Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı ile Sağlıklı Günler

yatalak hasta yatagi

Hasta yatağı hastalar için özel olarak yapılır ve hastalara büyük fayda sağlar. Yeni nesil havalı hasta yatakları ile hastalar artık çok daha rahat hareket ediyor. Yatağın havalı olması sayesinde hasta yatarken terlemiyor, daha rahat oturuyor ve yatak hasta bireye masaj yaparak kasları gevşetiyor. Hasta kişiler yatağa mahkûm oldukları sürece ağrı çekmemeleri ve rahat hareket edebilmeleri için pek çok hasta yatağı çeşidi bulunmaktadır.

Hasta bireylerin özel bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle rahat etmeleri oldukça önemlidir. Hastalar, yataklarında ne kadar rahat olursa hastalığı o kadar az hasarla atlatır. Hasta yatakları başta hastanelerde kullanılsa da hasta bakım evlerinde, huzur evlerinde ve evlerde kullanılır. Firmamızda kullanılacağı alana göre çeşitli hasta yatakları üretimi bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Önemi

Hasta yatakları hasta bireylerin daha rahat hareket etmesini sağladığı gibi hastalığı en az acı ile atlatmasına da yardımcı olur. Normal yataklarda hasta çok zorluk çekecektir fakat hasta yatakları ortopedik olduğundan ve kademelerle çeşitli pozisyonlara getirildiğinden hasta kişi çok daha konforlu bir hastalık geçirir. Hastanın rahat etmesi hastalığı da olumlu yönde etkilemektedir.

Sağlık İçin Hasta Yatağı

Doğum yapan anneler, felçli hastalar, kaza geçirmiş bireyler ve engelli bireyler uzun ya da kısa süreli olarak hasta yatağı kullanmaktadır. Böylece hasta birey pek çok aktiviteyi rahatça yapabildiği gibi bakıcı kişi de fazla zorluk çekmeden hasta kişiye bakabilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olarak iki grupta incelenir. Motorlu hasta yatakları dört kademede incelenir. Tek motorlu hasta yataklarında hasta kişi yalnızca başını hareket ettirebilir. Çift motorlu hasta yataklarında hasta kişi baş ve sırt çevresini hareket ettirebilir. Bu sayede rahatça oturma pozisyonuna geçebilir. Oturma pozisyonunda yemeğini kendisi yiyebilir, kitap okuyabilir ve birçok aktiviteyi halledebilir.

Üç motorlu hasta yataklarında hasta kişi başını, sırtını ve ayaklarını hareket ettirebilir. Felçli hastalar tarafından üç motorlu hasta yatakları daha sık kullanılır. Dört motorlu hasta yatakları daha çok yoğun bakım ünitelerinde kullanılır ve asansörlü sisteme sahiptir. Tüm motorlu hasta yatakları uzaktan kumanda ile kontrol edilir.

Motorsuz hasta yatakları en fazla iki kademelidir. Birinci kademede hasta kişi yalnızca başını hareket ettirirken ikinci kademede başını ve sırtını hareket ettirebilir. Motorsuz hasta yatakları yatağın yan tarafında bulunan bir kol yardımıyla hareket ettirilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatağı Ek Özellikler Nelerdir?

Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olarak gruplara ayrılsa da hastaların konforu açısından çeşitli ek özelliklere de sahiptir. Bu özellikler arasında lazımlık, duş alma ve şişme yatak özelliği bulunur. Lazımlık bulunan hasta yataklarında yatağın ortasında bir delik bulunur ve hasta kişi bu deli gen rahatlıkla tuvaletini yapabilir. Lazımlık bulunan hasta yataklarında tuvalet ihtiyacına yönelik tüm mekanizma mevcuttur.

Duş alma özelliği bulunan hasta yataklarında yatak bir pompa yardımıyla şişirilerek küvet haline getirilir. Hastayı hiç yerinden kaldırmadan yıkamak duş alma özellikli hasta yataklarında mevcuttur. Duş almaya yönelik tüm mekanizma bu yataklarda mevcuttur. Özellikle ağır hastalar için hem hastaya hem bakıcıya büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hasta Yatakları

Şişme yataklar pompa yardımıyla şişirilerek her yere konulabilir ve aynı zamanda hasta kişiye masaj yaparak kasların ağrımasını da önler. Bu durum uzun süre yatalak kalan hastalara büyük avantaj sağlamaktadır. Yatak pompa yardımıyla tekrar eski haline getirilir. Şişme hasta yatakları tekerleksiz olsa da pek çok hasta yatağı tekerleklidir. Bu sayede hasta yatağı ev içerisinde her yere rahatlıkla taşınabilir. Tekerleklerindeki kilit sistemi ile de kolaylıkla bulunduğu yere sabitlenebilir.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatakları fiyatları firmamızda son derece uygundur. Fiyatlar hasta yatağının özelliğine göre değişmektedir. Motorlu hasta yataklarının fiyatları motorsuz hasta yataklarına göre biraz daha farklıdır. Hasta yatakları ek özellik taşırsa fiyatta artış görülür. Lazımlık özelliği, duş alma özelliği ve şişme özelliği bulunan hasta yatakları çok daha pahalıdır.

Firmamızın ürettiği hasta yatakları hastaların bütçesini zorlamayacak düzeydedir ve üretmiş olduğumuz tüm hasta yatakları hem hastalara hem de bakıcı kişiye kolaylık sağlar. Hasta yataklarımız 5 yıl garanti kapsamı altındadır. Bu sayede herhangi bir arıza durumunda firmamızı arayabilirsiniz. Hasta yataklarımızı görmek için internet sitemizi ziyaret edebilir ya da firmamızı gelip görebilirsiniz.

Hasta Yatağı ile Sağlıklı Günler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön