Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Arızalarında Neler Yapılmalı?

havali hasta yatagi 3

Ne yazık ki, bazı hastalar uzun süre yatakta tedavi edilmek zorunda kalmaktadır. Bu noktada hasta normal yatak yerine daha konforlu ortopedik ve pratik bir yatakta tedaviye devam etmelidir. Bu bağlamda hastane yataklarının kullanılması hasta ve yakınları için kurtarıcı olmaktadır.

Hastanın yatağı bazen çeşitli nedenlerle bozulabilir ve onarılması gerekir. Arızalı yatakların hızlı bir şekilde onarılması ve hastayı tedavi etmek için yeniden kullanılması gerekir. Özellikle tamamen yatalak olanlar için hastane yatağı kullanmak çok önemlidir.

Hasta Yatağı Ne Demektir?

Hasta yatakları hem hastanede hem de evde uzun bir tedavi sürecinden geçen hastalara yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış yataklardır. Teknik olarak iyi donanımlı ve kullanıma hazırdır. Hasta yatağı, hastanın rahatça sola veya sağa dönmesini veya oturmasını ve uzanmasını sağlar. Yeni ameliyat olmuş ve ayağa kalkma yeteneği kısıtlı olanlar, hareket kabiliyeti tamamen azalmış olanlar ve belirli bir süre yatakta tedaviye ihtiyacı olanlar tarafından kullanılabilir.

Hasta yatağının yanında bulunan tırabzan da hastanın devrilmesini engeller. Hasta bakımını üstlenenlerin üzerindeki yükü de azaltır ve tedavi sürecini daha pozitif bir psikoloji ile destekler. Normal bir yatakta tedavi gören hastalar, kendilerine bakmaya devam edenlere yük olarak gördükleri için kendilerini stresli ve öfkeli hissederler.

Bir Hastane Yatağı Bozulursa, Nasıl Düzeltilir?

Hasta yataklarında kullanılan malzemeler ne kadar kaliteli ve dayanıklı olursa olsun arızalanabilecek ürünlerdir. Hastane yatağı onarımları hangi alanın hasar gördüğüne bağlıdır. Hasarlı alanlar derhal tanınmalıdır. Bunun nedeni, diğer parçalardan yansıyarak yatağın işlevselliğini önemli ölçüde kaybetmesine neden olabilmesidir.

Hastanın yatağı biyomedikal teknisyeni tarafından tamir edilecektir. Orijinal durumuna dönen yataklar test edilmeli ve düzelip düzelmediği kontrol edilmelidir. Onarımın başarılı olduğunu belirledikten sonra tekrar kullanabilirsiniz. Hasta yatağının onarım sonrası test aşaması çok önemlidir. Test edilmemiş hasta karyolası sorunları tamamen çözülemeyebilir ve hatta hasta için hayati tehlike oluşturabilir. Bu alanda herhangi bir kusur kalırsa hasta düşebilecek duruma da gelebilir.

Hastane Yatağı Modelleri

Bu yatağı kullanan kişiler kilolu veya zayıf olabilir ve kullandıkları yatak teknolojiye bağlı ve elektrikle çalışır, bu da sorunlara neden olabilir. Bu gibi durumlarda hastanın feda edilmemesi için vakit kaybetmeden yatağın onarılması gerekir.

Hasta yatağı arızaları için de kontrollü sistem mevcuttur. En yaygın arıza türlerinden biri, uzaktan kumanda düğmesine dokunulduğunda görüntülenen bozulmadır ve istenen komut tanınmayabilir. Her durumda hastanın gün içinde yaşam kalitesinden ödün vermemek için satın aldığınız firmadan alabileceğiniz teknik hizmetlerden ve hasta yatağı tamiri hizmetinden yararlanabilirsiniz. En geç bir gün sonra teknik servis gelip tamir eder.

Hasta Yatağı Kiralama Nasıl Yapılır?

Hastane yatağına ihtiyacınız var ama kiralamak istiyorsanız almayın. Yataklar medikal firmalar tarafından kiralanmaktadır.

Kiralama Sürecinin Önemli Detayları

Kiralarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır: Önemli olan bakıma muhtaç hastanın ne kadar süreyle yatağa bağlı olduğudur. Ortopedik yataklar hastanın omurga sağlığı için çok önemlidir. Hastalar her zaman yatar, bu yüzden kendinize zarar vermemek için yatağınızın rahat olduğundan emin olmanız gerekir.

Bir bakım yatağına ihtiyacınız varsa, doktorunuz size hangisinin sizin için uygun olduğunu söyleyecektir. Diğer bir soru da hasta yatağı kiralama sürecinde SGK’nın devralıp devralmayacağı, ancak ihtiyaç duyulduğu kadar sadece yatağın yerleştirilmesi halinde SGK’nın yatak kiralama ücreti ödemeyeceğidir.

Hastane Yatağı Kiralayabileceğiniz Adres

Hasta yatağı kiralayabileceğiniz adreslerden firma seçmeniz önemlidir. Profesyonel hizmet tesislerinden kiralama hizmeti alacağınıza her zaman güvenebilirsiniz. Kullanılmış bir yatağın sağlık yönetmeliklerine uygun olması için yatağın hijyenik bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Kiralık hasta yatakları

Ayrıca yönetilen hasta yataklarının yeni üretilmiş yataklar kadar temiz ve güvenilir olması önemlidir. Hasta yatağı kiralama yaparken yatan hastanın hastalığına ve yaşına uygun bir tasarıma öncelik verilmesi önerilir. Ameliyatı yeni tamamladıysanız serumlu ve tuvaletli yataklara öncelik vermenizi önerilir. Hasta yataklarının neme ve hava koşullarına dayanıklı olması yatak kalitesi ile yakından ilişkilidir.

Yüksek Kaliteli Hasta Yatağı

Hasta yatağı fiyatları kalite ve işlevsellik ile yakından ilişkilidir. Kaliteli hasta yatakları arasından kendinize en uygun yatağı seçmenizi öneririz. Kısa süreli konaklamalar için kiralık yatak tavsiye edilir. Hastanelerde kiralık yataklar, üretim hattından yeni çıkmış yataklardan daha ucuzdur. Bir şirketten hasta yatağı satın almak her zaman tavsiye edilir.

Kaliteli hasta yatakları

Kurumsal yatırımcılar kalite kontrol standartlarına göre hareket eder. Hasta karyolası bakımı ve temizliği standartlara uygun olarak yapılmaktadır. Hijyen temizliği yatan hastaların sağlığı için çok önemlidir. Hasta yataklarının yerinde kurulum hizmeti de grup şirketlerinin verdiği hizmetlerden biridir.

Havalı Hasta Yatağı Tercihleri

Havalı yatak çeşitleri yaşlı hastalar için tercih edilen yatak kategorisidir. Yataklar, felçli ve uzun süreli hastanede yatan hastalarda ve yaşlı hastalarda ortopedik cerrahi için çok önemlidir. Yaşlı hastalar için alerjiye veya yatak yaralarına neden olmayan hasta yatakları öneriyoruz. Ortopedik hasta yatakları iskelet sağlığı için çok önemlidir. Havalı yatak içinden geçen kanallar sayesinde sürekli bir hava akışı sağlanır. Bu kan akışını hızlandırır ve yatak yaralarının açılmasını önler.

Pratik Bir Hastane Yatağında Olması Gereken Özellikler

Hasta karyolasının kolay hareket edebilmesi için tekerlekli olması önemlidir. Bu nedenle, odadan odaya veya taşımak istediğiniz başka bir yere gidebilirsiniz. Yatağın uzun süreli kullanımı için, çabuk yıpranmaması için paslanmaz çelikten üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Hasta bakıcısının işini kolaylaştırmak için yatağın kontrol edilmesi önemlidir.

Hastanın sağlığı için seçilen ürünün hastanın iskeletiyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Uyumlu olması gereken bir diğer unsur ise tıbbi cihazdır. Bu özelliklere sahip yataklar, hastanıza rahatlık sağlayan ve aynı zamanda hasta için kişinin bakımına rahatlık sağlayan dayanıklı ürünlerdir. Hasta masasının sağında ve solunda 75 cm boşluk olmalıdır. Bu sayede hasta konfor seviyesi artırılır. Hastalar dar alanlarda kendilerini rahat hissetmezler.

Hasta Yatağı Arızalarında Neler Yapılmalı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön