Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Bakım Yatağı

havali yatak 4

Hayat hep sağlıklı ve güzel geçmeyebiliyor. Sizin yada yakınlarınızın sağlığında bir sorun yaşandığı takdirde hasta kişinin istirahati boyunca rahatlığının sağlanması ve yitirilen hareket kabiliyetlerinde ona destek verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde hasta kimseye bakana da, yatan hastaya da birçok kolaylıklar sağlayan yataklar üretilip halkın satışına sunulmaktadır. Fiziken ve ruhen hastayı sırt ağrısı, yatak yarası gibi bazı olumsuzluklar karşısında koruyabilecek hareketli bir yataktır.

Hasta bakım yatağı üretimi, hastanın şikayetleri, hasta bakıcının çektiği bütün zorluklar ve sıkıntı yaşanabilecek her türlü durum göz önüne alınarak yapılmaktadır.

Hastanın Rahat Etmesi

Hasta bakım yatağı, ameliyat sonrası yada uzun süreli yatağa bağımlı hastalar için bir çok çeşidi ve bir sürü özelliği bulunan yataklardır. Bu yataklar sadece hasta rahatlığı için değil, hastaya bakmakla yükümlü bulunan kimselerin de işlerini bir nebze kolaylaştırarak, hasta bakımını kolaylaştırmayı da amaçlar. Üretimi yapılırken birçok özellikten bahsetmiştik. Bunlardan biri hastanın yatak açısını yatakta oturur vaziyete kadar istenilen açıda manuel olarak ayarlanabilmesidir. Uyurken indirilip, uyanıkken biraz daha açıyı azaltarak yarı oturur vaziyete getirmek sureti ile hastanın hep yatıyor hissinden kurtulmasını sağlar.

Hasta Bakım Yatakları

Hastanın Güvenliği

Yatağa bağımlı olarak yaşantısını kısa yada uzun süreli yaşamak zorunda kalan kişilerin rahatlığının yanında güvenliği de önemlidir. Hasta yatağında yalnız bırakıldığında yada dönmeye çalıştığı esnada yataktan düşme olasılığı olduğu durumlar düşünülerek kenar korkulukları ilave edilmiştir. Bu korkuluklar aynı zamanda hastanın kenarlara tutunup güç alarak hareket etmesine de yardımcı olmaktadır. Korkuluktaki kafes boşlukları kol, bacak ve baş gibi uzuvların sıkışmasına olanak sağlamayarak aralıklarla düzenlenmiş olup, baş ve ayak kısımlarındaki sıkışmalar esnasında 6 cm’ye kadar açılabilir özelliktedir.

Aydınlatma Özelliği

Hasta yatağında gecenin karanlığını aydınlatma lambası sayesinde, odasında ışık yanmadığı zamanlarda yatağın aydınlatma lambası ile yatağını ve çevresini görebilmektedir. Ayarlanabilir hasta yatağı ışıklandırması azaltılıp çoğaltılabilir manuel ayara da sahip özelliktedir. Aydınlatma sayesinde hasta bakımı yapan kişinin de hasta odasında yattığı yerden hastayı kontrol edebilmesi de mümkündür. Özelliklerinin kullanılabilmesini sağlamak amaçlı kontrol panelinin bulunduğu kumanda ile hastaya da bakımını yapana da kolaylık sağlar.

Hasta Yatağı Kumaşı

Hasta bakım yatağı özel üretilmiş kumaşlar sayesinde sıvı geçirmeyen özelliğe sahip olup, kan, idrar ve her türlü bilumum ilaç ya da dışkı yatağın alt kısma geçmez. Yatağın kumaşı antibakteriyel özelliği sayesinde hastaya zarar vermez ve nefes alan bir yapısı vardır. Leke tutmayan ve ıslak bez yada ıslak mendille silinebilir özellikteki hasta yatağı kılıfının kumaşı, fermuarlı olması ve yıkanabilmesi sayesinde temizliği de çok kolaydır. Hastayı rahatsız etmez, kaymaz ve yatakta toplanma yapmaz.

Kilitlenebilir Tekerlekler

Hasta bakım yatağı gerektiği zamanlarda yerinin değişmesi için hastayı hiç kaldırmaya gerek duymadan, rahatsızlık vermeden yürütülebilmesi için bir tekerlek sistemi üzerindedir. Yürütülürken takılma yapmaz, istenilen yöne dönerek sizi yormadan hastanızı taşımanızı sağlar. Hasta yatağı tekerleklerinin oynar başlıklı oluşu sizi korkutmasın. Çünkü kilitlenebilen ve oldukça güvenilir bir sistemi vardır. Hasta yatağının tekerleksiz olması asla mümkün değildir. Yani tekerlekler bir hasta yatağının olmazsa olmaz bir parçasıdır.

Evde Hasta Bakımı

Hasta bakımının ne kadar zor ve meşakkatli bir durum olduğunu hepimiz biliriz. Bu yüzden hasta bakım yatağı üreticilerinin hastaları ve hasta yakınlarını dikkate alarak ürettikleri hasta yataklarının konforlu ve birçok fonksiyonel özelliğe sahip olması sebebi ile evlerde bakımı da biraz daha kolaylaşmıştır. Hasta kimseye bakan ve aynı zamanda evinden ayrılması da zor olan kimseler, evine alacağı hasta yatağı ile evinde hasta bakmaya daha müsait olur. Satın almakta sıkıntı yaşayabilecek olanlar, hastası ömür boyu yatağa bağlı değil ise herkese ve her keseye uygun, makul fiyatlarda hasta yatağı kiralayabilirler.

Evde Bakım İçin Hasta Yatakları

Bize Ulaşın

Sizin de hasta bir yakınınız var ise ve kaliteyi ucuza satın alabilmek yada kiralayabilmek istiyorsanız mutlaka satıcı firmalara ulaşın. Hem hastanızı rahat ettirecek, hem de sizin daha rahat şartlarda hasta bakmanızı sağlayacak çeşitli yatak modeller de bulunmaktadır. Firmayı ziyaret ederek yada online hasta bakım yataklarından hastanıza ve kesenize en uygun, kaliteli bir yatağa sahip olabilmek için web sitelerindeki adreslerden firmaya ulaşarak destek alabilir, hastanıza daha rahat bir şekilde bakım yapabilirsiniz.

Hasta Bakım Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön