Hasta Yatağı

Gelişmiş Yatak Tasarımı ile Tıbbi Bakım

Hayat, iyi ve kötü pek çok sürprizlerle doludur. Yarının ne getireceği bilinmediği gibi, bugünün ihtiyaçları da günden güne değişmektedir. Her anı yaşamaya değer olan hayat, nihayetinde tüm canlılar için olduğu gibi insan için de bir geriye sayımdır. Zaman azaldıkça, insanın sahip olduğu en büyük değerlerden biri olan sağlık da yavaş yavaş kendini daha sık hatırlatır. Yaşanılan sağlık problemleri, basit ve geleneksel tedavi ve bakım yöntemleri ile giderilememeye başladığında, çok daha etkili ve profesyonel çözümlere yönelmek doğaldır.

Modern Tasarımlara Sahip Hasta Yatakları

Hastalıklar ve sakatlıklar, hayatın gerçeğidir. Her ne kadar geçmişte insanların kâbusu olan pek çok hastalık ve sağlık problemi, günümüz modern tıp teknikleri ile tarihe gömülmüş veya etkisi büyük oranda bitirilmiş olsa da, insan sağlığına dair gereksinimlerin sayısı hızla artış göstermektedir. Özellikle Dünya Sağlık Örgütü verileri, insan sağlığının her geçen gün çok daha fazla risk altında olduğunun bilimsel kanıtlarla göz önüne sunmaktadır. Hastalıklar, kaza sonucu veya doğuştan gelen sakatlıklar, obezite, kanser veya ilerlemiş yaşlılık gibi pek çok durum, Dünya Sağlık Örgütü’nün en çok dikkat çektiği konular olmakla birlikte, bu rahatsızlıkların sebep olduğu ölümler, bakım ve tedavi giderleri gibi pek çok maliyet ön plana çıkmaktadır. Bu gibi rahatsızlıklarda kişinin özel ve profesyonel bakıma ihtiyaç duyması nedeniyle, modern tıp teknolojisi, hasta yatağı çözümünü sunmaktadır.

Hasta Karyolası Nedir?

Halk arasında, daha çok hasta karyolası olarak bilinen bu yataklar, insan vücut yapısının ve onu etkileyen sağlık problemlerinin getirdiği sıkıntılara etkili çözümler sunmak adına geliştirilmiş modern tıp ekipmanlarıdır. Bu yataklar, herhangi bir nedenle tıbbi tedavi ve bakım ihtiyacı duyan kişilerin ve onlara bakan bakıcı veya hasta yakınlarının hayatını kolaylaştırma amacı ile tasarlanmışlardır. Sahip olduğu mekanik ve tıbbi özellikleri ile bakım ve tedavinin; hızlı, etkili ve konforlu bir şekilde yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Neden Hasta Yatağı Kullanılmalıdır?

Bu soru, bu yatağa aşina olmayan kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır. Basit rahatsızlıklar veya geçici rahatsızlıklarda, günlük olarak kullanılan yataklar veya kanepeler yeterli olurken, vücudun kısmen veya tamamen kullanılamadığı ağır rahatsızlıklar ve sakatlıklar için özel tasarlanmış yatakların kullanımı şarttır. Örneğin, ağır bir cerrahi müdahale geçirmiş bir kişinin tek başına hareketi neredeyse imkânsız ve tehlikeli iken, belirli kısımları otomatik olarak hareket eden veya bünyesinde tıbbi aparatların olduğu bir yatak, kişinin iyileşme evresini çok daha çabuk ve konforlu bir şekilde atlatmasından birinci derecede etkilidir.

Hangi Modeller Bulunur?

Firmamız, yatak modellerini hastalarımızın ihtiyaçlarına göre şekillendirmekte ve geliştirmektedir. Ürünlerimizde yüksek teknoloji kullanılmakta olup, farklı sağlık problemlerine etkili cevaplar veren ürün modellerimiz bulunmaktadır. Bunlar arasında; hareketi manüel olarak ayarlanabilen modellerinde, kumandası ve elektrik motorları ile otomatik hareket ettirilebilen modellere, evlerde kullanmak adına ahşap kenarlıklarıyla dekoratif özelliği olanlardan çocuk hastalar için uygun boyutlarda olan çeşitlerimiz bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Modeli
Hasta Yatağı Modeli

Havalı Hasta Yatağı Nedir?

İnsan vücudu, günlük hayatta sürekli hareket halindedir. Uyku ve istirahat zamanlarında bile vücut istemsiz bir şekilde hareket ederek, mevcut pozisyonunu değiştirmektedir. Bu durum, vücut uzuvlarının ve organların zarar görmemesi adına gereklidir. Ancak özellikle felçli hastalar başta olmak üzere çeşitli sağlık problemlerinde, hasta kısmen veya tamamen hareket yeteneğinden yoksun olduğundan, çeşitli sağlık sorunları yaşamaktadır. Firmamız, havalı hasta yatağı çözümü ile, hareketsizlik kaynaklı oluşabilecek sağlık sorunlarını, etkili bir şekilde önleyecek yöntem sunmaktadır. Yatağın özel zemini ve yapısı, hastanın vücut ağırlığını, yatağa eşit bir şekilde dağılmasını sağlamaktadır.

Ekonomik Bir Çözüm Müdür?

Pek çok kişi, sağlık problemi yaşayan yakını veya kendisi için özel bakım gerektiren durumlarda sadece hastane koşullarının yeterli olduğunu düşünmektedir. Bu düşünce temelde doğru olmakla birlikte, hastanın hastanede bakım ve tedavi olmak zorunda olduğunu bildiren doktor görüşleri haricinde, hastane bakımı oldukça maliyetli bir durumdur. Uzman doktorlar, gerekli ilaç ve ekipmanlar sağlandığında, hastanın evde de bakım ve tedavisinin yapılabileceği söylenmişse, hasta yatağı fiyatı ve kullanımı çok daha ekonomik olmaktadır. Tüm yataklarımız, her kesimden bütçeye uygun olacak şekilde belirlendiğinden, hasta yatağı kullanımı oldukça ekonomiktir.

Kiralama Hizmeti Var Mıdır?

Firmamız, hasta yatağı satın almak istemeyen müşterilerimiz için hasta yatağı kiralama hizmeti sunmaktadır. Gerek satışta gerekse kiralamada hiçbir şekilde ikinci el yatak sunulmayıp, ürünlerimiz fabrika çıkışı ile müşterilerimize birinci elden teslim edilmektedir.

Kaliteli Hasta Yatağı

Hasta Yataklarında Kaliteli Ürün Seçimi

Hasta yatağı alımında, fonksiyonel ve kaliteli tasarımlara yönelmenin önemi büyüktür. Hastaya konfor sunan, sırt ayarlamalı ürünlerin seçimi, her koşulda rahat kullanım sağlayacaktır. Hasta yatağı alırken, bazı sitelerin incelenmesi, öneri ve tavsiyelerin dikkate alınması gerekir. Hasta yatağı satışı yapan firmalardan hizmet alan kişilerin müşteri yorumları, tercihte rol oynayan önemli faktörlerdendir. Olumlu müşteri yorumlarının yer aldığı, kurumsal firmalardan hizmet alınması tavsiye edilecektir.

Hasta Yatağını Geçici Süre İle Kullanacaklar İçin Tavsiyeler

Hasta yatağını geçici süre için kullanacaklara tavsiye olarak, hasta yatağı kiralama hizmeti önerilir. Firmamızın sunduğu hizmetlerden bir tanesi de hasta yatağı kiralama hizmetidir. Hastanın yatağa bağlı geçireceği süre, kısa olduğu takdirde önerilen, kiralama hizmetidir. Hasta yatağı kiralama hizmetlerinde sunulan hasta yatakları, diğer yataklar gibi aynı fonksiyonlara sahiptir. Çok yüksek kiloya kadar taşıma kapasitesi olan yataklarda el kumanda sistemi bulunmaktadır. Bu sayede, sırt, ayak bölgesinin otomatik olarak hareket etmesi sağlanacaktır. Hasta yataklarının kiralama hizmeti, maliyet açısından da tercih edilecektir. Hasta yatağı satışına nazaran çok daha uygun rakamlarla temin etmek mümkündür. Hasta yataklarında her türlü hijyenik koşullar sunulmuştur. Temiz ve hasarsız şekilde teslim edilip, aynı şekilde kiralama hizmeti sonrasında geri alınacaktır.

Hasta Karyolalarında Kaliteli Tasarımlar

Hasta yatağı satışı yapan firmamızın, hasta karyolası modelleri de oldukça şık ve farklıdır. Hasta karyolalarında da el kumanda sistemi mevcuttur. Hastanın rahatlığı ve konforuna ilişkin her şey düşünülmüştür. Hasta karyolalarında çeşitlerimiz, oldukça fazladır. Full Abs, Ekonomik, Asansörlü, Motorlu, Ahşap ve Elektrikli türde hasta karyolalarımız mevcuttur. Her hasta karyolası çeşidinde, farklı bir özellik mevcuttur. Ekonomik türde olan hasta karyolalarında, uygun fiyatlı satışlar öne çıkar. Bunun nedeni de bu tasarımların, kendi imalatımız oluşudur. Ahşap hasta karyolaları ise, en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Kişiye kendi evinde olduğu hissini uyandırması bakımından tercih edilirler.

Piston Motorlu Hasta Karyolası
Piston Motorlu Hasta Karyolası

Hasta Yataklarında Fiyat Açısından Firmamızın Tercih Edilmesi

Hasta yatağı fiyatı açısından firmamız, her zaman tercih sebebi olacaktır. Özellikle, bazı hasta yatak modelleri kendi üretimlerimiz olduğu için, fiyat açısından oldukça uygun koşullarda sunulacaktır. Ekonomik hasta yataklarının tasarım ve üretimi, kendi firmamıza ait olduğu için, oldukça uygun koşullarla temin etmek mümkündür. Hasta yataklarındaki kalite, oldukça üst seviyelerdedir. Kaliteye istenen fiyat ta oldukça makul seviyelerdedir. Hasta yatağı satışı yapan diğer firmalarla karşılaştırıldığında, durum açıkça ortaya çıkacaktır. Firmamızın, hasta yataklarında kiralama hizmeti de önerilecek alternatifler arasındadır. Bu sayede, uygun fiyatla hasta yatağı kullanım hizmeti söz konusudur.

Havalı Hasta Yataklarının Üstün Özellikleri

Havalı hasta yatağı almak isteyenlerin, birçok haklı sebebi bulunmaktadır. Havalı hasta yatakları, rahat ve ortopedik yatak türleri içerisindedir. Yatan kişi için, masaj tesiri yapacak bir yapıya sahiptir. Buna etken olan olay, hasta yataklarının içerisinden geçen hava kanallarıdır. Sürekli hava geçen bu kanallar, yatan kişinin sırtında bir masaj etkisi yaratacaktır. Özellikle, yaşlı hastalar için bu durum önem taşır. Yaşlı hastaların ciltleri, en ufak bir tahrişte yaraların açılmasına sebep olacak inceliktedir. Sürekli yatan hastalar için bu durum, bir risk oluşturacaktır. Buna sebep vermemek için seçilecek hasta yatağı, havalı hasta yatak kategorisinde olmalıdır.

Hasta Yataklarında Farklı Türler ve Medikal Malzemeler

Hasta yatağı satışı yapan firmamız, farklı türde yatak satışı ve imalatı gerçekleştirmektedir. Hasta yataklarında iki, üç ve dört motorlu yataklarımız mevcuttur. Tasarımlarımız, son derece kaliteli olup, fırın boya ile boyanmıştır. Paslanmaz yapıda ve son derece sağlamdır. Bazı tasarımlarımız, kendi imalatımızdır. Bu nedenle, oldukça ekonomiktir. Medikal malzemelerde de aynı kalite ve çeşit söz konudur. Anti alerjik yatak süngerleri, banyo arabaları, yürüteçler gibi çok sayıda hastane malzemesi bulunmaktadır.

Hasta Yataklarının Evlerde Rahat Kullanımı

Hasta yataklarının evlerde de kullanımı son derece rahattır. Hasta yataklarının seçimi, elbette hekimin önerdiği şekilde olacaktır. Burada seçilen yatağın cinsi, hastalığın şekli ile yakından ilgilidir. Felçli hasta yataklarında sunulan özellik ile daha hafif seyreden hastalıklar için önerilecek yatak, aynı olmayacaktır. Farklı eğimlere ayarlanabilme özellikleri değişecektir. Belki serum gibi bazı aparatların takılması gerekli görülebilecektir. Tüm hasta yatak kurulumlarını, firmamız personeli rahatlıkla yapacaktır. Ayrıca, satış sonrası sunulan servis hizmeti de önem taşıyan konular arasındadır. Evlerde tercih edilen yatak modellerinin başında, ahşap tasarımlı olanlar gelmektedir. Bunlar, hastaya moral verecek türdendir. Hasta yatak tercihinde firmamızın ürünleri önerilmektedir.

İyileşmeye yardımcı hasta yatakları

İyileşmenin En Önemli Unsuru Hasta Yatakları

Yatağa bağlı iyileşme süreci geçiren hastalar için en önemli faktör olan hasta yatağı hem tedavi şekli hem de hastanın kişisel ihtiyaçları için olması gerekenlerin başında gelmektedir. Hem hastanede hem de evde bakım için olması gereken hasta yatakları, özellikle evde bakım için uygun bulunan yatağa bağlı hastaların yaşam koşullarını daha iyi bir hale getirebilmek adına önemli unsurlardan biridir. Hastane ortamı hastalara göre oluşturulduğu için hastanın konforu ve rahatı kolaylıkla sağlanmakta, ancak evde bakım gerektiği takdirde bu rahatlığın sağlanmaması durumunda hasta olumsuz etkilenmektedir. Hem fiziksel hem de moral anlamında etkili bir unsur olan hasta yatakları ya da diğer adıyla hasta karyolası ihtiyaca binaen çeşitlere ayrılmakta ve uygun olanı seçildiği takdirde hastanın iyileşme süreci çok daha kolay olmaktadır.

Hasta Yatağı Edinmenin Önemi

Bakımları ve ihtiyaçlarının refakatçisi veya bakıcısı tarafından karşılanan hastalar, bazı ihtiyaçları gerektiği takdirde insan gücünün yanı sıra hasta yatağı tasarımıyla çok daha konforlu bakım sağlanmaktadır. Bu durum hem hasta hem de refakatçisi için fiziksel ve ruhsal anlamda önemli bir etkiye sahiptir. Yaşlılar veya bedensel özrü olanların tuvalet veya banyo yapmak gibi önemli ihtiyaçlarını yatağa kalkmadan gidermek için üretilen çeşitleriyle hasta yatakları, güvenlik ve hijyen anlamında da daha sağlıklı bir ortam oluşturmaktadır. Yatağın her iki yanında bulunan korkulukları sayesinde hastanın düşmesi engellenmekte ve temizlenmesi kolay tasarımı nedeniyle daha temiz ve hijyenik bir bakım sağlanmaktadır. Bu hususları sağlamanın en önemli yolu olan kişiye uygun hasta yatağı seçimi ile yatan hastanın daha rahat ve huzurlu bir süreç geçirmesi mümkün olmaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Yatan hastanın daha yüksek standartlarda süreç geçirmesinin en etkili yollarından biri olan kişiye uygun hasta yatağı çeşidi, manuel ve motorlu özellikler ile asansör sistemi ve yoğun bakım hastalarına uygunluk çeşitleriyle dört farklı türe ayrılmaktadır. Bütün hasta yataklarının ortak özelliği olan hastanın güvenliği ve rahatlığı her tipteki hasta yatağında görülmektedir. Manüel hasta yataklarının diğer hasta yataklarından ayrılan en önemli özelliği, istenilen pozisyonu elektrikli sistemde değil el yardımıyla ayarlanmasıdır. Kumanda yardımıyla elektrikli sisteme sahip istenilen pozisyonun ayarlandığı motorlu hasta yatakları, 1, 2, 3 ve 4 motorlu olmak üzere kendi içerisinde değişiklik göstermektedir.

Elektrikli sisteme sahip bir model olan asansörlü hasta yatakları, yatağın alçaklı ve yüksekliği gibi pozisyonlarını kumanda yardımıyla gerçekleştirmektedir. Yoğun bakımda tedavisi süren ve hayatının geri kalanını yatarak geçirmek zorunda kalan hastalar için tasarlanmış yoğun bakım hasta yatakları, ileri düzeyde bir elektronik sisteme sahiptir. Bu çeşitlerin yanı sıra lazımlıklı hasta yatağı, özellikle yatalak hastaların tuvalet ihtiyacı için kalkmasına gerek kalmadan hijyenik bir şekilde gidermesi için tasarlanmıştır. Bu sayede hem hastalar hem de refakatçileri için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Havalı Hasta Yatağı    

Hasta yatağı çeşidi olan havalı hasta yatağı farklı bir kullanım amacının olmasından dolayı ayrı olarak değerlendirilmektedir. Yatan hastalar için olması gereken en önemli medikal malzemelerden biri olan havalı hasta yatakları, hastanın uzun süre yatmasından kaynaklı vücudunun belirli bölgelerinin terleme sonucu kızarma, morarma ve yaralanmasını engellemek amacıyla tasarlanmış bir ürün olmaktadır. Bası yarası adı verilen bu yaralanmalar, daha çok topuk, dirsek, kuyruk sokunu, kulak ve kalça gibi bölgelerde oluşmakta ve ileri bir boyuta gitmesinin önlenmesi açısından havalı hasta yatakları önemli rol oynamaktadır. Şişme motorlu ve şişme yatak şeklinde iki parçadan oluşan bu yatakları, iyileşme sürecindeki hastanın ciddi bir sorun olan yaralanma sorununun ortadan kalkması için büyük önem taşımaktadır.

Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri

Özellikleri ve fonksiyonları değişiklik gösteren Baklava Modeli, Boru Modeli ve Pozisyon Aldıran Model olmak üzere üç farklı türde havalı hasta yatağı bulunmaktadır. Baklava dilimi şeklinde olan yatak özelliğiyle baklava modeli havalı yatak, kısa süreli kullanmak isteyen hastalar için ideal olmaktadır. 1. derece bası yaralarında kullanımı tercih edilen boru modeli havalı yatak, kilolu hastalar için tercih edilmektedir. 3. derece yaralarda bile etkili olan pozisyon aldıran havalı yatak modeli, sağ ve sola dönme pozisyonlarının ayarlanmasını sağlamaktadır.

Havalı Hasta Yataklarının Genel Özellikleri

Elektronik bir sistemle çalışan havalı hasta yatakları, yatan hastanın vücut basıncını dengeli bir şekilde dağıttığı için vücudun belirli bölgelerinde oluşması muhtemel bası yaralanmalarını önlemektedir. 1. ve 2. derece yaralanmaların tedavileri için önemli bir ihtiyaç olan bu yataklar, monte edilme ve çıkarma işleminin kolay olması ile hasta yakınlarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Hasta yataklarının ebatlarına uygun olarak tasarlanan bu yatakların, herhangi bir hasta karyolasına takılması ve sökülmesi mümkün olmaktadır. 5 kg ağırlığında olan havalı hasta yatakları, monte sırasında ve taşınma gibi durumlarda zorluk yaşatmamaktadır. Yatağa sabitlenme özelliği sayesinde kayma gibi bir problemin yaşanmadığı bu yataklar, hastanın terleme ve vücudunun tahrişe bağlı yaralanmasını engelleyerek vücut ağrısı sorunu yaşamamasını sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Kiralamak Neden Tercih Edilir?

Bazı yatan hastaların tedavi süreçleri birkaç ay sürmektedir. Bu durumda hastalar daha az maliyetli olan hasta yatağı kiralama imkânından faydalanmayı tercih etmektedir. Normal yatak kullanımının bu süreçte iyileşmeyi zorlaştırması ve olumsuz etkilemesi gibi nedenlerden dolayı kiralama alternatifi sunan satıcı firmalar, hasta yatağı fiyatı sorununun daha uygun koşullara çevrilmesini sağlamaktadır. Yüksek ücretler gerektiren hasta yataklarının fonksiyonlarının çoğalması durumunda fiyatların daha da artması ve devletin havalı hasta yatağı dışındaki hasta yataklarının ödemesini karşılamaması, kiralama alternatifinin tercih edilmesine neden olmaktadır.

Hasta Yataklarının Teknolojik Özellikleri

Hasta Yataklarının Teknolojik Özellikleri

Özel tasarımlar ile tasarlanıp, ileri teknolojinin tüm imkânları ile üretilen hasta yatağı kurumsal firmamız tarafından kiralama ya da satın almak seçenekleri ile kullanımınıza sunuluyor. Son zamanlarda yalnızca hastanelerde değil, aynı zamanda ev tipi modelleri ile de kullanımın yaygın hale gelen hasta yataklarının tercih edilme noktasında birden fazla etken rol oynuyor. Yalnızca hastanın sağlığı ya da rahatlığı dışında hasta yatkınlarına da hasta bakım ve tedavi sürecinde oldukça etkili olan hasta yatakları ileri teknoloji sayesinde daha da iyi ve fonksiyonel modelleri ile sağlık sektörüne sunuluyor.

Hasta Yataklarının Kullanılmasının Önemli Nedenleri

Hasta yataklarını kullanılmasını başlıca nedenleri hem hastanın hem de hasta yakınlarının tedavi süreçlerini rahat ve konforlu şekilde geçirebilmelerine olanak sağlamsıdır. Bu ürünler hareket edebilme, oturma, doğrulma sağa solla dönme gibi çeşitli fonksiyonel özelliklerine sahip olması dışında hastanın yatış sırasında vücut ile yatak arasındaki basınçtan ya da sürtünmeden kaynaklı terleme cildin tahriş olması ve bası yarası gibi sorunların oluşmasını engelliyor.

Pratikliği İle Ön Plana Çıkan Hasta Yatakları

Normal yataklara göre oldukça farklı yapıya ve tasarıma sahip olan hasta yatakları pozisyon alabilme gibi pratik özelliği ile ön plana çıkıyor. Pozisyon alabilme özelliğine sahip olması sayesinde hasta bakıcılarına ve sağlık personellerine pratiklik kazandıran bu yataklar ev tipi modelleri ile de evlerde de kendine yer edinmiştir. İhtiyaç halinde tek tuşla hastayı oturma pozisyonuna getiren bu yataklar yürüyebilmen tekerlekleri sayesinde bir yerden başka bir yere kolay bir şekilde konum değiştirebiliyor.

Yoğum Bakım Yatakları Ve Özellikleri

Yoğum bakım hasta karyolası ile kullanımınıza sunulan hasta yatakları hastanın konforu ve güvenli yatış sağlaması için her türlü güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Hastanın yatarken yataktan düşmemesi için her iki tarafında korkuluklar bulunan bu yatakların ev tipi modelleri anti-bakteriyel ve dört tekerli hidrolik sistemli tekerlekleri ve 150 kg kadar insan taşıyabilme kapasitesine sahiptir.

Ev Tipi Hasta Yatakları Modelleri

İsminden anlaşıldığı gibi ev tipi hasta yatakları evlerde hastası olanların kullanabileceği bir tür yataktır. Tedavisi evde edecek ya da felç olmuş hastalar ile yaşlıların kullanabileceği şekilde özel olarak tasarlanmış bu yataklar teknik donamım v e özelliklere sahiptir.  Genelde dual motorlu ya da iki motorlu olarak tasarlanan bu yataklar ihtiyaca göre 3 ya da 4 motorlu olarak da tasarlanmaktadır. Sahip olduğu motorlar sayesinde yatağın ayak ve baş kısımları hareket edebiliyor.  Bu sayede hasta yemek yerken su içerken ya da sırt kısmı ağrıdığında insan gücü uygulamadan ve hastayı zorlamadan saniyeler içinde kumanda ile oturma pozisyonuna gelebiliyor. Bu modeller arasında hastanıza uygun hasta yatağı seçimi yaparken hastanızın sağlık durumu, boyu ve kilosu gibi huşular göz önünde bulundurursanız hasta yatağı seçimlerinizde doğru ürün bulmanız daha kolay olacaktır.

Farklı Kapasitelere Sahip Yatak Seçenekleri

Firmamız bünyesinde kullanımınıza sunulan hasta yataklarının motor tipinin kapasitesi ve gücü hastanızın ağırlığına yetersiz kalması durumunda farklı güçte motor ile değişim yapılarak hastanızın ağırlığına göre tasarlanmaktadır. Bunların dışında hasta yataklarını lazımlıklı ve lazımlıksız olarak tasarlanıyor. Herhangi nedenden dolayı kalkması yasak olan hastalar ya da felçlileri yerinden kalkmadan tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için orta kısımların boşluk olarak hasta yatakları bu sayede hastanın bez kullanımını minimize etmektedir.

Ev Tipi Hasta Yatakları
Ev Tipi Hasta Yatakları

 Ev Tipi Hasta Yataklarını Nereden Bulabilirim?

Ev tipi hasta yatakları, hastanesi tipi hasta yatakları ya da havalı hasta yatağı ve araç gereçleri gibi ihtiyaç duyduğunuz medikal ürünlerini kurumsal firmamız tarafından uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz. Hasta yatağı kiralama ya da hasta yatağı satışı gibi farklı hizmet seçenekleri ile faaliyet gösteren kurumsal firmamız müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile ürünlerine uygun fiyat politikası uyguluyor. Hasta yataklarını almaya gücü yetmeye ya da kısa süreliğine ihtiyaç duyan hasta ve yakınları için hasta yatağı kiralama hizmeti sunan kurumsal firmamız ücretsiz montaj hizmet seçenekleri ile yatağın kurulumunu bizzat kendisi yapıyor.

Çözüm Odaklı Hasta Yatağı Modelleri

Firmamız bünyesinde bulunan bütün motorlu hasta yatakları elektrik kesintilerine ve enerji kaybına ve hastanızın ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi, çözüm olanakları ile tasarlanmıştır. Hasta yatağı fiyatı ya da hasta yatağı modelleri hakkında bilgi almak ya da sipariş vermek için kurumsal firmamız ziyaret ederek satış uzmanlarımızda ile görüşebilirsiniz. Uzman personelleri ve yenilikçi çözüm olanakları ile faaliyet gösteren kurumsal firmamızın hasta yatağı seçimi konusunda da sizlere her türlü desteği sunuyor.

Gelişmiş Hasta Yatakları

Hasta Bakımında Gelişmiş Yatak Teknolojisi

Sağlıklı ve uzun bir hayat, insanoğlunun en büyük arzularından biridir. Çok eski çağlarda, ölümcül hastalıklara çare bulmak için, hatta ölümsüzlüğe ulaşmak için verilen mücadeleler, pek çok efsanenin ve hurafenin günümüze kadar ulaşmasına neden olmuştur. Bu zorlu arayış, sonu gelmeyen hastalıklara ve diğer sağlık problemlerine çözüm olması amacıyla pek çok tedavi yöntemi ve ilaç çeşidinin kullanılmasına sebep olmuştur. Modern bilimden çok uzakta olan bu teknikler ve ilaçlar, çoğu zaman hastalığın kendisinden bile daha korkunç sonuçlara neden olmuştur.

Yaşadığımız çağ, bilimin ve bilimsel araştırmaların ışığında aydınlanan bir çağdır. Hayatın her alanına hızla hâkim olan bilimsel gelişmeler, hiç şüphesiz tıp alanında da kendini göstermiş, faydası kanıtlanabilir çözümlerle insan hayatına büyük etkileri olmuştur. Ortalama yaşam süresinin başta gelişmiş ülkeler olmak üzere dünya genelinde yükselmesi, bu bilimsel gelişmelerin en büyük faydası ve kanıtı niteliğindedir. Bu yeni tedavi ve yöntemler, hastaların bakım ve tedavi süreçlerini de kolaylaştırmış durumdadır. Hasta yatağı çözümü de buna en açık örneklerden biridir.

Hasta Yatağı Seçenekleri

Hastalıkların çoğu, kişinin günlük aktivitelerini yerine getirememesine neden olmaktadır. Bunun dışında kişisel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan hastalar, çoğunlukla bir veya birden fazla kişinin yardımına ihtiyaç duymaktadır. Eğilip doğrulma, sağa veya sola dönme gibi basit hareketlerin yapılması bile hastaya çoğu zaman acı verdiğinden bu hareketlerin bilinçsizce yapılan bir yardımla yapılması dahi oldukça tehlikelidir. Ayrıca felçli hastalar hareket yeteneğini kısmen veya tamamen yitirdiğinden hareket edebilme imkânları tamamen bir başka kişinin fiziksel çabasına bağlı olmaktadır. Hasta karyolası olarak da bilinen özel tasarım yataklar, işte bu ihtiyaçlar için özel olarak geliştirilmiştir.

Kullanmak Avantajlı Mıdır?

Hasta ve yakınları yaşanılan sağlık sorununun getirdiği sıkıntılardan mustariptir. Bu sıkıntıların başında ise hastanın sağlık sorunu kaynaklı hareket kısıtlamasıdır. Bu kısıtlama nedeniyle hasta kişisel ihtiyaçlarını tek başına gideremez. Örneğin tuvalet ihtiyacı için lazımlık aparatı veya yetişkin bezi gibi çözümler kullanılacaktır. Hasta yatakları, bünyelerinde bulunan lazımlık aparatı ve hareketli parçaları sayesinde hastanın kişisel ihtiyaçlarının kolaylıkla giderilmesi sağlamaktadır. Ayrıca elektrik motorlu modellerinde kumanda aracılığıyla kolay ve konforlu hareket imkânı da mevcuttur. Bu durumda kumanda aracılığıyla yatağın istenilen pozisyona getirilmesi sağlanmaktadır. Sıradan yataklar, bulundukları yerde sabit bir konumda olup, hareket ettirilmeleri oldukça zahmetli iken, hasta yataklarında bulunan ve her yöne kolayca dönebilen tekerlekler sayesinde yatak, istenilen yere kolaylıkla taşınabilmektedir.

Hasta Yataklarında Ergonomik Seçenekler

Firmamız yatak modellerini, ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak çeşitlendirmiştir. Yaşanılan sağlık sorunları kişiden kişiye değiştiği gibi, gereksinimler de farklı olmaktadır. Örneğin, hareket edebilmesi kısmen mümkün olan bazı hastalar, manüel hareketli yatakları tercih ederken, çok daha ağır sağlık sorunlarında 2,3 veya 4 adet elektrik motoru sayesinde otomatik hareket edebilen yataklar tercih edilmektedir. Bir kumanda vasıtasıyla kolayca istenilen pozisyona getirilebilen bu ürünümüz, elektrik kesintilerine karşı bünyesindeki pil ile çalışmaya devam etmektedir.

Havalı Hasta Yatağı Nedir?

Havalı hasta yatağı yatak modellerimiz içerisinde en yeni olanlarından biridir. Hava ile şişirilen yatak zemini, özellikle felçli hastalarda uzun süreli ve aynı pozisyonda yatmaktan kaynaklı yatak yaralarını önlemeye yöneliktir. Havalı yatak, hastanın vücut ağırlığının belirli bölgelerde yoğunlaşmasını önleyerek, hem hastanın cildinin nefes almasını hem de cildin ezilerek yaralar oluşmasını engellemektedir.

Havalı Hasta Yatakları
Havalı Hasta Yatakları

Hastalara Özel Yatak Maliyeti

Hasta yatağı fiyatı yatağın maliyeti, kullanılan malzemenin niteliği, üretim teknolojisi ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Ürettiğimiz tüm modeller farklı sağlık sorunlarına farklı tekniklerle çözüm bulmaya yönelik olduğundan, fiyatlarımız modellere göre değişkenlik göstermektedir. Ancak firmamız, hastalarımızın ekonomik durumlarına uygun bir fiyat politikası gütmektedir.

Hasta Yatağı Kiralanabilir Mi?

Hasta yatağı kiralama firmamızın sunduğu hizmetlerden biridir. Geçici tedavi ve bakım süreçlerinde pek çok hasta bu hizmeti almak isterken yatağı satın almak istememektedir. Bu gibi durumlar için kiralama hizmeti de sunmaktayız. Kiralanan yataklar, satışa sunulan modellerin aynısı olup, ikinci el yatak satışımız veya kiralama hizmetimiz kesinlikle yoktur. Açılıp kapanabilen sağlam korkulukları, serum askılıkları ve 360 derece dönen tekerlekleri sayesinde son derece işlevsel olan yataklarımız, Türkiye’nin her yerine ücretsiz olarak gönderilmekte ve istenildiği takdirde ücretsiz montaj yapılmaktadır.

Özel Tasarımlı Hasta Yatakları

Yatan Hastalar İçin Özel Tasarımlı Hasta Yatakları

Hastaların evde veya hastanede olmak üzere kullanımlarının mümkün olduğu ve iyileşmek için tedavi süreçlerinde önemli bir yer tutan hasta yatağı hastaların hem fiziksel hem de sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için önemli bir yere sahiptir. Birçok çeşidi bulunan hasta yataklarının en temel görevi hastanın güvenlik ve konforunun sağlanmasıdır. Bu nedenle farklı türlerde hasta yataklarının farklı özelliklerde tasarlanmasının amacı, hastanın ihtiyacına en uygun şekilde cevap vermek ve yaşam standardını maksimum düzeyde gerçekleştirmektir. Bir süre hasta yatağına bağlı olarak tedavi süreci olan kişilerin yanı sıra uzun süre hasta yatağına ihtiyacı olan veya hayatının geri kalanını hasta yatağına bağlı olarak geçirmek zorunda kalan hastalar için temel özelliklerin yanında belirleyici hasta yatağı özellikleri tasarlanmıştır. Korkuluk gibi hastanın güvenliğini sağlayan ve her hasta yatağında mutlaka bulunması gereken aparatların haricinde serum askısı, yatağa ait tekerlek gibi malzemeler de büyük önem taşımaktadır. Hasta yataklarımız hemen her türlü ihtiyaca cevap verebilen yatak modelleridir.

Hasta Yatakları Çeşitleri

Hasta karyolası almak isteyen kişilerin en önemli kriterinin hastanın durumuna uygun bir hasta yatağı çeşidi olması gerekmektedir. Hasta yatağı çeşitlerinden biri olan kumandalı hasta yatağı ile küçük bir kumanda sayesinde hastanın kolay bir şekilde yatağı kontrol etmesi sağlanmaktadır. Yatalak hastalar için çok önemli bir yere sahip olan hasta yıkama yatağı, hasta karyolasının üzerine yerleştirilerek pompa ile şişirilmesi ve küvet haline getirilerek hastayı banyoya taşımak yerine yatakta yıkanması mümkün olmaktadır. Felçli hastalar kısıtlı hareket kabiliyetleri için özel olarak tasarlanan felçli hasta yatağı, tuvalet, oynar başlık, hareket edilebilir bir yapı özelliklerine sahip olarak kumandalı veya manüel şeklinde kullanılabilen yataklardır. Tek, 2, 3 veya 4 motorlu özellikleri ile motorlu hasta yatağı, daha çok felçli hastalar için tasarlanmış fonksiyonel bir özelliktedir.

Hasta Yatakları Çeşitleri
Hasta Yatakları Çeşitleri

Yatalak hastalar için kolaylık sağlaması amacıyla tasarlanan otomatik hasta yatağı, yatağın baştan sona hareketli bir yapıya sahip olmasından dolayı tercih edilmektedir. Yatalak hastalar için tasarlanan bir diğer j-hasta yatağı çeşidi olan katlanabilir hasta yatağı, kumanda yardımı ile hastanın yatma veya oturma pozisyonuna gelmesini sağlamaktadır. Tuvalete gitmekte zorlanan veya tuvalete gidemeyen hastalar için geliştirilmiş lazımlıklı hasta yatağı, hastanın çok daha kolay bir şekilde tuvalet ihtiyacını karşılaması için tasarlanmıştır.

Havalı Hasta Yatağı Modeli

Uzun süre yatmak zorunda kalan veya hayatının geri kalanında yatağa bağlı yaşayacak hastaların en büyük problemlerinden biri aynı pozisyonda olunmasından kaynaklı vücudun belirli bölgelerinin öncelikle kızarma daha sonra morarma ve en son aşamada da yara oluşmasıdır. Bu problem için tasarlanan bir hasta yatağı çeşidi olan havalı hasta yatağı vücudun basıncını dağıtarak masaj etkisi sağlamakta ve yara oluşmasını önlemektedir. Yatan hastaların vücutlarında yara oluşmasının en büyük nedeni, vücudun bazı bölgelerinin oksijen ile teması kesilerek yoğun basınç altında kalmasıdır. Bu nedenle uzun süre yatan hastalar, vücudunda yatmadan kaynaklı çeşitli yaralar oluşan hastalar ve sıcak ortamlarda uzun süre aynı pozisyonda kalan hastalar için havalı hasta yatakları iyi bir çözüm olmaktadır.

Havalı Hasta Yatağı
Havalı Hasta Yatağı

Hasta Yataklarının Genel Özellikleri

Hem günlük bakım için hem de yoğun bakım hastaları için özel olarak tasarlanan hasta yatakları, tedavi süresince iyileşmeyi daha kolay bir hale getirmektedir. Manüel olarak tasarlanan hasta yataklarının elektrikli çalışanları da mevcuttur. Elektrikli yataklar sayesinde kumanda yardımıyla hastanın istediği ayarı yapmasının mümkün olduğu hasta yatakları, hem hastanın hem de refakatçinin işini kolaylaştırmaktadır. Yükseklik ve alçaklık ayarlarının yapıldığı hasta yataklarında yer alan korkuluklar sayesinde hastanın güvenliği önemli ölçüde sağlanmaktadır. Hem sağlık kurumlarında hem de evde yatan hastalar için tasarlanan hasta yatakları, özellikleriyle hastaların hayat standartlarını daha iyi bir noktaya taşımakta ve iyileşmelerinde önemli rol oynamaktadır.

Hasta Yatağı Satın Almak

Uzun süre hasta yatağına bağlı yaşayacak ve hayatının geri kalanında hasta yatağına ihtiyacı olan kişiler hasta yatağı satın almaktadır. Hasta yatağı fiyatı, yatağın birtakım özellikleri doğrultusunda belirlenmektedir. Manüel, 2, 3 ve 4 motorlu, yoğun bakım gibi hasta yatağı çeşitlerine göre fiyat belirlenmekte ve yatağın kumanda ile çalışması durumunda fiyatın daha yüksek olmaktadır. Havalı hasta yatağının desteğini karşılayan SGK, elektrikli modellerde aynı uygulamayı gerçekleştirmemektedir. Hasta yatağı satın almak isteyen kişilerin öncelikli olarak doktora danışmak ve ona göre yatak çeşidine karar vermek önemli olmaktadır. Ayrıca daha az maliyetle hasta yatağı almak isteyen kişiler, üretici firmadan temin ettikleri takdirde bu firmaların komisyon ücreti almaması nedeniyle daha ucuz satın almaları mümkün olmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama

Yatağa bağlı olarak tedavi süreci daha kısa olan kişiler için bir alternatif olan hasta yatağı kiralama ihtiyaca göre birkaç hafta veya birkaç ay gibi süreler şeklinde belirlenerek gerçekleştirilebilmektedir. Hasta yatağı kiralanmasının daha az maliyete sahip olması, tedavisi kısa sürecek olan hastaların tercih etmesine neden olmaktadır. Evde yatan hastalar için büyük bir avantaj olan hasta yataklarının, korkuluk, tuvalet, şişme gibi çeşitli aparatlarının da kiralanarak temin edilmesi mümkün olmaktadır.

Kullanışlı Hasta Yatakları

İşlevsel Ve Kullanışlı Hasta Yatakları

Uzun süre bir yatağa bağlı kalmak çok zor bir durumdur. Bu durumda kalan hastalar için özel olarak üretilmiş yataklar tavsiye edilir. Ancak böyle bir yatak satın almak ya da kiralamak isterseniz işin uzmanına ve profesyonel bir üreticiye başvurmalısınız. Hasta yatağı adı verilen bu tür yataklar pek çok özelliğe sahiptir. Hasta yatakları özelliklerine göre kendi aralarında birkaç çeşide ayrılır. Firmamız bu konuda uzun bir süredir üretim yapıyor. İşin incelikleri ve hasta yataklarını daha konforlu hale getirmek için çözümler ve yöntemler uzman kadromuz tarafından iyi biliniyor. Bu konuda deneyim kazanmış olan firmamızdan hem hasta karyolası ya da yatağı astın alabilir, hem de kiralayabilirsiniz.

Motorlu Hasta Yatakları

Hasta yatakları genel olarak 2, 3 ya da 4 motorlu olur. İşlevlerine göre motor sayıları değişir. Mesela firmamızın ürettiği iki motorlu, ayak ve baş kısmı hareket edebilen yataklar en ekonomik ve en çok satılan modeller arasındadır. Eğer hastanızın çok özel başka sorunları yoksa ve genellikle geçici olarak kullanılacaksa biz bu yatakları öneriyoruz. Motor sayısı kaç olursa olsun yataklarımızın pek çoğunda uzaktan kumanda sistemi de yer alır. Böylece yatakları hareket ettirmekte zorlanmazsınız. Öte yandan hastaların güvenliğini sağlamak için korkuluklu olan modellerimiz de vardır.

Bizim ürünlerimiz genel olarak temizlenmesi kolay olan ürünlerdir. Mesela korkuluklu olanlarda anti bakteriyel bir malzeme kullanılır. Hijyen de hasta bakımında çok büyük bir önem taşır. Bu yüzden firmamız temizlenmesi kolay olan ürünler tasarlar.

Motorlu Hasta Yatakları
Motorlu Hasta Yatakları

Dekoratif Hasta Yatakları

Eğer hastanız uzun bir süre sizinle yaşayacaksa ve estetik sizin için önemliyse ahşap kaplamalı yataklarımızdan faydalanabilirsiniz. Bu yataklarımız da özel olarak üretilir. 2, 3 ya da 4 motorlu yataklarımız arasında her birinin ahşap kaplamalı olarak üretileni de bulunur. Oldukça hoş görünen bu yataklarımız da hem estetiktir hem de kolay temizlenir.

Havalı Hasta Yatakları

Uzun süre yatmak zorunda olan bir insanın karşılaşabileceği en önemli sorunlardan birisi hem aynı şekilde yatmaktan ve yatağın hastanın vücuduna sürekli temasından kaynaklanan yaralanmalardır. Hastanın vücudunda yara ve zedelenme olmasını önlemek içinse önerilen çözüm havalı hasta yatağı olarak adlandırılan yataklardır. Bu yataklar için özel bir sistem geliştirilir. Bu sistem arada sırada yatağa hava üfleyerek yatak ve hasta arasındaki teması ve baskıyı azaltır. Öte yandan bu sistem hastanın aşırı derecede terlemesini de önler. Hastalar için bu yaralar ve zedelenmeler çok acı vericidir. Bu yüzden özel durumlarda ve çok uzun bir süre yatmak zorunda olan hastalarda havalı yataklar kullanılabilir.

Havalı Hasta Yatakları
Havalı Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kiralama

Firmamız en kaliteli hasta yataklarını hem satar hem de belirli bir süreliğine kiralar. Hasta yatağı kiralama konusunda size yardımcı olurken nasıl bir hasta yatağına ihtiyacınız olduğunu belirleme konusunda da yardımcı oluruz.

Boy ve Kiloya Göre Hasta Yatakları

Hasta yatakları hastaların muhtemel boy ve kilosuna göre de farklı gruplara ayrılır. Mesela çok ağır ya da obez hastaların daha rahat etmesi için özellikle 3 ya da 4 motorlu olanların uygun özelliklere sahip olanları tercih edilmelidir. Hastanın ağırlığına göre yatak seçmek hastanın konforlu hissetmesi ve rahat etmesi için önemli bir konudur. Ayrıca hastaların boyu ve eğer hareket edebiliyorsa yataktan kalkması için gerekli özellikler de yatağın belirlenmesinde önem kazanır. Eğer hastanız yoğun bakımda kalmak zorunda ise 4 motorlu yataklar tercih edilir. Bütün bu konularda firmamız size özel olarak yardımcı olur ve uzmanlarımız tavsiyede bulunabilir.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatakları fiyatlarına göre de birkaç gruba ayrılır. Genel olarak en kaliteli ve en çok rahat ettiren hasta yatakları yüksek fiyatlı olabilir. Firmamız hasta yatağı fiyatı konusunda size en uygun teklifleri sunacaktır. Satın alma konusunda kafanız karışırsa istediğiniz süre kiralama konusunda da yardımcı olur. Kalitesine ve tecrübesine güvenebileceğiniz firmamızı istediğiniz zaman arayabilir ve bizden hasta yatağı talep edebilirsiniz. Bu konuda sizi ve hastaları memnun etmek için üstün bir çaba gösteriyoruz. Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde hem yatak önerisi, hem diğer hasta malzemeleri, hem de hasta yatağı kiralama ve satın alma konusunda yardımcı oluruz.

Tıbbi Hasta Yatakları

Hasta Bakımında Teknolojik Yatak Dönemi

İnsan hayatı değişken durumlarla karşısında her zaman risk altındadır. Gerek çevresel koşullar, gerekse kişinin kendi beden yapısından kaynaklı özellikler sebebiyle, yaşam dengesinin korunması çoğu zaman oldukça zordur. Bu sebeple, yaşanabilecek herhangi iç veya dış faktör kaynaklı problemde, sağlık kolaylıkla yitirilebilir ve tekrar kazanılması uzun zaman alabilmektedir. Sağlığın tekrar kazanılması ise, kişinin; zaman, para ve emek gibi ciddi maliyetlere maruz kalmasına neden olacaktır.

Hastaları Rahat Ettiren Çok Özellikli Yataklar

Hastalıklar, kazalar ve bunların sonucu oluşan sakatlıklar, insanoğlunun var olduğu ilk günden beri mevcuttur. İnsan, hayatı boyunca pek çok hastalıkla, geçici veya kalıcı sakatlıkla mücadele etmek zorunda kalmıştır. Yaşadığı bu sağlık problemleri ise, onun ömründe zorunlu molalara sebep olmuş, yaşam süresini kısalttığı gibi, yaşam kalitesini de olumsuz etkilemiştir. Bu nedenle geçmişten günümüze, yaşanılan sağlık sorunları için pek çok tedavi yöntemi denenmiş ve geliştirilmiştir.

Günümüzde, hemen her konuda olduğu gibi insan sağlığı da, modern bilimin ve teknolojinin etkisi altındadır. Yapılan araştırmalar ve klinik testler, geçmişte milyonlarca insanın hayatına mal olan hastalıkları ortadan kaldırdığı gibi, modern zamanların tedavisi imkânsız görülen hastalıkları için de tüm hızıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu nedenle; yeni ilaçlar, yeni tedavi yöntemleri ve teknolojinin imkânları kullanılarak üretilen tıbbi cihazlar geliştirilmektedir.

Hasta Yatakları
Hasta Yatakları

Hasta Yatağına Neden İhtiyaç Duyulur?

İnsan sağlığı, çeşitli nedenlerle bozulduğunda kişi, günlük yaşam aktivitelerinin dışında kalmaktadır. Özellikle neredeyse tüm rahatsızlıklar, halsizlikle beraber gelen vücudun belirli kısmının veya tamamının rahat hareket ettirilememesine neden olmaktadır. Bu nedenle, sağlık sorunu yaşayan kişi, gerek işi ve sorumluluklarından geri kalmakta, gerekse beslenme, temizlenme veya tuvalet gibi kişisel ihtiyaçlarını gidermekte büyük zorluklar yaşamaktadır.

Bu gibi zorluklar, sıradan yataklarla giderilemeyeceği gibi, hastanın bu gibi yataklarda tedavi edilmesi veya bakımı hem çok zor hem de tıbbi açıdan sakıncalı olmaktadır. Başta günlük kişisel ihtiyaçlarda hastanın hareket etmesi gerektiğinden ve hastalık dolayısıyla hareket etmenin zorlukları ve riskinden dolayı hasta yakını veya bakıcısına ihtiyaç duyulabilmektedir.

Tıbbi Yatak Modellerinde Yeni Gelişmeler

Hasta karyolası adı verilen ve özel tekniklerle geliştirilen tıbbi yataklar, hastanın günlük ihtiyaçlarını gidermesinde ve uzun süreli tedavi ve bakımında çok etkili olan cihazlardır. Bu yataklar, özel bir tasarıma sahip olup, insan vücudunun anatomisine son derece uygundur. Hasta yatakları son derece ergonomik olduğundan, insan vücudunun şekline ve hareketlerine uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Yatağın belirli kısımları veya tamamı, belirli açılarla yükseltilebilir, alçaltılabilir veya 90 derecelik bir açıyla dik konuma getirilerek hastayı oturma pozisyonunda sabitleyebilmektedir. Bu durum, hastanın gerek gündelik kişisel ihtiyaçlarının kolaylıkla giderilebilmesi sağlamakta, gerekse tedavi kalitesini yükselterek hastaya tıbbi faydalar sağlamaktadır.

Hasta Yataklarının Ekonomik Faydası Nedir?

Pek çok kişi, bu yatakların teknolojik gelişmişliği sebebiyle herkesin kolaylıkla sahip olamayacağını düşünmektedir. Firmamız, hastalarımızın yaşadığı sağlık sorunları kadar, ekonomik durumlarını da göz önünde bulundurduğundan, hemen her bütçeye uygun yataklar üretmektedir. Hasta yatağı fiyatı, en temelde yatağın sahip olduğu özelliklere bağlı olduğundan, yaşanılan sağlık sorunu doğrudan yatağın fiyatını da belirleyecektir. Yataklarımız, yaşanılan sağlık sorununun gerektirdiği ihtiyaçlara göre dizayn edildiğinden, her ölçüde ve farklı sağlık problemlerine uygun modelimiz mevcuttur.

Ekonomik Hasta Yatakları
Ekonomik Hasta Yatakları

Ayrıca, bazı durumlarda, kalıcı olarak hasta yatağı kullanımı gerekli olmayıp, geçici ihtiyaç olarak değerlendirilmektedir.

Firmamız, hastalarımızın bu ihtiyacını göz önünde bulundurarak, hasta yatağı kiralama hizmeti sunmaktadır. Böylelikle hastalarımız, geçici bakım ve tedavilerinde, sunduğumuz kaliteli ürünleri, satın almadan da rahatlıkla kullanabilmektedir.

Farklı İhtiyaçları Karşılayan Hasta Yatakları

Farklı ihtiyaçlara uygun yatak modellerimiz bulunmaktadır. Bunlar arasında elektrik motorlu ve pilli modellerden, dekorasyon açısından ev kullanımına uygun ahşap kenarlıklı modellere kadar geniş bir ürün yelpazemiz mevcuttur. İstenilen ölçülerde yatak üretimimiz mevcut olup, yataklarımız hem hastanelerde hem de evlerde rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Havalı hasta yatağı modelimiz özellikle felçli hastalar için çok uygundur.

Yataklarımız kaliteli malzemelerden üretilmiş olup, lazımlık ve serum asılacak aparatlarla kullanımı çok daha işlevsel hale getirilmiştir. Türkiye geneline ücretsiz gönderim hizmetimiz olup, istenildiği takdirde evlerde ücretsiz yatak montajı hizmeti de vermekteyiz. Müşterilerimizden gelen olumlu geri bildirimler, kalitemizin açık bir göstergesidir.

Hasta Yatakları

Yatan Hastaların Büyük Destekçisi Hasta Yatakları

Yatağa bağlı olarak iyileşme süreci geçiren veya hayatlarının geri kalanını yatağa bağlı geçirmek zorunda kalan hastalar için özel olarak üretilen. Her yatan hastanın sorunu aynı olmadığı için her hastanın ihtiyacı olan yatağın da bu ihtiyacı karşılaması gerekmektedir. Bu nedenle hasta yatakları birtakım özellikleriyle kendi içerisine çeşitlere ayrılmaktadır. Yükseklikleri ayarlanabilen hasta yataklarının en önemli kullanım amacı, hastanın rahat hissetmesini sağlayarak tedavi ve iyileşme sürecinde hastanın moralini daha yüksek tutmasını sağlamaktır. Ayrıca oluşması muhtemel bazı fiziksel rahatsızlıkların da önüne geçmesi, hasta yataklarının tercih edilmesinin nedenlerindendir. Firmamızın ürettiği hasta yatakları hemen herkesin kullanabileceği ölçüdedir.

Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Tedavi ve iyileşme sürecinin en önemli destekçisi olan hasta yatakları, yatan hastaların hastane dışında da iyi bir bakım almasını sağlamaktadır. Hem hastanede hem bakım merkezlerinde hem de evlerde kullanılması mümkün olan hasta karyolası ürünleri çok faydalıdır. Hastanın rahatını ve güvenliğini sağladığı gibi bakımından sorumlu refakatçisinin de daha az zahmet yaşamasına neden olmaktadır. Yatağa bağlı kalan hastalar bu süreci kısa zamanda geçirecekleri gibi çok uzun süre ya da hayatının geri kalanında yatağa bağlı kalma durumları da olabilir. Bundan dolayı oluşabilecek birtakım sorunların önüne geçmesi açısından doğru bir hasta yatağı tercihi büyük önem taşımaktadır. Sürekli yatan hastanın vücudunda oluşması ve iyileşmesi zor olan kızarıklık ve yaraların oluşmasının engellenmesi, doğru bir hasta yatağı ile mümkün olmaktadır.

Hasta Yatak Modeli
Hasta Yatak Modeli

Birçok çeşidin bulunduğu hasta karyolasının manüel ve kumandalı çalışan şeklinde modelleriyle ihtiyaca ve ekonomik duruma göre tercih edilmesi imkanı bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatakları birçok çeşitlilik barındırır. Daha kolay kontrol mekanizmasının olduğu kumandalı hasta yatağı çeşidi ile hastanın kumada yardımıyla çok daha kolay yatağı ayarlaması sağlanmaktadır. Felçli hastalar için özel olarak tasarlanan felçli hasta yatağı, hastanın bacaklarını hareket ettirmek amacıyla indirip kaldırmak gibi aktiviteleri ve yatma ve oturma pozisyonunun olduğu, kumanda veya manüel olarak kullanılan yataklardır. Özellikle felçli hastaların tercih ettiği 2, 3 veya 4 motorlu olarak tasarlanan motorlu hasta yatağı, yatağın altında yer alan motor sayesinde fonksiyonel bir özelliğe sahiptir ve kumanda ile çalışmaktadır. Hayatının geri kalanını yatağa bağlı olarak geçirecek hastalar için tasarlanan otomatik hasta yatağı, hastaların hareket etmelerinin mümkün olmamasından kaynaklı hareketli bir yapıya sahip olması şeklinde üretilmektedir.

Hareketli iskelet yapısına uygun bir şekilde eklemleri bulunan katlanabilir hasta yatağı, istenilen pozisyona göre şekil alarak hastanın yatma veya oturma pozisyonlarını kumanda aracılığıyla sağlamaktadır. Pratik bir kullanımı olan şişme hasta yatağı, pompayla şişirilerek yatak haline gelmesi şeklinde kullanılmaktadır. Tuvalet ihtiyacını tek başına gideremeyen hastaları tuvalete gitme zahmetinden kurtaran lazımlıklı hasta yatağı, hastaların tuvalete gitmeden ihtiyaçlarını gidermelerinin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak hasta ve refakatçisi için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri
Hasta Yatağı Çeşitleri

Havalı Hasta Yatağı Hakkında

Motorlu yatak sistemleri olarak tasarlanan havalı hasta yatağı bası yaralarının engellenmesine yönelik kullanılır. Özellikle uzun süre yatmaktan kaynaklı hastanın topuk, dirsek, kuyruk sokunu, kulak ve kalça gibi bölgelerinde oluşan 1. ve 2. seviyedeki yaraların önlenmesinde kullanılır. Normal bir yatağın uyguladığı basınç sayesinde oluşan yaraların daha ileri boyuta gitmesini engellemek ve iyileşmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Yara ve ağrılar için özel olarak tasarlanan havalı hasta yatakları yatan hastaların yara oluşum riskini azaltır. Bunun yanı sıra obezite gibi bazı hastalıklar için de terlemeyi en aza indirgeyerek sağlıklarının kötüye gitmesini önler. Baklava Tipi Havalı Yatak, Boru Tipi Havalı Yatak ve Pozisyon Aldıran Havalı Yatak olmak üzere üç türde havalı hasta yatağı çeşidi bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama İşlemi

Tedavi süreci uzun olmayan ancak hasta yatağı yardımıyla iyileşme süreci geçirmesi gereken hastaların hasta yatağı kiralama imkânı mevcuttur. Bu sayede satın almaya gerek kalmaksızın konforlu ve sağlıklı bir tedavi süreci mümkün olmaktadır. Bu sayede hem hastalar hem de refakatçileri daha kolay bir tedavi süreci geçirirler. İyileşme süresi boyunca daha az zahmet çekerek ve daha az maliyetle bu durumu atlatırlar. Hasta yatağı fiyatı nedeniyle satın almak yerine kiralamayı tercih eden kişiler de mevcuttur. Bu kişilerin yatağın ayarlanması ve fonksiyonları ile ilgili uygun hasta yatağı çeşidi belirleyerek kiralama işlemini gerçekleştirmeleri doğru olacaktır. Tedavi sürecinin daha kolay olması için bu detaylar önem taşımaktadır.

Evde Hasta Yatağı İle Hasta Bakmak

Tedavi dönemini evde geçirmesi mümkün olan hastaların ev tipi hasta yatakları ile bakım ihtiyaçlarını gidermek mümkün olmaktadır. Hasta yataklarında bulunan ayarlama özellikleri ile hastanın sırt, ayak gibi bölgelerinin yükseklik ayarlarının yapılması mümkündür. Yatakta bulunan elektrik motoru sistemi ile bu ayarlar kolaylıkla yapılabilmektedir. 2 ve 3 motorlu hasta yatakları çeşitleri ile hastanın hareket yeteneğini kaybetmesine bağlı olarak tercih edilmektedir. Firmamızdan her türlü yatağı kolayca tedarik edebilirsiniz.

Hasta Yatakları Modelleri

İyi Bir Hasta Yatağı Sağlıklı Bir Tedavi Süreci Demektir

Hasta yatağı hasta hizmeti açısından ve aynı zamanda hastanın bakıcısı açısından da son derece yardımcı, hijyen bir yatak çeşididir. Yatağa mahkûm olan hastalarda hele ki uzun süreli ise ciltte oluşabilecek yaralara istinaden yardımcıdır. Hasta yatağı çeşitleri arasında özellikle hava boşluklu olanları çok daha tercih edilir boyuttadır zira hareket etme olasılığı sıfır olan hastalar için cilt yaraları oluşumu çok daha hızlı gerçekleştiğinden bu tip yatakların tercih edilmesi hasta için deyim yerindeyse konfor sağlanmış olur.

Yatan bir hasta için her şeyden önce psikolojik açıdan katkıda bulunmak gerekir ki, bu da ilk olarak bakımla söz konusudur.

Hasta yataklarında özellikle hiç kalkamayan hastalarda tuvalet ihtiyacı için lazımlık aparatı bile bulunmaktadır. Bu yatakların üretim aşamasında ilk amaç hastaya yönelik fayda olduğundan ince detaylar önemsenir. Hastanın temizliği bu süreçte çok önemlidir. Bu durum her ne kadar hasta için gerekli bir ihtiyaçsa; bunu gerçekleştirmesi gereken hasta bakıcı için de ihtiyaç duyduklarını desteklemek gerekir. Hasta bakımında her zaman için pratik çözümlerle malzemeler el altında olmalıdır.

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri
Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

Motorlu hasta yatağı çeşitlerinde 2 ya da 3 motorlu olanları mevcuttur. 2 motorlu demek 2 adet fonksiyonu var demektir. Bu fonksiyonlar ayak ve baş kısımlarındaki hareketliliği sağlamak için bir tuştur. 3 motorlu olanlar ise hastanın yataktan inmesi ve çıkması hallerinde yardımcı yataklardır.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatakları hastanelerde, tüm sağlık kuruluşlarında kullanılan gerek hasta gerek sağlıkçı için yardımcı bir öğedir. Hasta yatakları hareket etmede olanak sağlayan ürünlerdir. Hasta yatakları hastanın yatakta yatma süresine istinaden satın alma ya da kiralama üzerinden tercih edilir. Hasta yatağı kiralama; kısa süreli yatmaya mahkûm hastalar için sıkça tercih edilen ve ekonomik yönüyle de sorun teşkil etmeyen bir yöntemdir.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatakları farklı farklı fonksiyonlara sahiptir. Bu fonksiyonlar nazarında gerek fiziksel gerek psikolojik olarak hasta iyileşmesinde katkılı olan hasta yatakları fiyat açısından da uygun seçeneklere sunumdadır. Fiyat aralığı içerdiği aparatlarına ve fonksiyonlarına istinaden değişkenlik gösterir. Hasta yatağı fiyatı her ne şekil tercih edilirse edilsin önemli olan güvenli bir firma ile yapılan alışveriştir.

Havalı Yatakların Özellikleri

Havalı hasta yatağı tercihi sayesinde hareket edemeyen hastanın rahatlığı ve hareket sirkülâsyonu için önemlidir. Özellikle sırt ve bacaklarda oluşabilecek yaralara izin vermez. Hasta çok daha sağlıklı ve rahattır.

Hasta eğer uzun süreli yatağa mahkûmluk dönemi yaşayacaksa hastanede yaşadığı şartları evde de devam ettirilmesi için bir sürece hazırlıklı olunmalıdır. Özellikle çok yatmak sırtta ve belde ağrılara neden olacağından ya da ciltte oluşacak yaralara sebep olacağından sağlık detayı öncelikli bir konudur. Sağlık demek hijyen kurallarına dikkat etmek demektir.

Hastaların iyileşme sürecinde hasta yataklarının önemi büyüktür. Tedavisi esnasında hastanın yattığı ortamdan, etrafındaki eşyalara kadar elverişli olması gerekli olan detaydır. Eğer tedavi evde devam edecekse hasta rahatlığı için mutlaka önerilen medikal bir hasta karyolası teminin yapılmasıdır. Bu yataklar manüel ya da elektrikli olarak üretilmiştir, hastanızın rahatsızlığına istinaden seçime açıktır.

Hasta yataklarındaki çeşitlilik oldukça geniştir. Hiç kıpırdayamayan bir hasta için hastanın yer değiştirmesine olanak sağlayan özel yataklardan biri havalı hasta yatağıdır. Bu yataklar felçli ve yatalak olan hastalar için iyi bir tercihtir.

Havalı Yatak
Havalı Yatak

Felçli Hastalar İçin Yatak Modelleri

Felçli bir hasta için normal bir yatakta yatmak zorlayıcıdır. Bu tipte olan hastaların hareket etme olasılıkları olmadığından ancak birinin yardımı ile sağa sola dönebilirler. Temel ihtiyaçlarını kendi başlarına gerçekleştiremezler. Yatağa bağımlılık söz konusu olduğundan temizlik konusu da çok hijyen adımlarla ilerlememektedir. Ayrıca sürekli yattığından terleme olacağından ve bu da cildinde problemler yaratacağından sağlıklı bir süreç işlememektedir. Bu nedenle felçli hastaların yattıkları yatak bir tık daha kaliteli ve temiz olmalıdır. Bu sebeple bu tip hastalar için özel üretimler vardır ki; seçimler bu yönde olmalıdır.

Hasta yatakları hastaların iyileşme sürecinde faydalı yanları sebebiyle çeşit çeşittir. Bu yataklarda ortak amaç hastanın rahat olması, hijyen bir yatakta yatarak sağlığının korunmasıdır. Diğer taraftan hasta yatağı kadar hasta karyolası seçimi de çok önem taşır. Karyolalar hastanelerde genellikle tek tip seçilirler. Ancak evde bakıma geçildiğinde karyola seçimlerinin özenli olması gerekli olan yöndür. Karyolalar 2 motorludan 4 motorluya kadar farklı farklı modeller kapsamındadır. Bu modeller hakkında en detaylısından bilgi almak için bize başvurabilirsiniz. Zira önemli olan hastanın rahatlığının sağlanmasıdır.

Hasta Yatakları

Hasta Yatağının Tedavideki Avantajları

Hasta yatakları, insanların başlarına gelen rahatsızlıklar sonucu tedavi aşaması sürecinde gerek duyulan medikal ürün grupları arasındadır. Hasta yatakları özellikle hastane, sağlık ocakları, sağlık merkezleri vb. yerlerde görülür. Hasta yataklarının, çok fonksiyonlu bir yapıda olduğundan dolayı hastanın kısa süre zarfında iyileşmesine olanak sağlıyor. Hastanın, geçirmiş olduğu operasyonlar sonucu veya doğuştan kronik rahatsızlığı olan kişiler için tasarlanmış olan hasta yatakları tedavi süreçleri açısından çok önemlidir. İstenilirse hastanın, kısa vadede veya uzun vadede rahat bir şekilde tedavi olabilmesi için tasarlanmış yapılar arasındadır.

Hasta Yatağı Satış Yeri
Hasta Yatağı Satış Yeri

Hasta Yataklarının Avantajları

Hasta yatakları, hem hasta açısından hem de hasta yakınları açısından çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Hasta yataklarının, tedavi süreçleri aşamalarında kullanıldığı zaman hasta çok kısa bir süre zarfında kendine gelmesine yardımcı olmaktadır. Hasta yatakları, en son teknolojik imkânlar doğrultusunda üretilmiş olup hastanın daha da rahat edebilmesine aynı zamanda çok kısa sürede hasta eski sağlığına kavuşma şansı daha da artacaktır. Hasta yatakları, aynı zamanda hasta bakıcının iş yükünü hafifletmede büyük kolaylık sağlar. Bu sayede hastanın daha mutlu daha enerjik olabilmesine yardımcı olur.

Hasta Yataklarının Fonksiyonları

Hasta yatağı kullanım fonksiyonlarının rahat olması sayesinde yatakların ayak kısımları, bel kısımları, baş kısımları, hastanın yerden alçaklığını veya yüksekliğini hasta yatağının asansörü sayesinde ayarlanabiliyor. Bu sayede hasta yataklarının fonksiyonları açısından herkes için çok büyük avantajları da beraberinde getirmektedir.

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Hasta Yataklarının Hastaya Uygunluğu

Her hastanın rahatsızlıkları aynı değildir. Bununla beraber hasta yatakları, hastanede geçirmiş olduğu tedavi süresi yetersizse belli bir süre yatak istirahat almış olan hastalara hasta yatakları kullanılarak tedavi süreçleri daha da kısalmış olur. Her hastanın, geçirmiş olduğu rahatsızlıklar aynı olmadığı için hasta yatakları da ona göre değişkenlik gösterir. Bazı hastalarda sadece bel kısımlarında hareket edilmesi gerekirken bazı hastaların bütün vücutlarının hareket halinde olması gerekir. Hasta yataklarının, mekanizmaları sayesinde vücut rahatlıkla hareket ettirebiliyor.  Bu sayede hasta yatağının her hastanın ihtiyacına göre kullanışlı olabilmesi de herkes açısından da çok büyük kolaylıklar sağlamış oluyor.

Hasta yatakları aynı zamanda, hastanın sosyal yaşantısında olumsuz etkilemeden tedavi süreci açısından normal yaşantısına da devam etmektedir.

Havalı Hasta Yatağı

Hastalar sürekli aynı pozisyonda yattıkları için belli bir süre sonra vücutlarının vermiş oldukları baskılar nedeniyle hastanın vücut bölgelerinde yaralanmalar oluşacaktır. Havalı hasta yatakları hastalara çok büyük konfor sağlamaktadır. Havalı hasta yatakları, üretimlerinden kaynaklı olarak hava geçişi sağlanmış oluyor. Bu sayede hastanın uzun süre aynı pozisyonda uyumalarından kaynaklanan yaralanmalar oluşmayacaktır. Havalı hasta yatakları, kendi aralarında birkaç gruba ayrılır. Baklava tipi havalı yatak modelinde yatağın üst taraf kısımları baklava dilimleri benzetildiğinden dolayı bu isim verilmiştir. Bu hasta yatağı şişirildiğinde ortalama 5 cm olur. En kısımları, olarak boru tipi havalı yataklar modellerinde ise yatak üst kısımlarının boru şeklinde olmasından dolayı bu isim verilmiştir. 8, 9, 10, 11, 12, 13 , 14 yüksekliğinde şişirilebilen modelleri en olarak  mevcuttur.

Hasta yatakları, hastanın uzun süre aynı pozisyonda kaldıkları için bu hasta yatağının kullanılması vazgeçilmezler arasındadır. Pozisyon veren havalı hasta yatakları modelinde de ekstra olarak yatağın pozisyon alabilmeleri açısından sistemleri mevcuttur.

Hasta Yatağının Hasta Ve Hasta Yakını Açısından Önemi

Hasta yatakları avantajları, bakımından incelediğimiz zaman hasta kimseye çok fazla yük olmadan doğrultabilmesi ve sağa sola dönebilmesi gibi durumlarda hasta yatağı kullanılması çok avantajlıdır. Hasta yatakları, aynı zamanda hasta bakıcının üstünde var olan iş yükünü de hafifletmiş olur. Hasta psikolojik anlamda da kendini mutlu hisseder. Öz güven sahibi olabilmesini yardımcı olur.

Hasta Yatakların Kiralama Veya Satın Alma Süreçleri

Hastaların tedavi aşamalarında çok kısa süreliğine veya uzun süreliğine olsa tedavi süresi açısından evde hasta yatağı satın veya kiralanabilir istenilen süreye göre. Hasta yataklarının,  kiralama işlemlerinden hasta yatağının kurulum işlemlerine kadar detaylı olarak firmamız tarafından yapılmaktadır. Hastanın ihtiyaç duyduğu hasta yatağı doktora danışılarak öğrenildikten sonra talep edilebilir. Normal çekyat koltuk ve benzeri yerlerde tedavisi süren hastaların tedavi süreçleri bu süre zarfında daha da uzamış olacaktır.

Daha fazla oku “Hasta Yatağının Tedavideki Avantajları”

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları Hakkında Bilinmeyenler

Hasta yatağı denildiği zaman genelde insanların kafasında bir sürü soru işareti oluşur. Öncelikle hasta yakınlarının aklına ilk gelen konu hasta yatağı fiyatları olur. Hasta yataklarının yüksek fiyatlı ve bütçelerini sarsacak bir fiyattan satıldığını düşünürler. Fakat bu konuda çok yanılırlar. Çünkü biz hasta yatağı satışı yapan firmalar olarak bu konuda hasta yakınlarına birçok satın alma imkânı sunuyoruz. Bütçelerini sarsmayacak şekilde en kaliteli ürünlerimizi hasta yakınlarına tanıtıyoruz.

Önemli olan bir diğer konu ise hastaların konforudur. Hayatının sonuna kadar yaşamlarını bir yatak üzerinde geçirmek ve hatta bunu düşünmek bile çok zordur. Biz hasta yatağı üreten firmalar, bu konuda çok hassas davranarak bu yatakları kullanacak olan hasta ve hasta yakınlarının yaşamlarını kolaylaştırabilmek adına farklı çözümler üretiyoruz. Hastanın günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için birçok kolaylık sunuyoruz.

Hasta Yataklarının Önemi

Bundan 10- 15 yıl öncesine dönüp baktığımızda hastanelerde ve uzun süre yatacak olan hastası olan evlerde sıradan düz, sabit, hareket ettirilmesi oldukça zor olan ve oldukça rahatsız edici hasta yatakları canlanıyor gözümüzde. Fakat çığ gibi hızlı gelişen teknoloji sayesinde artık her konuda kolay ve pratik çözümler sunulmaya başlandı. Hasta yatağı üreten ve satan firmalar olarak bizler de bu ileri teknolojiden nasıl daha fazla faydalanabiliriz diye düşünerek çok fazla yol kat ettik.

Hayatının bundan sonraki dönemini yatarak geçirecek olan hastaların ya da geçici bir süre için de olsa yatması gereken hastaların, günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için öncelikle hareket edebilen yataklar ürettik. Uzaktan kumandası ve korkuluklarına takılabilen tuşları sayesinde yatan hastalar kendi ihtiyaçları doğrultusunda yataklarını hareket ettirebiliyor. Kademe kademe hareket edebilen yatağın her bölgesi yatan hastanın konforu düşünülerek üretiyoruz.

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Modelleri

Hastalarınız için yatak seçimi yaparken hasta karyolası ne kadar kullanışlı olacak öncelikli olarak buna dikkat etmelisiniz. Firmamızın bünyesinde birçok karyola modeli bulunmaktadır. Ev tipi hasta yatağı karyolası modellerinden biri olan 2 motorlu hasta yatağı karyolası, hastanın psikolojik durumu da düşünülerek tasarlanmıştır. Uzun bir süre boyunca bir yatağa mahkûm kalmak hastayı psikolojik olarak çok rahatsız edeceği için normal bir karyola görünümünde tamamı ahşap kaplama olan bu karyolalar, hastanın kendini ev ortamında normal bir yatakta yatıyormuş hissi sayesinde biraz daha rahatlatacaktır. Bu modelin tam adı ev tipi hasta yatağıdır ve motorları sayesinde ayak ve baş kısmı çok rahat bir şekilde hareket ettirilebilir.

Karyola seçimi kadar önemli olan bir başka konu da hasta yatağı seçimidir. Bu konuda da hastanın en rahat edebileceği ürünümüz havalı hasta yatağı modelidir. Bu modelin tam adı ise boru tipi havalı yatak olarak geçmektedir. Boru tipi havalı yatağın hastalar için önemi büyüktür. Uzun süre yatan hastalarda aile büyüklerinin kullandığı tabirle yatak yarası denen ve oldukça can yakıcı durumlar ile karşılaşılmaktadır.

Havalı Yatak

Hareketsiz yatan hastalarda bel bölgesinde aşırı ağırlığa maruz kalma sebebi ile cilt yıpranır ve tahriş olur. Bu tahrişler hastanın zaten hareket edemiyor oluşu sebebiyle çok can yakıcı bir hal alır ve iyileşmesi de çok uzun sürer. Havalı yatakların tam olarak amacı da hastaların bedenlerinde bu tip can yakıcı ve üzücü olaylarla karşılaşılmamasını sağlamaktır. Basınç seviyesinin ayarlanabilir olması sayesinde hastanın kilosuna göre basınç seviyesi ayarlanır. Bu sayede vücuttaki kan dolaşımının eşit olarak dağılmasını sağlar. Bu da hastanın vücudundaki ağırlık verilen noktaları zaman zaman değiştirerek yatak yaralarının oluşmasını engeller. Terlemeyi önler. Ayrıca boru tipi havalı yataklarda borulardan herhangi biri zarar gördüğü takdirde yatağı komple değiştirmek gerekmez, sadece hasar gören boruyu değiştirebilirsiniz. Bu da maddi olarak zarar görmemenizi sağlar.

Havalı Yatak
Havalı Yatak

Hasta Yatağı Kiralama Ve Hasta Yatağı Fiyatları

Kısa bir süre için yatmak zorunda kalan hastalar için de çok mantıklı olan hasta yatağı kiralama konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz firmamızın internet sitesini inceleyebilirsiniz. Modellerimize ve fiyatlarımıza göz gezdirerek, aslında korktuğunuz kadar uçuk fiyatlar olmadığını göreceksiniz. Firmamız en kaliteli malzemelerle üretilmiş olan hasta yataklarını çok düşük fiyatlarla satmakta ve kiralamaktadır. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşabilir ve aklınıza takılan her türlü detayı sorabilirsiniz.

Visco Hasta Yatağı

Visco Hasta Yatağı Özellikleri

Uzun dönemde tedavi olmak zorunda kalan hastaların iyileşme sürecinde en büyük yardımcıları hasta yataklarıdır. İyileşme sürecine de olumlu katkıları bulunan hasta karyolası hasta için olumlu özellik taşıdığı durumlarda hastaya hem moral olur hem de hastanın iyileşme sürecini hızlandırır.

Uzun süre yatmak zorunda kalan hastaların en büyük şikayeti hareketiz yatmaya bağlı olarak oluşan yaralardır. Sürekli yatmaya bağlı olarak vücuttaki hücreler hareketsiz kalarak ölür,  hücrelerin olduğu yerlerde de yaralanmalar baş gösterir. Kaliteli ve hastalığa uygun olarak seçilecek yataklar ile bu yaraların önüne geçmek mümkündür.  Oluşan yaralar hastaların psikolojik anlamda sağlıklarını da etkiler.

Visco Yatak Modellerinin Sağladığı Kolaylıklar

Visco yataklar hastaların iyileşme dönemi için tercih edilecek en iyi havalı hasta yatağı modelleridir.  Visco yataklar hasta yattığı zaman hastanın şeklini alma özeliğine sahiptir. Bu sayede hastanın düz pozisyonda yararken oluşabilecek her türlü iskelet ağrısının da önüne geçilmiş olur.  Yatağın iç kısmında bulunan kendinden yaylı sistem sayesinde yatak hastaya göre kendini ayarlar ve yaydığı basınç sayesinde olası yaralanma riskini en aza indirir.

Elektrikli Visco Yatak Modelleri

Elektrikli olarak tasarlanan visco yatak modelleri ile hem hastaya hem de bakıcısına kolaylık sağlamak mümkündür. Elektrikli özelliğe sahip hasta yatağı hastaların tedavi sürecini daha kolay atlatmalarına yol açar. Bakıcı acısından düşünüldüğünde de kullanışı oldukça kolay olduğundan dolayı zahmetsiz bir kullanım sunar. Tercih edeceğiniz hasta yataklarının elektrikli olması halinde bakıcılarınızın rahat etmesi sağlanarak hastanın moralinin de yüksek tutulması amaçlanmıştır. Özellikle hareket kısıtlılığı bulunan hastalarınız izin elektrikli modeller tercih ederek, hastanın da kolay hareket etmesini sağlayabilirsiniz. En azından hareket sensoru ve kumanda sistemi sayesinde hastanız hareket pozisyonlarını kendisi ayarlayarak bakıcıyı her durumda rahatsız etmek zorunda kalmayacaktır.

Visco Hasta Yatağının Genel Özellikleri

Visco yataklar her koşulda rahat ve güvenli bir kullanım sunar. Ölçüleri genel olarak en:90cm, boy:190cm, yükseklik ise 120 cm gelecek şekilde dizayn edilmiştir. Visco yataklar kesinlikle sıvı geçirmez özelliğe sahiptir. Bu nedenle ne kadar kullanırsanız kullanın, daima ilk günkü gibi temiz bir yapıda kalır. Silinebilir özelliği sayesinde de oldukça sık tercih edilir. Kolay bir şekilde Visco yatakları silerek temizlenmelerini sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak verilen bir kılıfı vardır ve bu kılıfı da rahatlıkla makineye atarak yıkayabilirsiniz. Visco yatak modelleri tamamen yaysız olarak üretilen modellerdir. Bu nedenle ortopedik bir kullanım imkânı sunar. Yaysız olmasından dolayı rahatlıkla şu ile temas ettirilebilir. Yay olmamasının bir diğer avantajı ise zamanla meydana gelebilecek her türlü eğilme ve bükülme gibi problemlerin yaşanmayacak olmasıdır. Bu nedenle Visco yatağı oldukça uzum bir dönem boyunca bozulmadan ve kirlenmeden kullanabilirsiniz.

Visco Hasta Yatakları
Visco Hasta Yatakları

Visco Yatak Modelleri Ortopedik Özelliklere Sahiptir

Ürünü daha önceden kullanan hastalar ile iletişime geçme imkânınız varsa, bu hastaların yataklardan sağlıklarına nasıl bir fayda gördükleri konusunda görüş alabilirsiniz. Visco yataklar sürekli yatak hastaların eklemlerinde ve kemiklerinde herhangi bir kalıcı hasar bırakmayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile hastalarınız için visco yatak modellerinden uygun olanını tercih edebilirsiniz. Her ortama uyum sağlayan visco yataklar, sıcak ortamlarda ise özel şekil alma özelliğine sahiptir. Ortam ısısına uyum sağlama özelliği sayesinde ısıl ortamlara girerek hastayı rahat bir konuma eriştirir.

Visco özelliğe sahip yataklar ortopedik özelliğe sahip tıbbi yapılı yataklardır. Bu nedenle visco yataklar bütün medikal sektöründe de tercih edilen bir yatak modelidir. Bu yataklar uzun süreli kullanımlarda hastada bulunan boyum kireçlenmesi, dolaşım problemleri, bel fıtığı sorunları, boyun ağrısı ve sırf ağrısı problemleri gibi en temel sorunları azalma konusunda oldukça başarılıdır.

Visco Yatakları Satın Alabileceğiniz Yerler

Visco Yatakları mümkün olduğu müddetçe medikal firmalardan satın almanız tavsiye edilir. Hastanızın ne tür bir yatağa ihtiyacı olduğunu en iyi medikalciler anlar. Doktor tavsiyesi ile almanız gereken yataklarda mutlaka hastaya uygun olan ve hastalığı boyunca hastaya destek olabilecek yataklardan tercih yapmanız önerilir. Bu konuda ihtiyacınız olan her türlü desteği bizlerden sağlayabilirsiniz. Sektörde uzun soluklu bir satış firması olarak hasta yatağı fiyatı ve yataklar hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm detaylı bilgiyi sizlere sağlıyoruz.

Siz de hastalarınızın sağlığı için bizlerle iletişime geçerek uygun modellerimiz arasından hasta yatağı kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hasta Yatağı

Hastaların Rahat Edeceği Yatak Özelikleri Nelerdir?

Hasta yatağı rahatsızlığı bulunan kişilerin tedavi süreçlerinde hastanelerde veya evlerde tedaviye destek veren ve hastanın konforunu sağlayan yataklardır. Uzun süre yatması gereken hastalar rahat hasta yataklarını tercih etmelidirler. Çünkü vücutta sürekli yatmaktan dolayı oluşacak yaraları engeller. Rahat hasta yatakların da tekerlek sistemi mevcuttur ve rahat bir şekilde istenildiği yere taşınabilir. Karyolanın köşelerinde 4 tane korkuluk mevcuttur. Hasta kendini güvende hisseder. Bazı hasta yatakları motorlu olmaktadır ve bu özellik sayesinde elektrikler gitse bile yatak hastaya göre şekil almaktadır. 2 motorlu hasta yatağında kumanda bulunmaktadır ve bu kumanda yardımı ile hastanın ayak ve baş bölgesin de hareket özgürlüğü bulunmaktadır. 3 motorlu yatakta ise yatak yukarı ve aşağı doğdu kaldırılabilir. 4 motorlu hasta yatağında ise 200 kiloya kadar taşıyabilme özelliği vardır. Hastanın 45 derece sağa sola hareket edebilmesine yardımcı olur. Bu yatağı kumandalı bir sisteme sahip olduğu için diğerlerine göre biraz daha üstündür.

Neden Hasta Yatağı Tercih Edilmelidir?

Bu yataklar diğer yataklara göre çok farklıdır ve farklı özelliklere sahiptir. Hastanede veya evde uzun süre tedavi olması gereken veya yatalak olan hastalar için kullanılan bir üründür. Hasta yataklarının birçoğu şişme yatak modelinde üretilmiştir ve bu nedenle de yatağa bağlı olan hastaların vücudunda oluşacak yaraları önler ve onların daha çok rahat etmesini sağlar. Hasta yatakları bu tarz rahatsızlığı bulunan kişiler için sağlık açısından çok faydalıdır. Hasta karyolası rahatsızlığı bulunan kişilerin tedavi süreçlerini kısaltır. Yatağa bağlı olan kişilerin ve tedavi süreci uzun olan kişilerin, sağlıkları açısından mutlaka hasta yatağı tercih etmeleri gerekmektedir.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetinin Yararları Nelerdir?

Uzun süre yatarak hastane de veya evde tedavi gören hastalar normal yataklar da pek rahat edemezler. Bunun için bu tür rahatsızlığı olan kişilere kesinlikle hasta yatakları önerilmektedir. Çünkü hasta yatakları bu tür rahatsızlığı bulunan kişilerin sağlığına daha çabuk kavuşmalarını sağlar. Firmamız bu yatakların hasta yatağı kiralama ve satışını yapmaktadır. Hastaların rahat edebilmeleri ve sağlık açısından hasta yatağı almaları öngörülür. Bu nedenle kaliteli yataklar için firmamızı tercih etmeniz önerilmektedir. Yatak konusunda her zaman firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Hasta Yatakları
Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yataklarının 2 motorlu 3 motorlu ve 4 motorlu modelleri vardır. Bu yatakların hepsi farklı özelliklere sahiptir ve son teknoloji ile üretilip halka sunulmuştur. Yataklarda bulunan süngerler hastaları düşünerek yapılmıştır ve hastanın rahat edebilmesi ön plandadır. Hasta yataklarında teker bulunmaktadır ve bu tekerlikler her yöne hareket etmektedirler. Hasta yataklarının bir kısmı pil ile çalışırken bir kısmı ise elektrik ile çalışmaktadır. Bu yataklar hastanın konforunu sağlamak için en üst seviyede üretilmiştir. Havalı hasta yatağı hastanın iyileşme sürecini kısaltır.

Hasta Yatakları Kiralanabilir Mi?

Hasta yatağı fiyatı yatağın kalitesine göre değişir. Yataklar farklı özelliklere göre ve kaliteye göre üretilmektedir. Bunun içinde bu nedene bağlı olarak fiyatlar değişiklik göstermektedir. Yatağı devamlı olarak kullanacak iseniz hastaya uygun kaliteli bir hasta yatağı satın almanız gerekmektedir. Fakat hasta yatağını uzun bir süre kullanılmayacaksa firmamızdan hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Yatak uzun bir süre kullanılmayacak ise yatağı satın almak zorunda ve bütçenizi zorlamak zorunda değilsiniz. Yatağı kiralayarak hastanın ihtiyaçlarını karşılayıp onun rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Hasta Yatağının Diğer Yataklardan Farkı Nedir?

Hastaya özel yataklar hastanın iyileşme sürecinin hızlanması için tasarlanmıştır. Tekerlekler mevcuttur. Hastanın daha rahat yatması ve güvenliği açısından yan kısımlarında korumaları vardır. Yanlarında lazımlık vardır. Hareket edebilme özelliklerine sahiptir. Yatak kısmı anti bakteriyeldir. Yatak başlıkları özel üretimdir. Hastanın tedavi sürecini kısadır ve bu sürede rahat etmesini sağlar.

Hasta Yatakları
Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kiralarken Ve Alırken Firma Seçimi

Hastaya özel yatak kiralarken veya satın alırken servis hizmetleri üst seviye de olan firmalar tercih edilmesi gerekir. Yatağın uygun fiyatlı, kaliteli ve rahat olması gerekir. Güvenli ve kaliteli yatak için firmamız tercih etmeniz önerilir. Firmamızdan yatak kiralama ve satın alma konusunda her zaman hizmet alabilirsiniz. Yatak modellerimiz dünya standartlarında olup hemen her hasta için ideal yataklardır.

Hasta Yatakları

Tedavi Sürecinde Tercih Edilen Hasta Yatakları

Bazı nedenlerden dolayı yattığı yerden tedavi görmek zorunda kalan hastalar, tedavilerini hasta yatakları üzerinde devam ettirmek zorunda kalabilirler. Birçok hasta yatağı üretici firma ise bu konuda hastaların ihtiyaçlarına en uygun şekilde hasta yatağı üretebilmek için çalışır. Üretilen her bir yatağın bir diğerinden farklı özellikler içermesi nedeni ile de hasta yatağı fiyatı her yatakta farklılık göstermektedir.

Hasta yatak modelleri içerisinden en fazla tercih gören modeller genelde en basit kullanıma sahip olan ve evlerde sorun yaratmadan kullanım imkânı sunan yataklardır. Ev ortamı için tasarlanan motorlu yapıdaki yataklar da oldukça kullanışlıdır ve tercih edilir. Siz tercihinizi hangi yataktan yana kullanırsanız kullanın firmamız bu konuda siz gerekli desteği sağlar ve satın alma durumunuzun olmadığı yataklar için her türlü hasta yatağı kiralama hizmetini sizlere sunar.

Çift Kişilik Yatak Modelleri Sık Tercih Edilir

Hasta yatağı modelleri arasında çift kişilik yatakların kullanımı oldukça yaygındır. Geniş kullanım imkânı sunması nedeni ile hasta dönemini rahat geçirmek isteyen hastaların tercihi genelde çift kişilik yataklardan yana olur birçok farklı modeli bulunan çift kişilik hasta yatakları ile hastalar geniş alanda yatma şansı bulur ve kendini güvende hisseder. Hareket kısıtlaması bulunan hastaların da sağa ve sola hareket ettirilmeleri oldukça kolay olur. Kalkarken korkuluklardan destek almak zorunda kalan haftalar da çift kişilik yataklar sayesinde rahatça yan taraflarına dönerek yataktan kalkma imkanı bulurlar.

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Hasta karyolası modelleri arasında birçok farklı modelden söz etmek mümkündür. En çok tercih edilen modeller bir yana, her hasta için farklı bir yatak modeli uygunluk gösterir. Bu nedenle hastanızın hastalığı hakkında detaylı bilgi edindikten sonra bizimle iletişim kurarak hastanız için en uygun hasta yatağı modeline sahip olabilirsiniz.

2 Motorlu Hasta Yatağı Modelleri de Tercih Ediliyor

Dual bir elektrik sistemine sahip olan 2 motorlu hasta yatağı modelleri hareket özgürlüğü sağlaması nedeni ile tercih edilen modellerdir. 2 motorlu hasta yatağı modellerinde yatağın baş ve ayak kısımları portatiftir ve elektrikli sistem sayesinde hareket ettirilebilir. Hastanın hareket etmesini ve farklı pozisyonlarda yatmasını sağlayan 2 motorlu hasta yatakları ile hasta kendisi de rahatça yatağı hareket ettirebilme avantajına sahip olur.

3 Motorlu Yataklar Fazla Özelliği İle İlgi Görür

3 motorlu yatak modelleri 2 motorlu yataklara göre daha fazla özelliğe sahiptir. 2 motorlu yataklar piston gücüne sahiptir ve bu piston ile yatağın komple yükseltilip alçaltılması sağlanabilir. Bu sayede yatağın hareket özelliği artar ve hem bakıcı acısından hem de hasta açısından oldukça rahat bir tedavi süreci geçirilir. Genel anlamda da 3 motorlu yataklar, diğer yatak modeli ile kıyaslandığında oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir.

Farklı Motor Sistemine Sahip Trendelenburg Yatak Modelleri

Hastanın oldukça farklı hareket kabiliyetine sahip olmasını sağlayan bu yatak modelleri, hastanın baş kısmının aşağı indirilmesi ve tam tersi pozisyonlara getirilebilmesini mümkün kılar. Gelişmiş motor sistemi sayesinde mümkün olan hareket kabiliyeti sayesinde hastanın birçok farklı pozisyona getirilmesi mümkün olur. Bu yatak modelleri kısmı felç geçiren hastalar için oldukça yoğun şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu yataklar diğer 2 motor ve 3 motorlu yatakların sahip olduğu her türlü özelliğe de sahiptir. Bu nedenle birçok farklı özelliği bir arada istiyorsanız hastanız için bu yatağı tercih edebilirsiniz.

Trendelenburg Hasta Yatağı
Trendelenburg Hasta Yatağı

Yurtdışından İthal Havalı Hasta Yatakları

Havalı hasta yatağı modelleri tamamen yurtdışından ithal olarak getirilen modellerdir. Üretim aşamasında itibaren farklılık gösterilen bu yataklar üstün performans ve rahatlık sağlar. Özellikle uzun dönemde yatarak tedavi görmek zorunda kalan hastalar için uygun bir yatak modelidir. Hasta yatağı modelleri oldukça fazladır. Ancak hasta için uygun olabilecek modelin tercih edilmesi gerekmektedir. Bir uzman eşliğinde tercih edeceğiniz yataklar ise her daim hastanızı memnun eder. Bu nedenle hem boşa para her anamal hem de tercihlerinizden pişman olmamak için tercihlerinizde bizden destek alabilirsiniz. Uzman arkadaşlarınız ile profesyonel kalitede sunduğumuz satış ve kiralama hizmetimiz sayesinde uzun dönemde memnun kalacağınız bir hasta yatağı modeline sahip olabilir ve hastalarınızın daha huzurlu olmasına destek sağlayabilirsiniz.

Hasta Yatakları

Günümüzün Vazgeçilmezleri Arasında Hasta Yatakları

Hasta yatakları, günümüzde birçok alanları açısından çok kullanışlı olmaktadır. Hasta yatakları, antibakteriyel özelliklere sahiptir. Hasta yatakları, hastanın daha konforlu bir şekilde tedavisini sürdürebilmesi açısından önemlidir. Hasta yatağı, satın alınırken çok dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle hasta yataklarında kalite çok önemlidir. Parça garantisi ve satış sonrası verilen,  hizmetlerin nitelikleri bakımından çok önemlidir. Hasta için, en uygun hasta yatağı uygun olup olmadığına dair hastanın doktoru karar verecektir.  Hasta yatakları, medikal ürün grupları arasında yer almaktadır. Hasta yatakların, çok sayıda çeşitleri vardır. Uzun süre yatağa bağlı olan hastaların, tuvalet ihtiyaçlarını gidebilecekleri durumda olmadıkları için lazımlıklı hasta yatak model çeşitleri vardır. Bu sayede hasta bakıcının iş yükünü de daha da azaltmaktadır.

Hasta Karyolası
Hasta Karyolası

Hasta Karyolası Seçenekleri

Hasta karyolası özellikle tedavisi sürecek olan hastaların ve tedavilerinin çok kısa bir zaman aralığında gerçekleştirilmesi yönünde bakıldığı takdirde hasta karyolası mutlaka tedarik edilmesi gereklidir.  Konfor alanı sağlanıldığı, takdirde hasta yatakları fonksiyonları açısından kendi ihtiyaçlarını kimseye ihtiyaç duymadan sağlayabilir. Bu durum sayesinde, hastanın psikolojik anlamda da kendini çok iyi hissedebilmesini olanak sağlar. Hasta bakıcıların veya hasta yakınlarının, hasta için çok fazla hizmet edilmesine gerek kalmadan var olan enerjilerini hastanın mutlu olabilmesi için harcarlar. Hasta karyolası, hizmeti almadan önce mutlaka firmalar ile alakalı detaylı bir şekilde araştırılması gerekiyor. Satış sonrası verilen hizmetin,  herhangi bir sıkıntı olduğunda anında konu ile alakalı görüşebilecek müşteri hizmetlerinin olması hasta yakınlarını her daim mutlu edecektir.

Hasta yatak sektöründe firmamız uzun yıllardan beri hizmet vermektedir. Müşterilerimize, vermiş olduğumuz hizmetlerden memnun kalınması her daim bizler için önemli hususlar arasında yerini almaktadır.

Havalı Hasta Yatakları

Hasta yatakları, içerisinde var olan havalı hasta yatağı çeşitleri uzun süre boyunca aynı pozisyonda yatan hastalara yönelik tasarlanmış modeller arasındadır. Belli bir zaman aralığında bu şekilde devam eden hastaların sırt bölgelerinde yer alan yaraların oluşmasına neden olacaktır. Havalı hasta yatak,  sayesinde hastaların vücutlarında yaşanan morlukların önüne geçilmiş oluyor. Hastaya en uygun, havalı hasta yatak çeşitleri vardır. Boru tipi havalı hasta yatak çeşit yatakları önerilir. Hasta yakınları, için de çok önemli bir durum olan havalı hasta yatakları bu şartlar altında diğer yatak çeşitlerinden daha farklıdır. Bu yatak modellerinde, yaralanmaların oluşumu en aza indirir. Boru tipi havalı hasta yatakları, hava basıncı ile çalışan yatak sistemi modelleri arasında yerini almaktadır.

Havalı Hasta Yatakları
Havalı Hasta Yatakları

Hasta Yatakların Kullanım Ömürleri

Hasta yatakların, kalitesi gerçekten tam olarak buradan anlaşılmaktadır. Çünkü üretilen, ürünün sağlığımızı çok etkilemektedir. Uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi çok önemli bir noktalar arasındadır.  Bu konuyla alakalı uzun yıllardan emek veriyoruz. Firmamızın en çok üzerinde durduğu noktalar arasında ürünümüzün her daim 1. Sınıf bir kalitede üretilmiş olmasıdır.Uzun yıllardan beri üzerinde durduğumuz noktalar arasında kaliteli standandartlarımızın her geçen gün üzerine ekleyerek ilerlememizdir.

Hasta Yatak Kiralama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hastaların tedavi süreçleri, aşamalarına bakıldığı zaman hasta yatağı kiralama işlemleri çok akıllıca bir hareket olur. Tüm bu süreçler hastanın kolaylıkla ayağa kalkıp inmesine yardımcı olur. Hasta yakınları açısından zaman ve maddi anlamda çok büyük kazançların elde edilmesine olanak sağlar. Hasta yatağı kiralama işlemleri firmaların gerçekten çok iyi bir şekilde araştırma yaptıktan sonra kiralama işlemleri için başvurulabilir.

Hasta Yatağı Mutlaka Gerekli Mi?

Hasta yatak, grupları arasında yer alan hasta yatak çeşitleri vardır. Hareket mekanizmaları,  bulunan hasta yataklarının, kademe kademe olarak özellikleri artmaktadır. Hangi hasta yatağının hangi hastaya uygun olup olmadığına dair hastanın doktoru ile görüşülmesi daha sağlıklı olucaktır. Hasta Yatağı hastalar açısından işlevselliği büyük olduğu için önemlidir. Hasta yatakları, insanların vazgeçilmezleri arasında yerini korumaktadır.

Hasta Yatak Fiyatları Ne Şekilde Belirlenir?

Hasta yatağı fiyatları kalite standartları yönünde değişiklik gösterir. Kademe kademe artan özelliklere bakılarak fiyatları belirlenmiş olur. Hasta yatakları ve fiyatları tam olarak bu yönden değiştirmektedir. Gönül rahatlığıyla, alabileceğiniz hizmet kategorileri ile alakalı sitemiz üzerinde bulunan numaralarımız mevcuttur. Konuyla alakalı tüm detaylı bilgileri alabilir. Sitemiz üzerinde yer alan irtibat numaralarla ile iletişime geçebilir. Sizler için en iyi şekilde hizmet verebilmek için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Hasta Yatağı Tedavisi

Hasta Yatağı İle Tedavi Ve Bakımda Modern Çözüm

Sağlık için yapılan çalışmalar ve sarf edilen maliyetler, insan hayatının iyileştirilmesinde büyük öneme sahiptir. Bu maliyetler, sağlığa olumlu etkiler yaparak, ortalama insan ömrünün uzamasına katkı sağlamaktadır. Sağlık hizmetlerinde kalitenin artışı hiç kuşkusuz, bilimsel gelişmelerin ve bu gelişmeler sonucu ortaya çıkan yeni teknik, tedavi ve ekipmanların kullanılmasıyla ilgilidir. Hasta yatağı da bu yeni teknik ekipmanların başında gelmektedir.

Hasta Yatağı Avantajı Nedir?

Hasta yatakları çeşitli sağlık sorunlarının giderilmesi için uygulanan tedavi ve bakım gibi işlemleri kolaylaştırmak adına, tıbbi teknolojiler ışığında özel olarak tasarlanmış yataklardır. Bu yataklar, hastaların hareket kısıtlanması veya belli bir pozisyonda kalmalarını sağlamak adına son derece uygun tasarımlara sahiptir. Firmamız; hasta yatakları konusunda yılların tecrübesi, tıbbi uzmanların görüşleri ve hastalarımızın geri bildirimlerinde aldığı bilgiler ile kaliteli hasta yatakları geliştirmekte ve üretmektedir. Sunmuş olduğumuz hasta yatağı çözümlerimiz, farklı sağlık sorunu yaşayan müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmakta, tedavi ve bakım süreçlerini çok daha etkili hale getirmektedir.

Bu anlayışla ürettiğimiz yataklarımız içerisinde; elektrik motorlu olup kumanda ile otomatik hareket eden, evlerde kullanılmak adına ahşap kenarlıklı dekoratif olan, havalı zemini ile yatak yaralarını önlemeyi amaçlayan ve daha pek çok modelimiz, hastalarımızın kullanımına sunulmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralanabilir Mi?

Hasta yatağı fiyatları sunmuş olduğumuz yatağın işlevsel özellikleri ve kullanılan malzemelerin niteliğine göre değişmekte olup, hastalarımızın bütçeleri göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bununla birlikte hasta yatağı satın almak istemeyen müşterilerimiz için yatak kiralama hizmetimiz de sunduğumuz seçenekler arasındadır. Satış ve kiralamada, fabrika çıkışlarıyla birlikte birinci elden teslim edilen yataklarımız, gerek yapısal özellikleri ile gerekse ihtiyaçlara cevap veren aparatlarıyla birlikte, kolay kullanım özelliklerine sahiptir. Bu sayede hem hastalarımızın hem de yakınlarının daha kolay bir tedavi ve bakım süreci geçirmelerini sağlamaktayız. Hastalarımıza gereken bilgi ve teknik desteği sağlamakla birlikte, Türkiye’nin her iline ücretsiz gönderim yapmaktayız. Ayrıca yataklarımız 2 yıllık bir garanti süresine sahip olup, yedek parça değişim gibi durumlar için 10 yıllık bir yedek parça garantisi de sunmaktayız. Kalitemiz, müşterilerimizin memnuniyeti ile sabittir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

  • Yarı Otomatik Hasta Yatağı Modelleri: Bu yataklar hem kumandalı çalışır hem de el gücü ile çalıştırılabilir.  Birçok özellik, üretim sırasında Konulduğu için sonradan kullanım esnasında herhangi bir zorluk çıkarmaz.
  • Tam Otomatik Hasta Yatakları: Hasta konforu acısından hastanın ihtiyacı olabilecek her türlü hizmeti kusursuz bir şekilde sağlar. Özel yatak dokusu ile hastaya rahat bir yatış sağlar. Yeni modele sahip tam otomatik hasta yatağı modelleri ile hem hastanın kendisi hem de hastaya bakan bakıcısı rahat eder.
  • Diğer Hasta Yatağı Modelleri: Hem yatalak durumda hem de yarı yatar durumdaki hastalarınız için ihtiyaç olunan her türlü yatak modeli için bizimle görüşebilirsiniz. Tamamen kurallara uygun üretilen ve Avrupa standartlarında satışa sunulan hasta yataklarımız kiralama seçenekleri ile de size sunulur. Dilediğiniz modellere karar vermek ve uygun modele karar vermek için her türlü teknik desteği bizlerden sağlayabilirsiniz.
Hasta Yatağı Çeşitleri
Hasta Yatağı Çeşitleri

Yaşam Kalitesine Etki Eden Hasta Yatakları

Hasta yatakları çeşitli modelleri sayesinde birçok hastaya hizmet veriyor. Ayrıca içerisinde bulunan ortopedik yapı sayesinde kişinin kısa bir zaman içerisinde iyileşmesine yardımcı oluyor. Yataklar korkulukları ve demirleri sayesinde hastaları koruyor ve tutunarak hareket edebilmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca yatağın altında bulunan tekerlekler yatağı farklı bir alana taşımak istediğinizde kolaylık ile taşınabilir kılıyor. Korkuluklar çıkarılabilir olduğu için, istenildiği zaman çıkarılarak temizlenip dezenfekte edilebilir. Bu hastanın sağlığı için gerekli bir kuraldır. Hasta yatağa yattığı andan itibaren, bedensel açıdan rahatlama hissediyor ve gün boyu vücudunun bütün bölümleri dinleniyor. Ortopedik özelliğine bağlı olarak vücut içerisinde düzenli olarak kan akışının meydana gelmesine yardımcı oluyor. Kan akışı sayesinde, kişi yataktan dinlenmiş ve dinç bir şekilde kalkıyor. Boru tipi ve motorlu olmak üzere çeşitli hasta yatakları mevcuttur. Kişinin hastalığına ve isteğine bağlı olarak yataklar kiralanabilir. Ya da hasta yatağı tamamen satın alınabilir.

Hasta Yataklarının Bedensel Açıdan Faydaları

Hasta yataklarının bedensel açıdan faydaları yadsınamaz. Çünkü ameliyat olmuş bir insan, bedensel açıdan dinlenmek isteyecektir. Yatağın rahat olması ve uzaktan kumanda ile çalışması sayesinde her an istediği pozisyonda uyuyabilir. Ayrıca yatak kişinin boyun ve ayak kısımlarını dinlendirdiği için hastalıkların nüks etmesi bakımından önleyicidir. Yapım aşamasında demirler ve korkuluklar sağlam bir şekilde işlenmiş ve dizayn edilmiştir. Yıllar boyunca kullanılsa dahi, yıpranmaz ve zarar görmez. Bu nedenle hasta yatağı alan insanlar, pişman olmadan yatakları yıllar boyunca huzur içinde kullanabilirler.

Hasta Yatakları
Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kiralamak Ya da Satın Almak

Hasta yatağı, dileyen insanlar satın alabilir ya da kiralayabilir. Çünkü hastalığa bağlı olarak her insanın yatağı kullanım süresi farklılık gösteriyor. Bu durumda bütçeye uygunluk çerçevesinde yatak alınabilir. Hasta yatakları fiyatları değişik spektrum aralıklarında yer alıyor. Bu nedenle konu hakkında araştırma yapmakta fayda vardır. Yatağın motor kısımlarının olması ya da içerisinde uzaktan kumandasının olması değerini diğer yataklara oranla farklı kılacaktır. Fakat işlevsellik açısından bakıldığında fiyatı uygun ve kullanışlı yataklarımızı almakta fayda vardır. Her çeşit ve modelden olan yataklarımız, birçok insanın hizmetine sunulmaktadır.

Özel Hastalara Özel Yataklar

Hastalar bizim için çok özeldir. Hele ki yatağa bağlı kalıyorlarsa onlarla daha fazla ilgilenmek gerekir. Hasta bakıcılarının vermiş olduğu emeğin yanında bizler de son derece kaliteli ve konforlu hasta yatakları üretiyoruz. Amacımız sadece sizlerin geçmiş olduğu sınavı başarılı bir şekilde tamamlamanızı sağlamak.

Hastalık çok zor bir sınavdır hem hasta için hem de hasta bakıcısı için bu durum değişmez. Fakat firmamızın ürettiği hasta yatakları ortopedik ve havalı sisteme sahip olduğu için hastaları tamamen tedavi etmese de moral ve motivasyon kazanmalarını sağlıyor.

Fonksiyonel Yataklarımız ile Hastalar Daha İyi

Firmamızın ürettiği hasta yatakları fonksiyonel olduğu için hastalara büyük kolaylık sağlıyor. Hareketli sistemde üretilen hasta yataklarımız sayesinde hastalar istediği pozisyona geçebiliyor. En basit örnekle oturma pozisyonuna geçerek daha aktif olabiliyorlar. Hasta yataklarımız pek çok alanda tercih ediliyor. Hastaneler en çok kullanılan alanlardan biri. Bunun dışında hasta bakım evleri ve kişilerin kendi evlerinde de kullanılıyor.

Hasta yatağı motorlu ve motorsuz özelliklerde üretiliyor. Motorlu hasta yatakları 4 kademeli oluyor ve uzaktan kumanda ile komut ediliyor. Hastalar motorlu hasta yatakları sayesinde baş, gövde ve ayak bölgelerini hareket ettirebiliyor. Motorsuz hasta yatakları yatağın yanındaki kol sayesinde kullanılıyor ve 2 kademeli çalışıyor. Hasta bireyler bütçesine ve ihtiyacına göre yatak tercihi yapıyor.

Fonksiyonel Hasta Yatakları
Fonksiyonel Hasta Yatakları

İster Kalıcı İster Geçici Hasta Yatakları

Hasta yataklarını kullanan herkes ömür boyu yatağa bağlı kalacak diye bir durum yok. Felçli, bedensel engelli veya uzun süre yatakta tedavi görmesi gereken hastalar ne yazık ki yatağa kalıcı olabiliyor. Fakat kaza geçiren, doğum yapan veya ameliyat geçiren bireyler sadece tedavi sürecini hasta yataklarında geçiriyor.

Bu nedenle ihtiyacınıza yönelik hasta yataklarını firmamızdan kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Almış olduğunuz tüm hasta yataklarının 10 yıllık garantisi bulunuyor. Yatakların kurulum ve montajını firmamız elemanları yapıyor. Firmamızdan alacağınız hasta yatağı fiyatları duruma göre değişiyor. Hasta yatakları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Telefonla ya da mail ile de firmamıza ulaşabilirsiniz.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Neden Kullanılmalıdır?

Sürekli yatarak ve kıpırdama kabiliyeti olmayan ya da sağlık sorunları nedeni ile uzun süre yatakta yatmak zorunda olan kişiler için vücut bütünlüğü ve sağlığı düşünülerek özel olarak üretilen yataklara hasta yatağı denir. Kişilerin nekahet döneminde vücut sağlığını koruması için çok büyük önemi vardır. Hasta yataklarının kullanım ve üretim amacı farklı olduğu için normal yataklara oranla daha farklı mekanizmalara sahip olarak üretilmiştir. Üretim şekli, üretiminde kullanılan malzemeler, fonksiyonları ve maliyetleri diğer yataklara göre çok farklıdır.

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Hasta kişiler için kullanılan yataklar amacına uygun olan bazı özellikleri taşımalıdır. Hasta yatağının özellikleri;

  • Hastanın uzun süre yatabileceği düşünülerek insan vücudunun şeklini alabilen ve yatış pozisyonunda vücudu destekleyen yumuşaklıkta üretilmiş olmalıdır.
  • Hastanın düşmesini engellemek adına kenarlarında korkuluklar bulunmalıdır. Korkuluklar takılıp ve çıkarılabilen ürünler olmalıdır.
  • Hasta kendiliğinden hareket edebilen ve yataktan kalkabilen, kendi işlerini yapabilen bir hasta olabilir. Bu nedenle yatağın yüksekliği belirli bir boyutta olmalı çok yüksek ya da alçak olmamalıdır.
  • Hastanın hareket etme kısıtlılığı gibi durumları olabileceğinden yatağın başının ve ayak ucunun istenildiği şekilde hareket edilebilir olması gerekir.
  • Hastanın baş ve boyun kısmında bulunan kaslar kısa sürede zarar görebilir. Bu nedenle kas ve iskelet sistemini destekleyen yatak modelleri olmalıdır.
  • Hijyen kurallarına uygun olarak üretilmiş olmalıdır. Antibakteriyel özellikte olan ve hava alabilen yataklar bakterilerin üremesini engeller.
Hasta Yatağı Özellikleri
Hasta Yatağı Özellikleri

Firmamız sahip olduğu teknoloji sayesinde hastaların konforu ve sağlığını göz önüne alarak ortopedik ve teknolojik donanıma sahip hasta yataklarının satışını yapmaktadır. İhtiyacınız olan özelliklere sahip olan yatak modellerini firmamızdan alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralanabilir Mi?

Hasta yatakları farklı özelliklere ve donanımlara sahip olduğu için normal yataklara göre maliyeti yüksek olan yataklardır. Hastanızın yatakta yatma süresi ve hastalığının durumuna bakarak ihtiyacınız olan yatak modelini kiralayabilirsiniz. Firmamı uzun yıllardır sektörde profesyonel hasta yatağı kiralama hizmetini vermektedir.

Hasta Yatağı Alırken Ve Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nekahet dönemini hastane yerine evinde geçirmek isteyen insanlar hastalar için özel olarak üretilen yatak modellerinden satın almaktadır. Sektörde yer alan farklı firmalar olması nedeni ile hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Yatak almadan önce hastanın durumunu ve ihtiyacını belirlemelisiniz. Hastalığın iyileşme dönemine uygun ve iyileşmeyi destekleyen özellikte yatak olmalıdır. Teknik özellikleri ve donanımları hastanın kas ve iskelet sistemini destekleyebilmelidir.

Hasta yatağı modellerimiz diğer tüm yatak tiplerine göre işlevsel özelliklere sahip ve daha hareketli yataklar olmalıdır. Aynı zamanda yataklar birçok aparat ile uyumlu bir şekilde üretilmelidir. Uzun süre serum tedavisi görecek bir hasta için yatağında mutlaka serum takılacak bir aparat bulunmalıdır. Yatak özellikleri arasında bu aparat olmazsa bile tüm yataklarda aparat uyumu olmalıdır. Tercihen hasta yatakları, hasta iğnesi, tansiyon aleti gibi hastaya ve tedaviye ait ürünleri barındıracak bölümlere sahip olabilir. Aynı şekilde bu yatak içinde sabit yoksa hasta yakınları tarafından ekstra talep edilebilir. Kullanıldığı alana göre bulundurması gereken bazı özellikleri vardır.

Kiralık Hasta Yatakları
Kiralık Hasta Yatakları

Hasta Yataklarında Olması Gereken Özellikler

Hasta yataklarında olması gereken ilk özellik yan korkuluklarının olmasıdır. Bu sayede hastanın düşme tehlikesi olmadan güven içinde kalması sağlanır. Bu durum hasta yakınları içinde akıllarının hastada kalmasını engeller ve rahat olmalarını sağlar. Bir diğer önemli konu ise hasta yataklarında kullanılan yatağın özelliğidir. Özellikle uzun süre yatmak zorunda kalan hastalar için mutlaka havalı yataklar kullanılmalıdır. Böylece hasta bedeninde yatmaktan kaynaklanan yara gibi olumsuzluklar önlenmiş olur. Yatak boyu da önemlidir. Çok yüksek yataklarda hastayı yatırıp kaldırmak ve de hastanın kendi başına kalkması zor olacağından dolayı yatak yüksekliği iyi ayarlanmalıdır. Hasta yataklarının baş kısmının rahat olması gerekir. Bu sebeple hareketli başlığa sahip yataklar tercih edilmelidir. Hastanın rahatlıkla kalkıp yere inmesini sağlamak amacı ile yatağın baş ve ayakucunda destekler bulunması da önemlidir.

Neden Hasta Yatakları Tercih Edilmelidir?

Hastalıkların durumuna göre uzun süre yatmak zorunda kalanlar için hasta yatakları kullanılması önemlidir. Çünkü zaten var olan bir hastalığın yanında bir de uzun süre yatmaktan dolayı oluşan hastalıkları önlemek önemlidir. Bu sebeple özel olarak üretilmiş işlevsel yataklar tercih edilmeli hatta hastalığın durumuna göre özellikleri belirlenmelidir.

Uzun süre kalkmayacak daha çok yaşlı ve felçli hastalar için lazımlıklı yataklar oldukça kullanışlı olacaktır. Tuvalet ihtiyacı hastayı kaldırmadan rahatlıkla yataklardaki aparatlar sayesinde temizlenebilir. Hasta yakınları için büyük kolaylık sağlayacaktır. Ev ortamlarındaki hastalar için kullanışlı olduğu kadar aynı zamanda şık bir görünümde sağlayan Alman malı ahşap yataklar güzel bir alternatif sunmaktadır. Pahalı olmasının yanında özellikleri düşünüldüğünde Alman kalitesi bu yatakta kendini belli etmektedir. Aynı şekilde dört motora sahip olması hastalara fazlaca hareket kabiliyeti sağlayacaktır. Full Abs’li hasta yataklarında ise korkuluklarının fazla olması güven verirken barındırdığı amortisörler sayesinde her yere kolaylıkla taşınabilmektedir.

Motorlu Hasta Yataklarında Farklı Tasarımlar

Hasta yataklarımızda kumandalı motorlu olan yataklar oldukça fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Çünkü hem hastaya az bir hareketle oturma ve dönme gibi imkânlar sağlarken hem de hasta yakınları için yorucu işlemlerin birçoğunu kolay hale getirmektedir. Hastanın sadece bir tuşa basıp oturur pozisyona gelebilmesi büyük avantaj sağlamaktadır. Ahşap hasta yataklarının bir avantajı da ev ortamında kullanıldığında evin hastane odası gibi görünmesini bir nebze hafifletmektedir. Yatan hasta içinde kendini daha huzurlu hissetmesi olanağı sunar. Bu tip yatakları genelde evde hasta bakanlar ve huzur evleri tercih etmektedir. Özellikle hastane gibi mekânlarda kullanılan naylon oranı yüksek yataklar kolay temizlik sağlayabileceği gibi ev ortamında kullanılan tipler genelde süngerli modeller olmaktadır.

Motorlu Hasta Yatakları
Motorlu Hasta Yatakları

Hasta Yataklarında Fiyat Belirleme

Her üründe olduğu gibi hasta yataklarımızda da fiyatlar ürün özellikleri ve kalitesine göre belirlenmektedir. Bu sebeple hasta yatakları fiyatları oldukça değişken olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta fiyatından çok yatağın sağladığı avantajlar ve hastanın rahatı olmalıdır. Çünkü duruma göre satın alınabileceği gibi kiralama işlemi de kolaylıkla yapılabilir. Hasta yatağında önem arz eden hastanın yatma pozisyonunu değiştirirken sağladığı kolaylık, havalı yatak olup olmadığı, hastanın rahatça inip çıkabilmesi, yataktaki hastanın rahat etmesi gibi konular olmalıdır. Her bütçeye göre yatak bulunabilir. Ödeme seçenekleri ile hasta yakınlarına kolaylık sağlanabilir. Unutulmamalıdır ki teknolojik gelişmelerin artması ile birlikte hasta yatakları da daha kolay kullanılır hale gelmiştir.

Eskiden manüel olarak yapılan pek çok işlem artık elektronik şekilde hiç yorulmadan halledilmektedir. Motor sayısına göre 2,3 ya da 4 parça hareket sağlayan yataklar hastanın durumuna göre seçilebilir. Kendi kendine hareket etmekte zorlanan hastalar için daha çok motor sayılı yataklar önerilmektedir. Böylece hastanın hareket kabiliyetini arttırmak amaçlanmaktadır. Yatak çeşitlerimiz için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Hasta Yataklarında Model Ve Kullanım Seçenekleri

Hasta yatakları hakkında bilinmeyen birçok konu vardır. Geçmiş yıllarda hasta yatağı denildiği zaman insanların aklına hastanelerde olan tek tip yataklar gelir. Ya da maddi durumu yerinde olmayan, evinde hayatını yatağa bağlı bir şekilde geçirmek zorunda hastası bulunan hasta yakınlarının ev ortamında çekyat, kanepe ya da eski bir sediri hasta yatağı olarak kullanmaları bilinen bir durumdur. Ancak günümüzde hızla gelişen teknoloji sayesinde tüm hayatı boyunca ya da bir süre için yatmak zorunda kalan hastalar için çok farklı alternatifler üretilmeye başlandı.

Hasta Yatakları Hakkında Bilinmeyenler

Firmamız bünyesinde hayatının belli bir dönemini kısa veya uzun fark etmeksizin yatarak geçirmek zorunda hastaların biraz olsun rahat edebilmeleri ve günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için çeşitli modellerde hasta karyolası üretmekteyiz. Birçok farklı hasta yatağı modelinin bulunduğu firmamızda fiyatlarımız da düşünüldüğü kadar yüksek ve abartı değildir. Her bütçeye uygun olarak ürettiğimiz hasta yatakları ve karyolaları üretilirken en kaliteli malzemeleri kullanmayı tercih ediyoruz. Artık devlet hastaneleri ve özel hastanelere gittiğinizde karşılaştığınız hasta yatakları tamamen hastaların konforu düşünülerek üretilmektedir. Yatan hastaların vücutlarındaki ağrıya acıya göre istedikleri şekilde ayarlayabilecekleri modellerimiz sayesinde eskisi kadar zorluk çekmezler.

Hasta Yatağı Modelleri 

Bir hasta yatağında motor sayısı ne kadar çok olursa hayatını yatarak devam ettirmek zorunda kalan hastalar için o kadar kolaylık sağlanmaktadır. Hasta yataklarında bulunan kumandalı sistem sayesinde hasta kendi rahatına en uygun pozisyonu seçebilir ve kademe kademe hangi bölgeyi hareket ettirmek istiyorsa o bölgenin yükseklik ve alçaklık seviyesini ayarlayabilir. Aynı zamanda kumandanın uzak mesafeden de kullanılabiliyor olması hasta yakınları için de büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Hasta yataklarında bulunan korkuluklar sayesinde hastaların düşmesi de engellenmiş olur. Aynı zamanda bu korkulukları dilediğiniz zaman çıkarıp, dilediğiniz zaman takabilirsiniz.

Hasta Yatağı Modelleri
Hasta Yatağı Modelleri

Havalı hasta yatakları en çok tercih edilen hasta yatağı modelidir. Çünkü geçmiş yıllarda yaşayan büyüklerimiz ve hasta yakınlarının tabiri ile yatan hastaların vücudunda uzun süre hareketsiz kaldıkları için, vücut ağırlıkları tek bir noktada baskı yaptığı için yatak yarası olarak bilinen oldukça çok can yakıcı yaralar oluşmaktadır. Oluşan bu baskıyı ve oluşacak olan bu can yakıcı yaraları en aza indirmek amacı ile üretilen havalı hasta yatakları, kan dolaşımının eşit bir şekilde dağılmasını sağlayarak vücudun tek bir noktaya baskı yapmasını engeller. Aynı zamanda terlemeyi de önlemektedir. Bu yüzden en tercih edilen modeller arasında ilk sırada bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Satın Almak İsterseniz

Öncelikle firmamız hakkında detaylı bir araştırma yaparak güvenilirliğimizi sorgulayarak bundan emin olabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca teknolojinin her yeniliğinden faydalanarak ve ürünlerimizin üretimini en kaliteli malzemeleri kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Hasta yatağı kiralama sayesinde de bütçenize en uygun modelleri seçebilir, hastalarınızın bir nebze olsun rahat edebilmesini sağlayabilirsiniz.