Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Fiyatları Neden Farklı

elektrikli hasta karyolalari

Hasta yatakları da tıpkı standart yatak tasarımlarında olduğu gibi üretimi aşamasında farklı malzemeler kullanımına bağlı olarak modelleri arasında fiyat farkları söz konusu olabiliyor. Bununla birlikte hasta yatağı fiyatları farkları, hasta yatağının mevcut özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Temel olarak hastaların tedavi uygulamalarına uyumlu olması ve hastanın tedavi sürecinde konforunun ve rahatlığının korunması amacı taşıyan hasta yataklarında önemli ek özellikler bulunmaktadır. Alçalma-yükselme, yarım ve tam dikilme, özel kullanım alanları gibi pek çok farklı ek özellik barındırabilir. Temel olarak mekanik bir sistem yapısı gerektiren bu tip özelliklerde hasta yataklarının fiyatlarında farkların oluşmasına neden oluyor.

Hasta Yatağı Modelleri Nelerdir?

Hasta Yatağı Modelleri

Günümüzde standart olarak tasarlanan manuel, yarı elektrikli ve elektrikli olmak üzere 3 farklı hasta yatağı modeli bulunmaktadır. Bu hasta yatakları sayesinde kullanım alanına uygun olarak hasta yatağı kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Üzerinde kullanılan mekanik ve elektriksel parçalara bağlı olarak değişen hasta yatağı fiyatları nedeni ile hasta yatağı seçiminin özellikle bireysel hasta tedavisi sürecinde çok büyük bir önem taşımaktadır. Yani hastanın göreceği tedavi süreci açısından en uygun olan ve aynı zamanda da hastanın fiziksel durumu ile uyumlu olacak hasta yatağı modelinin seçilmesine dikkat edilmelidir.

Hasta Yatağı Nasıl Seçilmeli?

Hastaların tedavi sürecinde uygulanacak tedavi işlemlerinin kolayca uygulanmasından, hastanın fiziksel durumuna göre uzun süreli yatışlarda ortaya çıkabilecek vücut yaralarına karşı özel bir tasarıma sahip olmasına kadar pek çok detaya dikkat edilmesi gerekir. Bu detaylar ışığında en doğru hasta yatağı seçimini gerçekleştirerek, tedavi sürecinde hastaların en uygun yatışı gerçekleştirebilmeleri sağlanabilmektedir. Hasta yatağı fiyatları açısından da bu şekilde odaklı hasta yatağı seçimlerinin gerçekleştirilmesi çok ekonomik çözümlerden yararlanılabilmesini mümkün kılmaktadır.

Bir hasta yatağındaki motor sayısı arttıkça fiyatı da yükselmektedir. Bu nedenle dual motorlu hasta yatakları piston motorlu hasta yataklarından daha ucuza satılmaktadır. Hasta yatağı kiralama fiyatları da aynı sebebe bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Özetle bir hasta yatağının fiyatını belirleyen kriterler; motor sayısı, fonksiyonel özellikleri, yan korkuluk ve başlık gibi parçalarının niteliği ve kalitesidir diyebiliriz.

Hasta Yatağı Fiyatları Neden Farklı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön