Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Hangi Parçalardan Oluşur

ev tipi hasta yataklari 4

Hasta yataklarının yatalak veya kısa süreli hastaların tedavilerinde iyileşme süreçlerini olumlu yönde etkilemektedir. Bu yüzden hastaların daha çabuk iyileşmesi, tedavi sürecini kısa tutması ve hatta hastaların kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılaması için hasta yatakları büyük önem taşımaktadır. İnsanlar arasında hasta yatağı denilince akla sadece normal düz hasta yatakları gelmemelidir.

Günümüzde artık birçok fonksiyonu çıkan yataklar sayesinde hastalar da, onlara refakatçi olarak kalan kişiler içinde büyük kolaylık sağlanmaktadır. Yatakların fonksiyonlu ve modelli olması özellikle seçimlerde büyük önem taşımaktadır. Uzun veya kısa süreli yatan hastaların hasta yatağı hem satın alması hemde kiralaması için hizmet veren firmamız sayesinde daha konforlu ve daha uygun hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bu sayede hem bütçenize uygun seçmiş olursunuz hem de daha pratik olarak tedavi süreçlerinde işlem görebilirsiniz.

Hasta yataklarının çeşitleri arasında bulunan motorlu hasta yatakları ile amaç, daha konforlu ve hasta için rahat olan pozisyonun uygulanmasıdır. Sizler için farklı fonksiyonlarda sunulan hasta yatağı çeşitlerimizden iki farklı şekilde yararlanabilirsiniz. Bunlar; elektrik gücü ile teknolojikleşmiş hasta yatakları, yani motorlu hasta yatakları, bir diğeri ise manüel olarak beden gücünden yararlanılan yatak çeşitleridir. Bu yatak modelleri, özel olarak üretilmekte ve bazı parçalardan oluşmaktadır.

Manüel yatak çeşidinde ise amaç, yatalak hastaların kendi ihtiyaçlarının karşılamaması durumunda refakatçinin el hareketleri ile yönlendirilmesidir. Motorlu hasta yatağı çeşidinde ise 5 çeşit hareket bulunmaktadır. Fabrikalardan özel olarak üretilen ve satışa sunulan parçalar bulunmakta ve bu parçalar satışa sunulmadan önce meydana gelen parçaların birleştirilmesi ile oluşmaktadır. Bu parçalar şu şekildedir; hasta karyolası motorları, yatak korkulukları ve yatak korkuluklarıdır.

Hasta Yatağı Motorları

Hastalar için üretilen yatakların harekete ihtiyacı olan kısımlar için hareket etmesi için elektrik yollamasını sağlayan ve büyük kolaylık sağlayan yatakların hasta karyolası için motorları bulunmaktadır. Seri olarak üretilen ve artık yaygın olarak kullanılan bu motorlarda piston motor ve dual motorlar kullanılmaktadır. Dual motorlar; yataklarda iki hareketin yapılması için kullanılmaktadır. Bu hareketlerden birisi sırt, diğeri ise ayak kısımlarının yükseltilmesi ve hareketi için kullanılmaktadır. Piston motorlarda ise, yatağa adeta bir asansör özelliği katmakta ve yatağın aşağı, yukarı hareket etmesini sağlamanın yanı sıra genellikle fazla ağırlıklara karşı dayanıklı olması ile bilinmektedir.

Karyolaların Yanları İçin Korkuluklar

Hareketli hastalar için hareket esnasında olumsuz durumlar ile karşılaşmaması ve yataktan düşmemesi için bir önlem alma yöntemlerinden bir tanesidir. Yan korkuluklarında birçok çeşidinin bulunmasının yanı sıra en çok kullanılan ve tercih edilen hasta karyolası için korkuluklardan bir tanesi ABS olarak bilinen anti bakteriyel silinebilir korkuluklardır. Bu korkuluklar, sağ ve sol kısıma monte edilmesi sayesinde üstün bir koruma sağlamaktadır. İkinci bir korkuluk çeşidi ise alüminyum malzemeden yapılan ve üstünde butonların bulunduğu korkuluk çeşididir.

Bu buton sayesinde yatakları hem hasta hem de refakatçi olarak kalan kişiler bir güç ya da ekstradan bir emek harcamadan kolay bir şekilde hasta yatağı istenilen konuma getirebilir. Sizler için firmamızın satışını yaptığı bu korkuluk türü, hem bütçenize hem de konforunuza hitap etmektedir. Diğer bir türü ise demirden yapılan dubalı sistem ile çalışan korkuluklardır. İsteğinize göre herhangi birini seçebilir ve kolayca montalanmasını sağlayabilirsiniz.

Karyola İskeleti

Yataklarda en önemli parçayı oluşturan iskelet, hastanın ağırlığını taşıdığından dolayı en önemli parça haline gelmiştir. İskeletin sağlamlığı sayesinde yatakları uzun süre kullanabilirsiniz. İskelet üretimi için kullanılan 2 çeşit profil kullanılmaktadır. Bu profille, hasta yatağı kalınlıklarına göre farklılık göstermektedir. İlki, 50*30 mm kalınlıklarında üretilen profiller, diğeri ise 40*30 mm kalınlıklarında ki profillerdir. Bu profiller, yatacak olan hastaların ağırlık taşımalarına göre farklılıklar göstermektedir. 50*30 mm kalınlığında üretilen profiller 170 kg ya kadar ağırlık taşıyabilen hasta yatakları iken, 40*30 mm kalınlığına sahip profil iskeletleri ise 60-70 kg civarı taşımaktadır. Biz emek yatak olarak sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için iskeletlerimizi 50*30 mm profillerden kaliteli olarak üretim sağlamaktayız.

Yatak Kiralama Nasıl Olmalıdır?

Yatakların satışı olduğu gibi kiralama hizmeti de olmaktadır. Emek Yatak olarak sizlerin her zaman konforunu ve bütçesini düşündüğümüzden dolayı, eğer hastanız kısa süreli yanı 4-5 ay yatacak hasta ise hasta yatağı kiralama hizmetini tavsiye etmekteyiz. Ancak hastanız uzun süreli yatalak hasta ise kiralama hizmetinden çok satın alma işleminizi ve motorlu yatak seçmenizi isteriz. Bu sayede hem konforlu hemde bütçeniz için doğru bir tercih yapmış olursunuz. Bizler tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sağlıklı günler umudu ile görüşmek üzere.

Hasta Yatağı Hangi Parçalardan Oluşur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön