Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Karyolasının Önemli Özellikleri Nelerdir?

kiralik hasta yataklari 3

Hastalar için tamamen medikal amaçlı üretilen ve bununla beraber hastane tarzı yerlerde sıklıkla kullanılan yataklara hasta karyolası denilir. Hasta yatağı bir hastanın psikolojik ve bedensel rahatlığını sağlar. Son yıllarda hasta yatakları sıklıkla evde bakımı gereken hastalar içinde tercih edilmeye başladı. Sizlerde hasta yatağı satın alarak veya kiralayarak hastalarınıza en kaliteli sağlık hizmetini verebilirsiniz. Hasta yataklarının modelleri tamamen hastanın özelliklerine göre değişiklik gösterir. Tercih edeceğiniz hasta yatağının, hastanızın ihtiyacını karşılayacağından emin olmanız gerekir.

Hasta karyolası hastaya bakan kişilere büyük bir kolaylık sağlar. Bu yataklar sayesinde kişilere rahat bir şekilde müdahale edilebilir ve herhangi bir şekilde ek ürün kullanmadan kişinin konforu en üst seviyede tutulabilir. Hasta karyolasında korkuluklar yer alır. Korkuluk sistemi hastanın düşmemesine, tutunmasına ve doğrulmak istediğinde rahat bir şekilde hareket etmesine yardımcı olur. Tekerlek sistemi sayesinde, rahat bir şekilde hareket ettirilebilen hasta karyolası, kişilerin başka alanlara gitmesine olanak sağlar.

Hasta Karyolası Türleri Nelerdir?

Hasta karyolası iki farklı çeşitle imal edilir. Bunlar motorlu veya motorsuz hasta yataklarıdır. Motor sistemine sahip olmayan yatak türleri tamamen kişilerin kendi güçleri ile kullanabilecekleri yatak türleri arasındadır. Sıklıkla bu hafif rahatsızlığı olan kişiler için tercih edilir. Hastanelerde en sık görülen, taşınamayan yatak türleri arasındadır. Motorsuz hasta yatakları kendi içerisinde dört farklı alternatif çeşide ayrılır. Bununla beraber motorlu olan hasta yatakları daha çok tercih edilir.

Bunun en büyük sebebi altıdan fazla kategoriye sahip olması ve birçok farklı özel ekstra özellik bulunduruyor olmasıdır. Motorlu hasta yataklar, dört motora kadar farklı motor seçenekleri ile imal edilir. Motorlu hasta yatakları, elektrik sistemine bağlı bir şekilde çalışır. Kumanda ile kolay bir şekilde kontrolü sağlanabilir. Son derece kullanışlı olan motorlu yatak sistemleri, özellikle sürekli olarak yatakta yatması gereken hastalar için son derece kullanışlı olan ürünler arasındadır.

Hasta karyolası türleri

Motorsuz Hasta Karyolası Özellikleri

Hasta yatağı kiralama işlemi sırasında kişilerin yatakları kullanım süresini ve amacını göz önünde bulundurması gerekir. Yatağı kısa süre içerisinde hafif bir hastalık için kullanmanız durumunda motorsuz olan hasta yataklarını tercih edebilirsiniz. Motor sistemine sahip olmayan, hasta yatakları kişilerin kendi inisiyatifine göre el sayesinde ayarlanır. Bu yatak türleri manuel hasta yatakları olarak da bilinir. Diğer yatak türlerine göre kullanımı bir tık daha zor olan bu hasta yatağı, motorlu hasta yataklarına göre daha az özellik içerir. Ancak kısa süre içerisinde iyileşecek olan hastalar açısından ideal yatak ürünleri arasındadır. Bu tip bir hasta yatağı kullanılması durumunda kişilerin mutlaka yanında bir refakatçisi bulunması gerekir.

Motorsuz hasta yataklarının herhangi bir şekilde elektrik sistemi ile bir bağı yoktur. Tamamen üç farklı şekilde ayarlanabilecek özellikte üretilmektedir. Ancak ayarlanma sistemi sayesinde, kişiler hastalara farklı pozisyonlar yaratabilir. Bu sayede kişiler, hareket etme yetisini kaybetmez. Tek bir ayarı bulunan motorsuz hasta yataklarının, sırt kısmı rahat bir şekilde hareket ettirilebilir. İki ayar sistemi bulunan motorsuz hasta karyolasının ise sırt ve ayak bölümleri isteğe göre ayarlanabilir. Üç ayarlı motorsuz hasta yataklarında ise sırt, ayak ve yükseklik, alçaklık ayarı yapılabilir.

Motorlu Hasta Karyolası Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı fiyatları tamamen yatakların özelliklerine göre değişiklik gösterir. Yatağın durumu, türü, özellikleri ve avantajları fiyat konusunda büyük bir değişiklik sağlar. Özellikle hasta yatağı satın almak isteyen kişilerin mutlaka alacağı yatağın özelliklerine dikkat etmesi gerekir. Hastanın ihtiyacına en uygun hasta yatağı temin edilmesi son derece önemlidir. Motorlu hasta yatakları modelleri kendi içerisinde altı farklı kategoriye ayrılır. Motorun sayısının artması ile özellikleri de bu ürünlerin artar. Motor sistemi yatakların alt kısmında yer alır.

Kişiler kumanda sayesinde, istedikleri komutu kolay bir şekilde verebilir. Bu yatağa sahip olan, hareket kabiliyet yeteneği bulunan hastalar birçok ihtiyacını tek başına giderebilir. Bu sayede bu hasta yatağında yatan hastaların, sık sık yanında refakatçi kalması gerekmez. Tek bir motora sahip olan motorlu yatak sistemi, kişilerin sırt bölgesinin hareket etmesine yardımcı olur. Bu ürünlerde bir adet piston tuşu yer alır. İki motor sistemine sahip olan yatak türlerinde ise kişilerin sırt ve ayak bölümleri hareket edebilir. İki motorlu yatak sistemleri, tek motorlara göre daha çok hareket imkânı tanır. Ortalama iki yüz kiloya kadar varan hastalar için son derece kullanışlıdır. Kişiler özel karyola yapısı sayesinde, herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamaz. Hasta yatakları tamamen kişilerin fiziki yapısını desteklemek üzerine özel olarak tasarlanan ürünler arasındadır.

Üç motor sistemine sahip olan yatak modellerinde ise yükseklik ayarlama sistemleri yer alır. Kişiler kumanda sistemi ile yatağın yüksekliğini istedikleri gibi ayarlayabilir. Bu sayede özellikle vücudunun sürekli olarak hareket etmesi gereken, hareketsiz hastalar için özel bir kan akışı desteği sağlanır. Dört motorlu yatak sistemleri ise tamamen hastanın kan basıncını düzenlemek adına tasarlanan özel yataklardır. Sıklıkla bu yatak türleri yoğun bakımda tercih edilir. Özellikle ağır hastalar için ideal ürünler arasındadır.

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir, Neden Tercih Edilmeli?

Birçok hekim, belirli durumlar içerisinde kişilere hasta yatağı kullanmasını tavsiye eder. Özellikle hastaların daha rahat geçmesine yardımcı olan hasta yatakları, kişilerin daha kaliteli bir şekilde bu süreç içerisinde istirahat etmesine yardımcı olur. Hasta yatakları kişilerin baş ve ayak bölümlerini destekler. Bu sayede kişiler daha rahat bir şekilde uyur. Özellikle iyi bir şekilde uyuması gereken hastalar için bu yataklar son derece büyük bir önem taşır.

Kişiler dilerlerse evleri için hasta yatağı satın alabilir veya kiralayabilir. Bu durum tamamen yatağın kullanım süresine göre değişiklik gösterir. Hastaların hastalık sürecini geçirmesi adına son derece önemli olan hasta yatakları, hastalığın en konforlu halidir.

En Avantajlı Hasta Karyolaları

Hasta yatakları bedensel, zihinsel engeli bulunan veya hasta olan kişilerin konforunu sağlamak adına tercih edilen yataklar arasındadır. Bununla beraber kaza sonrası, ameliyat sonrası veya kısa süreli rahatsızlıklar içinde sıklıkla hasta yatağı kullanılır. Hasta yatakları hastaya fayda sağladığı kadar, kişiye bakan bireylere de büyük bir fayda sağlar. Hasta yatakları tamamen hastaya özel olarak üretilmiş medikal ürünlerdir. Kişilerin ağrılıkları ve yüksekliklerine göre farklı şekilde üretilen bu ürünler tamamen hastanın iskelet sistemine destek verme amacıyla tasarlanır. Bununla beraber bu yatak modelleri içerisinde ekstra ürünler yer alır. Bunlar korkuluk gibi kişilerin güvenliğini sağlayan ürünlerdir.

Ayrıca kişilerin yemek yeme, oturma, dinlenme, televizyon izleme veya tuvalete gitme gibi temel ihtiyacını karşılar. Hasta yatakları tamamen ürünlerin modelleri, çeşitleri ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Hastanızın durumuna göre motorlu veya motorsuz hasta yatağı tercih edebilirsiniz. Ancak hekimler sıklıkla uzun süreli yatakta yatacak hastalar için motorlu hasta yatağı önermektedir. Motorlu hasta yatakları kişilerin kısa süre içerisinde daha iyi bir hale gelmesine imkân sağlar. Bununla beraber temel olan bütün hareket etme ihtiyacını karşılar. Sizlerde hastalarınıza en konforlu anları yaşatmak için hasta yatağı satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Hasta Karyolasının Önemli Özellikleri Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön