Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Farkı

20210622 104419 min

Hasta olan bir yakınınızın yatağı normal yataklardan farklı özelliklerde olmalıdır. Hastalığı nedeniyle tamamen veya kısmen hareket kabiliyetini yitirmiş insanların bu kayıptan dolayı günlük ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanması veya hiç karşılayamaması durumunda bir hasta yatağı zorunludur. Evde bakımlarda kullanılacak olan hasta yatakları bir takım işlevsel özelliklerle donatılmışlardır. Bu özellikleri sayesinde de hastaya, yakınlarına ve bakım veren kişilere bir takım kolaylıklar sağlarlar. Sağladığı kolaylıklar sayesinde hasta daha konforlu ve güvenli bir iyileşme süreci geçirir.

Konforlu Ve Güvenli Hasta Yatakları

Konforlu ve güvenli bir hasta yatağı demek, hastanın yatakta doğrularak yapması gerekli hareketler ve yatak içerisinde bulunması gereken konumları hastaya sağlayabilen bir yatak demektir. Örneğin, yemek ihtiyacı duyan hastanın yatar pozisyondan oturur pozisyona gelmesi yatağın baş kısmının hareketli olmasını gerektirir. Hasta bu konumdayken daha rahat bir şekilde yemek yeme ihtiyacını karşılayabilir. Yine sürekli yatan hastanın ayaklarını dinlendirmek veya kan dolaşımını düzenlemek için yatağın ayak kısmının yukarı doğru hareket etmesini sağlayan bir fonksiyon da hasta yataklarında bulunur. Örneklerini verdiğimiz bu baş ve ayak kısmı hareketleri dual aktüatör de denilen hasta yatağı motoru sayesinde gerçekleştirilir.

Bu iki hareketli hasta yatağı modellerinin bir üst segmenti olarak asansörlü de denilen üç hareketli hasta yatakları vardır. Asansörlü hasta yatağı farkı sadece yukarı aşağı bir hareketlilik farkı olmayıp aynı zamanda bu tip yatakların 200 kg ağırlığa kadar olan hastalara uygun yapıda üretilmiş olmalarıdır.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetleri

Bir önceki başlığımızda hasta yataklarının normal ev tipi yataklardan farklarını ve bir takım özelliklerini anlatmaya çalıştık. Bu hasta yatakları satın alınabildiği gibi aynı zamanda kiralama yöntemiyle de elde edilebilir. Hasta yatağı kiralama hizmetini alan insanlar daha çok kısa süreli yatak ihtiyaçlarını karşılamak için bu yola başvurmaktadırlar. Maliyet açısından da düşünüldüğünde kiralama hizmeti satın almaktan ucuza gelecektir. Fakat uzun süreli kullanımlarda kiralamaya verilecek aylık ücretlerle bir hasta yatağı satın almak mümkün olmaktadır. Kiralık bir hasta yatağının evinize veya başka bir yere nakliyesi ve kurulumu firmamızca ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Hasta Yatağı Satış ve Kiralama Fiyatları

Hasta yatakları son yıllarda kullanımı oldukça artan bu sebepten dolayı imalatının oldukça fazlalaştığı bir yatak türüdür. Firma olarak 20 yılı aşkın süredir bu sektörde siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz. Hasta yatağı sektörü gitgide büyüyen teknolojinin gelişmesiyle beraber yenilikleri de olan sağlık bakanlığı tarafından önerilen ve hastaların kullanması oldukça önemli olan bir yatak türüdür. Firma olarak prensibimiz kaliteli ve konforlu hasta yatağı imalatı ve satışıdır.  Hasta yatağı imalatı ve satışının yanı sıra İstanbul içine kiralama hizmeti de yapmaktayız.

Hasta Yatağı Fiyatını Etkileyen Etkenler

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmeti veren firmamızda her ekonomiye uygun hasta yatağı modelimiz bulunmaktadır. 950 liradan başlayıp 4000 liraya kadar hasta yatağı fiyatlarımız bulunmaktadır. Bu yatakların fiyatları belirleyen değişkenlerin başında hasta yatağının motorunun modeli gelmektedir. Hasta yatağı motorları dual, piston ya da dört motorlu olabilir. Bunlar da fiyatı etkiler. Hasta yatağının yan korkuluk ve başlık modelleri de fiyatı etkileyen bir temel değişkenden biridir. Plastik yan korkuluklu ve başlıklı bir hasta yatağı aynı zamanda dört motorlu bir motor kullanıyorsa fiyatı oldukça yüksektir. Ya da demir korkuluklu bir hasta yatağı dual motor kullanıyorsa fiyatı oldukça ekonomiktir. Hasta yatağı fiyatını etkileyen bir temel değişken dövizdir. Dövizin yüksek olması parçaları yurt dışından gelen bir hasta yatağının fiyatını yükseltmektedir.

Siz değerli müşterilerimiz için Türkiye’nin en büyük ili olan İstanbul iline hasta yatağı kiralama hizmeti bulunmaktadır. Kiralama fiyatlarımız da 250 Türk lirası ile 1250 Türk lirası arasında değişiklik göstermektedir.

Hasta Yatağı Farkı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön