skip to Main Content
Emek Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Aksesuarları

Hasta yatağı, hasta olan kişilerin rahat bir şekilde tedavi süreçlerini geçirmek için son derece kolaylık sunan yatak çeşitleridir. Öncelikle özellik olarak konfor kapasitesinin kriterleri araştırılarak seçilen hasta yatakları iyileşme sürecinde ayrı bir yere sahip oluyor. Yatakta yer alan aksesuarlar hastanın rahat etmesi açısından düşünülüp tasarlanıp üretimi gerçekleşmiştir. Kullanım amaçları doğrultusunda üretimleri yapılan hasta yatakları, uzun süre tedavi süreçlerinde de aranılan nitelikleri ön plana çıkmıştır. Eğer hasta olan kişi, uzun süre yatak için hareket etmeden durması gerekiyor ise bu niteliklere uygun olarak hasta yatakları seçilir.

Hasta kişi, yatak içinde uzandığı esnada aşırı derecede terlemesinin önüne geçerek kapasite ile üretimleri yapılmıştır. Vücut içinde kan dolaşımını olumsuz etkileyecek derecede sert yapıya sahip olan yatakların kullanımı iyileşme sürecini olumsuz etkiler. Hasta yatakların rahatsız etmeyecek derecede iyi olması bu doğrultuda üretimlerinin yapılmış olması hasta açısından çok önemlidir. Yatak içinde bulunan ekipmanlar, içinde özellikle motorlu yapıya sahip olan hasta karyolası vardır.

Hasta Yatakları Niçin Tercih Edilir?

Hasta yatağı modelleri, hastalık sürecinin daha iyi ve konforlu bir biçimde geçirilmesi için tasarımı yapılmış olan yatak çeşitleridir. Aynı zamanda ayarlanabilir yapıya sahip olması ve bu doğrultuda tasarımlarının geliştirilmesi en önemli nitelikleri arasında yer alır.

Yeni nesil olarak isimlendirilen hasta yatağı modelleri temel özelliği işlevsel olması ve aynı zamanda pratik bir altyapısının bulunmasıdır. Ayarlanabilir, hastayı rahatsız etmeyen nitelikli ve sağlam mekanizması ile ön plana çıkmış olan yataktır.

Modern hasta yatağı modelleri
Modern hasta yatağı modelleri

Altyapısını sağlam ve dayanıklı olması ve bu doğrultuda kullanımlarının gerçekleşmesi gerekir. Özellikle karyola ve iskeletinde birinci sınıf malzemelerin kullanılması sayesinde beklenilen kalitede bir ürün temin edilmiş olur. İyileşme süreçlerini çabuklaştırmak ve çeşitli tedbirler alınmasını sağlayan hasta yatakları üretim kriterlerine göre farklılık gösterir. Öncelik olarak, hangi ortamda kullanılacaksa bu alana dönük bir mekanizma tercih edilmesi daha doğru bir tercih olacaktır.

Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı fiyatları, çeşitli özellikleri ve kullanım amaçları doğrultusunda etkili sonuçlar alınmasını sağlayan bu ürünler, son dönemlerde en çok talep gören ürünleri arasında yer alır. Nitelik kalite ve kullanım amaçlarını yansıtacak olan bütün hasta yatakları işlevsel olarak kalitesine göre isimlendirilir.

Kullanım durumlarına göre nitelikleri seçilen hasta yatakları ayarlanabilir mekanizması ve aynı zamanda iyileşme sürecine katkı sunması amaçlanarak geliştirilmiştir. Belirlenmiş olan kapasitesi ve performans düzeyine sıralanarak ayrıntılı olarak incelenir. Araştırma sonrasında hem hasta bakıcılar için hem de hasta olan kişi için çeşitli avantajları da beraberinde getirmesi düşünür. Hasta yatakları kullanım amaçları doğrultusunda günümüz dünyasında sağlam bir altyapı ile üretilmesine son derece özen gösterilen ürünlerdir.

Hasta yatakları taşıdığı özellikler ve amaçlarına göre farklılık gösterir. Uygun olarak üretildiği takdirde olumlu sonuçları da örneğin sadece belirli bir aşamada iyileşme sürecine katkı sağlaması da önemli detayları arasında yer alır.

Yeni Nesil Hasta Yatakları

Hasta yatakları en çok havalı niteliğe sahip olup olmama durumuna göre değişebilir. Havalı bir yapı gösteren hasta yataklarının öncelikle ayarlanabilir olması sayesinde pek çok avantajı bulunur. On dakikada şişme ve inme özelliğine sahip olması hasta için çok önemli olan bir kriterdir.

Havalı yatak kullanımı ile kan basıncını düzenleyen bir altyapı niteliği ile herhangi bir yara oluşumunun önüne geçilir. Ayrıntıları ve nitelikleri araştırıldığında havada mekanizmanın pek çok artı özelliğinden bahsedilebilir.

Tercih edilen yaş için yetişkin ve çocuklar için özel olarak tasarımı yapılmış olan ürünlerin seçilmesine dikkat edilmesi gerekir. Böylelikle çok işlevsel olması sağlanır ve beklenen sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar.

Yeni nesil hasta yatağı modelleri
Yeni nesil hasta yatağı modelleri

Hasta Yataklarının Faydaları

Has yatak türü seçilecek yaş grubu rahatlatacak şekilde seçilmek ile beraber bir bütünlük içinde araştırılır. Belirlenmiş olan ayrıntılar ve öncelikler sayesinde bir takım düzenlemelerin yapılması da beklenebilir. Hasta yatağı modelleri, iyileşme sürecinde hasta bakıcıları için ya da evde kullanım söz konusu ise aile için büyük bir kurtarıcı görevi ne üstlenir. Bu doğrultuda hazırlanacak olan hasta yatakları sayesinde olumlu sonuçlanması konusunda destek sağlanmış olur. Kısa süreli kullanımlarda ise hasta yatağı kiralama hizmeti de bir alternatif olarak mevcuttur.

Hasta yatağı fiyatları, destekleme özelliği ve hareket ettirebilme kapasitesi ile beraber bir bütünlük içinde ele alınır. Öncelikle sahip olduğu ayarlanabilir mekanizma kriterleri ile beraber kullanım mekanizmasının performansta artırılmış olur. Hasta yatağı temin etmek için satış yapan firmalar ile iletişime geçerek hasta yatağı fiyatları konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Hasta Yatağında Bulunan Teknolojik Sistemler

Hasta yataklarına kolay bir şekilde hareket ettirebilmek için yatağın alt bölümünde tekerlekli olmasının haricinde hastanın mevcut rahatsızlığını rahatlatma özellikleri de içermesi gerekir. Özellikle hastanın kişisel olarak yatağın belirli bölümlerini yükseltilme ya da yatağa dik pozisyonu getirebilme gibi özelliklere sahip olmasını sağlayacak motor fonksiyonuna yer verilmesi hasta açısından çok avantajlı bir durum olur. Yatağın şekil bakımından çeşitli yapılardan oluşur.

Doktor tarafından belirlenmiş tedaviye uygun olarak en yüksek konforu sağlayacak bir veya birden fazla motor kullanılması gerekir. Yatak bir düğme yardım ile yatağın hareketlerinin yönlendirilmesi mümkün duruma gelecektir. Motor özelliği olan hasta yataklarında hastanın terlemesine karşı uygun kumaş özelliği olması gerekir. Yatak sürekli olarak hava alması mümkün olması halinde hasta üzerinde olumsuz yaralarının önüne geçilir. Bununla beraber bir kaç problemlerinde ortaya çıkış riski en az seviyeye indirilmiş olur.

Yeni teknoloji ürünü hasta yatakları
Yeni teknoloji ürünü hasta yatakları

Birbirinden Farklı Özelliklere Sahip Olan Hasta Yatakları

Hasta yatağı, pek çok hasta tarafından yaygın bir şekilde kullanılabilen tıbbi bir üründür. Hasta yatakları normal olarak bir yatak gibi görünüyor olsa da aslında bu yataklar oldukça farklıdır. Örnek verilecek olursa eğer uzun süre yaşamını yatakta geçirecek bir hasta normal yatak kullanımında çok zorluklar çekebilir. Çünkü normal olan yataklarda, hastaya yardımcı herhangi bir fonksiyonun yer almaz. Ama hasta yataklarında hastanın sağlık sorunlarına göre her türlü yardımcı fonksiyonlar yer alır.

Havalı Hasta Yatakları

Havalı hasta yatağı modelleri yatağa bağımlı kalan hastalar tarafından kullanılan en ideal yatak türleri olmuştur. Bu yataklar yatakta uzun dönem yatacak olan hastalar için genellikle tercih edilen yataklardır.

Yatakta uzun süre yatmanın getirmiş olduğu problemlerin başında vücutta bazı morarmalar kızarmalar ya da yaralanmalar olabilir. Bu gibi oluşacak problemlerden dolayı havalı hasta yataklarının kesinlikle göz önünde bulundurulması gerekir. Havalı yatak üzerinde yer alan özel hava sistemi ile yatakta kesintisiz hava akımı olduğu için yatan hastanın bedeninde herhangi bir sorun meydana gelmez.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.