Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Boyu Ve Eni Standart Mıdır?

motorlu hasta yatagi cesitleri 2

Sağlıklı bir yaşam, uğruna büyük bir özveri ve emeğin harcanarak elde edilmeye çalışılan, geçmişte yaşamış ve günümüzde yaşayan bütün insanların en büyük temennisi olagelmiştir. Sağlığın değeri ise, yaşanılan ömür süresi boyunca çekilen fiziksel ve zihinsel acılar sonucu anlaşılmış, bu acıların azaltılması veya bir daha yaşanmaması adına büyük çabalar sarf edilmiştir. Bunun sonucunda ise, büyük ilerleme kaydedilmiş olup, hasta yatağı gibi, modern tıbbın hastaların hayatını kolaylaştırmaya yönelik etkili ürünleri ortaya konmuş durumdadır.

Sağlığın Tarihsel Geçmişi

Eski dönemlerde yaşamış insanlar, günümüzde yaşayanlardan farklı olarak, temel ihtiyaçları konusunda çok büyük zorluklarla mücadele etmişlerdir. En temel ihtiyaçlardan olan beslenme veya güvenlik gibi unsurlar, giderilmeye çalışılırken, çoğunlukla hayata mal olmaktaydı. Bunun nedeni, temel ihtiyaçların karşılanmasında insanın zihinsel yeteneklerinden çok, fiziksel gücünün ortaya konulmasıydı. Bunun sonucu olarak, bedenin hasar görmesi, kaçınılmaz bir sonuç olarak ortaya çıkmakta, çoğu zaman en basit kazanımların bedeli, koca bir hayat olmaktaydı. Özellikle yaralanmaların çoğu, acılı bir ölüm veya geri kalan ömür boyunca taşınacak bir sakatlık gibi etkilere sebep olmaktaydı. Modern çağda ise, bedensel yeteneklerin kullanımı çok daha azaldığından ve tıbbi olanakların her geçen gün daha da gelişmesiyle, sağlık problemleri çok daha kolay ve etkili bir şekilde aşılmaktadır.

Yatan Hasta Yatakları

Eski dönemlerde, sağlık hizmetleri, çağın koşulları çerçevesinde mümkün olan en ilkel yöntemlerle gerçekleştirilmekteydi. Bu yöntemler, çoğunlukla kulaktan dolma olduğundan, başarı şansı oldukça düşük ve hasta açısından zararlı uygulamalar içermekteydi. Hastalıkların kaynağı tam olarak bilinmemekle birlikte, hastalıkların birbirleri ile olan bağlantısı ve etkileşimi de tahmin edilememişti. Bunun sonucunda basit bir kızamık veya soğuk algınlığı bile çok sayıda insanın canına mal olmuş, insanlık tarihinde derin izler bırakmıştır. Tıp biliminin pek çok aşamadan ve deneyimden geçmesinden sonra, sağlık sorunlarına olan bakış açısı da bütünüyle değişmiş, eskiden insanlığın kabusu olmuş pek çok sağlık problemi, günümüz imkanlarında ayakta bile tedavi edilebilir noktaya gelmiştir.

Tıpta Modern Ekipmanların Kullanılmaya Başlanması

Hayat, insan için bahşedilmiş bir nimet ve fırsattır. İçinde yer alan pek çok iyi veya olumsuz durum için ise, insana çözüm bulmasını sağlayacak kabiliyetler sunulmuştur. Bu kabiliyetler içinde akıl, karşılaşılan sıkıntılara ve zorluklara kolay çözümler üretmesiyle bilinmektedir. İnsan hayatında karşılaştığı en büyük sıkıntılardan olan sağlık sorunları, yine aklın sunduğu çözümlerle ortadan kaldırılmış veya onlarla yaşamayı kolaylaştırmıştır. Tıbbi alanlarda da bunun pek çok örneği görülmekte olup, hasta yatağı gibi modern teknolojik ürünler, sağlık sektörünün vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Modern terimi, çağın koşullarına olan uygunluğu ifade etmektedir. İlerleyen zaman ve buna bağlı olarak gelişen teknoloji, kendini her alanda göstermekte ve bu alana hızla hakim olmaktadır. Günümüzde eğitimden, savunmaya, ekonomiden sağlığa kadar her alanda teknolojinin olanakları, olmazsa olmaz durumdadır. Özellikle son yıllarda sağlık alanında teknoloji kullanımının hızla artışı, tedaviye ve bakıma olan bakış açısını da tamamen değiştirmektedir. Eskiden hasta yatağı ve hasta bakımı denildiğinde, sadece belirli aralıklarla çarşafları değiştirilen basit yataklar akla gelirken, günümüzde hasta yatakları tasarımıyla bu anlayış tamamen değişmiştir. Modern hasta yataklarının sahip olduğu özellikler, hastaların iyileşme ve sonrasında gereken bakımın, en kaliteli ve konforlu bir şekilde yapılmasına olanak tanımaktadır.

Sağlıkta Teknolojik Yenilikler

Sağlık alanında binlerce yıldır sürdürülen çalışmalar, meyvelerini özellikle son yüzyılda vermeye başlamıştır. Çok eski zamanlara ait tecrübelerin, farklı bir bakış açısıyla ve modern teknolojinin olanakları ile yeniden ele alınması, tıp biliminin baş döndürücü bir hızla ilerlemesine imkan tanımıştır. Özellikle insanlık tarihinin en acı zamanları olan büyük savaşların yaşanması, insan anatomisi hakkındaki bilgileri de arttırmıştır. Gerek tedavi gerekse tedavi sonrasında gerçekleştirilen bakım süreçlerinde, hastaların o zamana kadar çektiği sıkıntılar göz önünde bulundurularak, hasta yatakları tasarlanmış ve kullanımı uzmanlarca tavsiye edilmiştir. Hastaya ve yakınlarına sağladığı avantajları ile bilinen bu yataklar, iyileşme ve sürekli bakım sürecinde büyük avantajlar sağlamaktadır.

Yeni Teknoloji Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Boyutları Ve Kullanımı

Hasta yatağı boyutları, yatağın türüne göre değişiklik gösterebilir. Örneğin çocuk hastalar için kullanılan çocuk hasta yatağı modeli, standart ölçülerden biraz daha küçük olacaktır. Bununla birlikte yetişkin hastalar için ölçüler yatağın eninde 90 cm, boyunca ise 200 cm civarındadır. Yatağın özellikleri, özellikle aşırı kilolu hastaların kullanımına uygun olacak şekilde dayanıklıdır. Hasta yatağı, felç gibi hareket yeteneğini kısıtlayan hastalıklar başta olmak üzere, obezite ve benzeri rahatsızlıklarda hastanın temel ihtiyaçlarının giderilmesini son derece kolaylaştıran bir niteliğe sahiptir. Sahip olduğu ek özellikler ile, hem hastanın bakımını, rahat bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur, hem de bakım ve tedavisinin aksamamasını sağlamaktadır.

Farklı Modelleri İle Hasta Yatağı Çözümleri

Sağlıktaki gelişmeler içinde en önemlilerinden biri de, hastalığa uygun tedavi yöntemleridir. Eskiden benzer belirtiler gösteren her hastalık için aynı yöntemler uygulanırken, günümüzde rahatsızlığın karakteristik özelliğine uygun yöntemler uygulanmaktadır. Hasta yataklarında da durum aynıdır. Her hastaya herhangi bir hasta yatağı yerine, kişinin şikayet ettiği rahatsızlığın verdiği sıkıntıları önlemeye veya en aza indirerek hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan hasta yatağı kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Firmamız, bu anlayışla; havalı hasta yatağı, asansörlü hasta yatağı, elektrik motorlu yatak, manuel yatak, full ABS özellikli yatak gibi model çeşitliliği ile bu ihtiyaçlara cevap vermektedir. Ayrıca, evlerinde hastane veya sağlık merkezi görüntüsü istemeyenler için, ahşap kenarlıkları ve bazalı yapısı ile ev ortamına mükemmel uyum sağlayan modelimiz de mevcuttur.

Pahalı Bir Cihaz Mıdır?

Hasta yatakları, modern ve gelişmiş bir tıbbi cihazdır. Sıradan yataklarla karşılaştırılamayacak teknolojik özellikleri ve tıbbi faydaları bulunmaktadır. Bununla birlikte, üretiminde kullanılan malzemeler, sıradan yatak teknolojisinden çok daha karmaşıktır. Bütün bu faktörler, hasta yatağı fiyatı açısından belirleyici etmenler olmaktadır. Yatağın fiyatı, firmamızca, her bütçedeki insanın ulaşabileceği bir seviyede sunulmaktadır. Gelişmiş pek çok modeli ile kullanıcılarının hizmetine sunulan bu yataklar, uzun ömürlü ve dayanıklı olmaları ile de tanınmaktadır. Ancak uzun süreli kullanımın düşünülmediği veya buna gerek duyulmadığı koşullar için, hasta yatağı kiralama seçeneği de bulunur. Bu sayede yatağın satın alınmadan da özelliklerinden yararlanma imkanı sunulmuş olmaktadır.

Hasta Yatağı Boyu Ve Eni Standart Mıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön