Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Hakkında Bilgiler

hasta yatagi 002

Evlerde özenli bir şekilde bakılması gereken hastaların öncelikle yataklarının değiştirilmesi gerekir. Hasta yatağı olarak satılan veya kiralanan bu ürünler sürekli olarak yatmak durumunda olan hastaların oldukça işine yaramaktadır. Bu yataklar birçok fonksiyona sahiptir ve bu özellikleri sayesinde de hastaların günlük işlerinin yapılması konusunda yardımcı olmaktadır. Bu yataklar hakkında merak edenler için detaylı bilgi vermek istiyoruz. Sizlerde bu alanda bilgi almak istiyorsanız yazımızı inceleyebilir ve istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yataklarının son yıllarda bu kadar popüler olmasında ve bu kadar talep görmesinde sahip olduğu özelliklerin büyük önemi vardır. Hasta yatağı insanların sağlıklarının bozulması ile kaybettikleri hareket kabiliyetini tekrardan kazandırmak veya bu süreci onlar için daha kolay geçirmek amacı ile üretilmiştir. Bunlardan ötürü de özel olarak bazı özellikler ile donatılmıştır. Bu özelliklerin neler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

  • Bu yataklar ayak ve baş bölümünde olmak üzere hareket sensörlerine sahiptir. Bunlar sayesinde hastalar çok daha rahat bir şekilde hareket ettirilebilmektedir.
  • Yataklarda farklı ihtiyaçlara göre motorlar yer almaktadır. 2, 3 veya 4 motorlu olarak yataklar vardır.
  • Havalı yataklarda elektrik sistemi ile ısı dengesi sağlanmakta ve bu da yatalak olan kişilerin vücutlarına fayda sağlamaktadır.
  • Yatakların seyyar olan bazı önemli parçaları da bulunmakta ve ihtiyaç anında yine bu parçalar takılıp, çıkarılabilmektedir.

Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Hasta yatakları adından da anlaşılacağı üzere sağlığını kaybetmiş insanlara yardımcı olması için üretilen özel ürünlerdir. Bilindiği gibi sağlığını kaybetmiş insanların özel bakıma ihtiyacı vardır. Özellikle yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda olan insanlar için bundan sonraki süreç hem kendileri hem de sevdikleri için oldukça zordur. Bu kişilere bakacak olan kişilerin onları rahat hareket ettirebiliyor olması gerekir. Hasta yatağı da sahip olduğu çeşitli fonksiyonlar ile kişilere bu rahat hareket ettirebilme avantajını sağlar. Yatağın ayak ve baş bölümünde yer alan fonksiyonlar sayesinde hastaların yatırılıp, doğrultulması çok daha kolaydır. Bu da özellikle kişisel ihtiyaçlarını bile karşılayamayan hastaların bakımında son derece faydalı bir durumdur. Çok ağır olmayan hastalarda ayrıca bu özellik sayesinde kişiler kendileri de rahatlıkla ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Hasta yatağı satış ve kiralama mağazası

Hasta Yatağı Nasıl Temin Edilir?

Hasta yatakları son derece faydalı ancak iyi bir yerden temin edilmesi gereken bir üründür. Kişiler bu yatakları temin ederken iyi ve kaliteli bir firma bulmak zorundadır. Aksi halde yatakların sağlamış olduğu faydalardan yararlanmak oldukça güçtür. Bununla birlikte hastanın ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli fonksiyonlara sahip olması önemlidir. Hasta yatağı nasıl temin edilir diye merak ediyorsanız sizlere bu konuda bilgi vermek istiyoruz. Hasta yatakları temin edilmek istendiğinde öncelikle iyi bir firmanın bulunması gerekir. iyi bir firma bulduktan sonra kişiler hastalarının özelliklerine ve durumuna göre iyi bir tercih yapmalıdır. Genellikle firmalar bu konuda kişilere yardımcı olmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama İşlemleri

Hasta yatakları bazı kişilerin bütçelerini aştığından veya bu yatağa kişiler kısa süreli ihtiyaç duyduğundan ötürü kiralama seçeneği daha cazip gelmektedir. Genellikle hasta yatağı satan firmalarda sizlere kiralama seçeneği de sunulmaktadır. Direkt olarak bu firmalardan kiraladığınız içinde sorun yaşanmamaktadır. Yani bakıldığında sonrasında bu yatak bir işinize yaramayacağı için en iyi seçenek kiralama olmaktadır. Tabi kullanım süresi fazla olduğunda hasta yatağı satın alınmalıdır. Bu defa de kiralama seçeneği çok daha maliyetli olacaktır. Bu yüzden de kişiler aslında satın alma veya kiralama seçeneklerinden hangisini tercih edeceklerine kendileri karar vermelidir.

Hastanede devam eden tedavi sürecinin bitmesinden sonra ve hastanın kısa süreli tedavisine evde devam edilmesi gerektiğinde hasta yatağına ihtiyaç duyulur. Böyle bir durumda satın almak yerine hasta yatağı kiralama hizmetinden yararlanmak istenilir. Hasta yatağı eve getirilip kurulur. Hasta iyileştiğinde ise iade alınır. Bu şekilde uygulanan düzene hasta yatağı kiralama sistemi denir. Genellikle aylık olarak hasta yatağı kiralanır.

Hasta Yatağı Kiralanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta yatağının kiralaması gereken durumlar vardır. Böyle bir durumda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Bu hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Hasta yatağı kiralama esnasında önemlisi husus hastanın fiziki durumudur. Yatacak kişinin yaş, vücut kriteri, kilosu ve hastalık seyri gibi durumlara göre tercih yapmak gerekir.
  • Öncelik hastanın konforu olmalıdır. Bu nedenle hasta yatağının ortopedik olması oldukça önemlidir.
  • Hasta yatakları üretim olarak doğru ve kaliteli üretilmiş olmalıdır.
  • Dikkat edilmesi gereken diğer konu da su geçirmemesi, koku ve kir çekmeyen ve kolayca yıpranarak hastayı mağdur etmeyecek malzemenin kullanılmasıdır. Bu husus özellikle hastanın bakıcısı açısından önemlidir.
  • Otomatik olan yataklarda kumandanın doğru çalıştığından emin olmak gerekir.
  • Yatağın firmada kiralanan ile eve gelenin aynı özelliklerde olması gerekir.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları Ne Kadardır?

Hasta hasta yatağı, hastaların tedavi olma süreçlerinde evde kullandıkları karyola şeklinde yataklara verilen isimdir. Hasta yatakların amacı gündelik ihtiyaçlarını yerine getirme konusunda problem yaşayan kişilere kolaylık sağlamaktır. Satın almayı gerektirmeyen durumlarda hasta yatağı kiralama opsiyonu bulunmaktadır. Hasta yatağı kiralama fiyatları hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Kullanılacak olan yatak türü de fiyat üzerinden değişmelere neden olur. Aylık olarak sunulan kiralama hizmetinde yatağın fiyatından çok işlevi önemli olmalıdır. Doğru hastalık durumu için doğru yatak modeli tercih etmek gerekir. Bu konuda yardımcı olacak kişi kiralama işlemini yapan firma görevlisidir. Ancak doktorun tedavi için uygun gördüğü süre daha önemlidir. Yatağa duyulan ihtiyacın süresi de fiyatta değişiklik sebebidir.

Kiralanabilir hasta yatakları

Kimler İçin Hasta Yatağı Kiralanabilir?

Hasta yatağı kiralamak için çeşitli şartların olması gereklidir. Bu şartlardan ilki hastanın kısa süreli tedavi görmesidir. Bu süre ortalama dört beş ay olarak belirlenmiştir. Bu sürenin uzaması durumunda hasta yatağını satın almak uygundur. Çünkü hasta yakını bu süreç boyunca aylık kira öder. Uzun süre kira ödemek hasta yakını yıpratabilir. Ancak kısa sürelerde en ideal yöntem hasta yatağı kiralamak olacaktır. Hastalığın seyri ve yatak ihtiyacı duyulan süre gerekli tetkiklerin ardından uzman tarafından belirlenir. Hasta yatağının doğru yerden alınması da önemlidir. Kiralamanın yeterli olacağı durumlarda yatağın satın alınması teşvik edilebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için gerekli araştırmalar yapılmalıdır.

Hasta Yatağı Kiralamanın Avantajı Nedir?

Kısa dönem tedavi görecek ve yatakta yatması gereken hastalar için en avantajlı tercih hasta yatağının kiralanması olacaktır. Ancak uzun süreli yatacak hastalar için satın almak çok daha uygun olacaktır. Hasta yatakları çeşitli testlerden başarılı bir şekilde geçmiş ve hastanın konforu ile birlikte rahatlığı için gerekli olan sistemi bulunduran yataklardır. Hasta yataklarının özel olarak tasarlanması, yatan hasta için günlük ihtiyaçlarını rahat sağlama imkânı sağlar. Hastanın bakıcısı için de bakım işleri kolaylaşır. Ayrıca hasta yataklarında bulunan yan korkuluklar sayesinde hastanın düşmesi gibi olumsuz durumları yaşanması engellenir. Hastalar için güvenlikli ürünler kiralamak doğru bir seçim olacaktır. Kısa süreli hasta yatağı kiralama için görevliler gelerek yatağın kurulumunu yapar. Yatağın özellikleri ve fonksiyonları hastanın bakıcısına anlatılır. Tedavi süreci bittiğinde de görevliler gelerek yatağı teslim alır.

Hasta Yatağı Hakkında Bilgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön