Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı İstenilen Boyutta İmal Edilebilir Mi?

yatak yarasini onleyen havali yatak

Hasta yatağı hastalar için özel olarak dizayn edilmiş yataklardır. Bu yüzden elbette özel tasarım ürün çıkartmak mümkündür. Hasta yatakları genel olarak bir model gibi gözükse de içeriğinde oldukça çeşit barındırır. Örnekle bazı hastalıklara özel olarak tasarlanmış tedaviyi iyi yönde ilerletecek ya da hastalığın ilerlemesini durdurmada yardımcı olan yataklar vardır. Bu yatakların her biri istenilen boyutta da üretilebilir. Bu üretimler normal yatak fiyatlarından daha pahalı olur. Bunun sebebi üretimde kullanılacak olan maddelerin fazlalaşması ve ürünün tek özel bir biçimde üretilmesinden kaynaklanmaktadır.

Hasta Yatakları Nedir?

Hasta yatakları hastalar için olan özel yataklara denmektedir. Normal yataklar hasta yatağı olarak kullanılamaz. Hasta yataklarının özellikleri normal yataklara göre oldukça farklıdır. Bütün özellikleri hasta bireylerin daha rahat etmesi için tasarlanmıştır. Hasta yataklarını genel olarak yatağa bağımlı bir şekilde hayatına devam eden kişiler, evde bakıma ihtiyaç duyan ve vücudunda doku kaybı olan kişiler, kalıcı veya geçici olarak sakatlık yaşayan bireyler, felçli ve ameliyat sonrası kişiler kullanabilir. Kısa süreli ve uzun süreli kullanım için uygundur. Sürekli değişim gerektirmeyen bozulma yaşanmayan kaliteli malzemelerden üretilmiş olan ürünlerdir.

Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yataklarının özellikleri modellerine göre değişiklik göstermektedir. Hasta yatağı modelleri hastalıklara göre, gelişmişliklerine göre, kişilere göre ayrılmaktadır. Normal bir hasta yatağının özellikleri tekerlekler, motor sistemi, korumalık demirler, kumanda gibi değişmektedir. Hasta yatağında en önemli özelliklerden birisi tekerleklerdir. Normal yataklarda tekerlekler bulunmaz. Hasta yataklarında bulunmasının sebebi hasta yataklarının kolay bir şekilde hareket edebilmesinin sağlanmasıdır. Aynı zamanda tekerlek üzerinde bulunan fren sistemi ile yatak kayma ihtimali ortadan kalkar.

Motor sistemi ile hasta yatağında olan rahatlık sağlanır. Kumanda sistemi günümüzde gelişmiş olan bir özelliktir. Hastalar artık tek tuşla yataklarını istedikleri pozisyona getirebilir bu sayede hareket edebilmekte zorluk çekmezler. Çoğu hasta ani hareket ettiği için düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalır. Bu yüzden normal yataklar yani korumasız yataklar oldukça sakıncalıdır. Korumalı hasta yatakları sayesinde hastaların düşme olasılıkları ortadan kalkar.

Normal Yatak Yerine Neden Hasta Yatağı Tercih Edilmelidir?

Hasta yatakları ile normal yataklar arasında çok büyük farklar bulunur. Bu farklar sayesinde hastalar daha konforlu bir yaşam sürer. Normal bireyler nasıl kendi yataklarında daha rahat ediyorsa hastalar da hasta yataklarında rahat etmektedir. Hasta yataklarını tercih eden kişilerin çoğunluğu yatağa bağımlı olan kişilerdir. Bu kişiler hayatları boyunca yaşamlarını o alanda sürdüreceği için rahat etmesi gerekir.

Hastane yatakları

Hastalıklarına uygun şekilde olan yataklar sayesinde iyileşmeye de destek sağlanmış olur. Yatağa bağımlı hastalarda en büyük dorun yatak yarası problemidir. Yatak yarası problemini hasta yataklarında kumanda sistemi ile hasta kendisini hareket ettirerek önleyebilir. Normal yataklarda ise bu mümkün değildir. Bakıcının hastayı sürekli olarak hareket ettirmesi gerekir. Bu durum hem bakıcının yorulmasına hem de hastanın kendisini kötü hissetmesine sebep olur.

Hasta Yataklarında Manuel ve Motorlu Sistemi Neyi İfade Eder?

Hasta yataklarında geçmişte kullanılan sistem manuel sistemdi. Teknolojinin gelişmesiyle beraber motorlu sistemler çıkarak kişilerin hayatlarını daha kolay hale getirdi. Manuel sistemli hasta yatakları kol ile çalışmaktadır. Kişiler hasta yataklarının başlık kısımlarını hareket ettirmek için kolu çevirmek zorunda kalırlardır.

Motorlu sistemlerde beraber bu zorluklar ortadan kalktı ve kişiler kumandadan tek bir tuşa bastıklarında yatakların istedikleri kısmı hareket eder hale geldi. Bu durum hastaların da kendilerini hareket ettirebilmelerini sağladı. İşlevsel kolaylık için motorlu hasta yatakları daha iyi olmasına rağmen manuel yatak tercih eden bireyler de vardır. Hasta yatağı fiyatları incelendiğinde motorlu hasta yataklarının manuel hasta yataklarına göre daha pahalı olduğu ortadadır.

Hasta Yataklarının Hastaya Psikolojik Etkisi Nedir?

Hasta yataklarının hastaların fiziksel sağlıklarına ek olarak psikolojik sağlıklarına da etkisi oldukça yüksektir. Hasta yataklarında kişiler kendileri daha rahat hareket edip örnekle kumanda ile kendilerini birinden bağımsız hareket ettirebildiklerinde mutlu hissederler. Bu durum psikolojik olarak birinden bağımsız da yaşayabileceklerini hissettirir.

Yatağa bağımlı hastalarda genel olarak psikolojik durum oldukça kötüdür. Bu durumlarda psikolojik olarak onların sağlığını yerinde getirmek fiziksel sağlıklarına da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yatağa bağımlı kişiler hayatlarının geri kalanını o alanda geçirecekleri için onlara rahat bir alan sunmak gerekir. Bu alanı hasta yatağı işe gerçekleştirmek elbette mümkündür.

Hasta Yataklarına Nasıl Sahip Olunur?

Hasta yataklarına sahip olmanın iki yolu vardır. Biri kiralama diğeri satın alma işlemidir. Hasta yatağı kiralama işlemini genel olarak geçici bir süre kullanacak olan kişiler tercih eder. Hastalık kısa bir süre sürecekse, kişi normalde hastanede kalıyorsa kısa bir süre eve geçerse ev için, tam tersi kişi normalde evde kalıyorsa tedavi için hastaneye gittiyse, denemek için veya satın alma fiyatları pahalı olduğu için kiralama yöntemi ile hastada yatağına sahip olmak mümkündür.

Motorlu ve manuel yataklar

Kiralama işlemlerinde temizlik her zaman için firma tarafından size teslim edilmeden yapılır fakat hastanın mikrop, enfeksiyon kapmaması için tekrardan temizlenmesi gerekir. Aynı şekilde teslim ederken diğer hastaların sağlığı için temiz tutulmalıdır.  Satın alma işlemini uzun süre boyunca yatağa bağımlı olan hastalar tercih etmektedir. Satın alımlarında ilk kullanımda yapılan temizlik ardından ürün sizlerin olacağa için enfeksiyon riski bulunmaz.

Hasta Yatağı İstenilen Boyutta İmal Edilebilir Mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön