skip to Main Content
Hasta Yatağı Kiralama Avantaj

Hasta Yatağı Kiralamanın Avantajları

Hasta yatağı kiralama, kurumsal çalışan yatak firmalarından alınması gereken bir hizmettir. Hasta yataklarının kiralanması, satın alınmasına nazaran çok daha ekonomik seçenekler içerisindedir. Burada en dikkat edilecek olan konu, hasta yataklarının bakımlı ve hijyen koşullarına uygun olmasıdır. Kurumsal çalışan firmalar, hasta yataklarının temizliğini detaylı şekilde yapan ve bakımlarını da en ince ayrıntısına kadar yapan işletmelerdir. Hasta yataklarının yerinde kurulumunu da kurumsal çalışan firmalar yapacaktır. Kaliteli hasta yataklarının satış ve kiralama hizmeti, kalite kontrol aşamalarından geçtikten sonra hizmete sunulacaktır. Profesyonel çalışan firmalar, hasta yataklarının bakım ve kurulumunu da yapacak olan firmalardır.

Her Yaşa Uygun Hasta Yatağı Seçimi

Havalı yatak türleri, yaşı ilerlemiş olan ve uzun süreli yatacak olan hastalar için önerilen yatak kategorileri içerisindedir. Hasta yataklarının kişinin yaşına uygunluğu ve ihtiyaçlarına göre belirlenmesi önem taşır. Havalı hasta yatakları, yatan hastaya ferahlık verecek olan yataklardır. Devamlı şekilde içlerinden hava geçen bu yataklar, hastaların cilt yaralarının oluşumunu önleyecektir. Hasta yatakları kadar hasta karyolalarının da şık olması önem taşır. Bu sayede yatan hasta daha huzurlu ve mutlu olacaktır. Kaliteli ve rahat hasta yatakları için https://www.emeksaglik.com/  sitesinin de yakından incelenmesi tavsiye edilir.

Hasta Yatakları Kiralamak Mı Satın Almak Mı Avantajlı?

Hastalıklar ve diğer sağlık sorunları, kişinin her yaşta ve hayatının her alanında kendisini bulabilen olumsuz durumlardır. Bu olumsuz durumlar, verdikleri fiziksel ve zihinsel acıların yanında, bireyi pek çok alanda kısıtlamakta ve gelişiminde gecikmelere yol açmaktadır. Bunun sonuçları ise, kişinin ekonomik ve sosyal olarak geri kalması ve ulaşması gereken zorunlu hedeflerden uzaklaşması olmaktadır. Bazı sağlık sorunları, doğal nedenlerden ötürü önceden öngörülemiyor olsa da, günümüz olanaklarında sağlık sorunları çok daha kolay bir şekilde teşhis edilebilmekte ve bu durum da, tedaviyi hızlandırmaktadır. Sağlıklı kalmanın önemi, ne yazık ki, kişinin sağlık sorunları ortaya çıktıktan sonra anlaşılabilmektedir.

Kiralık Ve Satılık Hasta Yatakları
Kiralık Ve Satılık Hasta Yatakları

İnsan Sağlığı Üzerinde ki Dışsal Etkiler

İnsan, hayatı boyunca sürekli olarak içsel ve dışsal etkilere maruz kalır. Bu etkiler, bazı durumlarda kişisel gelişimi için gerekli olsa da, bazı durumlarda bu etkiler, sağlık için birer risk haline gelebilir. Riskin arttığı ve koşulların değişmediği durumlarda, bazen aşama aşama ortaya çıkan bazen de aniden oluşan sağlık sorunları baş gösterecektir. Örneğin, kişisel ve çevresel temizliğin yeteri kadar yapılamadığı durumlarda, salgın hastalıklar kaçınılmaz olarak ortaya çıkmakta ve büyük bir hızla yayılabilmektedir. Bu ve buna benzer dışsal etkiler, sağlık açısından en büyük risk grubunu oluşturmaktadır. Ayrıca etkilediği insan sayısı bakımından da, oldukça tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır.

Sağlıklı Kalmanın Önemi

Sağlıklı kalabilmek, her türlü zararlı etkiden kişinin kendisini uzak tutabilmesi ile mümkün olmaktadır. Bunun anlamı, hayat kalitesini düşürebilecek ve kişinin yıpranmasına neden olabilecek potansiyel risklerin, çok iyi bir şekilde belirlenmesi ile mümkündür. Örneğin, iş yerinde gürültü seviyesinin normalin çok üzerinde olduğu bir çalışma şekli, kişide uzun vadede işitme sorunları olarak ortaya çıkacaktır. Bunun yanında kişinin kendinden kaynaklı oluşabilecek sağlık sorunlarının pek çoğuna, önceden önlem alması mümkündür. Örneğin sıklıkla fazla kilo problemi yaşayan bir kişinin, muhtemel kalp ve damar hastalıklarına yakalanmasının önüne geçmesi için, bir doktor tavsiyesi ile düzenli olarak diyet ve egzersiz yaparak önlem alması mümkündür. Alınacak bilinçli her önlem, sağlığın korunmasında altın değerinde sonuçlar doğuracaktır.

Eski Dönemlerde Tıbbi Koşullar

Zamanın eski dönemlerinde toplumlar, doğaya ve toprağa, şimdikinden çok daha fazla bağımlıydı. Bu durum, hayatın devamı için gerekli olan kaynakların elde edilmesinde, çok büyük zahmetler ortaya çıkarmakta, bunun sonucu olarak ciddi sağlık sorunları ile karşılaşılmaktaydı. Örneğin hayvancılıkla uğraşan bir kişinin içtiği sütün, dönemin koşullarına göre yeterince hijyenik olmaması nedeniyle, bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkmasındaki etkisi büyüktü. Bununla birlikte, sağlık sorunları yaşandığında da, uygulanan tedavilerin pek çoğu, bilimsel bir yaklaşımdan uzak, kulaktan dolma ve geleneksel tedavi yöntemleri olduğundan, kişinin hayatta kalma oranı çok düşüktü.

Modern Tıbbi Olanaklar

Modern dünya, hemen her alanda olduğu gibi tıbbi gelişmeler konusunda da, baş döndürücü bir hızla ilerlemeler kaydetmektedir. Bu ilerlemeler, hiç kuşkusuz geçmiş dönemlerin acı tecrübeleri kadar, modern yaklaşımların ve buluşların da sayesinde gerçekleşmektedir. Pek çok sağlık problemi, üzerinde yapılan uzun araştırmaların sonucu elde edilen bilgiler ışığında, daha gerçekleşmeden ortadan kaldırılabilmekte, ortaya çıkan pek çok problem, çok etkili bir şekilde üstesinden gelinmektedir. Bu durumun verdiği zaman ve ekonomik kazanımlar, yeni araştırmalara da alan açmış ve bu sayede yeni tedavi yöntemleri geliştirilmeye devam edilmesini sağlamıştır. Yaşanan bu gelişmeler, insanlığın ortalama yaşam süresinin yükselmesinde, büyük etkiye sahiptir.

Modern hasta yatakları
Modern hasta yatakları

Hasta Yatağının Önemi

Hasta yatağı, bilinenin aksine, sıradan bir yatak değildir. Sıradan yataklar, sabit yapıları ile bilinirler. Sabit yapıları ise, çoğunlukla tek parçadan oluşan mekanik bir aksamdan ibaret olduğundan, uyku harici bakım ve tedavi koşulları için kesinlikle uygun değillerdir. Bu noktada hasta yatağının özel tasarım yapısı, hasta bakımını ve tedavisini, çok büyük ölçüde kolaylaştırmakta ve konforlu hale getirmektedir. Özellikle hastalıkların ve diğer sağlık sorunlarının kişide ortaya çıkardığı hareket kısıtlanması ve diğer acı veren pek çok duruma uygun şekilde geliştirildiklerinden, hastanın bizzat kendisinin dile getiremediği durumlar için bile yapısal çözümler yatağın yapısına eklenmiş durumdadır. Bu özellikleri ile, geleneksel yatak türlerinden kesin bir şekilde farklı olmaktadır.

Hangi Hastalar İçin İhtiyaçtır?

Sağlık sorunları, türüne ve sorunu yaşayan kişilerin vücut yapılarına göre farklı nitelikler gösterebilir. Ancak en temelde hastalıkların en sık görülen ortak noktası, kişide hareket kısıtlanmalarına sebep olmalarıdır. Hareket etmekte zorlanan ve fiziksel acı hisseden kişilerin, çoğu zaman bilinçsizce hareket ettirilmesi bile son derece sakıncalı olabilmektedir. Bu noktada hasta karyolası, özel tasarlanmış dizaynı ile hastanın ihtiyaç duyduğu temel hareketleri, en konforlu bir şekilde yapılmasını kolaylaştırmaktadır. İster manuel isterse otomatik özellikli olsun, ürettiğimiz tüm yataklarımızda, hastanın günlük hareket ihtiyacı ve istirahat şekilleri düşünülerek tasarım yapılmaktadır. Bu sayede başta felç ve ilerlemiş yaşlılık gibi daha pek çok ağır sağlık probleminde, hastanın temel ihtiyaçlarının karşılanması, kolaylaştırılmış olmaktadır.

Hasta Yatağı Kullanmanın Yararları Nedir?

Yataklarımız, hastalarımızın yaşadıkları sıkıntılar göz önüne alınarak tasarlanmış ve geliştirilmişlerdir. Örneğin, yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle kısmen veya bütünüyle hareket kısıtlanması yaşayan bir hastanın tuvalet ihtiyacını tek başına gidermesi mümkün olmamaktadır. Bu noktada yataklarımızın lazımlık takılabilen bir yapıda olması, hastalarımızın hareket ettirilmelerine gerek kalmadan rahatlıkla yatış pozisyonlarında ihtiyaçlarını giderebilmeleri sağlanmaktadır. Aynı şekilde hareket edemeyen hastalarımızın günlük hareket ihtiyaçları da, bazı modellerimizde otomatik özelliklerle sağlanmaktadır. Bu ve benzer durumlarda, hastanın hareketi, otomatik elektrik motorları ile sağlanabilmektedir. Tekerlekli yapıları ile hem hasta hem de yatağın yeri, kolaylıkla değiştirilebilmektedir.

Hasta Yatakları Tek Tip Midir?

Yaşanılan sağlık sorunları, tek bir kaynaktan çıkmadığı gibi, tek tip özelliğe de sahip değildir. Bunun sonucu olarak ürettiğimiz yataklarımızda, farklı sağlık sorunlarının gereklerine cevap verecek modellerimiz bulunmaktadır. Ürettiğimiz modellerden bazıları; havalı yatak, elektrik motorlu yatak, çocuk hasta yatağı ve diğerleridir. Bunlar içerisinde özellikle havalı yatağımızın, sağladığı faydalar, özellikle felç gibi hareket yeteneğini ortadan kaldıran hastalıklara karşı geliştirilmiştir. Yatağın hava ile şişen yüzeyi, otomatik olarak hastayı belirli zaman aralıklarında ve belirli açılarda sağa ve sola doğru hareket ettirmektedir. Bu sayede hareketsiz bir şekilde yatan hastanın günlük hareket ihtiyacı sağlanarak, yatak yaralarının oluşması önlenmektedir. Bu hareket sayesinde hastanın kan dolaşımının da daha sağlıklı bir şekilde devam etmesi sağlanmaktadır.

Hasta Yatağı Modelleri Kiralanabilir Mi?

Hasta yatağı kiralamafirmamızca sunulan avantajlı hizmetlerden biridir. Bu seçenek, yatağı satın almak istemeyen veya kısa süre denemek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu seçenekte kullanım süresi bildirilerek kullanım bedeli ödenir ve yatağın o süre içerisinde kullanım hakkı elde edilir. Süre bitiminde istenirse süre uzatılabilir. Bu sayede geçici ihtiyaç durumlarında etkin ve kaliteli bir çözüm kullanılmış olmaktadır. Hasta yatağı fiyatları, ülkemiz koşullarında hemen her bütçeden insanımızın erişebileceği bir seviyede tutulmaktadır. Bu sayede yatağa ihtiyaç duyan herkesin bu özelliklerden yararlanması sağlanmış olur. Firmamız, satış öncesinde olduğu gibi ihtiyaç halinde yatağın montajı ve yedek parça temini gibi teknik konularda da müşterilerimize destek sunmaktadır. Tüm yataklarımız, kalite güvencemiz altında sunulmaktadır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir