Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Kullanımını Beş Adımda Öğrenin

hasta yatagi modelleri emek yatak

Hasta yatağı uzun bir süre yatarak tedavi görmek zorunda olan hastaların ve de ona bakacak olan yakınlarının konforunu sağlamak ve de işlerini kolaylaştırmak için çeşitli fonksiyonlarla birlikte geliştirilmiş yataklardır. Hareket etmekte zorlanan ve yataktan çok daha fazlası çıkamayan ya da çıkması önerilmeyen bir hasta için hasta yatağı satın almak veya kiralamak en iyi seçenekler arasındadır. Maddi duruma ve istenen özelliklere göre bir hasta yatağı seçilebilir. Eğer işlevsel bir yatağa sahip olunmazsa hastanın konforu sağlanamadığı gibi uzun süre gereken bakım yapılmakta zorlanacağı için sağlıklı kalması da sağlanamayabilir.

Hasta Yatağı Nasıl Kullanılır?

Hasta karyolası ve hasta yatakları hakkında bilgi sahibi olmadan ve ne tür bir yatağa ihtiyacınız olduğunu öğrenmeden bir hasta yatağı satın almamalısınız. Hasta yatağı kiralama işlemi de bunlara karar verildikten sonra yapılmalıdır. Hasta yatağı kullanımındaki ilk adım bu yatağın nasıl seçileceğine karar vermektir. Hastanızın ihtiyaçları, boyu, kilosu ve de özellikleri yatak seçiminde dikkat etmeniz gereken temel noktalardır. Bu konuda uzman ve deneyimli bir hasta yatağı firması ile görüşebilirsiniz. Güvenilir ve bu konuda kendisini ispatlamış bir firma size bu konuda tam olarak yardımcı olabilir ve mümkün olan bütün seçenekler konusunda size bilgi verir. Doğru hasta yatağı kullanımı için aşağıdaki listede belirttiğimiz konulara dikkat etmelisiniz.

Elektronik Kumandalı Hasta Yatağı
  1. Hasta yatağın yatıyorken siz veya herhangi bir hasta ziyaretçisinin yatak üzerine oturmasına kesinlikle izin vermeyiniz.
  2. Yatağa pozisyon vermek için elektronik kumandayı kullanarak hastanın ihtiyacı ne ise yatağı o konuma getirebilirsiniz.
  3. Yatağın motor kumanda gibi elektronik aksamlarını kesinlikle su ile yıkamayınız. Bu aksamları nemli bir bezle silmeniz gerekli hijyeni sağlayacaktır.
  4. Yan korkuluk ve başlık gibi sökülüp takılabilen parçaların yerlerine iyi oturduğuna emin olunuz.
  5. Hastanız gece uyumadan önce mutlaka yan korkulukların kapalı konumda olmasına dikkat ediniz!

Havalı Yatak ve Diğer Hasta Yatakları

Hasta yatakları birkaç çeşide ayrılıyor. Hem karyolaların hem de döşeklerin altına serilen havalı hasta yatağı modellerinin çeşitlerine göre farklı hasta yatakları bulunur. Hasta karyolası seçiminde dikkat edilmesi gereken sizin bir ABS sistemine, uzaktan kumandaya, anti-bakteriyel ürünlere ve motorlu bir yatağa ihtiyacınız olup olmamasıdır. Bunlar hastanızın özelliklerine göre belirlenmelidir. Ama öncelikle belirtmek gerekir ki hemen her hasta yatağında bulunan temel özellik uzaktan kumanda ile hastanın baş ve ayak bölgesinin kaldırılabilmesidir. Bu özellikle bakıcının da hastanın da rahatı için temel bir özelliktir. Uzaktan kumandalı olduğu için öğrenmesi oldukça kolaydır. Ama hastanız çok uzun bir süre yatacaksa bası yarası adı verilen cilt yaralanmalarına karşı da önlem almalısınız. Bu durumda havalı hasta yatakları size yardımcı olur. Döşeğin altına serilen bu sistem de otomatik olarak çalışır. Kullanımı oldukça basittir. Bir düğme ya da yine uzaktan kumanda yardımı ile çalışabilir. İkinci adım olarak uzaktan kumandalı sistemlerin öğrenilmesini sayabiliriz.

Havalı hasta yatağı almışsanız bunların şişirilmesi, kullanılması ve de ne kadar sıklıkla hava üflemesi yapacağının belirlenmesi konusunda bilgi edinmenizi gerekiyor ki bunlar da oldukça basit bir şekilde öğrenebileceğiniz konulardır. Firmamızdan hasta yatağı kiralama hizmeti almanız durumunda yetkili servisimiz sizi bu konularda bilgilendirecektir.

Havalı Yatak

ABS Sistemli ve Asansörlü Yataklar

Uzaktan kumandalı olarak sistemlerde aynı zamanda bir tuşla hasta yatakları konusunda yükseltme ve alçaltma işlemleri de yapılabiliyor. Bu konuda bilgi edinmeden önce nasıl bir sisteme sahip olan hasta yatağı seçeceğiniz konusunda da bilgi alabilirsiniz. Hastanızın kilosu ve hareket etme kabiliyeti bu konuda belirleyicidir. İki ya da üç hatta dört motorlu bir hasta yatağı satın almanız gerekebilir. Bu konuda doğru seçimi yapmak şarttır. Yoksa hasta yatağı kullanımı konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Asansörlü ya da motorlu yataklar konusunda öğrenmeniz gereken tek şey bunları hangi tuşlar ya da hangi sistemle kullanmanız gerektiği ve yatağınızın neler yapabileceği, ne kadar yükselebileceği gibi konularda bilgi edinmektir. Daha sonra klanım aşamasında çok zorlanmazsınız.

Hasta Yatağı Temizliği ve Hijyen

Hasta yatağı fiyatları hasta yakınlarını korkutabilir. Ama anti-bakteriyel bir hasta yatağı satın almak ya da kiralamak şarttır. Yatağın bu konudaki özellikleri ve nasıl temizleneceği konusunu öğrenmek de hasta yatağı kullanımı konusunda önemli bir adım. Ama anti-bakteriyel yatak edinmiş iseniz bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Yatağınızı belirli aralıklarla nemli bir bezle silmeniz yeterli olabilir.

Hijyen koşullarına uygun hasta yatakları

Hasta Yatağı Yerleştirme

Hasta yatakları konusundaki önemli sorunlardan birisi de evde hasta yatağı kullananların bu yatağı nereye kurabilecekleri konusunda bilgi edinmeleri gerekmesidir. Hastanız ara sıra yataktan çıkabiliyorsa onun rahatı için kapıya yakın bir yere ve hatta lavabo ve banyoya rahat ulaşabileceği bir yere koyunuz. Ama hiç kalkamıyorsa bütün yerleştirme planı tamamen hastaya bakan yakınlarının rahatına uygun bir şekilde yapılmalıdır. Döşeği kaldırmak, ara sıra temizlemek, havalı yatağı rahat bir şekilde kullanabilmek için en uygun yere konulmalıdır. Hasta odasını mümkün olduğunca az eşyayla döşemek de hasta yatağı kullanımında önemli bir adımdır. Bu da daha işlevsel bir kullanım olanağı yaratır ve de hastanın daha çok rahat etmesini sağlar.

Hasta Yatağı Kullanımını Beş Adımda Öğrenin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön