Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hangi Tip Hasta Yataklarını Almalısınız?

hasta yataklari 34

Hasta yatağı profesyonel çalışmalar sonrası ortaya çıkarılan yatak türüdür. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu yataklar oluşturulurken hastaların fiziksel ve sağlık durumları göz önüne alınır. Yatakların gelişmiş özelliklere sahip olmasının nedeni ise hasta bakımının kolaylaştırılmasıdır. Özellikle acil durumlarda hastanın yataktan rahatça indirilebilmesi için yataklar hareket kabiliyetine sahiptir. Hastanın sağlık durumu ve psikolojik durumu göz önüne alınarak farklı renk ve detaylarla tasarımları yapılmıştır. Hasta yataklarının hastaya uygun olarak seçilmesi durumunda hasta olumlu etkilenmektedir. Her hasta için farklı bir yatak tasarımı mevcuttur.

Hastalarınızın Kilolu Olmaları Durumunda Seçilmesi Gereken Yatak

Hasta yatağına ihtiyacı olan hastanızın kilolu olması yatak seçimini doğrudan etkiler. Kilolu hastaların yataktaki pozisyonları oldukça önemlidir. Özellikle omurgasının yanlış yatak tercihinden dolayı ağrılar oluşturması mümkündür. Kilolu olan kişiler için tasarlanan hasta yatakları havalı olan hasta yataklarıdır. Bu yataklar kiloların yatakta gömülmesini ve omurganın düz kalmasını sağlar. Ayrıca yine yatakta hareket edebilme imkanları da daha kolay hale gelir. Havalı hasta yatakları kiloların ortaya çıkaracağı terlemeyi havalı özelliği sayesinde ortadan kaldırırken, kötü kokularında oluşmasını engeller. Hastanın kilolu olması durumunda bu yatağın tercih edilmesi hastayı da mutlu edecektir.

Yüksek kilolu hastalar için yataklar

Problemleri Geçici Durumdaki Hastalar İçin Yataklar

Kısa bir zaman içerisinde sağlığına kavuşmasını beklediğiniz hastalarınız için almanız gereken yataklar arasında motorlu ve havalı yataklar yer alır. Motorlu hasta yatakları arasında seçim yapmanız gerekirse hastanız için en ideali 3 motorlu hasta yatağı olacaktır. Hastanızın durumunun geçici olması nedeniyle bu yataklar için hasta yatağı kiralama işlemi de yapabilirsiniz. Farklı pozisyonlara getirilebilen 3 motorlu ve havalı hasta yatağı hastanızın yataktan kolayca inip çıkmasını ya da hareket etmesini sağlar. Ayrıca bu yatakları kumandasının da bulunması hastanın kendisini muhtaç hissetmesinin önüne geçer. Bu yatak sayesinde sağlık durumları olumlu etkilenen hastalar kısa bir süre sonra kendilerini daha iyi hissederler.

Ciddi Durumdaki Hastalarınız İçin Yataklar

Eğer hastanızın durumu ciddi ve uzun bir süre hasta yatağı kullanacaksa bu durumda hastanın sağlık derecesine göre bir tercih yapılmalıdır. Yani hasta çok kötü durumda ve aynı zamanda yatağa bağlı ise bu durumda lazımlıklı bir hasta yatağı tercih edilmelidir. Ancak hasta lavabo ihtiyacını giderebiliyorsa o zaman motorlu hasta yataklarından 4 motorlu olanı kullanılmalıdır. Her iki yatakta bakılması zor olan hastalar için tasarlanmıştır. Özellikle lazımlıklı hasta yatakları anti bakteriyel özelliği yüksek olan bir türdür. Yine bu yataklarda özel hava tasarımı sayesinde hastanın terleme durumları kontrol altına alınmıştır. Bu sayede olası enfeksiyon ve kötü kokular ortadan kaldırılır. Her iki yatağın gelişmiş özellikleri sayesinde hastada herhangi bir yara, mantar ve cilt hastalığı gibi rahatsızlıkların oluşumu söz konusu olmaz.

Evinizde Kullanabileceğiniz Normal Görünümlü Yataklar

Hastalar iyileşme süreçleri boyunca sürekli göz önünde tutulur. Hatta ilgi odağı olurlar. Ancak bu durum bazen hastaları rahatsız edebilir. Bu durum kendilerini farklı hissetmelerine ve günlük hayatlarına ne zaman dönebileceklerinin de kaygılarına neden olur. O yüzden hastalar için seçilecek olan yataklar bu nedenden dolayı oldukça önemlidir. Hastanın psikolojik bir problem yaşamaması adına yatağının hareketli ve mümkünse ev ortamına uygun olan renkli, ahşap, hasta karyolası gibi yataklar arasından tercih edilmesi gerekir. Bu yataklar ev ortamına uyum sağlaması nedeniyle hastaların normal yatakta yatıyormuş hissini elde etmelerini sağlar. Ayrıca yatakların genel özellikleri arasında kumandasının bulunuyor olması, 90° ye kadar pozisyon alabiliyor olması ve konforlu olması yer alır. Yapı malzemesi itibari ile de kolayca sökülüp takılabilen oldukça sağlam ve sağlıklı bir türdür.

Evde kullanım için hasta yatakları

Manüel Hasta Yatağının Tercihi

Manüel hasta yatakları elektrikli olmayan elle hareket ettirilen bir yataktır. Manüel hasta yatakları hasta yatağı fiyatları arasında en uygun fiyatta olanıdır. Ancak bu yatak hasta bakımının kolaylaşmasını pekte sağlamamaktadır. Bu yatak tercih edilecekse hasta çok ama çok kısa süre bu yatağı kullanacak bir hasta olmalıdır. Öbür türlü hastanın bakımı ve pozisyon alması zor olacaktır. Manüel hasta yatakları geçici hastalar için kullanılabilir. Ayrıca manüel hasta yatakları normal olarak günlük hayatta da kullanılabilecek yatarlar arasında yer alır. Manüel hasta yataklarını kendiniz ya da çocuklarınız için tercih edebilirsiniz. Ortopedik yapısı ve konforu ile günlük hayatta kullanılabilecek bir yataktır. Hatta manüel yataklar ahşap olarak da bulunduğu için odanızla uyum sağlayabilecek bir yataktır.

Motorlu Hasta Yatağı Tercihi

Motorlu hasta yatakları en gelişmiş yataklardan biridir. Farklı motorlarının bulunuyor olması sayesinde farklı hastalara uygun tasarımları mevcuttur. 1 motorlu hasta yatakları genelde zayıf olan ve fiziksel açıdan problemi bulunmayan hastalar için tercih edilmektedir. 2 motorlu hasta yatağı ise geçici fiziksel hareket kaybı yaşayan hastalarda kullanılır. 3 motorlu hasta yatağı ise daha uzun süre yatak kullanacak olan hastaların bakımının kolaylaşması için tercih edilir. Ayrıca 3 motorlu hasta yatağı kilolu hastalar için tercih edilebilir. 4 motorlu hasta yatağı ise daha uzun süre yatak kullanımı gerçekleştirecek olan hastalar için tasarlanmıştır. 4 motorlu hasta yatağı hastanın bakımını ve pozisyon almasını kolaylaştıran bir yataktır. Ayrıca 4 motorlu hasta yatağı fiziksel yönden oldukça zayıf olan hastalar için en doğru yataktır. Bu yatakların hepsinde kumanda yer alır. Yine bu yatakların hepsi farklı pozisyonlara getirilerek yemek yeme ya da yataktan inme yatağa çıkma işlemlerini kolaylaştırır.

Tercih Edeceğiniz Hasta Yataklarının Genel Özellikleri

Hasta yatakları hastaların durumuna has olarak tercih edilir. Ancak hasta yataklarının bazı genel özellikleri bulunmalıdır. Başta hastanın hareketini sağlayabilecek pozisyon alan bir yatak olmalıdır. Kumandası ve yemek masası yer almalıdır. Yataklar güçlü motorlara sahip olmalıdır. Ayrıca hastanın sağlının korunabilmesi için anti bakteriyel ve hava alan yatak özelliğinde olması gerekir. Fiziksel hareketten yoksun olan hastalar için lazımlık bulunmalıdır. Yatağın genel görünümü hastanın yaşına ve psikolojik durumuna uygun olmalıdır. Hasta yatakları kesinlikle hastanın sağlık durumunu olumsuz etkileyecek yataklardan olmamalıdır. Terlemeyi azaltan ve hastanın oksijen almasını sağlayan yataklardan olmalıdır. Hasta için tercih edilecek olan yatak hastada yeni bir yara ya da bakteriyel rahatsızlığa yol açmamalıdır. Hasta yatakları tercih edilirken bu genel özelliklere dikkat edilmelidir.

Yatak Seçiminde Uzmanların Tavsiyelerini Önemsemelisiniz

Hastalar için yatak seçiminin hasta yakınlarına bırakılması durumunda yanlış tercihler söz konusu olabilmektedir. Hastaların sağlık durumlarını doğrudan etkileyecek olan yataklar tercih edilirken uzman kişilerin önerileri kesinlikle dikkate alınmalıdır. Bu uzman kişiler firmalar ya da sağlıkçılardan oluşabilir. Hastanızın durumuna vakıf olan bu iki uzmanlık alanı hastalar için en doğru yatağın tercih edilmesini sağlayacaktır. Bazen hastaların durumunu dikkate almadan hasta yatağı tercihinde bulunan hasta ya da hasta yakını birçok problemi de beraberinde satın almaktadır. Hasta için doktorundan uygun yatak tavsiyesi alınabileceği gibi bu alanda uzmanlaşmış olan firmalarında tavsiyelerine başvurulmalıdır. Firmalar sağlık alanında araştırmalarda bulunan, hastaların durumlarını hasta yataklarının hastaya olumlu ya da olumsuz sonuçlarını inceleyen ve hastalara en uygun yatak seçimini yapan kişilerden oluşur.

Hangi Tip Hasta Yataklarını Almalısınız?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön