Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Hangi Hastalar İçin Uygundur?

hasta yataklari 9

Hasta yatakları bireyin herhangi bir kaza veya sağlık sorunlarından kaynaklanan bir rahatsızlık sonucu yatağa sürekli bir şekilde bağlı kalan hastalar için uygundur. Kullanıcının kısmen hareketlerindeki ihtiyaca göre ayarlanır, yükseltilebilir ve hastanın aniden düşmemesi için korkulukları yer alır.

Sosyal bakım yerlerinde ve evlerdeki bakım süresi boyunca hem bakıcının bakmasını kolaylaştırırken hem de hastanın hareketini kabiliyetini fazlalaştırarak bakımına faydalı olur. Bu yataklar genellikle yatalak hastaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere pek çok çeşit ve türde üretilir, kolaylıkla temin edilebilir. Bireylerin sağlık durumuna ve ihtiyacı olan yardıma göre hasta yatakları bazı türlere ayrılır.

Fonksiyonlarına Göre Hasta Yatağı Çeşitleri

Hastaların fiziki durumlarına ve bakım durumlarına göre hasta yatağı çeşitleri şu şekilde sıralanabilir.

  • Ayarlanabilir hasta yatakları: hasta bireylerin rahat edebilecekleri hallere göre ayarlanır. Baş bel ve ayak kısımları istenilmiş olan yüksekliğe çıkarılıp indirilir. Hastanın tedavi sürecine ve iyileşmesini uygun olarak ayarlanır.
  • Kritik bakım yatakları: bazı hastaların beden problemlerinde artış görünebilir. Bu hastalar için özel olarak üretim yapılan çeşitlerinden bir tanesidir.
  • Tedavi edici bakım yatakları: bu tür yatakların özellikleri arasında hastaların bedenleri belli başlı bir pozisyonda tutularak uygun sertlik ayarlaması yapılarak hastanın iyileşme sürecinde etkili olan bir yatak çeşididir.
  • Uzun süreli bakım yatakları: bazı hastalar yaşamları boyunca yatarak yaşamını sürmesi durumunda olabilir. Bu durumda yatarken oluşabilecek herhangi bir rahatsızlıkların ortaya çıkmaması için bu tür hasta yatağı modelleri tercih edilir öne çıkar.
  • Rehabilitasyon bakım yatakları: bu tür yataklar fizik tedavisinin sürdüren hastalar için uygun olup ve iyileşme sürecine yarar sağlar.
Fonksiyonel hasta yatakları

Hasta Yatakları Nasıl Temin Edilir

Hasta yataklarının temini bu yatakların sunmuş olduğu yararlardan faydalanmak isteyenler için son derece önemli bir konudur. Bireyler yatakları doğru firmalardan temin ettiklerinde yüksek seviyede yarar elde edebilirler. Bu nedenle de iyi bir yatak için ilk önce odaklanılması gereken kaliteli bir firma bulunmasıdır. Hasta yatağı temin etmek isteyenlerin başvurabileceği pek çok farklı yöntemler vardır. İsteyen kişiler bu yatakları satın alırken tercihe göre kiralayabilirler de. Bütün bunların beraberinde eğer az kullanılmış ve yeterince yıpranmamış yatak bulunabilirse ikinci el olarak da bu ürün satın alınabilir. Böyle bir durum hasta yatağı fiyatları konusunda hasta yakınlarına kolaylık sağlayabilir.

Hasta Yatağı Temin Edilirken Firma Seçimi

Hasta yatakları satın alınırken firma seçimine ne kadar önemli olduğu belirtilmişti. Kimi insanlar bu yatakları temin ederken çok bilinmedik firmalardan satın almakta ve daha sonra bunun ne kadar yanlış bir durum olduğunu fark edebilmektedirler. Yataklar ile alakalı olarak herhangi bir problem gerçekleştiğinde ne yazık ki karşılarında herhangi bir muhatabı bulamıyorlar. Hasta yatakları ile alakalı olarak pek çok önemli husustan biri kısa bir şekilde yatağın temin edileceği firmadır. Hasta yatağı temin etme konusunda doğru bir firmadan yardım almanın önemli olduğunu özellikle vurgulamak gerekir. Yatağı satın alacak kişilerin de bu konuda dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü aksi durumda çeşitli mağduriyetler yaşamanız mümkün olabilir.

Hasta Yatakları Kiralanabilir Mi?

Hasta Yatağı modelleri temin edilmesinde kullanılan diğer bir önemli yöntemlerden birisi de bu yatakları kiralanıyor olmasıdır. Yataklar kiralanarak hasta yatağı fiyatları çok daha uygun maliyetlere getirilebilir. Bunların beraberinde ayrıca hastalar bu yataklardan memnun kalıp kalmayacaklarından da emin olmak için ilk önce bu yöntemi kullanmak çok daha doğru olacaktır. Kısacası hasta yatağı çok rahat bir şekilde kiralanabilir.

Kiralık yataklar

Yatağı temin edeceğiniz firmalar ile iletişime geçtiğinizde rahatlıkla kiralama seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Kısacası hasta yatağı istenildiği zaman kolaylıkla kiralanır ve bunun beraberinde ayrıca uzun dönem kullanım için uygun hasta yatağı kiralama fiyatları ile satın alma imkanları da mevcuttur. Yine bu hususta önemli olan yine nasıl bir firma ile iletişime geçtiğiniz bu yatakların nasıl bir firmadan temin etmiş olmanızdır.

Havalı Hasta Yatakları

Hastanelerde hastalar için özel olarak kullanılması için üretilen hasta yatağı modelleri artık bireyler evlerinde de rahat edebilsin diye satışa sunuluyor. Hasta yatağı satın aldıktan ya da kiralama işlemi gerçekleştirdikten sonra kolaylıkla evinde bu ürünü kullanabilirler. Bu yataklar bireylerin ev ortamında bakımını ve yaşamını kolaylaştıran son derece önemli olan ürünlerdir. Bireyler bu yataklar sayesinde yattıkları yataktan daha kolay kalkıp tekrardan yatabilir. Bu da kaybettiği hareket kabiliyetinin tedavisi için son derece önemlidir.

Havalı Yataklar Nasıl Kullanılır?

Havalı hasta yatağı modelleri klasik hasta yataklarından oldukça farklı olarak biraz şişme yatakları anımsatan yatak çeşididir. Bu tür yataklarda kişiye özel olarak sunulan önemli bir özellikler bulunur. Öncelikle bu yataklarda işlevselliği sağlamış olan son derece etkili bir elektrik sistemi yer aldığını söyleyebiliriz. Bu elektrik sistemi sayesinde bölgesel olarak ısı akışı sağlanmış olur. Kişiler bu havalı yatak modellerini kullanırken ilave olarak bir şey yapmalarına gerek kalmaz.

Bu yataklarda sistem otomatik olarak kendiliğinden çalışma kolaylığı sağlar. Bu sistemler bölgesel olarak kendiliğinden çalışır ve bu da bireylerin kan dolaşım sistemini olumlu bir şekilde iyi yönde etkiler. Hasta havalı yatak sayesinde çok daha rahat bir şekilde yaşamını devam ettirir. Bu yatağın bireylerin iyileşme aşamasında oldukça etkili olduğunu rahatlıkla söylenebilir. Kişiler bu yatak sayesinde çabuk bir şekilde iyileşme sağlıyor.

Havalı Yatak

Havalı Yatakların Farkı Nedir?

Havalı hasta yatağı fiyatları standart hasta yataklarından oldukça farklı olduğunu belirtebiliriz. Bu yataklarda en önemli fark ise özellik olarak bölgesel ısı verişidir. Bu ısılar özellikle hiç hareket kabiliyeti olmayan ve devamlı olarak yatan bireyler için son derece önemli olan bir durumdur. Kişiler bu özellik sayesinde hiç hareket etmese bile bedenlerinde hareketsizliğin sebep olacağı problemler gerçekleşmez. Bu daha oldukça önemli bir ayrıntı oluyor.

Havalı yatak çeşitlerinin ayrıca pozisyon verme gibi birtakım özellikleri de yer alır. Bu özellikte hasta havalı yatak üzerinde sağ ve sol tarafına eğimler sayesinde hareket edebilir. Aynı zamanda bu özellik hastanın dolaşım sistemi üzerinde büyük faydaları vardır. Kısacası bu hasta yatak modelleri iyileşme durumu olan hastaların iyileşme sürecini daha da çabuklaştırırken iyileşme süreci bulunmayan hastalarda da büyük sağlık problemlerinin gelişmesine engel olur.

En İyi Hasta Yatağı Hangisidir?

En iyi olan hasta yatağı modelleri nasıl olması konusunda bilgi vermek için öncelikle şunu belirtmek gerekir ki hasta yatağının en iyi olması için birtakım kriterler yerine getirilmesi gerekir. Bunları da şu şekilde belirtmek gerekir ki bir hasta yatağı kesinlikle hareket edebilen özelliği olması ve hastaların hareket ettirilebilmesin de yardımcı olmasıdır. Bunların beraberinde dayanıklı ve hastanın zarar görmesini engelleyen korkuluklar ve tamamen hareket kabiliyetini kaybeden hastaların kendi istedikleri pozisyonlara, yatak sayesinde kimseye ihtiyaç duymadan ayarlayabiliyor olmasıdır.

Hasta Yatağı Hangi Hastalar İçin Uygundur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön