Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Hakkında Merak Edilenler

hasta yataklari 35

Hasta Yataklarında Yedek Parça Mevcut Mudur?

Hasta yatakları, hastaların yaşam parçası haline geldi. Özellikle yatağa bağlı olarak geçici ya da kalıcı olarak yaşayan hastaların hayatını kolaylaştırmak için üretildi. En önemlisi hasta yatağı hastanede ve evde olarak kullanılıyor. Hastanelerde ki ilaç kokusu pastanın psikolojik olarak etkilenmesinde önemli etkenlerdir. Bu nedenden dolayı evlerde kullanılmak üzere hasta yatağı üretilmeye başladı. Bu hasta yatakları kaliteli malzemelerden yapılıyor. Bu nedenden dolayı elektronik özellikte olduğundan dolayı bozulma söz konusu olabiliyor. Fakat hasta yataklarının fiyatı pek pahalı değildir. Bozulan ve işlev özelliğini kaybeden hasta yataklarının yedek parçalarını bulmak mümkündür. Bu nedenden dolayı hasta yataklarında yedek parça mevcuttur diyebiliriz.

Hasta Yatağı Kullanımı ve Özellikleri

Hasta yatağı kullanılmaya başlandıktan sonra hastaların çoğunda çabuk iyileşme olduğu görüldü. Bunun nedeni her hastaya farklı şekilde hitap edecek özelliklerin olmasıdır. Havalı hasta yatağı olarak kullanılan bu yataklar hastanın rahat etmesi için dizayn edildi. Bu yatakların fonksiyonel yönünün geniş olması evde de rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahip olmasını ortaya koyuyor. Evlerde kullanılan hasta karyolası ev içerisinde istenilen alana kolay götürülebilme özelliğine sahiptir. Yatakta bulunan tekerlekler sayesinde yatak rahat hareket ettirilebiliyor. Tekerleklerde ki fren sistemi ile yatak istenildiği zaman sabitlenebiliyor. Yatağın yan kısmında bulunan korkuluklar sayesinde yataktan düşme engellenmiş oluyor. Ağır hasta olarak isimlendirilen hasta grubuna özel tuvalet ihtiyacının kolay karşılanması için yatakta tuvalet özelliğinin bulunması hasta bakıcılarının içini %90 oranında kolaylaştırıyor.

Hasta karyolası ve havalı yatak
Hasta karyolası ve havalı yatak

Hasta Yatağı Neden Tercih Edilir?

Hasta yatakları ilk olarak hastanede kullanılıyordu. Daha sonra geliştirilerek evlerde kullanılmaya başladı. Hastanın daha sağlıklı olması için ortopedik özelliğine sahiptir. İçerisinde bulunan hava sayesinde hastanın bel ve kalça kısmında morarma ve yara olma riski ortadan kalktı. Hatta %90 oranında hastanın daha çabuk iyileştiği görüldü. Hasta yataklarının tercih edilme nedeni oldukça fazladır. En önemlisi ise, fiyat olarak herkesin bütçesine uygun seçenekte hasta yatakları bulunuyor. Bunlar sadece satılık değil ayrıca kiralanabiliyor. Hasta yatağı kiralama yapabilirsiniz. Hasta yatağı fiyatları hastanın yapısına göre değişkendir. En önemlisi bilindik yerden alınması gerekiyor. Firmamız bu alanda oldukça başarılı hizmet sağlıyor. Gerek teknik ekip, gerek verdiği hizmet üst seviyededir. Bu hizmeti bizden güvenilir şekilde alabilirsiniz.

Medikal Şişme Yatakları Nereden Temin Edebilirim?

Hasta yatağı nedir? Sorusunun cevabı kapsamlıdır. En dolaylı yol ile anlatılacak olursak herhangi bir nedenden dolayı hayatının bir kısmını ya da tamamını yatağa bağlı olarak devam ettiren kişilerin bakımının yapılması için kullanılan yataktır. Hasta yatağı her hastaya farklı şekilde hitap eder. Genel olarak yaşlı ya da felçli ve geçici bir rahatsızlığı bulunan hastalara bakmak ayrı zahmetlidir. Fakat hasta yatağı sayesinde %90 oranında kolaylık sağlanarak bakılabiliyor. Hasta bakımı zahmetli ve yorucu bir iştir. Medikal şişme yatakları nereden temin edilebilir? Medikal ürünleri, eşyaları satan firmalardan temin edebilirsiniz.

Medikal Şişme Yataklar

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı kullanım amacına göre farklılık gösterir. Hasta yatağı modellerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Bakım türüne göre: Rehabilitasyon bakımı için kullanılan hasta yatakları, uzun süre yatağa bağımlı yaşayan hasta yatakları, akut hasta yatakları
  2. Güç türüne göre hasta yatakları: Elektrikli, yarı ve tam elektrikli hastane yatakları
  3. Manuel hasta yatakları: Düz, Krank, 2 ve 3 krank hastane yatakları
  4. Hastane odası yönetimi türü hasta yatakları: Doğum öncesi ve sonrası, bariatrik, pediatrik hasta yatakları

Hasta yataklarının modelleri hafif, orta ve ağır hastalar için farklı özelliklere sahip yatak modelleridir. Havalı hasta yatağı özelliği sayesinde hasta daha konforlu bakılıyor. Özellikle sırt kısmında oluşan yaralar 3 gün içerisinde iyileşiyor. Evlerde kullanılan hasta yatakları hasta karyolası adı altında farklı özelliğe sahiptir.

Hasta Yatağının Özellikleri

Hasta yatağı alırken ya da hasta yatağı kiralama işlemi yaparken hastanıza ne tür yatağın hitap edeceğinin bilinmesi gerekiyor. Çünkü uygunluk açısından bir bütün olunması gerekiyor. Hasta yataklarının farklı özelliklere sahip olması hastanın temel ve genel ihtiyaçlarının sağlanmasında önemli rol oynar. Hasta yataklarında bulunan korkuluklar sayesinde yan kısımlardan düşmek imkansızdır. Tekerlekleri sayesinde istenilen yere rahat götürülebilir ve fren yapılarak sabitlenebilir.

Hastanın vücut yapısına uygun seçilen hasta yatağı sayesinde hasta rahat ve huzurlu yatar. Tuvalet özelliği bulunan hasta yataklarında kolay tuvalet ihtiyacı karşılanır. Acil buton sayesinde bakıcı çabuk müdahale eder. Kumandası sayesinde baş kısmı aşağı ve yukarı doğru kolay ayarlanır. Hasta yatağının fiyatları yatağının özelliğine göre değişir. Hasta yatağı alınmadan önce doğru yerden alınmasına dikkat edilmelidir. Profesyonel olarak hizmet veren firmamızın teknik ekibi oldukça başarılı hizmet sağlıyor. Hem fiziksel hem de teorik anlamda detaylı bilgilendirme yapıyor. Hasta yatağını firmamızdan temin edebilirsiniz.

Hasta Yatakları Kolay Taşımaya Uygun Mudur?

Hasta yatağı özel bakıma ihtiyaç duyulan kişiler tarafından kullanılan özel bir yataktır. Bilinci kapalı, felçli, yaşlı ve ağır hasta gibi kişilerin ihtiyaçlarının kolay sağlanması için kullanılan özel yataktır. Hasta yatağı sayesinde hastalarda hızlı iyileşme ve kaliteli bir bakım yapıldığı göründü. Hasta yataklarında ki özellikler geliştirilerek farklı şekilde üretimi yapılmaya başlandı. Sadece hastanelerde değil evlerde de hasta karyolası adı altında kullanılmaya başlandı. Hasta yatakları kolay taşımaya uygun mudur? Kesinlikle uygundur. Hasta hangi kiloda olursa olsun hasta yatağının taşıma kapasitesi oldukça güçlüdür. Hatta yatak istenilen yere kolay taşınarak sabitlenir.

Taşınabilir hasta yatakları

Hasta Yatağının Önemi

Hasta yatakları hayatımıza girdikten beri hastalar için büyük önem taşımaya başladı. Özellikle yatağa bağlı olan hastaların yaşam kalitesi artarak konforlu bir yaşam sürdürmelerini sağladı. Hasta yatağında yatan hastaların sağlıklarına kavuşana kadar bakımlarını sağlayan bakıcıların da iş yükü hafiflemiş oldu. Hastaya bakmak psikolojik olarak insanı yıpratır. Özellikle ağır, yaşlı, felçli ve yatağa bağlı olarak yaşayan hastalar için. Havalı hasta yatağı sayesinde hastaların sırt bölgesinde oluşan yaralar ortadan kalkmaya başladı. Yatak içerisinde ki hava sayesinde hastalar huzurlu yaşam sürdürmeye başladı. Hasta karyolası olarak evlerde kullanılan hasta yatağı sayesinde hastanın tuvalet, banyo ve bakım ihtiyacı kolay sağlanmaya başlandı. Hasta yatağı kullanımı hem hastanede hem de evlerde oldukça önemlidir.

Hasta Yatağının Sağladığı Avantajlar

Hasta yatağında bulunan fonksiyonel özellikler sayesinde hastanın bakımı kolay ve yaşam kalitesinde artış gözlemleniyor. Hastaya oldukça fazla avantaj sağlıyor. Hastanın çabuk ve kolay iyileşmesini sağlıyor. Hasta vücudunda ki yaraların çabuk geçmesini sağlıyor. Evlerde kullanılan hasta karyolası istenilen yere kolay getirilerek fren sistemi sayesinde sabitlenebiliyor. Özellikle hasta bakıcıların en fazla zorlandıkları hastanın tuvalet ihtiyacıdır. Bunun için hasta bakıcıları oldukça zorlanıyor. Fakat hasta yatağında bulunan lazımlık sayesinde hasta kolay ve çekinmeden tuvalet ihtiyacını giderebiliyor. Hasta yatağı fiyatları yatağın özelliklerine göre değişkendir. Yatağın motorlu ve motorsuz olması da hasta yatağının fiyatını etkiler. Fonksiyonel özelikleri fazla olan hasta yatakları hastanın kilo durumuna göre de değişim gösterir. Hasta yataklarına geçici bir süre ihtiyaç duyulması halinde günlük, haftalık ve aylık olarak hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanabilir. Hasta yataklarını firmamızdan alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Hakkında Merak Edilenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön