Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Ve Hasta Bakıcı İçin Hasta Yatakları

havali hasta yatagi modelleri 2

Günümüz şartlarında artan hastalıkların olduğunu görebiliyoruz. Bu hastalıkların kendi arasında farklılık gösterdiğini de. Bazı hastalıklar vardır ki insanın yatalak olma durumuna sebep olur ve bu yüzden hastanın rahat edememesine neden olur. Çözüm yolu olarak hasta yatağı tercih edilir. Yatalak hastalar böylelikle daha iyi rahat eder ve hayat şartları çok kısıtlanmadan yaşamlarını sürdürürler. Bu yataklara genellikle hastanede rastlanır.

Hastanede bulunan yatakların, hastalar için daha konforlu ve kullanışlı olduğundan dolayı tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Hem hastalar için hem de sağlık çalışanları için oldukça yararlı bir hale gelir. Sadece hastanede değil, evde de kullanım için uygundur. Kiralayacağınız veya satın alacağınız yataklar sayesinde, hasta yakınlarınızın rahat bir hayat sürdürmesine yardımcı olacaksınız. 

Hasta Yatağı Neden Tercih Edilir? 

Yatağa bağlı olan hastalar için hayat daha zor olmaya başlıyor. Daha konforlu ve etkili bir hayat sürdürebilmek için bu yataklar tercih edilir. Yatağa bağlı olan hastaların hareket etme durumları çok kısıtlıdır. Bir yerden başka bir yere hareket edilmesi gerektiğinde yataklar yardımcı olur. Oldukça faydalı olan bu yataklar, herkesin tercihi oluyor.

Her mevsim için kullanışlı olan yataklar, ergonomik yapıya sahiptir. Birden fazla çeşidi vardır. Bu sebepten dolayı çoğu yatalak hastalık için birebir çözüm haline gelir. Diğer yataklara göre daha rahattır ve terleme yapmayan özelliği vardır. Yatak yaralarının oluşmasına sebep olmaz ve her hastanın kullanımına uyumludur.

Hasta Yatağı Özellikleri

Her hastalığın kendine has belirtileri ve durumları vardır. Hastanın yatalak oluşu bazen bel aşağı bazen ise bel üzerinden olabilir. Kişi tamamen yatalak olması da ayrı bir durum haline gelir. Her yatalak hasta için uyumlu olan bu yataklar; konforlu ve kullanışlıdır. Hastaların yaşamlarını sürdürebilmesi için etkili bir sistem ile üretilmiştir. Günümüz şartlarında teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha etkili ve çeşitli özelliklere sahip olan yataklar üretimi gerçekleşiyor.

Full Abs hasta yatağı

Tekerlekli olması ise daha iyi hareket etmeye yarar. Böylelikle taşınma konusunda zorluk yaşanmaz, istediğiniz alana yerleştirebilirsiniz. Elektrik ile çalışması ise, hastanın oturur, yatar pozisyonuna gelmesinde kolaylık sağlar. Hareket etmekte zorluk çeken hastalar için en iyi özellikler arasında yer alır. Kumandası sayesinde hastaya istediğiniz veya hasta kendine istediği pozisyonu verebilme şansına sahip olur. İnsan gücüne ihtiyaç duymayan yatakları sizlerde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Hasta Yatağında Hangi Durumlara Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hastalar için yatak alırken bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu hastanın güvenliği ve yatağın uzun ömürlü olması için oldukça önemli bir unsurdur. Hasta yatakları elektrikli çalıştıkları için kendine has kabloları vardır. Bu kablolar hem yatağa hem de kumandaya bağlı özellikleri vardır. Kabloların çalışmadığı, hasar gördüğü durumlarda kullanılamaz hale gelir ve yatakların kullanımı sınırlandırılmış olur. Oluşabilecek sorunların önüne geçmek için mutlaka mekanizmaya güç veren kabloların hasar görmediğine ve görmemesine dikkat edin.

Böylelikle yataklarınızı uzun ömürlü kullanabileceksiniz. Yatakların temizliğine önem verin. Oluşabilecek kirlerin ve tozların hemen alınması gerekir. Kirden arınması durumunda hastanın sağlığını da koruma altına almış olursunuz. Yatağın yerleştirileceği alanlarda mutlaka etrafı boş bırakılmalıdır. Aksi durumlarda yatak hasar görebilir ve kablolar çalışamayacak hale gelebilirler. Hastanın düşebilme tehlikesine karşı yan korkulukların açılması gerekir. Hastanın düşme durumlarının önüne geçilir. Hastanın uyuduğu sıralarda kumanda yanına konulmalıdır.

Yatak tekerleklerinin kapalı olması oldukça önemlidir. Hastanın hareket etmesi durumunda yatakta hareket eder. Bu durum hastanın zarar görmesine sebep olabilir. Yatak tekerleklerinin kilitli olmasına dikkat edin.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir? 

Hasta yatakları genel olarak üç çeşitten oluşur. Hepsinin birbirinden ayrılmasına sebep olan özellikleri vardır. Kullanım özellikleri ve fiyatlandırması arasında farklılık oluşur. Hem kullanışlı hem de konforlu yataklardır. Tam elektrikli hasta yatağı, yarı elektrikli hasta yatağı ve manuel hasta yatağı şeklinde adlandırılır. Hepsinin kendine has işlevleri mevcuttur. Bu yüzden hastaya en uygun olan yatak hangisi ise onun tercih edilmesi gerekir. Bu yatakları hem satın alabilir hem de kiralayabilirsiniz. Kısa süreliğine sahip olmak istediğiniz durumlarda ise hasta yatağı kiralama en doğru karar olacaktır.

Tam elektrikli hasta yatakları

Tam Elektrikli Hasta Yatağı 

Herkesin kullanımına uygun olan ve herkesin rahatlıkla tercih edeceği yatak çeşitlerinden biridir. Yatağın ayarlanabilir olması açısından oldukça kullanışlı ve konforlu yataktır. Baş, diz ve ayak tarafından ayarlanabilir olması, indirilip, kaldırılmasına izin veren bir sistem ile donatılmıştır. İndirmede kaldırmada hastanın rahatlıkla yatağa çıkmasına ve inmesine yardımcı olur. Bakıcılar için oldukça kolaylık sağlar. Hastaya erişiminde, hareket ettirilmesinde çok büyük fayda sağlar. Yan tarafında bulunan korkulukları sayesinde hastanın düşmesine engel olur ve daha güvende olmasını sağlar. Tekerlekli olmasından dolayı, hastanın hareket ettirilmesinde kolaylık sağlar. Kilitlenebilen tekerleklerin olması ise daha güvenli hale gelmesini sağlar. Kendine ait olan kumandası sayesinde, hastaya istenilen pozisyon verilir. Bu durum hem hasta için hem de bakıcı için yararlı bir durumdur. Meydana gelebilecek olan elektrik kesintilerinde ise devreye batarya girer. Bu faydalı ve kullanışlı yatağı sizlerde tercih edebilirsiniz.

Yarı Elektrikli Hasta Yatağı 

Bu yataklar sayesinde hastaların indirilmesinde kaldırılmasında etkili bir şekilde kullanılır. Oldukça uygun fiyatlarla alınabilecek bu yatakları kiralamak da mümkündür, yatağın yüksekliğini ve düşürülmesi için manuel olarak kullanılabilir. Tam otomatik olan yatakların bütün fonksiyonlarını içinde barındırır.

Manuel Hasta Yatağı 

Hastalar için en ekonomik yatak çeşitleri manuel olanıdır. Baş, diz, ayak ve yatağın yüksekliğini değiştirebilmek için iki tane freni mevcuttur. Bu frenler, yatak altında bulunur. Yatağın diğer çeşitlere göre farklılık gösterme durumu vardır. Hasta kendi istediğinde yatağın konumunu değiştiremiyordur. Bu sadece bakıcı tarafından yapılabilen bir durumdur. Hastanın bu imkana sahip olamamasındaki olumsuz durumlardan biridir.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Lazım?

Hastaya yatak alınacağı zaman mutlaka hastaya uyumlu olan yatak tercih edilmelidir. Hastanın yatalak olma durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Hasta tam veya kısmi yatalak oluşuna uygun bir yatak tercih edilmelidir. Hastanın rahat etmesi ve kendisine yardımcı olması önemli durumlar arasında yer alır. Hasta yataklarında mutlaka korkuluklar olmalıdır. Hastanın güvenliği bu şekilde daha iyi korunmuş olur. Bakıcı ile hasta arasında kurulacak olan bağ oldukça önemlidir. Bakıcının hasta bakımını üstlenmesinde kolaylık sağlayacak şekillerde göz önünde bulundurulmalıdır. Hasta yataklarının rahat ve kullanışlı olmadığı durumlarda hem hasta hem de bakıcı için zorlu bir süreç olur. Bu yüzden hastanın ve bakıcının kolaylığı açısından doğru yatak seçimi yapılmalıdır.

Hasta Yatağı Kiralama Seçeneği Nedir?

Hastaların güvenliği ve sağlığının devamı için hasta yatakları kiralanır. Yatakların çeşitliliğine göre kullanım amaçları da farklılık gösterir. Hastalar için ekonomik ve konforlu olan bu yatakları istediğiniz zaman kiralayabilirsiniz. Kısa dönemli hastalıklar için oldukça faydalı bir hale gelir. Hem hastanın hem de hasta bakıcı için kolaylık sağlanmış olur. Yataklar hakkında kesin bir fiyat söyleme durumu yoktur. Yatak çeşitleri nasıl değişkenlik gösteriyorsa hasta yatağı fiyatları da değişkenlik gösterir. Güvenilir firmaların yataklarını tercih etmeniz ve bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hasta Ve Hasta Bakıcı İçin Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön