Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Fiyat

en kaliteli hasta yataklari 2

Hasta yataklarının kullanım alanları çok çeşitlidir. Evde, hastanede, sağlık merkezlerinde ihtiyacı olan insanlar vardır. Hasta yataklarının kullanım alanlarına baktığımızda durumu daha iyi anlayacağız. Örneğin kalp ameliyatı geçirmiş bir insan, yatağında uzun bir zaman diliminde dinlenmelidir. Çünkü hem bedensel açıdan hem de psikolojik açıdan kendisini huzurlu ve güvenli hissetmeye ihtiyacı vardır. Yatağın içerisinde bulunan alternatif seçenekler, hastanın iyileşme sürecine yardımcı oluyor. Yatak çeşitleri arasında motorlu yataklar bulunuyor.

Motorlu Hasta Yatak Avantajı

Motorlu yatak sayesinde, yatak her an istenilen konuma getiriliyor. Uzaktan kumandası sayesinde, hastanın rahat hissettiği mesafe ayarlanıyor ve kişi keyifli bir şekilde uyuyabiliyor. Özellikle hasta olan bireylerin, gece uyumaları iyileşmeleri için önemli bir unsur. Hem hasta bireyler, hem de bakım verenleri gece uyumaz iseler sağlıklı bir bedene sahip olamazlar. Yatağın içerisinde bulunan ortopedik düzen sayesinde hastanın beli dinleniyor ve kişi sabahları dinç bir şekilde yatağından kalkıyor. Yatağın çevresinde iki adet korkuluk yer alıyor. Hasta yürümek istediğinde, ya da bir takım temel ihtiyaçlarını karşılamak için kalkmaya çalıştığında korkuluklar destek alarak çok kolay bir şekilde bedenine zarar vermeden kalkabilir.

Motorlu Hasta Yatağı

Hasta Yataklarının Avantajları Nelerdir?

Yatakların, hasta bireyler için önemi büyüktür. Konforlu ve rahat yataklar, kişinin iyileşmesine yardımcı olur. Hasta yataklarımız konforlu olduğu gibi ayrıca dayanıklıdır. Dileyen insanlar satın alıp, uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Çünkü yatakların yapım aşamasında kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Kısa bir zaman dilimi içerisinde paslanma meydana gelmez. Eğer içerisinde motor düzeneği var ise ve uzaktan kumandası ile çalıştırılıyorsa kolayca bozulmaz, dayanıklıdır. Yatakların korkulukları kolaylıkla çıkarılabilir ve takılabilir. Bunun faydası ise, hastanın sağlıklı ve temiz bir şekilde yatabilmesi için yatağın dezenfekte edilmesi önemlidir. Korkuluklar sağ ve sol taraftan çıkarılıp, temizlik malzemeleri ile dezenfekte edilip tekrardan yerine takılabilir. Yatağın altında tekerlekler yer alıyor. Mevcut olarak bulunan alan içerisinde, temizlik yapılırken ya da yeri değiştirilirken tekerlekler sayesinde hiç zorlanmadan bu işlem gerçekleştirilir.

Hasta Yataklarının Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Hasta yataklarının kendi içerisinde birçok çeşidi yer alıyor. Buna bağlı olarak da fiyat aralıklarında ise değişimler meydana geliyor. Kişinin yatakta geçireceği yıl sayısına bağlı olarak satın almak isteyen insanlar, konu hakkında araştırma yapabilirler. Eğer kısa süreli yatağı kullanmak isteyen bireyler var ise, maddi durumlarına bağlı olarak kiralama seçeneklerinden de yararlanabilir. Yani hasta yataklarımızdan her birey maddi durumuna bağlı olarak, bütçe aralığına göre alabilir. Yatakların kullanım seçenekleri oldukça kolaydır. Bunun için yatakların kalitesiz çıkma gibi bir lüksü yoktur.

Hasta Yataklarının Fiziksel Ve Psikolojik Açıdan Katkıları

Hasta yataklarının kişiye, hem fiziksel hem de bedensel açıdan katkıları vardır. Çünkü ameliyat olan bir birey, yatağında rahat bir şekilde zaman geçirmek ister. Buna bağlı olarak da yataklarımız tamamen ortapedik özelliğe sahip olduğu için kişinin bedeni tamamen dinlenir. Ayrıca omurilik kısmında yer alan sinir uçları, yatağın esnek olması sayesinde hasta olan bireyin, sinir sistemini düzenler ve mutlu olmasına yardımcı olur. Gün içerisinde devamlı olarak sırt üstü uzanmak zorunda olan hastalar, esnek yataklarımız sayesinde kan akışları düzelir ve kendilerini zinde hissederler. Yine aynı şekilde fiziksel açıdan kendisini mutlu hisseden bir birey, psikolojik açıdan da kendisini huzurlu hisseder.

Hasta Yataklarının Hasta Üzerindeki Olumlu Etkileri

Yatağın esnek ve rahat olması sayesinde hastalar, geceleri düzenli bir şekilde uyuyor. Sabah uyandıklarında ise, merkezi sinir sistemlerinin iyileşmiş olmasına bağlı olarak psikolojik açıdan gergin olmuyorlar. Psikolojik açıdan gergin olmamak, hastalığın çabuk iyileşmesi açısından önem arz ediyor. Eğer ki kişi, hasta yataklarımızdan alırsanız hastalar kendilerini gergin ve sinirli hissetmezler ve kolay bir süre içerisinde iyileşirler. Yine bir örnek vermek gerekirse, kalp ameliyatı geçiren bir birey, yataklarımızın konforuna ve pratikliğine bağlı olarak günlük yaşamdaki işlerini kolay bir şekilde halleder. Yani isteği zaman yatağından korkuluklardan tutunarak kalkar, tuvalet ihtiyacını görür. Eğer ki, bu ihtiyaçlarını kolay bir şekilde gerçekleştiremez ise sinirlenir ve bu durum psikolojisine olumsuz bir şekilde yansır. Psikolojik açıdan kendisini iyi hissedemeyen bireylerin ise, hastalıkları gerilemez tam tersine ilerleme gösterir. Bu örnekten de görüldüğü üzere ortopedik yataklarımızın önemi göz ardı edilemez. Bütçenize uygun olan yataklarımızı alarak, ağrısız bir şekilde iyileşin.

Hasta Yatağı Fiyat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön