Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Kullanım Kolaylığı Sağlayan Özellikleri Nelerdir?

evde hasta bakimi icin hasta yataklari

Hastaların ihtiyaçlarını karşılamak adına belirli özelliklere sahip yatak tipleri vardır. Sıfır seviyeli yatak, düşme veya devrilme riski olan hastalar için tasarlanmıştır. Bu hasta yatağı kayışları veya kemerleri yoktur, bu nedenle hasta hareket özgürlüğü hisseder ve kısıtlandığında duygusal bir yükten kaçınır. Düşük profili sayesinde minimum yüksekliği 6 santimetreye ulaşır. Düşme durumunda herhangi bir darbe veya tehlike olmayacağı söylenebilir. Ayrıca bir varlık sensörüne sahiptir, bu nedenle hasta orada değilse, bakıcı veya hemşireyi bilgilendirmek için bir alarm etkinleştirilecektir. Son olarak dilerseniz ekstra bir güvenlik noktası sağlamak için yan korkuluk takma seçeneği de mevcuttur.

Hasta yatağı çeşit ve modelleri

Hastanede Yatan veya Yaşlı Hastalar için Yatak Çeşitleri

Her hasta yatağı modelleri için kendine has özellikleri hakkında bilgi vermeden önce sağlık ve sosyal sağlık sektöründeki tüm yatakların uyması gereken bazı genel noktalar vardır:

 • Sağlam ve dayanıklı yapı
 • Vücuda uyumlu homojen yatak
 • Boy ve kilo için doğru boyut
 • Kolay temizlik
 • Neden sıfır seviyeli bir yatak uygulamalısınız? Yaşlılık veya hastalık nedeniyle bunaması olan hastaları korumak gerekir, çünkü bunlar gece düşmelerine en yatkın kişilerdir
 • Bağları yoktur, bu nedenle hastaya daha fazla hareketlilik sunarlar.
 • Teknolojisi sayesinde yatağın yüksekliği ayarlanabilir.
 • Tıbbi personeli veya bakıcıları uyarmak için bir alarm ve sensör içerir

Geriatrik yataklar, sağlık nedeniyle yatakta uzun saatler geçiren yaşlı hastaların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Tasarımı bakıcının işini kolaylaştırır ve odanın kullanışlı alanını iyileştirir. Bu nedenle mühendislik ve yeni teknolojiler sayesinde geriatrik yataklarında acil durum butonu, yatağın pozisyonunu değiştirmeyi sağlayan, hastaya konfor sağlayan motorlar ve gün boyunca pozisyonlandırılabilen diğer pozisyonlar bulunur. 90 x 200 cm boyutlarındadır, bu da hastanın bakıcı veya hemşire tarafından günlük bakım için taşınmasını kolaylaştırır. Kaldırma çubuğu, serum askısı ve yükseltici gibi boyutlar ve dahil edilen seçenekler, odadaki mobilya miktarını azaltarak size daha fazla kullanılabilir alan sağlar. Hasta yatağı kiralama fiyatları için firmamızdan kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.

Neden Geriatrik Yatak Alınmalıdır?

Hastanın ihtiyaçları ile profesyonelin ihtiyaçlarını birleştirir.

 • Ayarlanabilir pozisyonlar sunar
 • Acil Durum butonu vardır
 • Aksesuar seçeneği: direk, serum askısı vardır
 • Mekânsal verimlilik sağlar

Hastalarda Dinlenmenin Önemi

Ekipmanın ötesinde, odağın kaybolmaması gerektiği, hastayı uyurken korumanın yanı sıra profesyonellerin optimum dinlenmeyi sağlamaları gerektiği not edilmeli ve tekrarlanmalıdır. Kapıların çarpması, uygun olmayan tedavi süreleri, parlak ışıklar, mahremiyet eksikliği ve diğer faktörler gibi gürültülerden kaçınmak gerekir. Fiziksel ve zihinsel iyileşme ile uyku kalitesi arasında güçlü bir ilişki vardır. Bunu yapmak için, en çok ihtiyacı olanlara huzur ve dinlendirici bir uyku sağlamak adına rahat bir yatağın ve gece sükûnetinin değeri çok önemli olacaktır. Hastane yatakları hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, iletişime geçmekten çekinmeyin. Bir oda, ayrıca çok zaman geçirilen bir yerdir ve yatak genellikle ihmal edilen nesne olabilir. Ancak yatalak hastalarda patolojik durum ne olursa olsun hastaya yardımcı olacak şekilde yatağın koşulları ve özellikleri değiştirilmelidir.

Bu durumlarda hasta ve bakıcıları için hayatı çekilmez hale getirecek özel tasarım hasta yataklarına ihtiyaç olduğu düşünülmelidir. Hastalarda ve hatta yaşlılarda yaralanmaları, ülserleri veya rahatsızlıkları önlemek için çok çeşitli şilteler mevcuttur. Fonksiyonel bir hastane yatağı, evde veya hastanelerde en önemli unsurdur. Hastalar yatakta çok zaman geçirdikleri için minörden majöre farklı rahatsızlıklar yaşayabilir. İyileşmeyi kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olmanız önemlidir. Öncelikle ihtiyacınız olan şey iyi bir yatak seçimidir.

Hastane Yatakları ve Özellikleri

Hasta koşullarına uygun tasarım, boyut ve fiyatlarda çeşitli seçenekler bulunabilir. Ayrıca hastane yatakları için en iyi seçenekler mevcuttur. Yataklar hasta dinlenmesini iyileştirir; yataklarda alt ve üstte bulunan ayar sistemi sayesinde uyuyan kişinin istediği pozisyonu seçmesine imkan vererek hastanın sürekli aynı pozisyonda uyumasını engeller. Desteği azaltır, kaslar ve eklemler üzerindeki baskıyı dağıtır, olası yaralanmaları hafifletir. Mafsallı taban da yükseltilebilir, hastanın okuma, konuşma, yemek yeme ve eğlenme gibi aktiviteleri sırtı bükmeden veya zorlamadan gerçekleştirmesine yardımcı olur. Ek olarak, Katlanır Yatak, hareket kabiliyetini bakıcı için daha uygun hale getirmeye yardımcı olur.

Hastane yatağı modelleri

Komple Yatak: Komple Yatağın birçok faydası sadece hasta için değildir. Hijyen ve beslenmeyi kolaylaştırdığı için bakıcının faydalanma imkânı vardır. Mafsallı baza hasta konforu için ayarlanabilir. Dayanıklı hipoalerjenik kaplaması, toz akarlarına ve bakterilere karşı dayanıklı ve etkili olmasını sağlar. Hasta hijyenini sağlamak için temizlenmesi de kolaydır. Pozisyonu rahatça değiştirmek için katlanabilir ve elektrikle ayarlanabilir. Kolay ve pratik kullanım için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Yaşlılar için şiddetle tavsiye edilir. Uzaktan kumanda ve elektrik motoru ile donatılmış, yaşlıların pozisyonlarını önceden değiştirmelerini kolaylaştırır. Ek olarak, bir kaldırma, hastanın istediği yüksekliği ve konumu ayarlayarak olası sırt yaralanmalarını önlemeye yardımcı olabilir. Kişiyi tekerlekli sandalyeden kaldırırken veya oturturken bu çok rahat olacaktır.

Ayrıca hayatınızı daha da kolaylaştırmak için aşağıdaki aksesuarları ve temel unsurları vurgulayabiliriz: Anti-dekübit şilteler: Daha iyi yük dağılımı ve hasta desteği sağlayan, basınç ülserlerini veya olası boyun ve sırt yaralanmalarını önleyen şişirilebilir su veya hava yatağı için yenilikçi bir seçenektir. Hasta yatak katalogların da birçok ürün bulunur. Ayrıca yastıkların rahat olması ve hastanın istirahat halindeyken ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimleri karşılaması önerilir veya hastada omurilik yaralanması varsa hastanın ortopedik olması veya C-PAP maskesi takması önerilir.

Hasta Yatağı Kullanım Kolaylığı Sağlayan Özellikleri Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön