Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Gereklidir?

kiralik hasta yataklari 12

Günümüzde modern çağa uygun olarak evlerde pek çok yatak türü bulunur. En çok tercih edileni ortopedik olan yataklardır. Kişiler için yorgunluğu atma ve dinlenme ihtiyacı için tercih ettikleri bu yataklar, genel anlamda uykuyu ve dinlenmeyi destekler ve bunları sağlaması yeterli olmaktadır. Ancak hasta yatakları modelleri bunların yanı sıra farklı özellikleri de bulundurmalıdır.

En başta rahat ve konforu sağlaması olsa da, hem hastanın hem de yakınının olabilecek pek çok ihtiyacına da cevap vermelidir. Pek çok nedenle ihtiyaç duyulabilen bu yataklar, karyola ve yatak olarak kullanımı önerilen ürünlerdir. Yatağa geçici ya da kalıcı olarak bağımlı olan kişiler ve yaşlılar için kullanımları yaygındır.

Hasta Yatağı Hakkında Bazı Bilgiler

Hasta yatakları pek çok modelde üretilmiş, hastaların ve yaşlıların pek çok ihtiyacını destekleyen ve kolaylık sağlayan yatak modellerinden biridir. Her bir modelinde farklı pek çok işlev ve özellikler bulunsa da, genel olarak amacı hastanın konforunu sağlamasıdır.

Hastaların sabit yatmak zorunda kalması ile beraber doğabilecek pek çok ihtiyacı, bu yatakların bünyelerinde sundukları pek çok işlevsel özellik ile desteklenir. Ayrıca bu yataklar hastaya olduğu kadar, hasta yakınlarına da pek çok kolaylığı sunar ve üstlerindeki yüklerin çoğunu alır.

Hasta yatağı, son teknolojiye uygun olarak geliştirilmiş ve artık evlerde de kullanımı yaygın olan bir yatak türüdür. Daha önceleri sadece hastanelerde görmeye alışık olunan bu yataklar ve karyolalar, artık evlere uygun olarak da dizayn edilmiş ve farklı özellikleri de içeriğine eklemiştir.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Neden Gerekir?

Günümüzde azımsanmayacak kadar çok yürüme engelli ya da felçli insan bulunur. Bu insanlar kısmi ya da tamamen bakıma muhtaç hale gelirler. Günlerinin çoğunu, hatta bazı hastalarda tamamını, hastalar yatakta geçirmek zorunda kalır. Bu durumlarda evlerde bulunan normal yataklar ya da kanepeler hastalar için büyük işkence olacağı gibi, ihtiyaçlarının da tamamı bakımını üstelenen kişi tarafından karşılanmak zorunda kalınır.

En ufak bir harekette bile başkasına ihtiyaç duyulur. Felçli hastaların ise tuvalet ve yeme-içme durumları hem hastaya hem de hasta yakınına eziyet hale gelir. Tüm bu durumlarda çözüm ortağı olarak hasta yatakları devreye girmektedir. Hastanın pek çok ihtiyacını bir kumanda ile gidermesine olanak sağlayan hasta yatakları, hasta yakınları için de bulunmaz bir nimet haline gelir.

Ayrıca sadece kalıcı durumlar için olmamakla beraber, bir ameliyat ya da kaza sonrası yatağa belli bir süre bağımlı olunması gibi durumlar için de satın almak istemeyen kişiler hasta yatağı kiralama fırsatlarını değerlendirebilirler. Fiyat olarak uygun fiyatlı bir skalaya sahip olan bu yataklar, pek çok özelliği ile sizlere sunulur.

Hasta Yatağı Kullanmanın Hastaya Fiziksel Olarak Faydaları

Hastalar, ister geçici olsun ister kalıcı olsun tüm günlerini belli bir yatak üstünde geçirmek zorunda kalırlar. Bu süreçte fiziksel pek çok rahatsızlığın yanı sıra, bir de rahat olmayan bir zemin hastalar için daha farklı acılara sebep olur. Hasta yatakları genel olarak ortopedik olarak üretilir. Ortopedik olmayan türler ise kendine has bir yapıya sahiptir ve çok daha özel bir yatak sistemini sunar.

Hastalar için problem halinde olan sağa ve sola dönme durumları, çoğunlukla hasta yakınları için çok daha büyük problemler olur. Bazı hasta yatağı modellerinde bulunan sağa ve sola döndürmeyi sağlama özelliği ile hastalarınızın tek bir tuşla döndürülmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca korkulukları bulunan hasta yatakları sayesinde hastalarınızın düşme ve zarar görme ihtimalleri ortadan kalkar.

Hastalar için masaj özelliği sunan yatak modellerinde, hastaların yatmaya bağlı olarak gelişen kan dolaşımı bozukluğu gibi sorunların yanı sıra hareketsizlik sonucu oluşan kronik ağrı ve sızılar da engellenmekte ve var olanların tedavi edilmesine olanak sağlanmaktadır. Havalandırma özelliği sunan yatak modellerinde ise hastanın yatağa temas eden bölgeleri için özel havalandırma kanalları bulunur.

Bu kanallar aracılığı ile hastanın bu bölgelerine belli seviyelerde hava üflenmesi sağlanır. Ter ve nem kaynaklı ortaya çıkabilecek tüm olumsuz durumların önüne geçen bu özellik, özellikle yatak yaralarının oluşumu ve tedavisinde en etkili çözümlerden biridir. Hastaya fiziksel olarak pek çok katkı sağlayan bu yataklar, geçici ve kalıcı olan tüm mecburi durumlar için kurtarıcı görevi görür.

Hasta Yatağı Kullanmanın Hastaya Psikolojik Olarak Faydaları

Doğuştan gelen ya da sonradan gelişen pek çok sağlık problemleri için hasta yatakları kullanılır ve önerilir. Yatağa bağımlı olmanın vermiş olduğu fiziksel sıkıntıların yanı sıra, başkalarının bakımına muhtaç olmak da hastaları psikolojik olarak belli bir süre sonra yıkıma götüren problemlerden biri haline geliyor.

Özellikle sonradan gelişen bir hastalık ya da kaza sonucu yatağa ve başkasına bağımlı olmak, kişilerde tükenmişlik sendromlarını ve depresyonu da beraberinde sürüklüyor. Hastaların kendilerine yetemeyişi ve kendi başlarına herhangi bir hareketi yapamayışı, hastalarda psikolojik olarak fiziksel olandan bazen daha büyük problemler ortaya çıkarıyor. Hastanın ihtiyaçlarını saklaması ve söylememesi gibi durumlar ise en sık karşılaşılan durumlar haline geliyor.

Motorlu hasta yatakları ve havalı yataklar

Tüm bu sorunlara yine hasta yatakları ile çözüm bulmak mümkündür. Hasta yatakları tek bir tuş ile kontrol imkânı sunduğu için hastalar kendi başlarına da pek çok ihtiyaçlarını giderebilir hale gelirler. Bu da hastada birtakım bağımsızlık ve özgürlük gibi duyguları canlandıracağı için psikolojik olarak bir rahatlamayı da beraberinde getirir.

Hasta Yatağı Kullanmanın Hasta Yakınlarına Faydaları

Yatağa bağımlı olan hastaların ihtiyaçları ve problemleri kadar, hastaya bakmakla yükümlü kişilerin de pek çok sıkıntıları ve ihtiyaçları olur. Fiziksel olarak ciddi bir efor gerektiren bu bakım, psikolojik olarak da sağlam durabilmeyi gerektirir. Ancak uzun yıllar bu bakımı sürdüren kişiler, belli bir noktadan sonra yorulmaya başlar.

Ayrıca sevdiklerinin sürekli acı çektiğini görmek de psikolojik olarak yıpratan bir süreç haline gelir. Hasta yatağı kullanımı ile beraber çözüme kavuşacak bu sorunlar, hasta yakınını hem fiziksel hem de ruhen rahatlatacak bir süreci de başlatır.

Uzaktan kumanda ile yerinden bile kalkmadan hastanın dönmesini, oturmasını, başını indirip kaldırmayı, masaj yapmayı ya da havalandırmayı sağlayan bu yatak modelleri, hastaya olduğu kadar yakınına da kolaylıklar sunar.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yatakları en başta konforlu ve rahat olmalıdır. Bunun yanı sıra, hasta yatağı karyolalarına ait olan bazı fonksiyonlar da önemlidir. Karyolada bulunan korkuluklar hastaların güvenliğini sağlar. Bunun yanı sıra lazımlık özelliği sunan karyola modelleri de bulunur. Hasta yataklarının temizlenmesi kolay olmalıdır.

Hasta yatağı ve havalı yatak modelleri

Pek çok kaza ve istenmedik durumun yaşanması mümkün olan bu durumda, temizlik önemli bir detaydır. Karyolalar tekerlekli olmalı, hastalar gerektiğinde başka odalara ya da bahçeye taşınabilmelidir. Ayrıca temizlik için de karyolanın yatakla beraber yerinden çekilmesi büyük bir avantaj sağlar.

Hasta yatağı fiyatları özelliklerine göre makul fiyatlarda olmalıdır. Bütçe dostu ve hijyenik özellikler sunan hasta yatakları, hem siz hasta yakınları için hem de hastalar için edinimi ve ulaşımı kolay olur. Hasta yataklarının tamamı hastaların daha sağlıklı olmalarını destekleyen özelliklerde üretilmiştir.

Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Gereklidir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön