Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Karyolası Fiyat

20210622 104522 min

Her bütçeye hitap eden hasta karyolası fiyat tarifesinde ödemenizi dilerseniz nakit veya dilerseniz tüm banka kredi kartlarınız ile kolayca yapabilirsiniz. En iyi fiyat tarifesine sahip olan konforlu ve modern hasta karyolası arasında dilediğiniz modeli tercih edebilir ve online olarak sipariş verebilirsiniz. Yüksek kalite standartlarından üretilen hasta karyolaları bu sayede uzun seneler boyunca güvenle kullanılabilir. Geniş tür seçeneklerine sahip olan hasta karyolaları diğer havalı yataklarda olduğu gibi uzaktan çalışan özel kumandalı sisteme sahiptir. Bu sayede hasta yakınları yerinden hareket etmeden karyola pozisyonlarını kolayca değiştirebilir. Garanti kapsamında üretilen ve satışa sunulan hasta karyolası ayrıca sessiz çalışan motor sistemine de sahiptir. Bu sayede ise hastanın, hasta yakınlarının ve çevredeki diğer insanların rahatsızlık duyması söz konusu olmaz.

Hasta Karyolası Modelleri

Hasta Karyolası Nedir?

Beklentilere hitap eden hasta karyolası fiyat tarifesi haricinde bu medikal ürünün son derece sağlam bir yapıya da sahip olduğunu belirtebiliriz. Genel olarak sağlık kurumlarının yoğun bakım ve acil bölümlerinde bulundurulan ve son dönemlerde ise konutlarda da bulundurulmaya başlanan özel dizayn ve işlevli medikal yataklara hasta karyolası adı verilir.

Sağlık görevlilerinin ve hasta yakınlarının hastaya daha kolay ve pratik bir biçimde müdahale edebilmesi açısından hasta karyolasına gereksinim duyulur. Bu kaliteli medikal yataklar genellikle daha basit bir biçimde nakliye edilebilmesi açısından alt kısmında toplamda 4 adet tekerlek ve yan kısmında ise hastanın olası olumsuz durumlardan korunabilmesi açısından 2 adet korkuluklar yer alıyor. Hasta karyolası ayrıca kendi içeriğinde de motorlu ve motorsuz olmak üzere toplamda 2 farklı seçenekten üretilip satışa sunuluyor.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere hasta karyolası fiyat haricinde bu medikal ürünler motorlu ve motorsuz olarak üretiliyor. Motorsuz hasta karyolası türü sabit, tek ayarlı, iki ayarlı, ya da üç ayarlı olmak kaydıyla toplamda 4 farklı tipten üretiliyor. Motorlu hasta karyolası türünde ise motorlu, dual motorlu, iki motorlu, üç motorlu, dört motorlu ya da kolon motorlu olmak kaydıyla toplamda 6 seçenek üzerinden üretiliyor. Motorlu hasta karyolası isminden de tahmin edileceği üzere doğrudan elektrikli uzaktan kumandalı sistem üzerinden işlev görür. Bu sayede üründeki tüm fonksiyonlar uzaktan kumanda üzerinden kontrol edilebilir.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Motor miktarı yükseldikçe doğal olarak hasta karyolasındaki fonksiyon miktarlarında da yükselme meydana gelir. Ayrıca herhangi bir ayar sistemi söz konusu olmayan hasta karyolası da söz konusudur. Bu türler de diğer türlerde olduğu gibi kendi içerisinde korkuluk sistemli, korkuluk sistemsiz, lazımlık sistemli, düz sistemli, tekerlekli, tekerleksiz, ahşap veya demir yapılı olmak üzere birçok farklı donanım ve özelliklere sahiptir. Hastanın yatağından hareket etmeden günlük tuvalet gereksinimini kolayca yerine getirmesi açısından lazımlıklı ve düz olmak üzere toplamda 2 türden hasta karyolası yer alıyor. Lazımlıklı modelin orta kısmında tuvalet ihtiyacı için boşluk yer alıyor. Söz konusu boşluk gerek hasta karyolasında ve gerekse de üzerinde bulunulan yatak üzerinde yer alıyor.

Manuel Motorsuz Hasta Karyolası

Kaliteli hasta karyolası fiyat konusunda firmamızı tercih edebilirsiniz. Manuel yani motorsuz hasta karyolası ayarlama işlemi doğrudan el üzerinden gerçekleştirilir. Bu bakımdan bu türden hasta karyolasında elektrik sistemi ile aktif olunan motorlar söz konusu değildir. Manuel motorsuz hasta yatakları kendi içeriğinde 1, 2 ve 3 olmak üzere toplamda 3 türü bulunuyor. Tek ayarlı olan çeşitlerinde sadece hastanın sırt kısmı, iki ayarlı olan çeşitlerinde ise hastanın hem sırt kısmı ve hem de ayak kısmı hareketli olur. Üç ayarlı olan türünde ise 2 ayarlı türden farklı olarak yukarı ve aşağı hareket edebilme niteliğine sahiptir. Mekanik bir yapıya sahip olması sebebiyle bu tür hasta karyolası türlerinde mutlaka hasta bakıcısına gereksinim duyulur. Ayak kısmı hareketli olan türün ise kendi içerisinde de 2 farklı türü bulunuyor.

Motorlu Hasta Karyolası

En çok tercih edilen hasta karyolası tipi olan motorlu hasta karyolası ayrıca hasta karyolası fiyat tarifesi bakımından da uygundur. Motorlu hasta karyolası isminden de anlaşılacağı üzere yatağın alt bölümüne yerleştirilen motor ve uzaktan kumanda ile yönetilebilme özelliğine sahiptir. Bu yatak türleri ise kumandalı hasta yatakları ya da elektrikli hasta yatakları ismi ile satışa sunulur.

Hasta Karyolası Fiyat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön