skip to Main Content
Hareket Bozuklukları Ve Hasta Yatakları

Hareket Bozuklukları Ve Hasta Yatakları

Kontrol edilemeyen hareket bozuklukları için kullanılması durumunda hasta yatağı kullanımı faydalı olacaktır. Günümüzde demans ve alzheimer gibi rahatsızlıkları yaşayan insanların beyinlerinde ki hareket merkezleri normal insanların ki gibi çalışmamaktadır. Beyinde yaşanan bu hastalıklı durum kişinin hareket sistemini de doğrudan etkilemektedir. Yakınlarının bu tip hastalıklarıyla mücadele etmek zorunda kalan ve bize hasta yatağı alımı veya kiralama için başvuran insanların çoğu hastalarının yataktan düşmesinden yakınmaktadırlar. Hafızasını kısmen veya tamamen yitirmiş bu insanların normal bir yatakta sağlıklı bir şekilde yatmaları mümkün değildir. Normal bir ev yatağı korunaksızdır. Hastanın düşmemesi için kullanması gereken yatak korunakları olan bir hasta yatağı olmalıdır.

Bu hastalıklarla mücadele eden hasta yakınları bize geldiklerinde öncelikle yatakların yan korkuluklarının sağlamlığını kontrol ederler. Çünkü bir çok kez hastalarının normal ev tipi yataklardan düşme deneyimlerini yaşamışlardır. Yatağın yan korkuluklarına tutunarak doğrulmaya çalışan ve düşme riski olan hastalar için tabi ki bu korkulukların sağlamlığı ve işlevselliği çok önemlidir. İmal ettiğimiz yataklar 120 ile 200 kg arası ağırlıkları olan hastaların bakımı için güvenle kullanılabilir. Hareket bozukluklarının tedavi sürecinde kullanılmak üzere özel bir yatak tasarımımız yoktur. Fakat mevcut üretimlerimiz üzerinde yapılacak bir kaç değişiklik ile yataklar bu tip hastaların durumlarına uygun hale getirilebilmektedir.

Hasta Yatak Korkuluğu Çeşitleri

Firmamızda ürünler tasarlanırken standart olarak üç ayrı tip korkuluk kullanılmaktadır. Bunlar;

  • Hastane tipi ABS (anti bakteriyel silinebilir) korkuluklar
  • Alüminyum parmaklıklı tabanca sistem korkuluklar
  • Dubalı sistem demir profil korkuluklar
  • Ahşap malzemeden üretilmiş yan korkuluklar

olarak listelenebilir. Bu korkulukların en sağlam ve dirençli olanları ABS ve alüminyum yan korkuluklardır. Yataktan düşme riski olan hastalar için de uygun korkuluk tipleridir. Ahşap ve demir profil korkulukları bulunan hasta yatağı modellerinin bu tip hastalıkların tedavi sürecinde kullanılması uygun değildir.

Hareket sistemlerinde bozukluk olan hastalar için havalı yatak kullanımını da önermekteyiz. Çünkü bu tip hastalıklarda hasta çok hareketli olabildiği gibi aynı zamanda çok hareketsiz bir şekilde de yatma durumuna geçebilmektedir. Bu gibi hareketsizlik durumlarında hastanın vücudunda yatak basıncından dolayı oluşması muhtemel bası yaralarını engellemek için havalı hasta yatakları üretilmiştir.

Unutulmamalıdır ki tedavi süreci planlı ve sistemli bir şekilde doğru ekipmanlarla yürütüldüğü zaman daha sağlıklı ve daha hızlı sonuçlar verecektir. Bizler de bir hasta yatağı imalatçısı olarak kaliteli, rahat ve güvenli ürünlerle bu tedavi süreçlerine destek olmaya çalışıyoruz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir