Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Fiyatları Ve Özellikleri

havali yatak 5

Hasta yatağı adı verilen yatak çeşidi, yatağa bağımlı hastaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Hasta yataklarının amacı hastanın rahat bir şekilde uyuyup dinlenebilmesi ve hastanın kendini iyi hissetmesidir. Aynı zamanda hasta yatağı kişilerin tedavisinin hızlı şekilde son bulmasını sağlar.

Hasta yatağının fiziksel özelliklerine bakıldığında günlük yaşamımızda kullandığımız yataklardan farklı olduğu görülür. Hastanın rahat bir şekilde yatabilmesini sağlamak amacıyla tasarlanan hasta yatağı kişilerin güvenliğini sağlar. Örneğin hastanın düşmesini önleyecek korkuluklar ve ayarlanabilir başlık güvenlik için kullanılabilir. Hastayı her yere götürebilmek için tekerlekleri vardır. Bu tip yataklar sadece hastanelerde kullanılmaz. Ev içerisinde de kullanıma uygun modeller vardır. Eğer evde yatağa bağımlı bir hasta var ise bu tip yatakların kullanılması tavsiye edilir. Çünkü hasta yatakları hem yatan kişiye konfor vadeder hem de bakıcıya kolaylık sağlar. Hasta yatağı kullanmanın avantajları vardır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Uzun süreli hastalık dönemlerinde insanların hareket kabiliyeti azalır. Özellikle yaşı ileri olan insanların yaşamlarını devam ettirebilmek için rahatlık düzeyi yüksek olan yataklarda bakılmalıdır. Hasta yatakları bu rahatlığı sunar.
 • Hastaların sürekli aynı pozisyonda yatmasının sakıncalı olmaktadır. Bu yataklar özel tasarımlara sahip olmaktadır.
 • Özellikle yara, vücut ağrısı gibi daha farklı yatak sorunlarının ortaya çıkmaması için de hasta yatağı kullanılması önerilir.
 • Lazımlık, yemek masası gibi farklı ekler sayesinde hastanın günlük ihtiyaçlarının karşılanması daha kolay olmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatakları satın alma ve kiralama şeklinde iki seçeneğe sahiptir. Hasta yatağı kiralama için hasta kısa süreli tedavi görmelidir. Kısa süreden maksat ortalama 4-5 aydır. Hastanın bakıcısı bu süre içinde aylık olarak kira öder. Böylelikle yatak için gereken bütçe azalmış olur. Hasta yatakları kiralanırken nelere dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bu durumlar şöyle açıklanabilir:

 • Yatağı kullanacak kişinin yaşı, kilosu ve hastalık seyri,
 • Kiralanacak yatağın üretim kalitesi,
 • Su geçirmeyen malzemeden yapılmış olması,
 • Koku ve kir çekmeyen kumaş kullanılmış olması,
 • Kiralama ücretinin yüksek olmamasıdır.

Hasta yatağı kiralarken bu konular hakkında bakıcıların bilgisi olmayabilir. Gerekli araştırmaları yaparak güvenilir bir firmadan rahatlıkla doğru yatak alınabilir. Hasta yatakları kiralayan firmaların temizlik ve rutin kontrole dikkat etmesi gerekir. Firmalar, yatağı kiraladıktan sonra hastanın bulunduğu adrese giderek kurulumu yapar. Hasta yatağının kurulmasının ardından aylık olarak ücretlendirilmesi başlamış olur. Hastanın tedavisi sonuçlandığında firma yatağın bulunduğu adrese giderek yatağı teslim alır. Bir sonraki hastaya hazır hale getirmek için gerekli kontrolleri yapar. Yatak fonksiyonlarının sağlam olarak çalıştığından emin olur. Yatağın temizliğini yaparak hijyenik hale getirir. Böylelikle hasta yatağı kiralama işlemi sağlık açısından oldukça güvenli bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Kiralanabilir hasta yatakları

Hasta Yatağı Fiyatları

Hastanedeki tedavi süreci dolan hastalar eve gönderilir. Büyük operasyon geçirmiş olanların tedavisi evde de bir müddet devam etmesi gerekebilir. Hastanede özel olarak üretilen yataklarda tedavi edilen hastaların evde aynı şekilde rahat ettirilmesi şarttır. Aynı şekilde yatağa bağımlı olan hastalarında da konforlu bir yatakta yatması gereklidir. Hastanın ve bakıcının hayatını kolaylaştırmak için hasta yatağı satın almak gerekir. İşlevleri göz önüne alındığında hasta yatağı fiyatları oldukça uygundur. Yatak modellerine göre fiyatlar değişmektedir. Tek bir fiyattan bahsetmek mümkün olmaz. Manuel olanlar daha uygun fiyatlı iken motorlu ve otomatik olarak adlandırılan kumandalı hasta yataklarının fiyatları biraz daha yüksektir. Havalı hasta yataklarında ise en uygun fiyata sahip olan model baklava dilimi modelidir. Doğru yatağa karar verirken dikkat edilmesi gereken husus fiyatından ziyade hastaya uygun olan modeli seçebilmektir. Hasta yatağı alırken firmaların özellikleri de göz önüne alınmalıdır. Kurumsal bir hasta yatağı satan firmada şu özellikler bulunur:

 • Yatak satışlarında telefon ile bilgi almak isteyen kişiler için uzun saatler hizmet sunar.
 • Yataklarla ilgili hasta yakınları hakkında yeterli bilgi sunar.
 • Hasta yatağına kısa süre ihtiyacı olanlara, ekonomik seçenekler sunar.

Bütün bu hizmetler doğru hasta yatağının alınması için gereklidir. Hasta yataklarının fiyatları da bu hizmetlere göre değişecektir.

Havalı Yatak

Günümüzde felçli hastalar ve sürekli bakım gerektiren yatağa bağımlı hastalar için kullanılabilecek en uygun hasta yatağı modeli havalı yataktır. Temel olarak havalı hasta yatakları vücudun basınç şiddetinin düşürülmesine yardımcı olur. Çünkü basıncın yükselmesi ile yatan hastanın cildinde yaralar meydana gelebilir. Havalı yataklar ciltteki yara oluşumlarının önlenebilmesi sağlamakta oldukça etkilidir. Son dönemlerde teknolojisinin gelişmesi sayesinde havalı yatak modelleri, hastaların yattığı süre boyunca vücudunun etkin bir şekilde nefes/hava alabilmesini sağlamaktadır. Yani yataktan yana olan vücudun ilgili kısmının daha etkin bir şekilde hava alması sağlar. Bu sayede de terlemenin meydana gelmesini engeller. Ayrıca hastaların rahat şekilde yatmalarına imkân verir. Rahatlıkla hareket edebilme kabiliyetini sağladığı için hasta bakıcıyı da yardımcıdır.

Havalı Yatak

Hastanın sağlık sorununa ve mevcut vücut ağırlığına göre basınç şiddeti ayarlanabilir. Hastaya özel ayarlamaların yapılmasını sağlamak hastayı rahat ettirir. Ev tipi havalı hasta yatağı fiyatları da bakıcıyı zorlayacak kadar yüksek değildir. Çeşitli model ve kalitede üretilen bu yataklar farklı fiyatlara sahiptir. Havalı yatakların farklı modeli vardır. Borulu model ve baklava dilimi modelleri de bu çeşitler arasında yer alır. Havalı yataklar denildiği zaman sıklıkla tercih edilen modellerden biri de baklava tipi yatak sistemleridir. Bu tipteki havalı yataklar baloncuk dilimli olarak şekillendirilmiştir. Doğal masaj etkisi sunan model aynı zamanda gözeneklerinin bulunmasıyla vücudun ısı dengesini eşit bir şekilde yayma özelliğiyle de dikkat çeker. Baklava ve boru tipteki yatak sistemleri sayesinde hasta havalı yatak ile tüm yönleriyle rahat bir şekilde uyumasını ve hayatına devam etmesini sağlar.

Havalı Yatak Fiyatları

Çok amaçlı havalı hasta yatakları, daha fazla konfor ile birlikte gelişmiş dolaşım için özenle tasarlanmıştır. Bu tip hasta yatakları aynı zamanda, basınçlı yaraların giderilmesinde ve ameliyat sonrası gibi uzatılmış yatak istirahatlerinde oluşabilecek ciddi rahatsızlıkların önlenmesinde kullanılır. Hasta tedavisinde önemli bir rol oynar. Havalı yatak tavsiyesi için bazı özelliklerin karşılaştırılması gerekir. Yataklarda dikkat edilmesi gereken özellikler şunlardır:

 • Döndürme yani pozisyon verme özelliğinin olup olmaması,
 • Kullanacak hastaya boyut olarak uygun olması,
 • Cilt sağlığına uygun malzemeden üretilmiş olması,
 • Yatak emniyetinin yüksek olması,
 • Fiyatının uygun olması.

Bu özelliklere göre havalı yatakların fiyatları değişiklik gösterecektir. Ayrıca yatağın görüntü olarak şık olması da fiyatın artmasında etkili olacaktır. Hasta yatağı seçiminde fiyat etkili olmaktadır. Ancak hastanın konforunun ön planda tutulması gerekir. Hastanın ihtiyaçlarına cevap verecek en doğru yatağı almak, uzun vadede doğru bir karar olacaktır.

Havalı Hasta Yatakları

Havalı Hasta Yatağı

Havalı hasta yatakları, en çok yaşlı hastalar tarafından tercih edilen bir modeldir. Bunun en önemli nedeni de yaşlı olan hastalarda cilt incelmesinin meydana gelmesidir. Bu durum, uzun süre sabit şekilde yatışlarda, hastada yaraların açılmasına sebep verir. Yatak yarası denilen bu yaralar, ileri yaşta olan hastalarda istenmeyen durumların başında gelir. Yaşlı hastalarda açılan yaraların iyileşmesi oldukça güçtür. Durum böyle olunca tedavi sırasında istirahat edeceği yatağın doğru seçilmesi gerekmektedir. Hava koşullarına göre serinlik sunabilen ve hava aldıran sünger teknolojisi kullanımı bu yatakların tercih edilmesinde etkili hususlar arasındadır. Özellikle pozisyon veren havalı yatak modelleri hasta bakıcının da işini kolaylaştırmaktır. Bu model hastaya televizyon izleme, yemek yeme gibi aktivitelerini rahat bir şekilde yapması konusunda yardım eder. Yatağa uygulanan basıncı dengelemektedir. Hastanın döndüğü yöne doğru yatak şekil alır. Böylece yatak yarasının oluşmasını engeller. Kumandası sayesinde uzaktan kontrol edilme imkânı vardır. Havalı yatak teknolojisinde her geçen gün yeni modeller öne çıkmaktadır. Bu tür yeniliklerin olduğu yataklar, yatan kişiye konfor sunmak amacını taşır.

Hasta Karyolası

Hasta karyolası alırken hastaların fiziksel özellikleri kadar, hastalık türleri de yatağın seçimde etkili olacaktır. Kimi hastalarda serum takılması gerekir kimi hasta ise ayağa kalkamaz ve lazımlık gibi aparatların bulunması gerekir. Her hastanın temel gereksinimi ve istekleri farklı olmaktadır. Felçli hastalar ile yaşlı hastalar için seçilecek yatak türleri içerisinde de havalı olan modeller daha kullanışlı olur. Hasta karyolaları bu kadar model ve seçenek sunarak günlük kullanılan yataklardan farklılaşır. Hastanın karyolayı kullanmak süresine göre hasta karyolası kiralama hizmetleri de mevcuttur. Bu hizmeti alacak olan kişiler için firma çeşitliliği de oldukça fazladır. Bu durum da seçimi kolaylaştıracaktır. Hasta karyolası kullanılırken modellerin şık ve rahat olması da karyola alırken öne çıkan hususlar arasında yer alır.

Hasta Karyolası
Hasta Karyolası

Hasta karyolaları hem satışı yapılan hem de kiralanabilen yataklardandır. Hatta ikinci el hasta karyolası satışı da yapılmaktadır. İkinci el hasta karyolası satın alırken garanti süresinin dolup dolmadığı kontrol edilmelidir. Aynı şekilde karyolanın rutin bakımının yapılmış olmasını da kontrol edilmelidir. Hasta karyolasının satışını yapan firmanın yetkili bayisinin yakın çevrede olması da önemlidir. İkinci el hasta karyolası alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da yatağın yedek parçasına ulaşma imkanının kolay olmasıdır.

Hasta Karyolası Fiyatları

Hastaların fiziksel olduğu kadar psikolojik rahatlığı da önem taşır. Hasta karyolasının fiziksel rahatlık sunmasının yanında karyolanın kaliteli ve dayanıklı olması da önemlidir. Ayrıca güvenlik önlemlerinin alınmış olması gerekir. Hasta karyolalarının yan taraflardaki güvenlik bantları, hastayı korumak için tasarlanmıştır. Hastaya psikolojik rahatlama sağlaması bakımından da şık yatak karyolaları tercih etmek de önerilen hususlar arasındadır. Rahat ve çok fonksiyonlu hasta yataklarında, hastayı mutlu edecek karyola tasarımlarının seçilmesi psikolojik olarak olumlu sonuçlar verecektir. Ayrıca hasta karyolası fiyatları yüksek bütçeler gerektiren miktarlarda değildir. Daha şık görüntüsü sayesinde hasta bakıcı için de olumlu sonuçları vardır. Hem hasta için hem de bakıcı için hasta karyolası hayatı kolaylaştırmaktır.

Hasta Karyolaları

Hasta Karyolası Kiralama

Hasta yataklarını kiralama imkânı vardır. Özellikle birkaç ay gibi kısa bir süre hasta yatağına ihtiyacı olan kişilerin hasta yatağını kiralaması önerilir. Hasta yatağının kiralanması konusunda hizmet veren firmalar vardır. Satın almaya maddi imkânı olmayan kişiler için de kiralama uygun olabilir. Hasta yatağı kiralama için de yeterli gücü bulunmayan hastalar için ikinci el hasta karyolası imkânı da vardır. Hasta insanların fizyolojisi, sağlıklı bireylere nazaran daha hassastır. Bu nedenle dış faktörlerden daha çabuk etkilenirler. Bu sebeple hasta yatakları havalı, ortopedik ve kullanım özellikleri yönünden farklı seçenekler eklenerek tasarlanmıştır. Hasta yatakları hasta transferi kolaylığı sağlar. Bütün bu kolaylıklar göz önüne alındığında kısa süreli tedavi gereken durumlarda da hasta yatağı kullanmak uygundur. Almak çok da gerekli olmayacağı için kiralamak tavsiye edilir.

Hasta Yatağı Fiyatları Ve Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön