skip to Main Content
Hasta Karyolası Fiyatları

Hasta Karyolası Fiyatları Neye Göre Belirleniyor

Genel anlamda günümüzde teknolojinin de desteği ile birlikte birçok farklı fonksiyonları bulunan birbirinden değişik hasta karyolası modelleri piyasaya çıkmış durumdadır. Buna paralel olarak hasta karyolası fiyatları da bu fonksiyonları eşliğinde değişiklik göstermektedir. Tabii fonksiyonların yanı sıra aynı zamanda üretim açısından kullanılan malzeme kapsamında da birtakım değişiklikler ortaya çıkabilir. Güvenilir bir üretim hattı altında sağlam bir yapı iskeleti ile hazırlanan birbirinden değişik hasta yatağı fiyatları açısından farklılık gösterebilmektedir. Ancak yine de günümüzde genel anlamda bakıldığı zaman oldukça uygun fiyatlar kapsamında herkes bu karyola modelleri satın alabilir ya da kiralama işlemi de gerçekleştirebilir.

Tamamen profesyonel bir şekilde ve fabrikasyon olarak üretimleri sağlanan bu yatak seçenekleri, hastanın yaşadığı fiziksel ve ruhsal duruma göre elde edilmek suretiyle kullanılabilir.

Hasta karyolası modellerinde fiyat değişiklikleri

Birçok farklı özellikleri bulunan hasta karyolası çeşitleri özellikle de motor sistemleri ile kapsamında fiyat farklılıkları ortaya çıkabilmektedir. Değişik sayılarda üretimleri gerçekleştirmek suretiyle yatakların farkı noktalarına yerleştirilen motor sistemleri, bu sayılara göre değişik bütçelerde satın alınabilmektedir. Burada örneğin sırt ile birlikte ayak bölümlerinin değişik açılar altında kaldırılıp indirilebilen hasta karyolası fiyatları bu şekilde değişebilir. Buna artı olarak asansör sistemleri de eklendiği zaman aşağı ve yukarı rahat bir şekilde hareket ettirilerek hastanın gün içerisinde ayağa kalkma imkanı vermesi nedeniyle hasta yatağı fiyatları da bu şekilde farklılık gösterebilmektedir.

Tabii fiyatlarına göre sunduğu fonksiyonlar ve kalite elbette göze alınabilecek bir durumdur. O yüzden günümüzde oldukça fazla bir sayıda üretimleri gerçekleştirilmekte ve satın alınmaktadır.

Farklı özellikleri ile hasta yataklarının fiyatları

Aynı şekilde hasta karyolası modelleri üzerinde yapılan birtakım eklemeler kapısı kapsamında da fiyat farklılıklarını ortaya çıkarabilmektedir. Bunlar içerisinde örneğin serum askısı ile birlikte yemek masası ya da yatağın alt kısmına özel olarak yerleştirilen ve oldukça sağlam bir yapısı bulunan tekerlek sistemleri de, hasta karyolası fiyatları kapsamında birtakım değişikliklere yol açabilmektedir. Tabi ekleme olarak bunlar içerisinde elbette yan korkuluk sistemleri de söylenebilir. Bu sayede hasta gün içerisinde sağa veya sola rahat bir şekilde hareket edebilmekte ve yere düşmesine engel olunmaktadır. Bu da elbette doğal olarak hasta yatağı fiyatları açısından bazı değişiklikleri yanında getirebilmektedir.

Tedavi sürecini daha hızlı bir şekle sokan ve aynı zamanda gün içerisindeki yemek yeme veya ilaç içmeyi ile birlikte pansuman gibi farklı durumları rahat bir şekilde gerçekleştirilmesine imkan tanıyan bu yatak modelleri bünyesinde, fonksiyonlar ne kadar fazla olursa fiyat da buna göre değişebilmektedir. Tabii burada kalitesini de hiçbir şekilde unutmamak gerekir. Mutlaka uzun yıllar kullanabilecek sağlam bir iskelet yapısı altında üretimleri gerçekleştirilmiş olarak satın alınması büyük bir önem arz etmektedir.

Uygun fiyatlar altında kaliteli hasta yatakları

Herkesin bütçesine uygun bir şekilde satın alabileceği birbirinden değişik hasta karyolası çeşitleri, bütün bu fonksiyonları kapsamında değişik fiyatlar altında satın alınabilmektedir. Özellikle de günümüzde yaşlılar için ya da felçli hastalar ve yatalak olarak bir süre bakıma ihtiyaç duyacak kişiler adına da lavabo ile birlikte aynı zamanda tuvalet seçeneği kapsamında da yine hasta karyolası fiyatları buna göre değişiklikler gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra çağrı düğmesi ya da daha birçok değişik özellikler kapsamında hasta yatağı fiyatları farklılık açığa çıkarabilir.

Burada önemli olan hastanın fiziksel ve psikolojik ruh haline göre bir seçim yapmak ve en doğru yatağı tercih ederek profesyonel bir şekilde montajını gerçekleştirmek suretiyle hastanın tedavi sürecini daha hızlı bir hale getirmektir.

Birçok değişik modeli bulunan hasta karyolası çeşitleri birbirinden farklı nedenlerden ötürü fiyatları değişebilmektedir. Bunlar özellikle de ayrı ayrı tasarımları gerçekleştirilmiş kullanım amaçları kapsamında farklılaşabilmektedir. Örneğin ilk başta farklı kısımlarına yerleştirilmiş olan motor bölümlerinden bahsetmek gerekir. Uzaktan kumandalı bir şekilde kontrol etme imkânı veren hasta karyolası fiyatları bakımından yatağın üzerinde kaç farklı motor sayısı yerleştirilmiştir. Buna göre fiyatlar değişebilmektedir. Bunlar içerisinde genel olarak ortak bir şekilde ayak bölümü ile birlikte sırt kısımlarını yatağın hareket etmesi için motor çeşitleri özel olarak yerleştirilmektedir.

Farklı açılara gelebilme özelliği sayesinde hastaların günlük olarak yemek ye de ilaç saatlerini kaçırmadan bir kolaylık fırsatı veren bu motorlar aynı zamanda ek olarak asansör sistemleri kapsamında da kolay olmaktadır. Bunlar da hasta yatağı fiyatları bakımından değişiklik gösterebilmekte ve artış olabilmektedir. Ancak günümüzde artık çok uygun fiyatlar kapsamında değişik ve özellikleri de olsa yine de herkesin bütçesi dahilinde satın alma imkânı verilmiş durumdadır.

Hasta karyolası fiyatları

Özellikle hasta karyolası çeşitleri bakımından yanında bazı ek üretimler de yapıldığından dolayı fiyatlar da değişiklik yaşanabilmektedir. Örneğin hem hastaların hem de onları bakanlar için büyük bir rahatlık sağlayan asansör sistemleri ile birlikte yemek masası ya da serum askısı gibi olanaklar da fark yaratabilmektedir.

Tabii bunları söylerken hasta karyolası fiyatları kapsamında yaşanan değişiklikler için sağlam tekerleklerin de büyük bir öneme sahip olduğunu eklemek gerekir. Fakat o tekerlekleri sayesinde yatak bulunan mekânda farklı odaları rahat bir şekilde taşınma şansını da sunar. Bu da hastanın fiziksel durumundan durumunun yanında moral motivasyon olarak da büyük bir pozitif etki yaratmaktadır. Diğer yandan elbette sağlık iskelet yapısı hasta yatağı fiyatları konusunda farklı ortaya çıkan önemli etkenlerdendir. Mutlaka sadece bu işe odaklanmış ve hasta yatakları imalatı yapan yerlerden bu tür yatakları almak daha uzun yıllar ve sorunsuz bir şekilde kullanın şansını yanında getirir.

Hasta Karyolası Çeşitleri
Hasta Karyolası Çeşitleri

Uygun Fiyatlarda Değişik Hasta Yatakları

Günümüz teknolojisi ile birlikte birçok değişik özelliğin yanında getiren ve farklı sebeplerden dolayı bir süreliğine veya çok uzun bir zaman yatmak zorunda olan kişiler adına hasta karyolası çeşitleri büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Aynı şekilde artık eskiye göre çok daha uygun fiyatlarda da satışları gerçekleştirmektedir.

Değişik motor özellikleri ile birlikte sağlam iskelet yapısı ve tekerleklerin yanı sıra daha birçok farklı özelliği ile hasta karyolası fiyatları bütçeler dahilinde elde edilebilir. Bu da hem hastalar için hem de onlara bakanlar noktasında sunduğu rahatlık ile hasta yatağı fiyatları açısından pek de bir önemi kalmamaktadır. Zira herkes farklı özelliklere sahip olan yatak çeşitleri içerisinde kişisel tercihler bazında bir seçim yaparak satın alabilir. Tabii bunu mutlaka doğrudan fabrikasyon bir şekilde özel olarak bu yatakların üretimini gerçekleştiren firmalardan almanın önemi de oldukça büyüktür.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir