Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Hasta Yataklari 2

Yatağa bağımlı yaşayan bireylerin bakımı oldukça zordur. Yatağa bağımlılık geçici bir sağlık sebebi ile kısa süreli olabilir ya da kalıcı da olabilmektedir. Felç gibi durumlar sonucunda tüm gününü yatakta geçirmek zorunda olan bireyler olabilir. Özel bir bakıma ihtiyaç duyan bu bireylerin bakımını kolaylaştırmak, sağlıklarını korumak ve hızlanma süreçlerini iyileştirmek için farklı fonksiyonlara sahip her yerde kullanıma uygun yataklar üretilmiştir. Hastaya bakan kişinin daha kolay bakabilmesi hastayı rahat ettirmesi için pozisyon vermeye yardımcı olan hasta yatağı kullanmak önemlidir.

Hasta Yatağı Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

Hasta yatağı fiyatları değişik gelir düzeyindeki insanların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitlendirilmiştir. İki hareketli hasta yatağı modellerinde, iskelet yapıları ve motorları aynı olarak üretilmiştir. Burada fiyat farkını belirleyen yan korkulukların cinsi ve başlıkların cinsinden kaynaklanmaktadır. Üç hareketli asansörlü hasta karyolası ise dual motorlu karyolalara kıyaslandığında daha yüksektir. 3 motorlu hasta yataklarının kullanım alanı 200 kg ağırlığına kadar olan hastaların kullanımı için özel olarak dizayn edilmiştir. Bu sebeple iki motorlu hasta karyolası modellerine göre maliyeti yüksektir. Havalı yatak fiyatları ise yatağın özelliğine göre değişiklik gösterir. Yatağın baklava dilimli, boru tipi ya da pozisyon verme gibi özellikleri vardır. En düşük fiyatlı havalı yatak çeşidi baklava dilimli modeldir. En yüksek modeli ise hastaya pozisyon verme özelliğine sahip boru tipi havalı yatak modelidir.

Hasta Yatağını Çeşitlerini Belirleyen Faktörler

Yatağa bağımlı yaşamak zorunda kalan hastaların hayatı yeterince zordur. Bu hayatı kolaylaştırmak için ihtiyaçları doğrulusunda hasta yatakları üzerinde devam eden Ar-Ge çalışmaları devam etmektedir. Bu yataklar; farklı hastalar için imal edilerek hastalar arasında ihtiyaçların çözümü haline getirilmiştir. Bu sebeple standart bir hasta yatağındaki özelliklerle, yatalak bir hasta karyolasında sunulan özellikler farklıdır.

İhtiyaçlar doğrultusunda tek tip hasta yataklarının yerine farklı özelliklere sahip hasta yataklarının üretilmesi, hasta yatak fiyatlarını da etkilemiştir. Standart özelliklere sahip, her hasta için kullanılabilen bir hasta karyolasıyla daha donanımlı bir hasta yatağı arasında fiyat farklılıkları ortaya çıkmıştır. Hastası için yatak almak isteyen kişiler, hastanın ihtiyaç duyacağı özellikleri belirleyerek doğru bir yatak seçimi yaparak doğru fiyatta bir yatak alabilir. Gereksiz yere fazla ücret ödemekten hastaya faydası olmayan yatak alışverişinden kurtulabilir.

Hasta yatağı çeşitleri

Hasta Yatakları Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Hasta yatakları arasında kişiye ve ihtiyaca özel birtakım farklılıklar ortaya çıkar. Yatalak bir hastanın ihtiyacı olan yak ile hastanede standart odalar için kullanılan yataklar farklı olmalıdır; yatalak olmayan bir hastadan çok daha farklı ihtiyaçları olduğu görülebilir. Bu nedenle, yatalak kişiler için üretilen hasta yataklarının daha donanımlı ve çok özellikli olması önemlidir. Asansör sistemi, çift motorlu sistem, kumandalı yönetim ya da tuvalet gibi özelliklere sahip bir yatak üzerinde yatalak hastanın yaşam kalitesi artırılabilir.

Hasta Yatağı Kullanımının Faydaları

Standart hasta yataklarından manuel bir hasta yatağı, yatalak hasta için her şey çok daha zor olabilir. Bu durumda sadece hasta için değil, aynı zamanda da hasta bakıcısı için de aynı zorluk söz konusudur. Çünkü manuel yatakla ilgili kullanılan baş ve alt kısmın yükseltilmesi özellikleri hasta kişi tarafından ayarlayamayabilir. Bakımı zor bir hastanın tuvalet ihtiyacı için yerinden kaldırılacak olması da önemli bir zorluktur. Donanımlı ve özellikli bir hasta karyolasında ise, tüm bunları yapmak çok daha basit ve kısa sürebilir.

Hasta yatağı kullanımı tercih nedenleri;

  • Hastanın yaşam kalitesinin artırılması ve kaliteli bakım almasını sağlar.
  • Hastaya bakan kişinin işini kolaylaştırır.
  • Hastaya bakan kişinin zorlanmasından dolayı istenmeyen sağlık sorunları yaşamasına engel olur.
  • Sürekli yatan hastalarda görülen yatak yarası oluşmasına engel olur.
  • Hastanın pozisyon değiştirmesine yardımcı olur.

Hasta Yataklarındaki Fiyat Farklılığı

Sonuç olarak baktığımızda hasta yataklarının üretiminde ve tasarımında baz alınan hastaların hastalık dereceleri, yatış süresi yatağın fonksiyonlarını belirler. Bu da fiyatlara etki eden belirleyen bir unsurdur. Hastaların ve hasta bakıcılarının işlerini kolaylaştırmak için hastaya en uygun yatağın seçilmesi önemli bir konudur.

Hasta yatak özelliklerine ve modeline göre fiyat farkı göstermektedir. Baza şeklinde üretimi yapılan ve kolay temizlenebilen ahşap görünümlü üretilen yatak modeli hastayı psikolojik olarak rahatlatmaktadır. Ayrıca kaliteli bakım vermeye yardımcı olmaktadır. Hasta bakımında havalı yatak kullanımı hastanın basıya maruz kalan bölgelerindeki basıyı azaltmakta ve de oksijen dolaşımını hızlandırmaktadır. Böylelikle yara oluşumunu önlemektedir. Pozisyon değiştirmeye yardımcı olan, yüksek ağırlık taşıma kapasiteli, elektrik ve pille çalışan, başlık ve korkulukları çıkarılabilen, temizlenmesi kolay yatak modelleri çok tercih edilen modeller arasındadır. Hasta yatağı fiyatları özelliklerine ve donanımlarına göre farklılık göstermektedir.

Farklı fiyatlara sahip hasta yatakları

Hasta Yataklarında Ücretlendirme Nasıl Olur?

Hasta yataklarını medikal şirketlerinden temin edebilirsiniz. Yatalak hastaların uzun ya da kısa vadeli kullanımları için üretildiklerinden hastanın ihtiyaç durumuna göre doğru bir tercih yapılmalıdır. Yatak seçimleri yapılırken uzman kişiler ile yapılacak görüşmeler doğrultusunda satın almak en doğru karar olacaktır. Bu sebeple bu işi sadece ticarete döken firmalardan değil öncelikle hasta yatağını kullanacak olan hastanın durumunu göz önünde bulunduran ve onların konforunu dikkate alan firmalardan yapmak önemlidir.

Günümüz teknolojisi ile birlikte gelişmekte olan birçok değişik özelliğe sahip yataklar bulunmaktadır. Farklı sebeplerden dolayı bir süreliğine ya da çok uzun bir zaman yatmak zorunda olan kişiler adına hasta yatağı çeşitleri büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Geçmiş zamanlara göre daha uygun fiyatlarda satışları gerçekleştirmektedir. Satış seçeneğinin yanında her bütçe düşünülerek hasta yatağı kiralama seçeneği de son zamanlarda tercih edilmektedir.

Hasta Yatağı Kiralarken Hangi Unsurlara Dikkat Edilmelidir?

Yatağı kullanacak olan hastanın yaşına ve vücut ağırlığı göz önünde bulundurulmalıdır. Hasta uzun süre bu yatakları kullanacağından her açıdan rahat etmelidir.

Hasta yataklarındaki kullanılan kılıfların su geçirmeyen, kir tutmayan, kolayca yıpranmayan, kolay temizlenen kumaşlardan üretilmesi gerekmektedir. Çünkü yatan hastanın idrar kaçırma gibi sağlık sorunu olabilir. Bu gibi durumlarda yatağın kalitesizliği sebebiyle sıkıntıya düşmemesi hastanın da hasta bakıcının da yararına olacaktır.

Hasta yatağı kiralamada kullanışlı olmasının yanı sıra hasta yatağı kiralama fiyatları da çok önemlidir. Hasta yatağı kiralama ya da satın almadan önce bir ön araştırma yapmak önemidir.

Uygun Fiyat Seçenekleriyle Kaliteli Hasta Yatakları

Hasta yatakları hastalar ve bakımını yapan kişiler için büyük önem taşımaktadırlar. Hastanın yattığı yatak olabildiği kadar rahat ve konforlu olmalıdır. Bu da yatağın kalitesiyle alakalı bir durumdur.  Özellikle vücutta kırık, çıkık gibi vücudun hareket yerleriyle ilgili ciddi problemleri olan hastaların en rahat hasta yataklarında yatmaları gerekir. Herhangi başka bir hastalığa ya da rahatsızlığa sebep olmaması açısından önemlidir. Hasta yatakları üretim aşaması büyük özen gösterilerek hazırlanmaktadır.

Günümüzde herkesin bütçesine uygun bir şekilde satın alabileceği ya da kiralayacağı birbirinden değişik hasta yatağı çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle de son zamanlarda ihtiyar kimseler için ya da felçli hastalar ve yatağa bağımlı olarak bir müddet özel bakıma ihtiyaç duyacak kimseler için ihtiyaçları doğrultusunda hasta yatağı çeşitleri ve fonksiyonları arttırılmıştır.

Hasta Yatağı Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön