Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Antibakteriyel Olur mu?

4 motorlu uygun fiyata hasta yatagi

Hasta yatağı, herhangi bir rahatsızlık sebebiyle ya da kaza neticesinde uzun süre veya kısa süreli tedavi görenlerin kullanmak zorunda oldukları, birçok farklı özellikler sahip motorlu-motorsuz olmak mekanik yönden farklı mekanizmalara sahip yataklardır. Bu yataklar, hastanın hastalık türüne göre özel olarak tasarlanmış ve tedavi süresi boyunca hastanın iyileşme sürecini hızlandıran, tamamen anti-bakteriyel özellikli, konforlu ve sağlıklı bir şekilde rahatsızlığı azaltacak şekilde özel malzemeler ve ekipmanlardan teşkil olunan yataklardır.

Hasta yataklarının 1 motorlu, 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu olmak üzere motorla çalışan türleri bulunmaktadır. Motor sayısına göre yatağa farklı işlevler kazandırılmıştır Özellikle ayak-baş kısımlarının hareketi, sırt bölgesinin hareketi, aşağı-yukarı yönlü hareket kabiliyeti ve belli açılarda pozisyon aldıracak şekilde dönebilen, eğilebilen hasta yatakları üretilmiştir. Tüm bu yatak türlerinde temel amaç, hastaların sağlığına ve konforunu yönelik iyileştirmeler sağlamak, rahat uyku ortamı sağlayarak dinlenmelerine yardımcı olmak, tedavi süreci boyunca iyileşme süresini kısaltmak için tasarlanmışlardır.

Antibakteriyel Ortopedik Hasta Karyolası

Kısa ya da uzun süreli fark etmeksizin her hastanın tedavi süresi boyunca kullandığı yatağın, hastayı rahatsız etmemesi istenir. Çünkü hastalık türüne göre hastaların bir kısmının tedavisi günlerce, aylarca ya da yıllar boyu yatak içerisinde devam edebilmektedir. Kullanılan yatakta, kalma süresine bağlı olarak hastaların sürekli yatağa temas eden bölgelerinde zamanla bası yaraları, terlemeden dolayı kızarıklıklar, tahrişler ve yaralar meydana gelecektir.

Antibakteriyel Ortopedik Hasta Yatağı

Bu tür rahatsızlıkların oluşmasını engellemek amacıyla, terlemeyi önleyici, vücut şekline uyumlu, yatak ile temas edilen bölge arasında hava sirkülâsyonun sağlandığı, özel tasarım ortopedik hasta yatağı üretilmiştir. Bu yataklar sayesinde hastalar, konforlu bir tedavi süreci geçirirler ve rahat bir uyku ile dinlenme imkânı elde ederler.  Klasik yataklarda hastalar hem rahat etmeyecek hem de hastalıklarına ilaveten yatakta kaldığı süreye bağlı olarak rahatsızlıklar oluşacaktır. Tüm bu problemleri ortadan kaldıracak özel üretim ortopedik hasta yatakları üretilmiştir.

Ortopedik Hasta Karyolasının Özellikleri

Ortopedik hasta karyolası;

 • Dört tarafında açılır-kapanır özellikte yan korkulukların bulunması,
 • Paslanmaz malzemeden imal edilmiş olması,
 • Özel tasarım ortopedik yatağın bulunması,
 • Gayet kolay temizlenmesi,
 • Bakterilerin oluşumuna engel olacak şekilde (anti-bakteriyel) tasarlanmış olması gibi özellikleriyle de tercih edilen medikal ürünler olmaktadır.

Havalı Hasta Yatakları

Havalı yataklar; felçli ya da herhangi bir hastalık sebebiyle yatalak durumundaki hastalar içinde tasarlanan, farklı mekanizmalar sayesinde fonksiyonellik kazandırılmış ve yatak içerisinde hava sirkülâsyonunun sağlandığı sistemler olan özel üretilen medikal bir yataktır. Havalı hasta yatağı, elektrikle çalışan medikal ürünler olup, ısı dengesi otomatik olarak ayarlanır. Bu yataklar üzerindeki sistemler sayesinde, yatak içerisinde hava basıncı eşit olarak dağılımı sağlanır.

Havalı Hasta Yatakları

Havalı yatakların asli işlevleri, uzun süre yatakta yatmak durumunda olan hastalarda, bedenin yatakla temas eden yerlerinde bası yaraları, terleme ve nemden dolayı oluşacak tahriş, kızarıklık ve yaraları engellemek amacıyla tasarlanmıştır. Yatak içerisinde hava kanalları içerisine hava basıncı gönderilerek belli aralıklarla kanalların bir kısmı şişerken bir kısmının hava basıncı düşürülerek yatak ile vücut arasında boşluk oluşturularak hava sirkülâsyonu sağlanır.

Havalı Hasta Yataklarının Çeşitleri

Havalı hasta yatakları; fonksiyonellik olarak boru tipi (A+B boru tipi, A+B+C boru tipi), pozisyon aldıran havalı yatak tipi ve baklava tipi olmak üzere tasarlanmıştır. Her birinin çalışma mekanizması birbirinden farklıdır ve hastalar için özel olarak üretilmektedir.

 1. Boru Tipi Hasta Yatakları: İsmini yatak üzerinde paralel olarak yan yana tasarlanmış hava kanallarından almaktadır. Bu yatakların temel çalışma prensibi ise birbirine paralel olarak tasarlanmış kanallardan bir kısmı şişerken aynı anda bir kısmının hava basıncı düşer ve böylece vücudun yatakla temas ettiği bölgelerin havalandırılması sağlanarak terleme ve nem gibi olumsuz durumlar önlenir. Ayrıca bu yataklarda yatak üzerinde yer alan gözenekler sayesinde bel ağrıları da engellenmiş olunur. 150 kg kadarki hastaları taşıyabilecek mukavemettedir.
 2. Baklava Tipi Hasta Yatakları: İsmini yatağın üzerindeki tasarımın baklava dilimine benzemesinden almıştır. Çalışma prensibi, boru tipi hasta yataklarına benzer şekildedir. Temel amaç, hastanın yatakla temas eden bölgelerinde kan akışı hızını artırarak olası tahrişler ve yaralanmaların önüne geçmektir. Vücudun ısı dengesini sağlayarak, bu ısının senkronize bir şekilde yayılması prensibiyle çalışarak hastanın rahat uyuması sağlanır. Motorlar vasıtasıyla baklava dilimi şeklinde kanalların bir kısmının basıncı artırılırken bir kısmının ise düşürülerek farklı basınç alanları oluşturulur.
 3. Pozisyon Aldıran Havalı Yatak Tipi: Sürekli yatakta yatan hastaların vücutlarında yara oluşmaması için farklı pozisyon aldırılması gerekir. Bu yatak tipi isminden de anlaşılacağı üzere yara oluşmalarını engellemek amacıyla baş ve ayak kısımları hareketli mekanizma ile hareket kolaylığı sağlanmış, aynı zamanda yatan hastanın felçli ya da ameliyat sonrasında farklı açılarda hareket kabiliyeti olan mekanizma ile pozisyon aldırılarak yara ve ağrıların oluşması engellenmek amacıyla tasarlanmıştır. Yatak örtüsü ise anti-bakteriyel özellikte imal edilmiştir.

Tuvaletli (Lazımlıklı) Hasta Yatağı

Tuvaletli hasta yatakları, yatakta tedavisi devam eden ya da yatalak hastalara yönelik tasarlanmış, hastanın tuvalet ihtiyacını giderebildiği özel üretim medikal bir üründür. Fiziksel olarak hareket kabiliyeti olmayan ya da kısıtlanmış hastaların konforunu sağlayıcı bu yatakların, orta kısmında özel olarak tuvalet ihtiyacının giderildiği bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölüme değiştirilebilir, sıvı akıtmayan, pisliğin düşmesini engelleyen ve değiştirilebilir lazımlık, plastik atık torbası takılabilmektedir.

Lazımlıklı Hasta Karyolası EY-1800

Tuvaletli Hasta Yataklarının Özellikleri

 • Tuvaletli hasta yatakların temizlenmesi gayet kolay olmakla birlikte, anti-bakteriyel özelliklidir.
 • Motorlu (1-2-3-4 motorlu) çalışırlar ve motorlar sayesinde yatağa hareket kabiliyeti kazandırılmıştır.
 • 4 tarafında hastanın düşmemesi için açılır-kapanır özellikli korkuluklar bulunmaktadır.
 • 4 tekerleği sayesinde yatak farklı yerlere taşınabilmekte ve çarpmaları engellemek için fren sistemi de mevcuttur.

Hasta Yatağı Kiralama

Satışını yaptığımız özel tasarım medikal ürünler olan hasta yataklarını, firmamızdan kiralamak da mümkündür. Satın almaya gücü yetmeyenler ya da bir süre kullanma gereği duyulan yatakları, hasta yatağı kiralama yöntemi ile temin etmek mümkündür. Bu sayede müşterilerimize yardımcı olarak hastaların tedavisine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatakları, klasik yataklarla kesinlikle kıyaslanamayacak kadar farklı özellikler kazandırılmış yataklardır. Mekanik özellikleri ile hareket kabiliyeti kazandırılmış tamamen hastaların iyileşme sürecini kısaltmaya ve konforunu artırmaya yönelik özel tasarım ürünlerdir. Bu özellikleri ile hasta yatağı fiyatları, yatağın türüne ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız, medikal sektöründe garantili ve kaliteli medikal ürünler olan hasta yataklarını ideal fiyatlarda hem satışını hem de kiralamak suretiyle kullanılması imkânı sağlamaktayız.

Hasta Yatağı Antibakteriyel Olur mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön