Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

farkli hasta yatagi modelleri

Hasta yatağı alırken dikkat etmemiz gereken ilk önemli öncelik, hastanın rahatsızlığına özel bir yatak seçimi yapmak olacaktır. Yatığımız bu seçim hastanın tedavi sürecine ve yaşam kalitesini büyük ölçüde farklılık yaratacaktır.

Doğru bir hasta yatağı almanıza yardımcı oluyoruz.

Eğer yanlış bir hasta yatağı seçimi yapıldığı an hastanın bırakın iyileşme sürecine destek olmayı daha da kötüleşmesine sebep olabiliriz. Örneğin; felçli yatağa bağımlı bir hastanın hasta yatağına ihtiyacı olduğunu düşünürsek, havalı hasta yatağı dediğimiz çeşidi kullanabiliriz. Neden derseniz?! Çünkü bu yataklar vücudun hava almasını sağlar kan dolaşımını hızlandırır aynı zamanda rahat ve konforlu bir istirahat sağlamakla birlikte hastanın vücudunda hava alma özelliğinden dolayı yara ve çeşitli enfeksiyonların gelişmesini önemli derecede engellemiş olur hatta yarası hiç olmaz diyebiliriz. Dediğimiz gibi mutlaka yatak seçimi çok önemlidir.

Yatarak tedavi gören hastaların veya yatağa bağımlı olarak yaşamını devam ettirmesi gereken hastalarımızın kullandıkları yataklar, hasta bakımından medikal ürün özellikli olmalı ayrı zamanda da çeşitli fonksiyon ve kullanım özelliklerine sahip olması gereken hasta yatakları olmalıdırlar. Bu nedenle hastanın farklı rahatsızlıkları olmasından dolayı kullanabileceği yatak çeşidi de buna göre farklılık göstermektedir. Bizler yakınlarımızın rahat bir tedavi ve yaşam süreci geçirebilmeleri için sağlıklı ürünler kullandırarak onları hem memnun etmek hem de olumlu yönde tedavilerine destek olmayı amaçlarız.

Hasta Yatağı Seçimi

Hasta yatağı seçerken dikkat edilmesi gereken bir çok konu vardır elbette. Örneğin hareket kabiliyetine endeksli motorlu yataklar vardır. Çift motorlu veya farklı mekanizmada üretilmiş olan yataklar gibi. Bu yataklar elektronik bir kumanda sayesinde çalışmalı ve hareket fonksiyonu sağlanmalıdır. Bir başka özelliği yatağın iki kısımında da ortalama 75-80 cm aralığında boşluklar bulunmalıdır. Hastanın daha rahat edebilmesi için. Hastanın tedavi olacağı yer hastane vb.. gibi bir kurum dışında evinde ise tedavi olacağı alana uygun ölçü ve mevcut alana göre hasta yatağı seçimi yapılmalıdır.

Normal bir yatakta tedavisini sürdürecek olan hasta için kullanım açısı zor olacağından hasta yatağı alırken de basitçe kullanılan ama kaliteli ve teknolojik olarak üretilmiş yatakların olması gerekmektedir. Örneğin; hasta yatakları tekerlekli (4 tarafı) yataklardır hem hijyen ve anti bakteriyeldir. Kolay temizlenebilir. Bu sayede hastaya bakan bakıcı refakatçi gibi kişilerin işlerini yapmaları da kolaylaşmaktadır. Üstelik bu yataklarda fren sistemi de mevcuttur. Tekerleklerinde olan fren sistemi ile hastanın hareket esnasında herhangi bir kazaya sebebiyet vermesini engellemektedir.

Dayanıklı ve kaliteli hasta yatağı bizim işimiz!

Ayrıca hasta yatağı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de hastanın yatağının kaliteli ve sağlam dayanıklı malzemeden üretilmiş olması gerekmektedir. Bir hasta yatağı tercihi yapmak, imalatçı bir firmadan satın alınmasını önermekteyiz. Çünkü üretici bir firma hem stoklarında istenilen özellikteki hasta yataklarını mevcut sayıda elinde bulundurabilmektedir. Aynı zamanda üretici firma ,hasta yakınları ve hastaya bu yatakları maliyet açısından külfet sağlamayacağını da belirtmeliyiz. Direkt tüketiciye ulaştığı içim daha az maliyetli ve daha uygun fiyata daha kaliteli ve konforlu hasta yatağı satın alabilme sansına sahibiz.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön