Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

emek hasta yatagi satis magaza

Evde kullanılan hasta yatakları satın almak istiyorsanız, bunun kolay bir seçim olmadığını da bilmelisiniz. Öncelikle yataktan maksimum verim alabilmek için size uygun bir yatağa sahip olmanız gerekir. Bu, bazı önemli şeylere dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu noktalar hakkında bilgi verirsek. Hepimizin bildiği gibi hastane yataklarının farklı hareket özellikleri vardır. Öncelikle bu ürünlerin işlevlerini ve türlerini anlamanız gerekir.

Burada yetkili bir firmadan detaylı bilgi almak önemlidir. Hastanın serumu sürekli kullanması veya cihaza elektrikle bağlanması gerekiyorsa yatak buna göre seçilmelidir. Kalitesini ve ergonomisini sağlamalısınız. En önemli konulardan biri yatağı temin ettiğiniz firmanın güvenilir olması gerektiğidir. Yüksek kaliteli bir yatak sağlamak size kalmıştır.

Ev Tipi Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hastane yatağının işlevleri hakkında bilinmesi gereken çok detay vardır. Daha doğru ürünler seçmek için satın alırken veya kiralarken bu özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Çalışma işlevlerine göre farklı motor özelliklerine sahiptir. 2, 3 veya 4 elektrikli yatak vardır, her bir yatak farklı özelliklere sahiptir.

Onları inceleyerek size en uygun olanı seçebilirsiniz. Bazı yataklarda baş veya ayaklar alçaltılıp yükseltilebilir. Ayrıca seçilen yatağın bu tür özelliklere sahip olup olmadığına da dikkat etmekte fayda var. Kendi seçiminize ek olarak, yatağın başka işlevleri de vardır.

Sürekli takılması gereken bir cihaz veya serum gibi bir ihtiyaç varsa özel cihazlar ve bileşenler kullanılabilir. Ayrıca hastane yatağının birçok önemli işlevi vardır. Hastane yatakları tek tip değildir ve bazı modeller farklı sağlık sorunları olan hastalar için özel olarak geliştirilmiştir.

Ev tipi hasta yatakları

Evde Niçin Hasta Yatağı Kullanılmalıdır?

Sağlıklı bir insan bedeni ve zihni hakkında çok fazla şikâyet etmez. Ancak herhangi bir nedenle bir sağlık sorunu ortaya çıktığında, kişinin düşünme ve günlük yaşam alışkanlıkları rahatsızlığına odaklanacaktır. Bu durumda amaç, tedavi teknikleriyle insan sağlığını iyileştirmektir.

Ancak tedavide kullanılan yöntem ve ekipmanın kalitesi iyileşme sürecini ve rahatsızlığın şiddetini ve etkisini belirleyecektir. Bu noktada, evde kullanılan hasta yatakları özel olarak tasarlanmış hasta yatakları olarak  tıp profesyonellerinin ve hastaların kendilerinin işini kolaylaştırdığı bilinmektedir. Hastane yatağı, uzmanların tıbbi teknoloji uygulamasında zamandan tasarruf etmesine ve hastaların bir an önce iyileşmesine olanak tanır.

Tedavi sırasında bir tıp merkezinde tedavi süresine neden olacaktır. Bununla birlikte, hastanede rutin tedaviye ek olarak bazı özel durumlar evde bakım ihtiyacına neden olabilir. Doğuştan gelen genetik hastalıklar veya kazalar nedeniyle felç olan hastaların bakımı evde yapılabilir. Pek çok hastaya hava yatağı gibi bir yatak kullanılarak bakılabilir. Bununla birlikte, evde bakım ve rehabilitasyon, geçici veya kalıcı hastalıklar için hava yatakları gibi yüksek seviyeli yataklar yerleştirilerek sağlanabilir.

Ev Dekorasyonuna Hasta Yatağı Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Özellikle hastanede uzun süre kalanlar, hastanenin kendine has dekorasyonu ile göz alıcı bir alışkanlık geliştireceklerdir. Özellikle güçlü beyaz rengi ve tıbbi malzemelerin kendine has kokusu da bu konuda etkilidir. Ancak evde bakım ve tedaviye ihtiyaç duyulduğunda evde hastane yataklarına da ihtiyaç vardır. Çoğu insan doğal olarak evde bir tür hastane istemez. Bu ayrıntıya dikkat ederek ahşap çerçeveli bir hasta karyolası ev modeli geliştirildi.

Bu modeller ev dekorasyonuna uyumludur ve diğer hastane yatakları ile aynı konfora sahiptir. Ayrıca bu model ve diğer tüm hasta yatağı modelleri evde kullanılan hasta yatakları kiralama hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Hastane yatakları, hastalara moral sağlamada en önemli faktörlerden biridir.

Yüksek kaliteli yataklar için tasarlanmış yatak çerçeveleri her zaman ilk tercihtir. Hastanın uyuduğu yatağa benzer tasarım, yatan hastaya huzur ve mutluluk getirecektir. Hastalığın iyileşme sürecine olumlu katkı sağlamak için modaya uygun tarzların seçilmesi önerilir. Bu konuda modaya uygun stiller sağlayan firmalara yönelmek önemlidir.

Ev Tipi Hasta Yatakları Yararları Nelerdir?

Hepimizin bildiği gibi hastane yatağı, genellikle evde kullanılan yataktan tamamen farklıdır. Öncelikle bu yatakların bazı fonksiyonel özellikleri vardır. Yatağı kullanan kişinin rahat hissetmesi için yatağa bazı işlevler eklenmiştir.

Gün içinde ayağa kalkmakta güçlük çeken veya dinlenmeye ihtiyaç duyan kişilerde başları ve ayakları hareketli işlevlere sahiptir. Hastane yatakları gibi evde hasta yatakları için birçok seçenek vardır. İki yatak tipi arasında fark yoktur.

Bu tip yataklar, sağlıklarını yitirmiş kişiler için daha ideal bir seçenektir ve evde hastane konforunun tadını çıkarmalarını sağlar. Aynı işleve sahip oldukları için insanlara aynı konforu sağlayabilirler. Hastanın rahat ve kullanışlı bir hastane yatağına ihtiyacı varsa temin edilmelidir.  Bunun için tek yapmanız gereken kaliteli ve profesyonel yapıya sahip firmamızla iletişime geçmektir.

Ev tipi hasta yatağı modelleri

Evde Kullanılacak Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır?

Hasta yatağının amacı normal yataktan farklı olduğu için öncelikle ortopedik cerrahi yapılmalıdır. Daha sonra hastanın vücut şekline göre yumuşak ve rahat olmalıdır. Kol dayama yapısı gerektiğinde çıkarılabilir olmalıdır.

Baş özellikle yumuşak ve rahat olmalıdır. Yastık seçimi anatomik yapıya uygun olmalıdır. Hasta genellikle aynı pozisyonda yattığı için boyun ve başın yaralanmaması gerekir. Konfor açısından seçilen yatağın hava yatağı olması önemlidir. Bu yönde yapılan seçimler hastalara uzun süreli rahat bir dinlenme sağlayabilir.

Yatağın yüksekliği çok alçak veya çok yüksek olamaz. Hasta kendi başına hareket edebiliyorsa, yataktan kalkmayı kolaylaştıracak bir yüksekliğe kaldırılmalıdır. Yatağın yüksekliği genellikle uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Bu yönde seçim yapmak idealdir. En ideal yatağı seçmeden önce, bir uzman yardımı ile hastanın ihtiyaç duyduğu konfor için yatak seçimi yapabilirsiniz.

Evlerde Kullanılacak Olan Hasta Yatakları Çeşitleri Nelerdir?

Kontrollü hasta yatağı: Kontrollü hasta yatağı, hasta yatağını kontrol etme ve hastayı şekillendirme kolaylığı için tasarlanmıştır. Küçük bir uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Hasta için yatağın yıkanması: Yatalak hastanın sifonu için hastayı banyoya götürmek ve hastaya özel bir küvet sistemi hazırlamak çok zor ve zahmetlidir.

Hasta yıkama yatağını hasta yatağına koyun ve pompa yardımı ile şişirin ve ardından küvete çevirin. Evde kullanılan hasta yatakları kulplar, baş desteği ve kirli su drenaj cihazı gibi ihtiyaç duyulan her ayrıntıya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece hastaların vücutlarını herhangi bir fiziksel zorluk yaşamadan yıkamalarına yardımcı olabilir.

Felçli hastalar için yataklar: Felçli hastaların fiziksel aktiviteleri son derece sınırlı olduğu için bu hastalar için özel yataklar tasarlanmıştır. Hasta yataklarında, hareketli bir yapıya sahip hareketli bir tuvalet, hastanın bacaklarını kaldırıp indirebileceği veya yatma pozisyonundan oturma pozisyonuna geçebileceği bir uzaktan kumanda ile manuel olarak çalıştırılabilen veya çalıştırılabilen bir yataktır.

Ev Tipi Hasta Yatağı Kullanışlı Mıdır?

Evde kullanılan hasta yatakları oldukça gelişmiş fonksiyonları vardır. Bu nedenle evde hastane yataklarının da hastaların sağlığı üzerinde olumlu etkisi olacaktır. Her iki durumda da hastane yatağı kullanmak, hastane yatağı kullanmaktan her zaman bin kat daha iyidir. Ev tipi hasta yatağı kiralama hizmeti de firmamızdan alınabilmektedir.

Çünkü hasta normal yatakta uyuyamaz. Hastalığına özel tasarlanmış bir yatakta uyuması gerekiyor. Evde kullanacağınız ev tipi hasta yatağı modeli de yüksek teknoloji ürünü ve oldukça konforlu yataklardan yapılmıştır.

Ancak yukarıda da belirtildiği gibi her halükarda sağlık kurumları tarafından kullanılan yatakların daha iyi olması gerekmektedir. Ancak bu, tıbbi kurumlar tarafından kullanılan yatakları kullanamayacağınız anlamına gelmez. Gerekirse bu yatakları firmamızdan satın alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön