Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Kiralama Nereden Ve Nasıl Yapılır?

hasta yatagi kiralama hizmetleri

Hasta yatakları bir hastanın tüm iyileşme ve istirahat sürecinde, hastanın tüm yaşam fonksiyonlarının daha rahat bir durumda olması için, hastaya bakan kişinin gözle görülmeyecek bir şey belki ama oldukça fazla işini kolaylaştırması için gereken çok önemli bir araçtırHasta için doğru bir hasta karyolası ya da hasta yatağı seçilmediğinde tahmin edemeyeceğiniz olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. En basitinden hastanın iyileşme sürecini daha da uzatmış olursunuz. Bu durum hem hasta için hem de hastaya bakacak olan kişi için istenmedik bir durumdur. Zorluklar artacağı için her iki tarafında mağduriyeti artış gösterecektir. Bu olayların yaşanmaması adına doğru seçim yapmak için hasta yatağı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

Hastalar İçin Uygun Yataklar 

Eğer bakılması gereken hasta çok uzun dönem boyunca yatakta bakılacaksa o zaman hasta yatağı satın almak en doğru karar olacaktır ancak sadece belirli bir süre için hasta yatağa bağlı durumda olacaksa o zaman satın almak yerine kiralamak daha mantıklı bir durumdur. Seçilecek yatakla hasta arasında ki uyuma çok dikkat edilmelidir Örnek vermek gerekirse; eğer bakacağınız hastanız yaşlıysa veya da hareket edemeyen yatağa muhtaç bir bireyse o zaman tercih edilmesi gereken yatak çeşitleri dört motorlu olanlardır.

Bu yatak çeşitleri hastanın ihtiyacı olan bakımı daha da kolaylaştıracaktır çünkü hastalar kendi başlarına birçok ihtiyaçlarını çok da rahat ederek giderebilmektedirler. Diğer bir dikkat edilmesi gereken unsur da; hasta yataklarının altında lazımlık olmasıdır. Tercihinizi böyle yataklardan yana kullanırsanız eğer o zaman hasta daha edecektir ve en önemlisi tuvalete gitme gibi bir zorluğu bulunmayacağı için kendisini psikolojik olarak daha rahatlamış hissedecektir. Bu süreçte moral olarak yüksek olmaları onlar için önemlidir.

Hastalar için uygun yatak modelleri

Hastaya bakan kişinin de üzerine binen yük bir noktada azalmış olacaktır. Ancak eğer bakacağınız hasta çocuk, yaşı daha büyük biri ya da yaşlı bir insansa; o zaman yapacağınız seçimler, tercih etmeniz gereken yataklar da farklılık gösterecektir. Bir yatak alacaksanız ya da kiralayacaksanız o zaman hastanızın kriterlerine, ihtiyaçlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yatağı temin ederken hastanızla alakalı olan bilgileri paylaşmanız size çok büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Kullanışlı Olan Hasta Yataklarının Sahip Olması Gereken Özellikler

Hasta yatağının rahat hareket edebilmesi için tekerleklere sahip olması önemlidir. Böylelikle odadan odaya veya da taşımak istediğiniz başka bir yere taşıyabilirsiniz. Eğer bir yatağı uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız çabuk yıpranan bir şey olmaması için paslanmaz yapıda ürünlerden olmasına dikkat etmelisiniz. Hastaya bakacak olan kişinin işini kolaylaştırmak için yatağın kumandalı olması önemlidir.

Hastanızın sağlığı açısından seçeceğiniz ürünün hasta iskeletine uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Uyumlu olması gereken bir diğer unsur da medikal ürünlerdir. Bu özelliklere sahip bir yatak hastanızı hem rahat ettirecek uzun ömürlü bir ürün olup hem de hastaya bakacak kişi için kolaylık sağlayacaktır. Hasta yatağının sağ ve solunda yetmiş beş cm cm boşluk olması gerekmektedir. Böylelikle hastanın rahatlık seviyesinde artış olmuş olacaktır. Dar olan yerlerde hasta rahat edemeyecektir. Bununla birlikte hastaya bakan kişi için de zorluk çıkmış olup bakımını rahatlıkla yapamayacaktır.

Hasta Yatağının Kiralanma İşlemi Nasıldır?

Bir hasta yatağına ihtiyacınız varsa ancak satın almak değil de kiralamak istiyorsanız; hasta yatağı kiralama işlemleri medikal firmalar tarafından olmaktadır. Tercih etmek istediğiniz firmayı bulduktan sonra onlarla iletişime geçerek bakıma ihtiyacı olan hastanız için uygun nasıl bir yatak seçmelisiniz, ne tür kriterlere uygun olmalıdır gibi soruları yanıltarak hastanızla alakalı bilinmesi gereken ayrıntıları da paylaşarak ihtiyacınız olan yatağı kolaylıkla bulup temin edebilirsiniz.

Kiralanabilir hasta yatakları

Kurulumu nasıl yapacağız diye de düşünmenize gerek yok çünkü bu işlem genelde herkesin gözünde büyüyen bir eylemdir ancak seçtiğiniz firma yatağınızın kurulumunu da sağlam bir şekilde gerçekleştirecektir. Hasta yatağı fiyatları kullanacak olan hastaya göre değişen yatak çeşidinden dolayı değişim gösterebilecektir. Bu yüzden kafanızda standart bir fiyatla araştırma yapmak yerine hastanız için en uygun ve rahat olana göre bir seçim yapmalısınız. 

Kiralama İşleminde Önemli Olan Ayrıntılar

Kiralama işlemini gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da ek olarak şu şekildedir; bakıma ihtiyacı olan hastanın yatağa ne kadar bağımlı kalacağı süre önemlidir. Yatakların ortopedik olması yatacak olan hastanın omurga sağlığı için çok önemlidir. Hasta sürekli yatar pozisyonda olacağı için vücudunda yaraların oluşmaması için yatağın rahat olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer bir medikal yatağa ihtiyacınız varsa size uygun olanı doktorunuz söyleyecektir. Diğer akıllara bir diğer soruda hasta yataklarının kiralama işleme sırasında bunu SGK’nın karşılayıp karşılamadığı ancak SGK yatak kiralama ücretlerini ödememektedir, istendiği takdirde sadece yatak temin edimi yapmaktadır.

Medikal Şirketlerin Önemi Nedir?

Hasta sağlığı ve rahatı için önemli olan yataklar için medikal şirketlerin önemi çok büyüktür. Sektör açısından bu alanda daha profesyonel olan şirketleri seçmek sizin daha kaliteli bir hizmet almanızı sağlayacaktır. Kiralama işlemini sadece bu işlemden para kazanmak için yapan yerlerden değil de bu konuda bilgisi olan hastanızın bilgilerine göre size gerçekten uygun olan yatağı size sunabilecek olan bir firmayı seçmelisiniz. Bu hem hastaya bakacak olan kişi için hem de hasta olan kişi için en uygunu olacaktır.

Özellikle çoğu hastaların konforunu, kendilerini iyi hissetmelerine önem verdiği için yatak tercihleri sırasında havalı yatak öneriyor. Bu yataklar hastaların yatmaktan vücutlarında oluşabilecek aşınmaları, yaraları önleyebilecek bir şeydir. Üç çeşidi bulunmaktadır. Baklava tipi havalı yatak, boru tipi havalı yatak, pozisyon aldıran havalı yataktır. Hasta normal yattığı yerden daha yumuşak ve kendisine çok faydası olan bir şeyin üzerine yatmış olacaktır. Dikkat ederken firmanın hastanızın boyuna, kilosuna ve hastalık seviyesine dikkat ettiğinden emin olun.

Havalı yatak

Her Bütçeye Uygun Hasta Yatağı Kiralama

Her firmanın mutlaka her bütçeye uygun bir hasta yatağı bulunmaktadır. Hem oldukça kaliteli hem de uygun fiyatlı yatak seçenekleri bulunmaktadır kiralamak için. Hastanın konforu için her türlü çözümü yaratıp, bir sürü alternatif uydurmaktadırlar. Kiralamak, zaten satın almaya göre daha uygun bir olaydır. Eğer firmaların kendi tasarımlarını tercih ederseniz o zaman tabi ki sizin için daha da uyguna gelecektir maddi açıdan. Ancak sadece uygun fiyatlı olsun diye de kaliteli bir ürün tercih edip hastanızın konforunu bozmayın. Hem bütçeye uygun hem de kaliteli ürünler de bulabilirsiniz. Hasta yatakları hakkında sizin için en uygun olanı bulabilmek için almak istediğiniz bilgileri verdiğimiz hizmet sayesinde rahatlıkla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Yapabileceğiniz Adresler

Hasta yatağı kiralama yapılabilecek adresler içerisinde seçimi, kurumsal olan firmalardan yapmak önem taşımaktadır. Kiralama hizmetini, profesyonel hizmet veren kurumlardan almak her zaman için güvenilir olacaktır. Kullanılmış olan yatakların sağlık kurallarına uygun olması için hijyen şartlarını sağlayacak şekilde temizlenmesi gerekir. Ayrıca, bakımları yapılan hasta yataklarının yeni üretimden çıkmış yataklar kadar temiz ve güvenilir olması önem taşımaktadır. Hasta yatağı alacak olanlar için önerilen, yatan hastanın rahatsızlığı ve yaşına uygun olan tasarımların tercih edilmesidir. Yeni ameliyattan çıkmış olanlar için serum veya lazımlık aparatları olan yatakların tercih edilmesi önerilir. Hasta yataklarının neme ve hava koşullarına dayanıklı olması, yatağın kalitesi ile yakından ilgilidir.

Kaliteli Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, kalite ve işlevselliği ile yakından ilgilidir. Kaliteli hasta yatakları arasında kişiye uygun olan yatakların tercih edilmesi önerilir. Kısa süreli yatacak olanlar için kiralık yataklar, her zaman önerilen yataklardır. Kiralık hasta yatakları, yeni üretimden çıkmış olan yataklara nazaran daha uygun fiyatlı yataklardır. Hasta yataklarının kurumsal olan firmalardan alınması her zaman önerilen hususlar arasındadır. Kurumsal çalışan firmalar, kalite kontrol standartlarına uygun olarak hareket ederler. Hasta yataklarının bakımı, temizliği, standartlara uygun olarak yapılacaktır. Hijyenik koşullarda temizlik, yatan hastanın sağlığı için son derece önem taşımaktadır. Hasta yataklarında yerinde yapılacak kurulum hizmeti de kurumsal firmaların sunduğu hizmetler arasındadır.

Havalı Hasta Yataklarının İleri Yaşlarda Tercih Edilmesi

Havalı yatak çeşitleri, yaşı ileri olan hastaların tercih ettiği yatak kategorileridir. Felçli olan ve uzun süreli yatacak olan hastalar ile ileri yaşlı hastalar için hasta yatağının ortopedik olması büyük önem taşır. Sıcakta alerji yapmayan, yatak yaralarının açılmadığı hasta yatakları, yaşlı hastalar için önerilen hasta yataklarıdır. İskelet sağlığı için de ortopedik hasta yataklarının önemi oldukça fazladır. Havalı hasta yataklarının içlerinden geçen kanallar sayesinde sürekli bir hava akışı sağlanacaktır. Bu sayede, kan akışı hızlanacak olup, yatak yaralarının açılması önlenmiş olacaktır.

Hasta Yatağı Kiralama Nereden Ve Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön