Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Fiyatları İnternet Sitelerinde Neden Belirtilmiyor

lazimlikli hasta yatagi

Hasta yatağı fiyatları genel olarak hastanın sahip olduğu rahatsızlık durumuna göre ve hastalığın iyileşme sürecinde yararlanmak istediği konfor ve donanım özelliklerine göre değişmektedir. İlk olarak üreticilerin belirlediği hasta yatakları daha fazla donanım ve konfora sahip olduğunda fiyat skalasında tutar olarak yükselebilir. Bu nedenle, internet siteleri üzerinde hasta yatağı fiyatları belirtilmemektedir.

Aynı şekilde hasta yatağı kiralama fiyatları da değişmekte olup, kişinin kiralamak istediği yatağa ve kiralama süresine göre değişebilmektedir. Bu nedenle, üreticiler ve satıcılar hasta yatağı fiyatları hakkında net bir bilgi vermezken, genel olarak belirli bir fiyat aralığı sunmaktadır. Hasta yatağı kiralama fiyatları ile ilgili en net bilgiye satıcılarla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Bu iletişim yöntemini belirlemeden önce mutlaka hastanızın durumuna göre doktordan ve diğer uzman kişilerden rahatsızlık ve bu rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olacak konfor ve donanımlarla ilgili bilgi almak yararlı olacaktır. Bu şekilde hem hasta adına hem de maliyet açısından en doğru hasta yatağını belirlemiş olabilirsiniz.

Hastanızın yatış sürecine ve rahatsızlığına göre belirlenen hasta yatağı fiyatları için ilgili kişilerle ve satıcılarla iletişime geçerek, konfor, donanım ve hasta yatağının diğer ekipmanları için bir teklif sunmasını isteyebilirsiniz. Mutlaka, ilgili kişiler size donanım açısından teknik detaylar da soracaktır. Örneğin; hasta yatağının donanımını belirleyen motor sayısı ve havalı hareket edebilen hasta yatakları gibi detaylar fiyatların değişmesine neden olacaktır. Bu nedenle, hasta yatağı seçiminden önce detayı bilgileri de öğrenmek maliyet açısından yararlı olacaktır. İlgili detayları satıcılara sunduktan sonra firmanın size göndereceği fiyat teklifi hasta yatağı için en doğru fiyatlandırma olacaktır.

Hasta Yatağı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Hasta yatağı fiyatları ve kiralama ile ilgili fiyat politikasını etkileyen en önemli bilgiler genel olarak hasta yataklarının donanımsal özellikleridir. Donanımsal özellikler genel olarak motor sayısı ve konfor açısından hareket edebilen mekanizmalardan oluşmaktadır. Hastalıkların iyileşme sürecine olumlu şekilde etki eden bu yataklar, genellikle en sık tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Hasta yatağı kiralama fiyatları ise genel olarak donanımsal ve kiralama süreci ile ilgili durumlardan etkilenmektedir. Tüm hasta yatağı kiralama fiyatları ve bu alanda alınan hizmetleri etkileyen faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Hasta yatağının motor sayısı ve gücü. 2, 3 ve 4 motorlu yataklar odluğu gibi yoğun bakım yatakları ile ev ortamına uygun ahşap donanımlı yataklar fiyatları etkilemektedir.
  2. Özellikle otomatik şekilde hareket edebilen ve dönebilen yataklar, hastanın ağırlığına göre ayarlanabildiği için daha kolay ve konforlu bir yatak sunmaktadır.
  3. Ağırlık açısından belli kapasitelerin üstünde olan modeller fiyatları da artırabilmektedir.
  4. Kişinin sırt ve bel kısmına uygun şekillenebilen havalı yataklar,
  5. Hem yatağa hem de kişinin konforuna göre ayarlanabilen karyola ve diğer ekipmanların bulunduğu yataklar,
  6. Kumanda ile baş ve ayak kısmını hareket ettirebilen yataklar fiyatları genel olarak etkileyen faktörler arasındadır. Tüm bu özellikler tek bir yatak üzerinde birleştirildiği gibi farklı yataklarda bu özelliklerden bir ya da birkaçı da bulunabilir. Bu durum tamamen hastanın durumuna ve konfor isteğine göre değişmektedir.

Konfor ve Donanıma Sahip Hasta Yataklarının Avantajları

Kişiye uygun konforda ve donanımdaki hasta yatakları hastanın daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olurken, iyileşme sürecinde de kişinin farklı rahatsızlıklara maruz kalmasının önüne geçmektedir. Bu açıdan özellikle ortopedik ve motorlu hasta yataklarının iyileşme sürecine olumlu pek çok avantajı bulunmaktadır.

Hasta yatağı kiralama fiyatları tüm bu avantajların bir araya gelmesiyle artış göstermektedir. Bu nedenle, hasta yatağı kiralama fiyatları hakkında bir bilgi almadan önce mutlaka yatak türüne göre elde edeceğiniz avantajları da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Konfor ve donanım açısından üst segmentte olan yataklar hastaların sırt ve bel kısmında uzun süre yatış durumuna göre oluşan ağrıların da önüne geçecektir.

Ayrıca, hareket mekanizması sayesinde hastanın kolay şekilde uzanmasını ve kalkmasını da sağlayan bu yataklar, ev ortamına uygun şekilde üretildiği için her türlü karyolaya da uyum sağlamaktadır. Kişiye göre farklı ağırlık kapasitelerinde üretilebilen yataklar, yan koruyucu demirler sayesinde hastaların yataktan düşmesini engellerken, ayrıca hastanın tutunma ve kalkma fonksiyonlarının yerine getirilmesine de yardımcı olur. Bu nedenle hasta yatakları sadece konfor olarak değil, güvenlik açısından da büyük avantaja sahiptirler. Hasta yatağı fiyatlarının internet sitelerinde yayınlanmıyor olmasının sebebi Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda yaptığı yasaklamadır.

Hasta Yatağı Fiyatları İnternet Sitelerinde Neden Belirtilmiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön