Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

kiralik hasta yatagi 4

Hasta yatağı normal yataklarla kıyaslandığında çok daha işlevsel boyutlara sahip, çok daha hasta konforunu önemseyen özelliklerle dopdoludur. Bu kapsama rağmen basit ve pratik kullanım imkânı vardır. Aslında böyle yatakların kullanımındaki yegâne amaç hastaların düşmesini engellemek, güvenliğini sağlamak ve ihtiyaçlarını etrafında bulan hastanın psikolojisini ayakta tutabilmeyi başarabilmek demektir. Buna ek olarak hasta yakınlarının da içinin rahat etmesi terazinin öbür tarafıdır.

Uzun süre yatmak zorunda olacak hastalar için vücut yaraları maalesef ki kaçınılmaz sonuçlardır. Bu ve bunun gibi durumları önlemek amaçlı hasta yatağı modelleri hem sağlamlığı hem de konforu açısından imkân  sağlayıcıdır. Hasta için büyük önem arz eden bu yataklarında her mekanik ürün gibi belli sürelerde bakımlarının yapılması gerekmektedir. Hasta yatağı bakımı öncelikle motor, korkuluk, başlık gibi parçaların kontrol edilmesi ve eğer arıza varsa bu arızaların onarılması ile yapılır.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nasıl Olur?

Hastaların ihtiyaca olan şeylere ulaşabilmesi için yeterli yükseklikte olması, destekler barındırması büyük kolaylıklardır. Özellikle uzun süreli yatan hastalarda bu durum büyük önem içermektedir ve her şeyden önce iyileşme sürecini de arttırmaktadır.

Hasta yatakları denildiği zaman fonksiyonel yapı olmazsa olmaz bir noktadır. Hastaların gün içerisindeki bakımları esnasında bu yatakların konforu gerek hasta gerekse hasta yakını için yardımcıdır. Hasta yataklarının en önemli özelliği motor sistemleridir. Hasta yatağı seçeneklerinde farklı farklı motor sistemleri; yatakların farklı açılımlarına ve hızlara sahip olmasını sağlar.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hatta bu hastane yatakları hastaların yemek yemesine, ilacını içmesine kadar olanaklıdır. Hasta yatakları aynı zamanda hastaların psikolojik anlamda da rahatlamalarını sağlar. Televizyon izlemek ya da kitap okumak aktivitelerini rahatlıkla gerçekleştiren hasta bu yatma sürecinde olumsuz duygular içerisinde olmaz.

Hasta Yataklarının Fonksiyonel Yapıları 

Hasta yataklarının fonksiyonel açıdan yapıları sadece motor sistemleri ile değil; özellikleri ile de ayrılır. Mesela serum askıları olan, yemek masası olan, aktivitelerini rahatça gerçekleştirebilen özellikleri kapsar. Bir hasta yatağında olmazsa olmaz özellik korkuluklardır. Her şeyden önemli olan  hastanın güvenliğidir. Hastalar sağa sola hareket ederken boşluğa düşmemeleri açısından  bu özellik önem taşır. Hasta yatakları tekerlekli mekanizmada olmaları sayesinde her yöne rahat hareket edebilir.

Hasta yatakları normal yataklara göre amaç farklı olduğundan mutlaka ortopedik olmalıdır. Hastanın vücuduna göre şekil alabilmeli, hasta rahat olmalıdır. Yatağın yüksekliği ne çok alçak ne de çok yüksek olmalıdır. Eğer hasta kendi başına hareket edebilen statüde ise yataktan inip kalkmasını kolaylaştırıcı yükseklik önemli detaydır.

Fonksiyonel hasta yatakları

Bir hasta yatağı temininden önce hastanın mutlaka doktoruna danışılmalı; hastanın durumuna göre ideal yatak seçimi yapılmalıdır. Yatağa mahkûm olma durumlar; yaşanılan doğal felaketler, sakatlıklar, hastalıklar, kazalar sonucu yaşanabilmektedir. Birçoğu süreli yatağa bağlılık yaşarken bir başka çoğunluk ya hayatı boyunca yatağa bağlılık sınıfındadır. Bu nedenle hasta yatağı rahatlığı kaçınılmazdır.

Bir Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Bir hasta yatağı vücut sıvısının geçişine engel olmalıdır. Yatan hasta çok terler. Bu sıkıntı aynı zamanda vücut yaralarının oluşmasında yegâne nedendir. Hasta yataklarının şiltesi yumuşak, ham pamuktan dokunmuş olmalıdır, tahriş edici özellikte olmamalıdır. Hasta karyolası tekerlekleri kontrol edilmelidir, kırık bir tekerlek bile hastanın yataktan düşmesine neden olabilir.

Tıp dünyasında sürekli bir gelişme vardır ki; bu da sağlık sektörünün gelişmesinde büyük rol oynanmasına etkendir. Hastaneler ya da sağlık kuruluşlarında tek amaç hastaların rahat etmesinin sağlanmasıdır. Ve bu  rahatlıkta hasta yatakları ile gerçekleşebilmektedir. Hastanın baş kısmı, bel kısmı ve ayak kısmı sürekli pozisyon değiştirmelidir ki; yatış esnasında problemler asgariye insin; işte bu nokta için en iyi çözüm hasta yataklarıdır. Aynı şekilde hasta bakıcıları için de hastanın altını değiştirmek, yastık koymak, hastayı sağa sola çevirmek hepsi bir sorun teşkil eder. Bütün bu gereksinimler gerek hastanede gerek ev ortamında uygun hasta yatağı seçimi ile kolay hale getirilir.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatakları kullanılacak zaman dilimine bağlı olarak hasta yatağı kiralama ya da satın alma seçeneklerini barındırır. Genelde yatakta yatma süresi kısıtlı olanlar için kiralama seçeneği uygun düşer. Bu dönem zarfında motorlu hasta yatakları rahatlatıcı olacaktır.

Hasta yatakları; yatağa mahkûm hastalar için olması gereken araçlardır. Çünkü yaşam kalitesi yükselmektedir. Aynı zamanda hastanede tedavisi biten hastanın evde dinlenme zaman diliminde de hasta yatağı kiralanarak istirahat aşaması da kurtarıcı olabilmektedir. Birkaç aylık hasta yatağına ihtiyaç olma durumlarında satın almak gereksiz görünmektedir. Bu da kiralamanın pratik çözüm  olduğunun bir göstergesidir. Hasta yataklarına sağlık ürünleri olarak özel yataklar destekleyicidir. Havalı yatak seçenekleri de bu noktada vazgeçilmezdir. Bu yatakların özelliği hava almasıdır. Böylelikle hastanın sırt ve kalça kısımlarında yara oluşumu engellenmiş olacaktır.

Hasta Yatağı Kiralama Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Hasta yatağı kiralama yolunu seçenlerin dikkat etmesi gerekenler arasında; kiralama yapılan firmanın güvenilirliği ilk maddedir. Kiralanan ürünlerin kalitesinden ve orijinalliğinden emin olunmalıdır. Doktorun önerdiği yatak tipi  tercih edilmelidir.

Kiralık Hasta Yatakları

Bakıma muhtaç olan hastalar için konforlu yatak seçimleri; hastanın rahatsızlığı kapsamında tercih edilen hasta yataklarıdır. Hasta yatakları özel durumlu yataklar olduğundan ve tercihe göre farklı özellikler barındırdığından ve ihtiyaçlara göre şekillendiğinden hasta yatağı fiyatları kapsamı da farklı farklıdır. Bir hasta yatağı alınırken fiyat kriterinden çok hastaya olan fayda tarafı dikkate alınmalıdır. Yatağa eklenen ekipmanlar ile fiyatlarda değişmeler söz konusu olur. Hasta yatağı fiyatlarının belirlenmesinde motor güçleri de etkin bir detaydır. Standart, 2 motor, 3 motor ya da 4 motor belirlenmesinde kıstaslar vardır. Motor sayısı arttıkça fiyatlarda da artışlar olur.

Hasta Karyolalarının Özellikleri

Hasta karyolaları; hasta yatakları üretiminde önemli bir detaydır. Sağlığa zararlı bir malzeme kullanmadan birinci sınıf malzemelerle hazırlanarak ve tüm fonksiyonların kusursuz çalışmasını imkân sağlayan özellikte olmalıdır.

Hasta karyolaları serum aparatlı; hasta yemek masası gibi ekipmanlarla çok daha konforlu hale getirilebilir. Yataklar aynı zamanda antibakteriyel özellik taşımasıyla da sürekli bir gelişim içerisindedir. Hasta yatağı tercihi yapılırken  hastanın rahatsızlık durumu ve konforu öncelik sağlaması dikkate alınırken; aynı özen hasta yatağı bakımında da söz konusu olmalıdır. Hastanın rahatsızlık duyacağı bölgelerden sağlık sorunu yaşamaması için konfor en üst düzeyde tutulmalıdır. Antibakteriyel seçimler bu noktada olmazsa olmazdır. Bu tür hasta yatakları koruyucu etkilere sahiptir.

Hasta Yataklarının Havalı Yataklarla Desteklenmesi

Havalı yataklarla da desteklenince hastanın ister uzun süre ister kısa süreli yatak ile olan bağlantısında ağrılar ve yaralar en aza indirgenir.

Havalı Yataklar

Hasta yatakları çeşitleri arasında özellikle hareket kabiliyeti az olan ya da felçli olan hastalar için elektrikli hasta yatakları bir numaralı tercihtir. Manuel hasta yatakları genelde ev tedavisinde tercih edilir. Havalı yataklar hasta yatağı sektöründe en kaliteli yataklardır. Hasta yataklarının en önemli özelliği ise kan dolaşımının sağlanması ve hasta yaralarının engellenmesidir.

Üretmiş olduğumuz hasta yatakları uzmanların görüşleri çerçevesinde olup, hastalarımızın ihtiyaçlarına göre şekillenmiş ve gelişmeye devam etmektedir.

Hastalarımızın sağlık sorunları kuşkusuz farklı farklıdır; bu duruma istinaden de yatak modellerimiz mevcuttur. Ayrıntılı bilgi almak için, satın almak ya da kiralamak için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Sizin hastanız artık bizim emniyetli kollarımız dâhilindedir. Kişiye özel hasta yatağı seçimi her zaman en önemli kriterdir ve bizim de her müşterimize sunduğumuz misyon bu çerçevededir.

Hasta Yatağı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön