Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Kiralama Prosedürü Nedir?

uygun fiyata hasta yatagi modelleri

Hasta yatağı, hastalara maksimum konfor sağlamak, her hastanın kolayca ulaşabileceği kullanım kolaylığı sağlamak ve hastanın temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretilmekte ve kullanılmaktadır.  Hastalar hastalık sürecinde ve devam eden tedavi süreçlerinde rahatlıkla kullanabilecekleri bir yatak satın alabilir veya hasta yatağı kiralamak gibi alternatif fikirleri değerlendirebilirler. Uzun dönem hasta yatağı kullanacaksanız satın almak daha mantıklı olabilir.

Hasta Yataklarının Genel Özellikleri

Hasta yatağının farkları, hastaların çok sık görülen semptom, hastalık ve rahatsızlıklardan kurtulabilmeleri için neredeyse her gün hastaların başlarının veya ayaklarının kaldırılmasını isterler. Yatak kiralama fikrine sahip olan hastalar ve aileleri, doktorlarının ihtiyacını karşılayan, uyumalarına yardımcı olan, yükseltme ve alçaltma hareketleri sunan bir hasta yatağı arıyor.

Hastalık tedavisi sürecinde, istirahat, düzenli uyku, hastalıklı bölgenin ve buna karşılık gelen noktanın hastalık için sağlıklı ve uygun bir pozisyonda tutulması, doğru ve düzenli hasta bakımı için çok önemlidir. Hastalığın tedavisinde bu faktörler göz önünde bulundurularak sağlıklı ve rahat bir dinlenme ortamının oluşturulması oldukça önemlidir. Evinizdeki normal yataklara göre kullanım ve işlevsellik açısından çok farklı ve büyük avantajlara sahip olan hasta yatakları söz konusu olduğunda hastalar ve sevdikleri için hastane yatağının nasıl kiralanacağı fikri önem kazanmaktadır.

Hasta yatağı havalı yatak çeşitleri

Hasta Yatağı Kiralama Nasıl Yapılır  

Hasta yatağı kiralamayı düşünüyor ancak bu kiralama firmasının nasıl çalıştığını bilmiyorsanız yazımızın bu kısmı oldukça önemlidir. Hasta yatağı kiralama prosedürü, hasta yatağı alırken olduğu gibi yapılabilir. Bu işlem de aynı şekilde yapılır. Müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz durumunda hasta yatağının yerini öğrenip bildirdikten sonra hasta yatağı montajı yapan teknik bakım görevlileri adresinize gelerek hasta yatağının kurulumunu gerçekleştirecektir.

Hasta yatağı sözleşmesi tarafınızca verilen bilgiler doğrultusunda teknik servis tarafından özenle geliştirilmiştir. Bu hasta yatağı kiralama sözleşmesini incelediniz ve kabul ettiniz. Kira sözleşmeleri aksi belirtilmedikçe 1 ay geçerlidir. Hastanın tedavisi bitip iyileştiğinde isteğiniz üzerine evden teknik servise gönderilecek ve süreç aşağıdaki gibi yürütülecektir. Yatak kiralama, kurulum gibi durumlarda hasta yakınlarının yatağa ihtiyacı ile iade arasında herhangi bir çaba göstermesi beklenmez. Bu sayede tüm enerjinizi hasta bakım ve tedavi sürecine odaklamanız beklenir.

Hasta Yatağı Kiralamanın Faydaları Nelerdir?

Hasta yatağı modelleri, hasta yakınlarının bakımı altındaki hasta ve refakatçilerinin hayatını kolaylaştıracak, hastanın sağlık sorunlarını çözmesine yardımcı olacak ve hastanın rahatını ön planda tutacak şekilde yapılmıştır. Bu sayede tamamen Türk ve uluslararası standartlara göre yapılmış bir hasta yatağı, hasta yatağı kiralayarak hastanın tedavisinin evde yapılması gereken durumlarda hem günlük bakımda hem de hasta bakımında aile üyelerinin işini kolaylaştırmaktadır.

Yatağa belirli bir süre ihtiyaç duyuluyorsa, yani yatak kiralamak satın almaktan çok daha ucuzdur. Hastanın belirli bir süre yatağı kullanması gerekiyorsa. Hem kiralamanın ekonomik olması hem de hastalığın tedavisi bittikten sonra ve hasta kalktıktan sonra yatağın korunması ve saklanmasının zor olması nedeniyle kiralama işlemi büyük bir fayda olarak görülmektedir. Bu anlamda hasta yatağı kiralama fikri oldukça uygun bir fikirdir.

Kiralık hasta yatağı modelleri

Pratik Hastane Yataklarının Özellikleri

Hasta yatağının hareketi kolaylaştıran tekerleklere sahip olması önemlidir. Böylece bir odadan diğerine veya istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Şilteyi birkaç yıl kullanmak istiyorsanız, çabuk yıpranmaması için paslanmaz çelikten yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Hastayla ilgilenen kişinin işini kolaylaştırmak için yatağın izlenmesi önemlidir.

Hastanın sağlığı açısından, seçtiğiniz ürünün hastanın kemiklerine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Uyumlu olması gereken bir diğer unsur ise medikal ürünlerdir. Bu özelliklerle donatılmış bir yatak, hastanızı rahat ettiren ve hastayla ilgilenen kişiye de konfor sağlayan uzun ömürlü bir üründür. Hasta yatağının sağ ve sol tarafında 75 cm boş alan olmalıdır. Bu hasta konforunu artırır. Hasta kapalı alanlarda kendini rahat hissetmiyor. Ancak hastayla ilgilenen kişi güçlükler yaşar ve onunla kolay kolay ilgilenemez.

Kiralama İşleminde Önemli Olan Detaylar

Kiralama işlemini tamamlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır: Bakıma muhtaç hastanın ne kadar süre yatalak olduğu önemlidir. Ortopedik yataklar hastanın omurga sağlığı için çok önemlidir. Hasta sürekli yattığı için vücudunda herhangi bir yaralanma olmaması için yatağın rahat olmasına özen gösterilmelidir. Hastanede tedaviye ihtiyacınız varsa, doktorunuz size hangisinin sizin için uygun olduğunu söyleyecektir.

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Ücreti

Hasta yatağı fiyatları sabit değildir. Modeller göre fiyatlar da değişmektedir. Örneğin motorlu hasta yatağı fiyatı ile manuel hasta yatağı fiyat aynı değildir. Hastanedeki tedavi süresinin ardından hastalar evlerine gönderiliyor. Büyük bir ameliyat geçirmiş kişilerin tedaviye bir süre evde devam etmesi gerekebilir. Hastanelerde özel olarak hazırlanmış yataklarda tedavi gören hastaların kendilerini evlerinde rahat hissetmeleri önemlidir. Benzer şekilde yatalak bir hasta da rahat bir yatakta yatmalıdır. Hastalar ve bakıcılar için hayatı kolaylaştırmak için hastane yataklarının satın alınması gereklidir.

Özellikleri göz önüne alındığında hastane yataklarının fiyatı oldukça uygundur. Yatak tipine göre fiyat değişmektedir. Tek bir fiyat için konuşamam. Manuel yataklar ucuzdur, ancak motorlu, kendi kendini kontrol eden hasta yatakları biraz daha pahalıdır. Havalı yataklar arasında en ucuz model baklava diski modelidir. Doğru yatağa karar verirken önemli olan fiyat değil, hasta için doğru olan modeldir. Hastane yatağı alırken firmanın özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Hasta Yatağı Kiralama Prosedürü Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön