Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Kiralamak Neden Çok Tercih Ediliyor?

ev tipi hasta yatagi tasarimlari

Hasta yatakları hasta kişilerin iyileşme süreçlerinde onlara destek olan bir tıbbi araçtır. Hastanın tedavi sürecinde tedavisine destek olan hasta yataklarında, hastalar rahat etme imkanı buluyor. Hasta yataklarının hem hastanın sağlığı bakımından hem de hastanın bakımı açısından elverişli ve kaliteli bir yatak olması çok önemlidir. Hasta yatakları ne kadar kaliteli olursa hastanın ihtiyaçlarının karşılanması o kadar kolay olacaktır.

Hasta bazen hastane ortamında artık kalmak istemez. Bunun en başlıca sebeplerinden biri de hasta kişiler kendilerine hastane ortamında mutsuz ve kötü hissedebilirler. Bu sebeple çoğu hasta yakını, hastasının ev ortamın da kendisini daha iyi hissedeceğini düşündüğü için, evde bakımının devam etmesini tercih ederler. Evde bakımı yapılacak hastanın rahat etmesi için hasta yatakları tercih edilir. Bu yüzden çoğu kişi ya hasta yatağı satın alır ya da hasta yatağı kiralamayı tercih eder. Artık günümüzde sağlık problemlerinin sıklıkla görüldüğü bir dönemdeyiz. Bu nedenle hasta yataklarına olan talepler fazlalaşmıştır.

Hasta Yatağı Kiralama Prosedürü Nasıl İşliyor?

Hasta yatağı kiralaması yapmadan önce ilk olarak müşteri temsilcileri ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu iletişimde hasta yatakları hakkında ayrıntılı bir bilgi almanız faydalı olacaktır. Gerekli bilgiler söylenildikten sonra hasta yatağı kiralama firmasının yetkili servis elemanları belirttiğiniz adrese geleceklerdir. Bu aşamadan sonra adresinize ulaşmış olan hasta yatağınızın kurulumunu, firma elemanları tarafından kolay bir şekilde yapılacaktır.

Kiralanabilir hasta yatakları

Hasta yatağı kiraladığınız zaman sözleşmeniz yetkili kurum tarafından özenli bir şekilde hazırlanır. Sözleşme esaslarında iki tarafın şartlarına uygun bir şekilde hazırlanmış ise, sözleşmenin imzalanmasında herhangi bir sakınca olmayacaktır. Hasta yatağı kiralama sözleşmeleri çoğunlukla 1 aylık olacak şekilde yapılır. Süre dolduktan sonra hastanızın yatağa ihtiyacı kalmadıysa, hasta yatağını süre bitiminde kiralamış olduğunuz firmaya verebilirsiniz. Hastanızın sağlık problemi devam ederse, bitmiş olan süreyi sözleşmeyi yenileyerek uzatabilirsiniz.

Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatak modelleri piyasalarda farklı tasarımları ile hastaların ihtiyacı doğrultusunda üretimi gerçekleşir. Hasta yataklarında şüphesiz en önemli özelliklerden biri ayak ve baş kısımlarının hareket ettirilebilir şekilde olmasıdır.  Bu kısımlar ayarlanabildiği için hastanın pozisyon alması daha rahat olacaktır. Hasta yatakları kolay bir şekilde indirip yükseltilebilir. Bu sayede hastanın görüş açısı da daha rahat bir konuma gelir.

Hasta yataklarında bulunan özel hava sistemleri sayesinde hasta yattığı süre boyunca herhangi bir ağrıya maruz kalmaz. Hava sistemleri sürekli olarak dolaşım yaptığı için hastanın kan akışını da düzenli bir şekilde gerçekleştirir. Kan akışının düzenli olması sayesinde, ağrılar ve vücudun belli bölgelerinde yaralar oluşmaz. Hasta yataklarının diğer bir özelliği ise yataklara istenildiği şekilde eğim verilmesidir. Bu özellik hastaya istediği tarafa hareket olanağı sunacaktır.

Hasta yatakları

Hasta Yataklarında Neler Bulunur?

Hasta yatakları hastada bulunan sağlık problemleri ne göre çeşitlilik gösterebilir. Örnek olarak hasta yatağa bağlıysa hasta yatağının ortopedik bir yatak olması gerekir. Ya da hasta felç gibi bir durumu söz konusu ise yatağının havalı hasta yatağı özelliğinde olması gerekir. Hasta yataklarında, hastanın güvenliğini sağlamak için yatakların yan kısmında 4 ya da 2 adetlik korkuluklar bulunur. Ayrıca yatakların yan kısımlarında da hastanın tedavi süresi boyunca ona yardımda bulunacak sağlık aparatları da vardır.

Bazı hastalar yaşadıkları problemlerden dolayı yatağa uzun süre bağımlı kalırlar. Tuvalet ihtiyaçlarını gidermede zorluk yaşayabilirler. Bu sebepten dolayı yatak üreticileri hastanın bu durumunu göz önüne alarak yatak tasarımı yaparlar. Bu hastalara özel olarak lazımlıklı hasta yataklarını üretirler. Hasta yataklarında bulunan bir diğer önemli özellik de yatakların 4 tekerlekli olmasıdır. Bu dört tekerlek ile yatak 360° her yöne rahat bir şekilde dönebilir.

Lazımlıklı Hasta Yataklarının Avantajları

Lazımlıklı hasta yatakları en kullanışlı modeller arasında yer alır. Bu yataklar hastanın hayatını daha da kolaylaştırmıştır. Hasta bu yatak sayesinde tuvalet ihtiyacını daha rahat giderecektir. Bu yataklar kolay bir şekilde temizlenebilir. Lazımlık özelliği olan yataklarda hasta tuvaletini yaparken yatakla hiçbir şekilde temasta olmayacaktır. Yataklarda bulunan poşetler sayesinde temizlik kolayca gerçekleşecektir.

Böylelikle hem hastaya bakan kişi için hem de hasta için kullanımda kolaylık sağlanmış olacaktır. Ayrıca lazımlıklı hasta yataklarında bulunan lavabolar peçeteler ve sabunluk gibi sağlık aparatları da yatağa monte edilmiştir. Bu aparatlar da kişinin diğer işlerini gerçekleştirmeye yardım edecek faktörler arasında yer alır.

Lazımlıklı hasta yatakları

Hasta Yataklarının Nasıl Temizlenmesi Gerekir?

Hasta yatakları temizlenirken kimyasal ürünlerden kaçınılması çok önemlidir. Hasta yatakların temizliği için bitkisel ürünlerin kullanılması daha iyi olacaktır. Hasta yatağının kılıfının haftada birkaç kez sıcak su ile yıkanması gerekir. Ayrıca yatak nevresimlerinin de sık sık yıkanması yatağın hijyeni için daha iyi olacaktır. Yıkama işlemlerinden sonra da yatakların günaşırı havalandırma işlemi yapılmalıdır. Ayrıca yatakların temizliğinde kullanılacak ürünler içinde paslanma yapmayan ve yatağa zarar vermeyen ürünlerin kullanılması gerekir.

Hasta Yataklarının Güvenlik Özellikleri

Hasta yataklarının ayak ve baş kısımları kaliteli plastiklerden yapılmıştır. Bu sayede yatak başlıkları uzun süre dayanıklı olacaktır. Ayrıca hasta yataklarının tekerlek kısımları da güçlendirilmiş plastik malzemelerden üretilmiştir. Bu tekerlekler kolay bir şekilde istenildiği yöne hareket edebilme kabiliyetine sahiptir. Ayrıca hasta yatak malzemelerinde kullanılan materyaller de hastanın sağlığına zarar vermeyen doğal üretim olan ürünlerden kullanılmıştır. Hasta yatakları fiyatları yatak özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

Hasta Yatağı Kiralamak Neden Çok Tercih Ediliyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön