Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Kalite Nitelikleri

hasta yatagi kiralama servisi

Hasta yataklarının kaliteli olması oldukça önemlidir. Kalitesiz bir hasta yatağı hastanın sağlığı için oldukça tehlikelidir. Nitelik bakımından yatakların kaliteli olması oldukça önemlidir. Nitelik kelime anlamı olarak bir şeyi diğer şeylerden farklı tutan, ayrı kılan üstünlük demektir. Kalitenin de nitelikleri bulunmaktadır. Kaliteli bir hasta yatağının öncelikle ortopedik olması gerekir. Ortopedi kelimesi de günümüzde oldukça kullanılan bir kelimedir. Ortopedi kas ve eklem ağrılarını azaltmak için kullanılan bir sağlık terimidir. Ortopedi terimi yataklarda da kullanılan bir terimdir. Bu nedenden ötürü ortopedik yataklar günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Hasta yataklarında da ortopedik yataklar kalite için kullanılmaktadır. Hasta yataklarının ortopedik özelliği sayesinde hastanın vücudunda ve eklem bölgelerinde ağrı azalmıştır.

Hasta yataklarının kalite niteliklerinden biri de yataklarda kullanılan parçalardan kaynaklanır. Parçası kaliteli olmayan bir hasta yatağı daha kolay bozulabilmektedir. Parçaları kolayca yerinden kopan ve bozulabilen bir hasta karyolası hastanın sağlığı ve güvenliği açısından oldukça tehlikelidir. Bu nedenle hasta karyolası imalat sürecinde kaliteli parçaların kullanımı oldukça önemlidir. Her hastanın kilosuna uygun sağlam hasta yataklarının üretilmesi gerekir. Hasta yataklarının yan korkuluk, başlık ve tekerlek gibi parçaların kalite niteliklerini sağlaması oldukça önemlidir.

Firmamız hasta yataklarında kaliteli parçaların kullanılması için özen göstermiştir. Emek Yatak olarak kaliteli parça kullanımının yanı sıra iki yıl da garanti hizmeti vermekteyiz.

Hasta karyolasının kalite niteliklerinden biri de kullanılan motordur. Hasta yataklarının en önemli parçası motordur. Motor hasta yataklarının beynidir ve hasta yataklarının hareket etmesine yardımcı olur. Bu motorun kalitesiz olması hastanızı hareketsiz bırakabilir ve hastanızı tedavi sürecinde zorlayabilmektedir. Hastanızın kilosuna göre motor kullanmak önemlidir. Yüksek kilolu hastaları taşıyacak güçte motorlar bulunur. Bu motorların kullanılması hastanızın sağlığına ve tedavi sürecine olumlu etki yapacaktır. Hasta yatağının tüm bu kalite niteliklerini taşıması sonucu hastanız için kullanılması gerekli bir ürün haline gelmiştir. Yatağın antibakteriyel özellikte olması, kullanımını basit ve anlaşılır olması gibi diğer kalite nitelikleri de bulunur. Kalite niteliklerine uygun olan bir hasta yatağını hastanız için tercih ediyorsanız radikal medikal en doğru adresinizdir.

Modern Hasta Yatağı Parçaları

Günümüzde üretilen hasta yatağı modelleri oldukça modern ve fonksiyonludur. İlk üretildiği zaman hasta yatakları oldukça az parçaya sahipken günümüzde birçok parçaya sahiptir. Hasta yataklarında kullanılan parçaların artmasının sebebi hastanın güvenliği ve konforu içindir. İnsanların istekleri doğrultusunda hasta yataklarında kullanılan parçalar yenilenmiştir. En büyük değişim yatağın hareket mekanizmasında olmuştur. Hasta yatakları hareket edebilen bir yatak türüdür. Bu hareketi manuel olarak yatak üzerinde bulunan bir kol sayesinde yaparken günümüzde elektrikle çalışan ve kumandası bulunan motor sayesinde yapmıştır. Manuel yatakların kullanımının zor olması sonucu vatandaşların isteğiyle motorlu hasta yatakları üretilmeye başlanmıştır. Günümüzde üretilen modern hasta karyolası modellerinde kullanılan parçalardan ilki motordur.

Bu parçanın yataklarda kullanılmaya başlanmasının en büyük sebebi vatandaşlarımızın isteğidir. Yani insanların ihtiyaçları doğrultusunda hasta yataklarında kullanılan parçalar değişebilmektedir. Hasta karyolasında motor hariç birçok parça bulunmaktadır. Bu parçaların birçoğu hastanın güvenliği ve konforu için monte edilmiştir. Bu parçalardan birincisi yan korkuluktur. Yatağın her iki kısmında da bulunan yan korkuluk özellikle hastanın yataktan düşmesini engelleyerek hastanın güvenliğini sağlar. Bu yan korkulukların yerden yüksekliği 35 santimetredir. Antibakteriyel özelliğe sahip olmasının yanı sıra silinebilir ve temizlenebilir özelliği de bulunur. Modern hasta yataklarında kullanılan parçalardan biri de başlıklardır. Başlıklar hastanın baş ve ayak kısmında olmak üzere iki tane bulunmaktadır. Başlıklar da hastanın konforu ve güvenliği için monte edilmiş parçalardır.

Başlıklarda aynı şekilde yan korkuluklar gibi antibakteriyel özelliğe sahiptir ve silinebilir, temizlenebilir özelliğe sahiptir. Başlıkları ayrıca kolay bir şekilde söküp takabilirsiniz. Modern hasta karyolasında kullanılan bir diğer parça ise tekerleklerdir. Tekerlekler hastanın yatak üzerinde dengede olmasını sağlar. Bu tekerlekler 360 derece dönebilme özelliğine sahiptir ve asla paslanmamaktadır. Tekerleklerde çapraz kilit sistemi bulunur ve bu kilit sistemi sayesinde karyolanızı rahatça sabitleyebilirsiniz. Hasta karyolasında kullanılan bir diğer parça ise şiltedir. Şilte sayesinde hastanın rahat bir dinlenme süreci geçirmesi sağlanır. Şilte ölçüsü ile hasta karyolası ölçüsü aynıdır. Şilte orta sertlikte olduğu için özellikle uyku esnasında hastanıza herhangi bir sorun çıkarmamaktadır.

Hasta Yatağı Kalite Nitelikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön