Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Karyolası Modellerimizin Özellikleri

hasta yataklari dogru kullanim

Hasta yatakları ayarlanabilir olması bakımından çok kullanışlı ve çok fazla talep edilen yatak modellerindendir. Hastaların günlük yaşantılarını olabildiğince kolay hale getirebilmek adına hasta karyolası uzmanlarca tasarlanmış olan yataklardır. Hastaların özellikle de yatalak olan kişilerin bakımının zor olması nedeni ile bu yataklar hayat kurtarıcı niteliğindedir.Ailede ki hasta yakınlarının ve hastanın psikolojisi de sıklıkla hastalarla ilgilenen kadar önemlidir. Bu konuda yatak ve hastanın rahatı çok önemlidir. Hastanın yatağı, özellikle yatalak hastalar için hasta bakımı için uygundur.

Hasta yatağı çeşitleri

Bu ayar tiplerine göre hasta yatakları farklı tiplere ayrılır. Yatak yüksekliği ayarları hastanın giriş ve çıkışının daha rahat olmasını ve bakım verenin hastaya daha kolay erişmesini sağlar. Düşük bir pozisyonda hasta yatağına girmek daha kolaydır. Bakım personelinin hastayı en yüksek pozisyonda çalıştırması da daha kolaydır. Başın veya ayak desteğinin arttırılması, hastanın uykusu veya uyanışı için rahatlık sağlar. Şu anda yatak üretiminde dokuz ana hasta yatak tipi bulunmaktadır bunlar; hepsi elektrikli, yarı elektrikli, manuel, alçak yatak, bariatrik, trendelenburg, lazımlık özellikli, ahşaptan, ev içi tipi gibi.

Hasta yatak ölçüleri

Hasta yatağı birçok boyutta ve fonksiyonda mevcuttur. Hastanın değişen ihtiyaçlarına göre modern bir hastane yatağı adapte edilebilir. Çoğu hasta uyku sırasında düz bir yüzeye ihtiyaç duyar. Uyanıkken, birçok hastanın ayakları üzerinde durması için baş ve ayaklara ihtiyacı vardır. Hasta yatakları standart yataklardan hastaların ihtiyaçlarını karşılamak için en uygunudur. Hasta yatağının standart yatağa göre ana faydası: düz yükseklik, arka alanın yüksekliği ve ayak bölgesi. Yataklar 120 cm ye ulaşmak genişliği 90 cm ile başlar. En yaygın genişliği 90 cm’dir. Yatağın en tipik uzunluğu 190 cm dir. Yüksek ve uzun bir yatak yatak hasta için daha fazla konfor sağlar. Bazı hasta yataklarının yüksekliği ve yüksekliği düzeltilir.

Şirketimizde yatakların 3 motor ve 4 motorlu modellerinin de üretildiğini bilmenizi isteriz. Hastalar için kapsamlı elektrikli yataklar tam elektrikli yatak, yatak çerçevesi (yan çit) ve baş ve bacak yüksekliğinin yüksekliği. Bu yükseklikler uzaktan kumanda ile tanımlanır ve hastanın en iyi pozisyonu belirlenir. Hastanın kazara yer değiştirmesini önlemek için, elektrikle müdahale edilemeyen yatakların çoğu hastaya kilitlenebilir. Yatakta ayarlanabilir, böylece bu tür durumlarda, bu yatakların çoğunluğu yan çitler veya başparmak başparmağı / bir parmağı vardır. En yaygın hasta bakımı biçimleri 2 motorlu hasta yatakları ile sunulmaktadır.

Yarı elektrikli yataklar

Hastaların yarı elektrikli yatakları, elektrikli yataklara çok benzemektedir, ancak yarım elektrikli yatak çerçevesinin yüksekliği, manuel olarak elle ayarlanabilmektedir. Kafa ve ayak ayarları bir elektrik motoruyla yapılır. Geçmişte, yarı elektrikli yataklar elektrikli yataklardan daha ucuzdu, ancak teknoloji gelişmeleri bu iki hastane yatağının fiyatlarını daha da yakınlaştırdı. Yarı elektrikli yatağın en düşük fiyatı HY-251 Hastanın Yatağı’dır. Çok az sayıda yarı elektrikli model satmak. Sık yatak yükseklik ayarına ihtiyaç duymayan hastalar için yarı-elektrikli yataklar fiyat ve performans açısından iyi bir seçimdir.

Manuel hasta yatakları

Hastayı manuel olarak ayarlamak için elektrik enerjisi kullanmaz. Yatağa yerleştirilen el çarkları, yatak ve yatak yüksekliğini ayarlamak için bir mekanizma sağlar. Hastalar için manuel yataklama, hastane yatağı için en ekonomik çözümü sunar ve 800 $ ‘dan az bir fiyata satın alınabilir.

Nasıl Kullanılır?

Tek bir kumanda ile çalışan sistem ile, hem kendisinin hem de hasta konforunu artırmak isteyenler bu yataklardan satın alabilirler. Yatak, yatak kontrolü veya çeşitli kontrol yönleri ile daha kolay hareket ettirilebilir. Eski moda yataklarda, bu prosedürler çok zahmetlidir, ancak daha modern yataklarda kontroller kullanılarak, hastanın baş veya ayak bölgesi bazı hasta yatak modellerinde bile 90 dereceye kadar daha geniş açılarda hareket ettirilebilir.

Hasta yatağı kiralama

Kiralayabileceğiniz yataklar, Abs başlıklı yataklar, elektrikli yataklar, asansörlü yataklar ve ekonomik model olarak gelişmiş 2 elektrikli yatak içeren yatakları içerir.

Hasta olduğu kadar hastaya bakan refakatçinin de bu bağlamda zorlanmasına engel olan sistemler, sade görünümler ile göz yormamakta ve kolay kullanıma olanak sağlar. Çeşitli modellerin resimli görseline web sitesinden ulaşılabilir.

Hasta Karyolası Modellerimizin Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön