skip to Main Content
Hasta Yatağı Güvenliği

Hasta Yatağı Güvenliği

Hasta yatağı güvenliği hastanın tedavi gördüğü yatağın hangi aksam ve ölçülerde olmasıyla doğru orantılıdır. Bu hasta yataklarının güvenli olabilmesi için hasta yatağının ve hasta karyolasının ebatlarının birbirine uygun olmasıyla ancak kullanıma uygun hale gelebilmektedir. Satın alırken dikkat etmemiz gereken bir konu olduğu için hastanın kullandığı karyolanın korkuluk bölümlerinden tutunda kaç motorlu ve hareket kabiliyetine uygun olabilecek şekilde seçimler yapmamız gerekmektedir.

Hasta yatağı güvenli olmalıdır

Hasta yatağı güvenliğinde satın alınan hasta karyolasının korkuluk yani kenarlarında bulunan koruyucu demirlerin boşluklarının belli bir santim ve ölçüde olması gerekir. Neden dersek bu boşluklar ve aralar hastanın yatış pozisyonunda vücut yapısına göre ve aynı zamanda hareket ederken herhangi bir yerinin sıkışmasına sebep olabilmektedir. Örneğin; çocuk hastalarda kol el sıkışması yada bacak sıkışması gibi problemler oluşabilir. Ani sakatlanmalara neden olabilmektedir. Bunun için satın alırken bunlara çok dikkat edilmelidir. Hasta karyolası satın alırken hasta yatağının aynı ölçülerde olması olası kazalara sebep vermekten alıkoymaktadır. En önemli güvenlik koşullarından biri budur. Aralarında boşluk kalmayacak şekilde alınması gerekmektedir. Güvenlik risklerini daha aza indirgemek istesek de başka bir değişle hareket sağlayıcı yani motorlu yataklar satın almalıyız. Buna en uygun 3 motorlu hasta yataklarıdır.

Beklenmedik sürprizler yaşamayın

Çok fazla hareket sensörü olan bu yataklar hastanın rahatça hareket edebilmesinin yanında sadece tek bir bölgeyi hareket ettirebilme aynı zamanda asansör dediğimiz yükseklik ayarlamasında da yine herhangi bir kazaya veya olumsuzluğa sebep vermesinin de büyük ölçüde önüne geçmiş oluruz.  Çünkü hastalar tedavi sırasında çocuk veya yetişkin hastalar için bu tarz yataklar güvenlilik açısından risk oluşturmaktadır. Ama firmalar bunun için çok fazla çeşit ve opsiyon ürettiğinden dolayı doğru araştırma ve seçimler yapılarak tedavi ve rahatsızlıklara uygun hasta yatakları satın alınmaktadır. Kaliteli ve antibakteriyel bir yatak satın almak mutlaka imalatçı firmalardan satın alınmasını önermekteyiz. Neden derseniz; sağlık açısından deneyimli bir üretim aşaması mevcut olan firmalar kendi bünyesinde yıllarca imalatını yapmakta olup garanti ve kalite konusunda ödün vermeden satışını yapmaktadırlar.

Hasta Yatağı Güvenliği Hasta Yatağı Kalitesi İle Ölçülür

Piyasada bulunan kalitesiz ürünlerden satın almak hem hastanın sağlığına tehdit edici unsurlar eklemiş olup, hem de tedavi süreçlerini ve yaşam kalitelerini tehlikeye atmış olmamıza sebep olabilmektedir. Elbette böyle bir durumla karşılaşmamak için iyi bir araştırma yaparak hasta yatağı ve hasta karyolası güvenliği en mümkün olan medikal ürünleri satın almamız gerekmektedir. Bu yüzden sevdiklerimiz ve yakınlarımızı için yapacağımız tercihler onların tedavi süreçlerine olumlu katkılar sağlamaktadırlar.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir