Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Hastalığın Tedavisinde Yardımcı Mı?

hastayi ceviren yatak

Hasta yatakları hastalığın tedavisinde destek oluyor. Hasta olan bir insanın yerinden kalkarak hareket etmesi çok zordur. Özellikle hasta bakıcıların da kilolu olan bir insanı devamlı kaldırma konusunda zorluk yaşayabilirler. Hasta yatağı yatan kişinin sürekli zaman geçirdiği bir konfor alanıdır. Hasta olan bir insanın bedensel koordinasyonlarını yönetebilmesi olağan değildir. Yapmaya çalıştığı her bir hareket bedeninde ağır bir yük bırakır. Hasta yatakları tam da bu noktada destek oluyor. Kendiliğinden hareket eden fonksiyonelliği sayesinde yıllar boyunca kullanılabilir. Hasta yatağı almak isteyen kişiler kiralayabilir veya satın alabilir. Hasta yatağının kullanım sürecine göre tercih değişebilir. Kişi için hem pratik ve ekonomik özellikleri mevcuttur.

Hasta Yatağının Fonksiyonları

Yatağın kendisine ait uzaktan bir kumandası vardır. Uzaktan kumanda, yatağın yukarı- aşağı, sağa-sola hareket etmesine destek olur. Kumandanın üzerinde üç tane tuş takımı bulunuyor. A tuşu yatağın yukarı çıkmasını sağlıyor. B tuşu aşağıya inmesine yardımcı oluyor. C tuşu ise sağa ve sola dönüşünü yapıyor. Hasta yatağı modelleri hastanın konforu bakımından önemlidir. Hasta yakınları yatak satın alırken, hastanın konforunu gözeterek almalıdır. Çünkü yatak adeta hastalık sürecinde kişiye yol arkadaşlığı yapıyor. Hastalığın kısa sürede gitmesi için, iyi bir uyku kalitesi önemlidir. Uyku kalitesinin düzenli olması, stres hormonlarını azaltır. Stresli olan bir hasta daha çok sinirlenir. Hasta yakınları da bu durumdan rahatsız olur. Konforlu bir hasta yatağı alarak sorun çözülür.

Fonksiyonlu hasta yatakları

Hasta Yatağının Kalitesi

Hasta yatağı dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. İçeriği tamamen ortopedik özelliğe sahiptir. Yatakta sürekli zaman geçiren bir insan: yara, morarma, kaşıntı gibi reaksiyonlar yaşayabilir. Hasta yatakları sıradan yataklar için hasta bedenine zarar vermiyor. Yatağın hareketli yapısı sayesinde hastada düzenli olarak kan dolaşımı gerçekleşiyor. Hasta hava kanalları ile teri içerisinde barındırmıyor. Terin yatak içerisine emilimini sağlamadan hava kanalları ile havaya karışmasını sağlıyor. Bu nedenle bulunan ortam sık sık havalandırılmalıdır. Hasta yatağı kiralama fiyatları modeline göre farklıdır. Çünkü yatakların özelliği ne kadar fazla ise fiyatı da ayni oranda artar. Yatak kalitelidir ve yıpranmadan kullanılabilir.

Hasta Yatağının Hareket Kapasitesi

Motorlu yatak elektrik enerjisi ile çalışıyor. Elektrikten aldığı güç, yatağın kumanda yardımı ile hareket etmesine destek oluyor. Kumanda kızıl ötesi ışınlar sayesinde çalışıyor. Yatağa verilen komut ile saniyeler içerisinde pozisyon değişiyor. Yatağın motoru sessiz bir düzende çalışıyor. Çok fazla ses çıkmaması odada bulunan kişilere rahatlık sağlar. Ayrıca motorun kolayca ısınmaması için bir konvansiyonel soğutma mekanizması bulunuyor. Motor gün içerisinde devamlı soğuk kalıyor. Yatak 180 derece dönme kapasitesine sahiptir. Dönüş esnasında hastaya rahatsızlık hissi vermez. Örneğin hasta bir sedyeden başka bir sedyeye geçmek istiyor. Bunun için yapılması gerekilen sedyeyi hasta yatağına yakınlaştırmaktır. Yatak diğer yatağa geçişi kolayca sağlar.

Hasta Yatağının Güvenliği

Yatağın her iki tarafında da korkuluklar bulunuyor. Korkulukların soğuk olmaması için silikon süngerler yer alıyor. Sünger sayesinde, hasta yataktan kolayca tutunabilir. Gece uyurken sağa ve sola dönüş esnasında yere düşme ihtimali yoktur. Çünkü korkuluk döndüğü anda hastayı koruyacaktır. Hasta olan bir insan gün içerisinde yorgun olabilir. Hareketi kendi kendine sağlaması zordur. Yatak hareket ederek hastayı istediği pozisyon aralığına getirir. Hasta tek başına hareket etmekte zorlanır ve yere düşer. Fakat hasta yatağı bu noktada da güvenlik önlemi alıyor. Toplamda 3 tane açı pozisyonuna ulaşıyor. 45, 90 ve 180 olmak üzere 3 tane değişim pozisyonu vardır. 45 derecelik açıda hasta oturup rahatlık ile yemeğini dahi yiyebilir.

Konforlu ve Güvenli Hasta Yatağı İmalatı

Hasta Yatağı Hijyeni

Hasta yatakları kiri içinde tutmaz. Dezenfektan malzemeleri ile yatak temizlediği anda bütün kirler yatak içerisinden arınır. Su geçirmez özelliği sayesinde rahatlık ile silinebilir. Hastanın, hastalık sürecinin artmaması için düzenli olarak yapılan temizlik önemlidir. Birçok dezenfekte malzemesi karıştırılıp silinebilir. Yatağın kendisine ait birden fazla çarşafı bulunuyor. Her gün çarşaflar yenisi ile değiştirilebilir. Hastada düzenli olarak gerçekleştirilen ilaç takibi ve temizlik iyileşmeyi hızlandırır.

Hasta belirli aralıklar ile yataktan alınmalıdır. Ardından yastık kılıfları, çarşaflar ve yorgan iyice havalandırılır. Temiz olduğundan emin olduktan sonra yatağa çarşaf takılabilir. Özellikle yara oluşmaması için havalı yatak kullanımı da önemlidir. Hem terletmez hem de temiz olur. Hastaların yatakları bu şekilde hem daha hijyenik kalmış olur hem de hastalar hijyenik olan yataklarında daha huzurlu ve temiz bir şekilde ıstı rahatlarına devam edebilecektir.

Hasta Yatağının Pratikliği

Hastanede bakımı tamamlanan kişiler, kalan tedavilerine evde hasta yatağında kalarak devam edebilirler. Yatağın yüksekliği 15 cm olup ağırlık taşıma kapasitesi 150 kilogramdır. Obezite hastası olan bir insan dahi rahat bir zaman geçirir. Yatakların pratik olması nedeni ile yataktaki hasta kişi kadar hasta bakıcı da rahat edecektir. Pratik olması sebebi ile yataklarda temizlik ve hareket kabiliyeti fazla olacağı için yatak rahatlıkla yer ve şekil değiştirebilecektir.

Yataktaki uygun pozisyonun pratik bir şekilde ayarlanması sayesinde yatan hasta en rahat ettiği pozisyonda dinlenebilecek ve böylece hem hasta hem de hasta bakıcı rahat etmiş olacaktır. Yatağın altını temizlemek gerektiği zamanlarda da aynı şekilde pratik olması özelliği ile yatağın konumu değiştirilerek yatağın altının ve çevresinin temizliği de kolaylaşmış olacaktır.

Hasta Yatağı Hastalığın Tedavisinde Yardımcı Mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön