Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Çeşitleri

hasta yatagi hurriyet

Hasta yatakları kategorisinde her yaşa, ağırlığa, hastanın ihtiyacına ya da yatak yapımında kullanılan malzemelere göre pek çok çeşit hasta yatağı bulunmaktadır. Bunun nedeni de, örneğin bazı hastaların aşırı kilolu, ya da yaş grubuna göre boyutlarında ve ağırlıklarında farklılık göstermesidir.

Bunlardan bir kaçına örnek verecek olursak;

Düşük Hasta Yatakları; bu yataklar hareket kısıtlılığı çeken hastalar için özel olarak tasarlanmış ve oldukça ideal yataklardır. Hastanın yataktan rahatça inebilmesi için en düşük yükseklik seviyesine getirilebilirler.

Manuel Hasta Yatakları; bu hasta yatağı elektrik ya da yarı elektrikle değil, hastanın ya da hasta bakıcının yatağı pek çok pozisyona elle ayarlanabilen yataklar olup hasta yatağını kısa vadeli kullanan hastalar için üretilmiştir.

Elektrikli ya da yarı elektrikli hasta yatakları; bu yataklar ise gerek ev modelleri hasta yataklarında herekse de hastanede kullanılan hasta yataklarında en sık rastlanan ve de haliyle tercih edilen yataklar olup, uzaktan kumanda ile çalışan, hastanın ya da hasta bakıcının oturduğu yerden tuş hareketleri ile yatağın pozisyonlarını ayarlamasına imkan sağlayan çok konforlu hasta yataklarındandır.

Kullanımı Kolay Hasta Yatağı Çeşitleri

Elektrikli hasta yatakları doğuştan engelli, yaşlılık nedeniyle devamlı suretle yatağa bağlı kalan ya da ağır hastalık halinde uzun vadede yatarak tedavi gören hastaların kullanılması gereken hasta yatağıdır. Bu yataklar 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu olmak üzere asansörlü, ful abs’li, bazası bulunan ve ahşap çeşitleri ile imal edilmiş olup, bunların hastanın ya da bakıcısının isteği üzerine daha farklı şekillerde özel tasarımları da mevcuttur. Aynı zamanda yükseklik ve alçaklık yönünden de farklı şekillerde dizayn edilmişlerdir.

Hasta yatağı çeşitlerinde özellikle dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı da, hasta yatağını kullanan kişinin yaş grubudur… örneğin; hasta yatağını kullanan bir çocuk ise, onun yattığı hasta yatağında sıkılmaması ve bir nebze olsun iyi zaman geçirmesi için karakterine göre dizayn edilmiş hasta yatakları tercih edilmelidir. Çünkü zaten küçük, kendi akranları gibi oyunlar oynayamıyor ya da istediği gıdaları alamıyordur. Dolayısıyla hayat onlar için oldukça zordur… Bir an için hasta yatağını kullanan çocuğun 4 yaşında olduğunu düşünelim; 4 yaşındaki bir çocuğu uzun süre yatakta tutmanın ne kadar zor olduğunu en iyi bilen anne ve babalardır. Onların yataklarını sevmesi için hasta yataklarında kullanılan nevresim ya da yastık kılıflarının çocuklar için tasarlanmış olanları ya da yatağa monte edilmiş bir takım oyuncaklar olması ebeveynlerin ve çocukların yararına olacaktır hiç şüphesiz…

Ya da tam tersini düşünürsek, hasta yatağını kullanan hastanın oldukça yaşlı veya orta yaşlı, kitap okumayı seven ya da cam kenarında camdan dışarıyı seyretmekten hoşlanan biri olduğunu düşünelim. Bu hasta için en ideal yatak bizce elektrikli ve uzaktan kumandalı hasta yataklarıdır. Çünkü hasta, bu yataklarda yatarken aynı zamanda kumandayı kullanarak boyun ya da ayak bölgesindeki yatak seviyesini istediği pozisyona ayarlayarak daha rahat ve konforlu bir şekilde kitabını okuyup kendine zaman ayırabilecektir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Tercihlerinizde Sizlere Yardımcı Olmak İsteriz !

Biz firmamız olarak her yaşa ve her cebe uygun ve müşterilerine ödeme kolaylığı sağlayan satış noktalarımızda sizlere hasta yatağı çeşitlerinde seçim yaparken en doğru kararı verme konusunda yardımcı olmak istiyoruz. Sizler de seçim yaparken profesyonel destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Bunun için internet sayfamızdaki hasta yataklarını oturduğunuz yerden inceleyerek fikir sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Hasta Yatağı Modellerinde En İyi Seçimler

Her geçen süre içerisinde, yatağa bağımlı hasta sayısı biraz daha artmaktadır. Yatağa bağımlı bir hastaya çok rahat bir ortam sağlanmalıdır. Buna da öncelikle yatağından başlanmalıdır. Bir hasta yatağı son derece rahat ve konforlu olmalıdır. Aksi takdirde yatak hastayı çok rahatsız edebilir. Bunun sonucunda da hastalık biraz daha ilerleme olanağına sahiptir. Yataklar son teknolojiye sahip olmalıdır. Kolayca hareketi sağlanabilmelidir. Yatakta kullanılan malzeme sağlık açısından önemli olduğu için güvenilir malzeme kullanılmalıdır. Hasta yatağı standart ölçülere uygun bir şekilde tasarlanmalıdır. Yatağın yan taraflarında koruma kolları olmalıdır.

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Yatakta kullanılan parçalar son derece sağlam olmalıdır. Aksi takdirde basit kırılan bir parça olması hastaları mağdur edebilir. Hasta istediği zaman, istediği pozisyonu yatağa verebilmelidir. Hemen baş ucunda kumandayı rahatça kullanabilmelidir. Yatağın yükseklik ayarı kolayca yapılabilmelidir. Yani hastanın rahatına uygun seviyeye hemen ulaşması gerekir. Yan tarafında bulunan korumalıklar kolayca açılıp kapanabilmelidir. Hasta yatağı kolayca itilip hareket edebilmelidir. Ve ayrıca Tekerleklerinde fren sistemi olmalıdır. Fren sistemi çok güvenilir olmalıdır. Aksi takdirde ufak kazalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca uzun süre kullanılmayacak olan hasta yataklarını kiralamak mümkündür. Hasta yatağı kiralama firmamız tarafından yapılmaktadır. Kiralama konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmasına olanak vermeyen firmamız sizlere her türlü rahatlığı sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama

Teknoloji geliştikçe hasta yatakları da gelişmeye devam ediyor. Bazı hastalar yerinden kıpırdayamadığı için yatak yaraları meydana gelmektedir. Ama elimizde bulunan havalı hasta yatağı sayesinde vücut nefes alarak yara oluşumunu engellemektedir. Bu yataklar dengeleme sistemine sahip olmalıdır. Bu sayede de hasta hareket ederse sarsılma yaşanmaz. Hasta yataklarına bakıldığı zaman birçok çeşidi vardır. Elektrikli hasta yatakları da bulunmaktadır. Aslında daha en baştan doktora danışılarak hastalık çeşidine göre yatak seçilmesi daha iyi olur. Hasta yatağı seçerken öncelikle sağlık açısından değerlendirilmelidir. Sonra da tabi ki kalitesi markalı olması bir diğer önemli faktörleridir. Yatağı aldığınız zaman sağlamlığın mutlaka test edilmelidir. Alacağınız yatağın çok fonksiyonlu olması da önemlidir. Zira ne kadar fonksiyonel olursa o kadar rahat olur. Hasta bakımı konusunda en önemli göreve sahip olan hasta yatağı çok mükemmel olmalıdır.

Yatağa bağımlı hastalar bazen istek dışı hareketler sergileyebiliyorlar. Burada da en önemli unsur yan korkuluklardır. Yan korkuluklar ne kadar sağlam ve kaliteli olursa o kadar hasta güvenliği iyi olur. Aksi takdirde hasta hareketlendiği zaman yere düşebilir. Bunun sonucunda da yaralanmalar oluşabilir. Hasta karyolası yatağa göre daha geniş yatak çeşididir. Bunlarda firmamızda mevcut olmakla birlikte kiralama işlemleri yapılmaktadır.

Kaliteli Hasta Yatakları

Hasta yataklarında birçok malzeme çeşidi kullanılmaktadır. Bunlar ahşap, alüminyum, demir ve plastik olmak üzere çeşitlendirilebilir. Bu maddeler şimdilik en sık kullanılanlardır. Kullanılan malzemeler kolayca temizlenebilir olmalıdır. Ayrıca anti bakteriyel özelliği taşımalıdırlar. Yatakların yay sistemlerinin de sağlamlığı oldukça önemlidir. Hastayı kesinlikle rahatsız etmemelidir. Kullanılan malzeme hijyenik bir görüntüde olmalıdır. Üstüne bir şeyin lekesi kaldığı zaman hemen silinebilmelidir. Üstünde toz veya kir barındırmamalıdır. Hastalığın ağırlığına göre çeşit ve farklılık gösteren hasta yatakları içerisinde birçok çeşit vardır. Tekerleklere de son teknoloji olan abs frenleme sistemi takılabilmektedir. Çünkü mükemmel özelliklere sahip olan bu frenler hatayı sıfıra indirmeyi başarıyorlar. Firmamızda her çeşit ve her bütçeye uygun bulunan hasta yatakları sizlerin hizmetine açıktır. Verilen sipariş ve satın almalar göre kalitemiz ve konfordan ödün vermeden işimizi yaptığımız ispatlanmış durumdadır.

Kaliteli Hasta Yatakları

Hasta Yataklarının Üretim Aşamasında Önem Verilenler

Üretim esnasında sürekli olarak markalı ve anti bakteriyel malzeme kullanarak insan sağlığına düşkünlüğümüzü gösteriyoruz. Firmamızın yapmış olduğu birçok kiralama fırsatları sizlerin hasta bakımını daha kolay hale getiriyor. Bu sayede bizlerde bundan gurur duyuyoruz. Hasta yatağı fiyatı firmamızda oldukça uygundur. En ufak parçasından bile sağlamlık politikamızı bozmadan işimizi yapıyoruz. Danışmanlarımızdan bilgi alarak yaptığımız hasta yatakları her vücuda uygun şekilde yapılmaktadır. Alerjik etkisi bulunmayan malzemelerimiz sayesinde insanlar gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapmaktadırlar. Hiçbir masraftan kaçmayarak en sağlamını yapmaya çalışarak sizleri memnun etmek her zaman ilk gayemizdir. Sizlerin de tercihleri sayesinde bu sektöre yeni bir soluk getirerek öncelik para değil insan sağlığının olduğunu duyurmaktan da büyük keyif alıyoruz. Hasta yatağı fiyatları konusunda 7/24 bizlerden hizmet desteği alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön