıdır fakat tek kaldıklarında kendi başlarına idare edebilmeleri de oldukça önemlidir. Söz konusu kişi eğer tamamıyla felçli değilse kumanda tarzı materyallerle yatağını hareket ettirebilmeli ve isterse doğrultabilmelidir.

Bunun yanı sıra hastaların yanında kalan ve ona eşlik eden bakıcı, hemşire gibi kişiler için de hasta yataklarında hareket kabiliyeti oldukça önemlidir. Özellikle yatağın yüksekliğinin ayarlanabiliyor olması çok mühim bir konudur. Hastanın yatağından kaldırılması, yatırılması, doğrultulması için önemli olan bu yükseklik ayarlaması, hasta yatağı satın alacak insanlar için önemli hususlardan olmalıdır.

Kolay Temizlenebilir Geniş Hasta Yatakları

Geniş hasta yatakları için önemli olan mevzulardan biri de kolay temizlenebilen bir dokuya sahip olmasıdır. Bu tip yatakları kullanacak olan kişiler vücutlarında belli başlı sakatlık sorunları yaşayan insanlardır bu nedenle en zaruri ihtiyaçlarını bile yerine zamanında getiremeyebilirler. Örneğin söz konusu hasta idrarını veya dışkısını yatağa yaptığında ya da en iyi ihtimalle yatak terlemeden ötürü kirlendiğinde kolay temizlenebilen bir dokuya sahip olması hasta yakını tarafından oldukça önemlidir.

Kusma, terleme gibi problemler yatağa bağlı olarak yaşayan hastalarda sıklıkla yaşandığından ötürü kişiler bu yatakları satın alırken dikkat etmelidirler. Bunun yanı sıra hasta yatakları için gelişi güzel temizlik malzemelerinin kullanılması kesinlikle uygun değildir ve yalnızca hastanın gerek temasında gerek solunumunda zarara yol açmayacak belli başlı ürünler kullanılabilir.

Geniş Hasta Yatağı Seçiminde Ebatların Önemi

Hastaların hasta yataklarında ihtiyaçlarının olduğu diğer bir madde ise doğru seçilmiş ebatlardır. Ebatların hastanın vücut ölçülerine uygun olarak seçilmesi oldukça önemlidir çünkü kişiler ancak kendilerine uygun olan yataklarda rahat edebilirler. Hasta yatakları genellikle portatif olarak tasarlandığından dolayı geniş kalıplara ve uzun boya sahip kişiler küçük yataklardan kesinlikle verim alamazlar.

Aynı şekilde kısa boylu kişiler de uzun boylu insanlar için tasarlanan yataklardan yarar sağlayamazlar. Bu nedenden ötürü kişilerin kendi boylarına uygun geniş hasta yatağı satın almaları önemlidir. Bunun yanı sıra hasta yataklarında genişliğin pek çok avantajı bulunur. Kişilerin hareket kabiliyetlerini kolaylaştıran ve onların alanlarını genişleten havalı yatak modelleri hastalar açısından oldukça beğenilir.

Geniş Hasta Yatağı Piyasa Fiyatları

Uzun yıllar önce ilk üretimi yapılan ve o zamandan bu yana çeşitli modellere ve markalara ayrılan hasta yatakları yatağa bağımlı yaşayan insanlar için oldukça önemlidir. Zaruri ihtiyaçlardan sayılan bu yataklar için böylesine bir ihtiyaç yoğunluğu bulunduğundan ötürü geniş hasta yatağı fiyatları da kendi içerisinde epey bir değişiklik gösterir.

Bu fiyatlandırmalar yatakta bulunan çeşitli fonksiyonlara ve teknolojik aletlere göre de değişiklik gösterecektir. Maddi imkanı yerinde olan insanlar tarafından rahatlıkla satın alınabilen bu zaruri ihtiyaçlar söz konusu hastaların sağlığı için büyük ölçüde önem taşır.

Geniş hasta yatağı

Hasta Yatağı Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maddi imkanı yeterince iyi olmayan fakat hasta yatağını kullanmaya mecbur olan insanlar için de geçerli olan seçenek hasta yatağı kiralama işidir. Hasta yatağı kiralamak satın almaktan çok daha az maliyetli olduğundan ve pek çok kişinin bütçesine uyum sağladığından ötürü sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Lakin kişilerin bu konuda en çok dikkat etmeleri gereken durum yatağa herhangi bir zarar vermemeleridir. Aksi taktirde geçerli olan hasara karşılık kiralayan kişilere maliyetini vermek gerekir. Bunun yanı sıra hasta yatağı kiralamanın hiçbir dezavantajı bulunmaz.

Geniş Hasta Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön