Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Fiyatları

kiralik hasta yataklari 3

Hasta yatakları, yatarak tedavi gören hastası olan herkesin ilgi odağıdır. Aynı zamanda da artık hiç yürüyemeyecek kadar sağlığını kaybeden yakınları olan kimseler için çok daha önem arz eden bir konudur. Hasta yatağı yatarak tedavi gören ya da çeşitli sağlık sorunları nedeniyle yataktan hiç kalkamayan hastaların rahatı için ve yatmaktan oluşacak sorunları en aza indirmek için tasarlanmış yatak türlerinin tümüdür. Bir gece içerisindeki uykularında uzun süre sağlıklı insanlar dahi aynı pozisyonda yatsa ağrı hissedebiliyorken, hiç pozisyon değiştirmeyen insanların günlerce, aylarca hatta yıllarca sırtlarının üstüne yattıklarını bir düşünün. Bu oldukça rahatsız edici olmalı ve kişilerde farklı sağlık sorunlarının da oluşmasına neden olduğu sıklıkla görülen bir durumdur.

Hasta Yatağı Kimler İçin Gereklidir?

Hasta yatakları çok çeşitli sebeplerle kullanılabilir. Genellikle uzuvları ile ilgili sorun yaşayan insanların kullanımı için tercih edilirler.

 • Belinde ve ayağında sorun olanlar.
 • Felç ve benzeri gibi genel sorunlar yaşayan.
 • Ameliyatlı ağır hastalıklar geçiren.
 • Yaşlılıktan ötürü güçsüzleşen.
 • Kemikleri aşırı zayıflayan.
 • Omurilik sorunları yaşayan.

Sonuç olarak  çoğunlukla artık vücudunu kaldıramayan, yürüyecek durumda olmayanlar için sürekli ihtiyaç olarak görülen ve birçok çeşidi olan hasta yatağı modelleri, artan ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak geliştirilmeye devam ediliyor. İhtiyaç türüne göre şuan bile çok çeşidi olan hasta yatakları medikal malzemeleri üretimi yapan ve satan sağlık sektörü içerisinde neredeyse bir sektör daha doğuruyor.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatakları çok çeşitlidir. İlk bilinen manuel hasta yatakları artık neredeyse kullanılmıyor desek yeridir. Oynar başlıklı eğilip doğrulan, ayrı ayrı bölümlendirilerek hareket ettirilen,  hatta kumandalı elektrikli motorlu, çok motorlu, az motorlu gibi farklı özellikte ve isimde hasta yatağı modelleri vardır. Hastalara çok büyük fayda sağlayan iyileşme ve sağaltım süreçlerine büyük katkılar sağlayan bu yataklar, hastanın kendi kontrol edebileceği şekilde dizayn edilmiş, kendisinin doğrulup kalkıp yatağına geri geçebileceği aparatlar eklenmiştir.

Hasta yatağı modellerini sıralayıp tek tek bakalım;

 • Manuel hasta yatakları
 • Motorlu hasta yatakları
 • 1 motorla çalışan hasta yatakları
 • 2 motorla çalışan hasta yatakları
 • 3 motorla çalışan hasta yatakları
 • 4 motorla çalışan hasta yatakları
 • Havalı hasta yatakları
 • Baklava dilimli olan havalı yataklar
 • Boru tipli olan havalı yataklar
 • Pozisyona göre şekil alan havalı yatak tipide mevcuttur.

Hasta Yatağı Modelleri

Manuel Hasta Yatakları

Sadece üst kısmının ayarlanabilir olduğu yatak tipi motorsuzdur, el ile ayarlanır. Onun dışında sağlanacak konfor tamamen hasta yakınlarının özenine bağlıdır. Bu tip hasta yataklarının neredeyse hiç bir özelliği yoktur. Belki tercih edilen yatak tipine göre sertliği ve yumuşaklığı ayarlanabilir. Başlığı kalkmaz, yan dönmez çoğunlukla kalıp pozisyon değiştirmek için destek aparatları yoktur. Belki daha konforlu olması adına hasta yakınları daha önce de belirtildiği yumuşaklığını ve sertliğini hastanın talebine göre düzenleyebilir. Bunun dışında bir fonksiyon kazandırılamayan manuel hasta yatakları kısa süreli tedavi görecek hastalar için uygundur. Uzun süre kullanılması durumunda sürekli yatacak hastaların şikâyetlerini arttırabilir. Bu yüzden hastanın sağlığı için uzun süre kullanılmasından kaçınıp, yine hastanın en rahat edeceği yatak tipini seçerek tedavi sürecine katkı sağlanabilir.

Motorlu Hasta Yatakları

Beşten fazla farklı kategorilerde satışa sunulan motorlu yatak tipleri dizayn edilen motor işlevleri göz önünde bulundurularak, yaratılan fayda baz alınarak kategorilere ayrılıyorlar.

Motorlu yatakta motor sistemi yatağın altına konumlandırılarak bir kumanda yardımıyla kullanımı pratikleştirilmiştir.  Kendi içinde çok çeşidi olan motorlu yatakların işlevleri motor sayısına göre değişiklik gösterir.

 • Örneğin, tek motorlu çalışan hasta yataklarının en bilinen özelliği sadece sırt kısmının hareket edebilir olmasıdır. Bu yatağa tek pistonlu yatak da deniliyor.
 • Diğer bir motorlu hasta yatağı modeli dual motorlu olanıdır. Bunların ise sırt ve ayak bölümlerinin çalışmasını sağlayan iki adet motoru vardır. Sırt kısmı ve ayak kısmı istenildiğinde hareket eden bu yatak, hasta için bir motorlu yatağa nazaran daha büyük bir konfor sağlıyor.
 • 150 ile 200 kiloya kadar olan hastaları rahat bir şekilde taşıyan üç motorlu yatak tipleridir. İki motorlu yatağa ek olarak yatağın altında bulunan üç piston sayesinde alçaklığı, yüksekliği ayarlanabilir bir özelliğe sahiptir. Aynı şekilde yüksekliğinin ayarını da kumandayla kontrol etmek mümkün.
 • Dört motorlu hasta yataklarının özellik olarak hastanın kan basıncını düzenlemesi çok ciddi ve önemli bir özelliktir. Bu yataklar sürekli ve sakin bir şekilde vücudu uyardığı için hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde sıklıkla tercih edilen bir yatak tipi olduğu gözlemlenir.

Motorlu Hasta Yatakları

Havalı Hasta Yatakları

Havalı hasta yatakları olarak bildiğimiz şişirilerek kullanılan, hastanın iyileşme sürecine olumlu katkılar sağlayan bir yataktır. Bu yataklar hastanın konforunu muhafaza etmeye yardımcı olurlar ve aynı zamanda rahat etmelerini sağlarlar. Sağaltım sürecinin hızlanması adına daha çok tercih edilen bu yataklar su geçirmez özellikte olup, havayla  şişirilirler. Çoğunlukla  hasta yatakları üzerine serilerek ve hava alarak şişmesi ile inmesi işlemi insan eliyle değil otomatik bir şekilde meydana gelir.

Hasta yatağı fiyatları  tercih edilecek yatak tipine ve fonksiyonlarının çokluğuna azlığına göre değişiklik gösterir. Manuel bir hasta yatağı ile dört motorlu Bir hasta yatağı aynı fiyatta alınamaz veya kiralanamaz. En doğru bilgiye medikalinizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Hasta yatağı fiyatları satın alacağınız yatağın motor gücü ve diğer ekipmanlarının kalitesine göre değişir. Medikal ürünler arasında en çok ihtiyaç duyulan malzemeler arasında hasta yatakları yer alıyor. Bu yatakların sundukları faydalar nedeniyle temin edilmesi oldukça önemlidir. Ancak hasta yataklarının fiyatlarına yönelik spekülasyonlar yapılarak hasta yataklarının hasta kişi için sağladığı faydalar gölgelenmeye çalışılıyor. Halbuki, hasta kişinin daha çabuk iyileşmesi veya yatağa bağımlı olan kişilerin daha konforlu bir dinlenme deneyimi yaşayabilmesi için hasta yatakları özel olarak tasarlanıyor ve piyasaya en uygun fiyatla sunuluyor.

Neden Hasta Yataklarına İhtiyaç Var?

Öncelikli olarak hastaların normal yataklarda yatmaları bir zaman sonra bedenlerinde yaralanmaların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bunun sebebi, mevcut yatakların havalandırma kanallarının olmaması ev ucuz malzemeler kullanılarak imal edilmesidir. Hasta yatakları ise, birinci sınıf kaliteli malzemeler kullanılarak özel olarak tasarlanır. Havanın içerisinde dolaşmasını sağlayan kanallara sahip olan hasta yatakları, bu sayede kişinin yatak yaralarına maruz kalmasının önüne geçer.

Hasta Yatağı Fiyatları Bütçenizi Aşarsa

Hasta yatağı fiyatları bütçesini aşan kişilerin yapmaları gereken şey, SGK kurumu tarafından masrafların karşılanmasını sağlamaktır. Bunun söz konusu olabilmesi için kişinin hasta yatağını kullanmasını gerektiren rahatsızlığının olması ve bunun doktor raporu ve ayrıca reçetesi tarafından bildirilmesi gerekir. Böyle bir şeyin olması halinde SGK kurumu tarafından hasta yatak masrafı karşılanabiliyor.

Hijyen açısından da hasta yatakları normla yataklara göre çok daha elverişlidir. Anti bakteriyel ve stres özelliklerine sahip olan hasta yataklarının temizlenmesi oldukça basit ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Hasta için hijyenik bir dinlenme ortamın ne kadar gerekli olduğu anlaşıldığında hasta yataklarına duyulan ihtiyacın anlaşılabilmesi mümkündür.

Uygun Hasta Yatağı Fiyatları Kapsamında Satın Alma Veya Kiralama

Satın almak yerine kiralama yönteminden faydalanarak da hasta yataklarına sahip olunabilir. Özellikle hasta tedavisinin çok uzun sürmeyeceği dönemler için hasta yataklarının satın almak yerine kiralamak ekonomik olarak doğru olandır. Kısa süreli gereksinimler için hasta yataklarının satın alınması daha sonra elden çıkarma gibi uğraş ve zahmetlerin çekilmesine neden olabilir. Bu nedenle tedavi süreci çok uzun sürmeyecek kişiler için hasta yatağı kiralama yöntemiyle yatak tedariki sağlanabilir.

Önemli Duyuru

Web sitelerinde hasta yatağı ve havalı yatak gibi medikal ürünlerin fiyatlarının yazılması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu sebeple biz de web sitemizden ürün fiyatlarını kaldırmak zorunda kaldık. Bizi telefonla arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta Yatağı Fiyatları” hakkında 4 yorum

 1. Fiyatlar ile ilgili menü var ancak fiyat Yok.tekrar edilen yorum.diye yayınlanmıyor demekki herkesin dikkatini çekmiş 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön