Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Isıtma Yatağı

teknolojik hasta yataklari

Hasta yatakları, genelde tedavilerin uzun bir bölümünü hasta yatağında geçirir. Bu yüzden de hasta yatakları iyi materyallerden üretilmelidir. Hasta yatağı seçimi de hastaya uygun olmalıdır. Eski tek tip hasta yatakları artık tarih oldu. Hastanın rahat etmesi ve yeterli fiziksel özelliklere de sahip olmalıdır. Yatakta kullanılacak şilte, sünger gibi materyallerin kalitesi de son derece önemlidir. Özellikle uzun tedavi süreçlerinde hasta yatakları elzem derecede önemlidir. Çünkü uzun süre tedavi gerektiren hastalıklarda hasta çoğu zamanını yatakta geçirecektir. Bu yüzden üretilen yatak da kaliteli olmalıdır. Bu yüzden yara vb. durumlar oluşmaması adına medikal amaçlı özel olarak üretilen yataklar tercih edilmelidir.

Özel olarak üretilen hasta karyolası sayesinde hastanın sağlığını bozacak, uzun kaynaklı olan bası yaraları vs. durumların ortaya çıkması engellenerek kaliteli bir tedavi süreci geçirecektir. Ayrıca özel olarak anti bakteriyel materyallerden üretilen enfeksiyon, mikrop ya da diğer komplikasyonları önleyen yataklar istenmeyen komplikasyon riskini azaltacaktır.

Isıtıcılı Hasta Yatakları

Hasta Isıtma Sistemleri

Özellikle bazı durumlarında hipotermi riski olan hastalarda ya da hipotermiye giren hastaların ise periferik yani çevrelerindeki sıcaklığı etkili ve hızlı bir biçimde yükseltmek adına ameliyathane, yoğun bakım ve post-op ünitelerindeki hastalar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu tür sistemlerin yataklarda kullanılmalı için özel olarak kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Ayrıca bu sistemler yataklarına farklı ebatlarda üretilmekte olup; pediatrik, yenidoğan ya da yetişkin hastalara uygun şekilde pad ve blanket modelleri geliştirilmiştir. Bu sistemler Kontrol Ünitesi ve Battaniye Yatak ünitesinden oluşur.

Battaniye ve Yatak Üniteleri

Battaniye ve yatak ünitelerinde ısı izolasyonu için elyaf kullanılır. Ayrıca kullanım amacına uygun olarak viskoelastik süngerler kullanılır. Esneyebilen fiber karbon ısıtma tabakası içerir. Dış kılıfları poliüretan kaplamadan imal edilmiştir.

Kontrol Ünitesi

Kontrol ünitelerinin kullanımı son derece kolaydır. Sıcaklık ayarlanabilir. Hem ayarlanan hem de ölçülen sıcaklığı gösterir. Ayrıca kontrol ünitesine gelişmiş bir alarm sistemi de takılmıştır. Ayrıca tuş kilidi sayesinde güvenli kullanım olanağı sağlar. Göstergesi 0.1 derecelik ısı değişimlerini dahi göstergesinden takip edebilirsiniz.

Hasta Isıtma Yatak Sistemlerinin Özellikleri

Hasta ısıtma yatakları özel olarak medikal amaçlı olarak üretilir. Güvenli ve sağlıklı ısıtma olanağı sağlar. Isıyı hızlı ve homojen olarak dağıtır. Aynı zamanda konforlu ve ekonomiktir. Kolayca temizlenir. Hasta yatağı ısıtma sistemleri normal hasta yatağı fiyatları ile kıyaslandığı biraz daha yüksek bir fiyatı vardır. . Ancak özel ve medikal amaçlı olarak üretildiği için fonksiyonuna ve materyaline göre son derece hesaplıdır. Ayrıca hasta yatağı kiralama hizmeti veren firmaların bazıları bu tür hasta ısıtma yataklarını kiralık olarak da verebilir. Çok sayıda özelliği ve kolay kullanım özelliğine sahip bu yataklar kolay kullanımı ve çok sayıda özelliği içerisinde barındırır.

Hasta Yatak Isıtma Sistemleri

Hasta Isıtma Yatak Sistemlerinin Faydaları

Hipotermiyi önlemesinin yanında monte edilen mikroçip teknolojisi sayesinde hastalardaki ısı takibini sağlar. Isıyı optimal ve doğrudan ısıtır. En kısa ısınma süresini eşit olarak dağıtır. Ayrıca istenilen sayıda ısıtma blanketi bağlayabilme olanağı sağlar. Bu sistemlerde fandan kaynaklı gürültü kirliliği olmaz. Herhangi fana bağlı gürültü meydana gelmez. Tehlikeli bakteri ya da partikül türbülansını engeller. Uygulama başına düşük maliyetli olup tekrar kullanılabilir. Ayrıca birim zaman göre enerji tüketimini de gösterir. Ayrıca kontamine hava filtresi olmadığı için sürekli masraf olmaz. Unique temp özelliği sayesinde yüksek randımanlı ısıtma teknolojisiyle mükemmel güvenlik sensörlerinde eşsiz kombinasyon sayesinde cerrahi müdahale esnasında ısıyı hedefe yönelik olarak dağıtır. Bu da ameliyat esnasında büyük kolaylık sağlar.

Hasta Isıtma Yatağını Nerede Bulabiliriz ve Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Hasta ısıtma yatakları özel ve medikal bir ürün olduğu için her yerde satılmaz. Özel medikal cihaz satan internet siteleri ve çok fazla sayıda ürün satan büyük medikal dükkânların bazılarında bulabilirsiniz. Ayrıca bu ürün düşük voltajlı olarak elektrik verdiği için sistem iyi ayarlanmalıdır. 5-7 Dakika süreden daha kısa sürede 37 dereceye ulaşıyorsa yüksek voltaj olabilir. Ayrıca alacağınız hava ısıtma yatağında gelişmiş alarm ve güvenlik sistemi olup olmadığına da dikkat edin. Gerekli belgelere ve fiyat araştırması yaprak ürünü almalısınız. Ayrıntılı bilgi ve profesyonel hizmet alabilmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Hasta Isıtma Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön