skip to Main Content
Hasta Karyolası Alüminyum Korkuluk

Hasta Karyolası Korkuluğu

Hasta yatakları, yaşanılan zorlu günlerin daha konforlu bir şekilde geçirilmesi için imal edilmektedir. Yapım sırasında, dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Yatağa bağımlı olan hastalar, daha ortopedik bir zaman geçirirler. Bedensel ağrılar çekmeyerek, hastalık sürecini atlatırlar. Hasta karyolası korkuluğu sayesinde kas sistemi düzenli aralıklarda çalışır. Özellikle bacaklarda bulunan küçük kas sistemleri hareketlendiği için, bası yaralarının oluşumu engellenir. Eğer hasta hareket etmezse, bedensel yaralar ve morarmalar ortaya çıkar. Sıradan hasta yatakları, bu nedenle tercih edilmiyor. Yatağın iki tarafında yer alan korkuluk gece veya gündüz uyurken hastanın düşmesin engel oluyor.

Hasta Yatağının Beden Üzerindeki Faydaları

Yatağın korkulukları, hastanın boyu ile uyumludur. Uzun ve kısa boylu hastalar, korkulukların sünger ve plastik tırtıklı yapısı sayesinde tutunarak yerlerinden kalkabilirler. Korkuluklar yapılırken sabitlenmemiştir. İstenildiği zaman yerlerinden çıkarılıp, takılabilir. Hastanın sıklık ile temas ettiği korkuluk, aynı zamanda bakteri oluşturabilir. Bu nedenle de hasta karyolası korkuluğu dezenfekte edilerek bakteri oluşumu önlenir. Çünkü hasta olan bir birey, kolay bir şekilde enfeksiyon kapabiliyor. Kaynar su yardımı ve çeşitli dezenfekte malzemeleri ile yıkanabilir. Kullanılan dezenfekte malzemelerinin, insan sağlığına zarar vermemesi gerekiyor. 250 derecede korkuluklar fırınlanmıştır.

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Yatağın Hareket Edebilme Özelliği

Hasta yatağı, hareketli bir yapıda tasarlanmıştır. Havalandırma boruları,motor sistemi,uzaktan kumanda ve elektrik sistemi sayesinde işlev görür. Elektrik ile bağlantı kurulduktan sonra motor sistemi çalışmaya başlar. Motor yatağın içine sığacak kadar küçüktür ve gün boyu çalışır. Düşük bir ses aralığında çalıştığı için, çevresinde bulunan insanlara rahatsızlık vermez. Ayrıca ısınmasını önlemek amacı ile küçük fan takılmıştır. Fan gün içerisinde dönerek, soğuk hava akımının oluşmasına destek oluyor. Motor sisteminin aktif olması ile birlikte yatağın boruları şişer. Toplamda 4 adet boru bulunuyor. Boruların içindeki hava, yatağın her noktasında dolaşmaya başlar. Hasta bedeninin kısa bir zaman sonra rahatladığını hisseder.

Hasta Yatağının Tekniksel Özellikleri

Yatağın içindeki hava akımı, en az 4 motor gücü sayesinde çalışıyor. Yatak istenilen zaman aralıklarında farklı pozisyonlara girebilir. Pozisyon değiştirmek için, fonksiyonel programlanabilir özelliği vardır. Programlanma sonucunda 10’ar dakika aralıklar ile yatağın farklı pozisyonlarına geçiş sağlanır. Baş, boyun, bel gibi kısımların fıtık oluşumu engellenir. Çünkü sinir sisteminin bulunduğu omurilik kısmı doğru bir şekilde yatakta yatar. Bedenin doğru bir şekilde yatabilmesi, ağrı ve fıtık oluşumunu engellemek için önemlidir.

Hasta karyolası korkuluğu sağ ve sol taraflarında serum asabilmek için üniteler bulunuyor. Serum takmak, iğne ve pansuman yapmak yatağın pozisyon değiştirmesi sonucunda kolay bir hal alıyor. Hem hasta hem hasta yakınları ekstra bir güç sarf etmek zorunda kalmıyor.

Hasta ile Uyumlu Yataklar

Yatak yükseklik olarak 20 cm dir. En ve boy aralıkları yaklaşık olarak 90 cm den meydana geliyor. Çıkarılıp, takılan aparatları sayesinde taşınma kolaylığı sağlıyor. Hastane,yaşlı bakım merkezleri, huzur evi gibi birçok ortam içerisinde kullanılabilir. Herhangi bir parçası zarar görür ise yenisi ile değiştirilerek kullanıma devam edilir. Hasta, yataktan başka bir alana geçmek istediğinde yatak boyu sayesinde geçebilir. Hastayı taşıma kapasitesi 150 kilogram ağırlığındadır. Obezite hastası olan kişiler, yatakta huzursuz anlar yaşamazlar. Yatağın altında hareketli ve dayanıklı tekerler bulunuyor. Demir karışımı olan teker, yatağın konumunun değiştirilmesine destek oluyor.

Hasta İle Uyumlu Yataklar
Hasta İle Uyumlu Yataklar

Yatağın Konumun Değiştirilmesi

Yatak ağır olduğu için, teker yardımı ile konumunu değiştirmek daha kolaydır. Tekerler 360 derece her tarafa dönüş sağlayabiliyor. Hasta üzerinde yatarken, yatağın hareket etmemesi için güvenlik kilitleri vardır. Kilitler kapatıldığı sürece, kendiliğinden hareket etme riski ortadan kalkar. Yatağın havalandırma delikleri bulunuyor. Hastanın ısı dengesi ile yatağın ısı dengesi korunduğu için, hasta sıklık ile terlemez. Manuel veya elektrikli hasta yatağı başlık kısımları istenildiği zaman çıkarılıp, takılabilir. Antibakteriyel özelliği sayesinde, hastanın enfeksiyon kapmasını önler. Hasta karyolası korkuluğu yapım sırasında dezenfekte aşamalarından geçmiştir.  Yatağın içinde orta boyutlarda batarya vardır. Elektrik eğer kesilir ise batarya çalışmaya başlar. Bunun için bataryanın şarj edilmesine özen gösterilmelidir.

Hastaların Sağlığını Temizlik İle Korumak

24 saatlik bir zaman aralığının büyük bir kısmında, yatakta oturan ve uyuyan hastalar vardır. Bu nedenle de yatakta bakteri oluşma ihtimali çok yüksektir. Yatağın içerisinde bulunan her türlü çarşafın,süngerin,şiltenin değiştirilmesi ve yıkanması gerekiyor. Yalnız, yatak elektrik sistemi ile çalıştığı için, elektrik sistemi öncelik ile durdurulmalıdır. Ardından, insan sağlığı ile uyumlu sıvı deterjan ürünleri ile yatak temizlenebilir. Temizlik işlemi sonrası, yatağın ıslak kalmadığından emin olunmalıdır. Daha sonra yatak kullanılabilir. Hastalığa ek olarak enfeksiyon kapmak,iyileşme sürecini zorlaştırır. Temiz yataklar ise, hastalık sürecinin azalmasına destek oluyor. Hasta yatağı almak isteyen kişiler, bizden hizmet alabilme imkânına sahiptir.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.