Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Karyolası İstanbul’da Emek Yatak’tan Alınır

hasta yatak cesitleri 4

Her gün yattığımız normal yataklara nazaran daha konforlu ve işlevsel olan hastanın durumuna göre çeşitleri olan yataklar hasta yatağı olarak adlandırılır. Bu yataklar hastanın konforunu, güvenini sağlayan ve düşmesini engelleyici yanlarda korkulukları bulunan yataklardır. Böyle olması hasta yakınlarının da içinin rahat etmesini sağlar.

Hastalar uzun süre yatacakları için vücutlarında sürekli yatmadan kaynaklı yara oluşumlarının önüne geçen hasta yatakları, tüm bu sorunlar göz önünde bulundurularak üretimi yapılmaktadır.

Hareket kabiliyeti kısıtlı olan hastaların daha rahat hareket edebilmesini sağlayacak işlevlere sahiptir. Aynı zamanda sağlamlığı ve konforu ile de hastalık sürecinin daha çabuk geçmesine imkan sağlıyor.

Özel Hasta Yatağı Tasarımları

Hasta yatakları hastanın durumuna göre tasarlanmaktadır. Her hastanın durumu aynı olmayacağı için kişiye özel hasta yatağını bulmanız bu açıdan mümkün olmakta.

Kiralama Hizmeti

Yataklar için satın almanın yanında kiralanması hizmeti de alınabilir. En kaliteli malzemelerin kullanıldığı ağırlık kapasitesi yüksek olan hasta yatağı çeşitlerine, hem satış imkanı hem de kiralama imkanı ile sahip olabilirsiniz. Kısa sürede iyileşecek olan hastalar için kiralama yöntemi daha çok ekonomik olan seçenektir. Gerekli tüm ekipmanlarla kurulumu yapılan hasta yatakları kiralama süresinin bitiminde sizden geri alınmaktadır. Ekonomiklik açısından kiralama yöntemi tercih edilen bir konuma doğru gitmektedir.

Genel Özellikleri

Hasta yatağı üst platformunda bulunan delikleri sayesinde hastanın terlemesinin önüne geçilmiş olur. Yatağın 4 köşesinde serumları askılarını takmak için yerler mevcuttur. Elektrikli motorlar sayesinde yatağın baş ve ayak kısmı isteğe göre kolayca hareket ettirilebilir. Elektrikli olan bu yataklarda elektrik kesintisi olduğu zamanlarda 9 voltluk pillerle çalıştırmak da mümkündür. Ahşap görünümlü olan modelleri vardır. Bu ahşap görünüm hastanızın ruhsal olarak rahatlamasını sağlar. Bazalı olmasından dolayı evde normal bir karyola olarak da kullanılabilir. Temizliği kolaydır. Korkulukları özel malzemeden yapılmıştır. Korkuluklar tek mandal ile kolayca indirilip kaldırılabilir. Yatağı başka bir odaya taşımak istediğinizde 360 derece dönen tekerlekleri sayesinde kolayca taşıyabilirsiniz. Tekerlekler çapraz kilit sistemi ile karyola tamamen sabitlenebilir.

2 Motorlu Yataklar

Yatakların Manuel olarak ayarlanabilen seçenekleri olduğu gibi elektrikli seçenekleri de mevcuttur. Ev tipi ahşap yataklar da seçenekler arasındadır. Normal bir hasta yatağı görünümünden ziyade ahşap görünümü ile evinize uyum sağlayacak özelliktedir. Ahşap görünüm hasta için de kendini hastane ortamında hissettirmemesi açısından düşünülebilecek bir ayrıntı olarak görülebilir. Bu hasta yatağında elektrikle çalışan 2 motorlu ürün bulunmakta. Yatak 4 parça şeklinde imal edilmiş olup hastanın durumuna göre ayarlanabilir durumdadır. 4 parçalı olarak imal edilen yatak, 2 motorlu olan ve 2 hareketli şekilde dizayn edilen karyolanın hareket kabiliyetini kısıtlamaması ve hastanın konforuna engel olmaması için dizayn edilmiştir. Bu 4 parçalı yatak hastalar için orta sertlikte ve ortopedik olarak imal edilmiştir. Yatak kıvrımlıdır bu sebeple hasta yatağı motorları yormadan hareket edebilir. Yatak sertliği doktorların tavsiye ettiği üzere 23 dansite üretilmiştir. Hasta yatakları yatak alezi ile de kullanılabilir.

Havalı Yatak ve Yemek Masası

Üzerinde bulunan havalı yatak ise hastanın konforu ve iyileşme sürecine büyük katkı sağlamaktadır. Havalı yatak basıncı hastanın ağırlığına göre ayarlayarak hastanın konforunu üst düzeyde tutar. Yarattığı masaj etkisiyle sürekli yatmadan kaynaklanan oksijensiz kalan dokuları oksijenle besler. Bu da hastada yaraların oluşumunu önler. Havalı yatak ayarlanabilir özellikte kompresörle çalışmaktadır. Aynı zamanda yatağın amortisörlü yemek masası bulunuyor. Bu yemek masası hastanın yemeğini rahat yiyebileceği şekilde aşağı ya da yukarı kaldırılabiliyor.

3 Motorlu ve 4 Motorlu Seçenekler

2 motorlu yataklardan ziyade hasta yataklarının 3 ve 4 motorlu seçenekleri de mevcuttur. Bu motorlar sayesinde hasta yatağı baş, ayak ve aşağı-yukarı hareketlerini de yapabilmektedir. Bu yataklar ağırlığı 140 kg civarı olan hastalar için uygundur. Yatak aynı zamanda dereceli olarak ayarlanabilir özelliktedir. İstenildiği zaman ayak platformunu 20 derece olarak ayarlayabilir ve hastanın rahat edebileceği bir pozisyona getirebilirsiniz. Ürüne 4 yıl garanti verilmektedir. Üzerinde ayrıca manuel olarak kontrol edilebilen ayakları ve bacakları dinlendirici aparat da mevcuttur.

Sonuç itibari ile ürün tüm dünyada hasta ve yaşlı bakımı alanında sertifikalar alan ve ödülleri bulunan Alman malı hasta yatakları emsallerine göre hastalarınızın maksimum konforunu düşünür.

Hasta Karyolası İstanbul’da Emek Yatak’tan Alınır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön