Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Kumandalı Sistemin Özellikleri Nelerdir?

hasta yatagi 4

Hastane yatakları, fiziksel fonksiyonları bozulmuş kişiler için özel bir yataktır. Çeşitli yatak çeşitleri vardır. Bu tür hastalar kesinlikle normal yataklardan uzak durmalıdır. Konfor ve hareket sensörleri açısından sıradan insanların kullandığı yataklar zahmetlidir. Yatak, yatakta bozulsa bile bir gün içinde çözülebileceği için hastanın yaşamına derin bir etkisi olmayacaktır. Hasta yatağında birkaç saat aynı pozisyonda durmaktan kaynaklanan yatak yaraları oluşmaz. Bu yataklar kumandalı sisteme sahiptir ve kullanımı son derece basittir.

Hasta Yatağı Özellikleri Nasıldır?

Hastane yataklarının özellikleri şu şekildedir: Hastane yatağı almayı düşünen hastalar ve hastalar için piyasada çok sayıda yatak bulunmaktadır. Her yatak tipi farklıdır. Bazı yataklarda hasta sola ve sağa ayarlayarak doğrudan dönebilir. Bunun için zaman ayarlı yatak tipine bakabilirsiniz. Tüm hasta yatakları tekerleklidir. Herhangi bir yöne kolayca çekebilirsiniz. Bir yatak arızalandığında birçok teknik servis alabilirsiniz. Karyolanın her iki yanında korkuluk bulunmaktadır. Bu korkuluklar sayesinde hastaların düşme riski minimuma indirilmiştir. Bu yataklar istenilen aileye uyarlanabilir ve hastaların yaşamlarının iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hastane yatağı bir çeşit yataktır. Rulo sistemi sayesinde hasta istenilen yere nakledilebilir. Yatağın dört köşesindeki serum bağlantı parçaları da serum tedavisine yardımcı olur. Benzer şekilde, hastane yatağının 4 köşesinde korkuluklar vardır, böylece hasta güvenli bir şekilde taşınabilir veya refakatçi olmadan güvenli bir şekilde dinlenebilir. Yan korkuluklar herhangi bir zamanda kayarak hastanın yataktan rahatça çıkmasına olanak sağlar. Elektrik işlevi varsa, pil desteği sayesinde hasta yatağı enerji kesilse bile yeniden şekillendirilebilir.

Çeşitli hasta yatakları

Kontrollü hasta yatağı, hasta ve hastaya bakacak kişi üzerinde büyük etkiye sahiptir. Hepimizin bildiği gibi, fiziksel olarak konuşursak, yoğunluğu belirli bir seviyeye getirecektir. Bu nedenle kontrol edilebilir bir hasta yatağına sahip olmak, gerekli fonksiyonları tek tuşla sağlayabilir. Uzun süre uyuması gereken hastalar için en iyi seçenek olarak yatağı kontrol edebiliriz. Hasta yatağı seçtiğinizde uzun süreli bir yatış gördüğünüzde firmamız size doğrudan kontrollü bir hasta yatağı sağlar.

İki Motorlu Hasta Yatağı Nasıldır?

Bu yatakta ayak ve baş bölgesi bir kumanda yardımı ile rahatlıkla hareket ettirilebilir. İki elektrikli hasta yatağında motor sayısının sınırlı olmasından dolayı sadece baş ve ayaklarda hareket özgürlüğü sağlanmaktadır. İki motorlu hasta yatağı, özelliklerine göre iki tipe ayrılır: çift motorlu ve pistonlu motorlar. Piston yatakları, çift yataklara göre daha pahalı ve daha dayanıklıdır. Hastanın rehabilitasyonu sırasında veya yatalak hastanın hayatında sakıncalı veya hareket edemeyeceği için, hasta yatağını üretmek için bunu aklınızda bulundurun. Otomatik hastane yatakları, yatakların her zaman hareketli bir yapıya sahip olduğu anlamına gelir. Manuel veya uzaktan kontrol edilebilir.

2 motorlu hasta yatağı

Üç Motorlu Hasta Yatak Nasıldır?

Bu yatağa asansörlü hasta yatağı da denir. 3 elektrikli hasta yatağının ayak ve baş bölgesinin hareket ettirilmesine ek olarak, yatak paralel olarak yukarı ve aşağı da kaldırılabilmektedir. Bu yataklar özel olarak hastane yatakları için tasarlanmıştır. Yatak, yatağın hareketli çerçeve yapısına karşılık gelen bir mafsala sahiptir ve yatak, bir uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen ve hastanın yatma veya oturma pozisyonunu benimsemesine izin veren yatak çerçevesindeki komutlara göre şekillendirilmiştir. Bu yatak genellikle hastanelerde yatak olarak kullanılır ve aileler için de uygundur. Özellikle hastanın kişisel bakımı sırasında yatağın kaldırılması hasta yakınlarına kolaylık sağlar. Hastanın ihtiyacı olduğunda her an hareket ettirilebilen kontrol sistemli 3 adet elektrikli hasta yatağıdır.

3 motorlu hasta yatağı modeli

Dört Motorlu Hasta Yatağı Nasıldır?

Yatağın ağırlık taşıma kapasitesi daha da geliştirilerek ağırlığı 200 kg’a çıkarılabilmektedir. 4 elektrikli motorlu hasta yatağı, üç motorlu elektrikli hasta yatağının hareketini sağlayabilir ve ayrıca yatağın 45 derece sola ve sağa baş ve ayaklara hareket etmesini sağlar. Diğer elektrikli hastane yatakları gibi, 4 elektrikli hastane yatağı da kontrollü bir sisteme sahiptir. Yatağın altına yerleştirilen motor uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir. Bu yataklar, sınırlı fiziksel aktivite veya felçli hastalar için idealdir.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastane yatağı seçmek tamamen profesyonel bir iş olduğundan, hastane yatağı alırken çok dikkatli olmalısınız. Öncelikle hareket etmeyen hareketli bir yatakta karar verilmelidir. Bu kararı verdikten sonra hastanın fiziksel durumu, sağlık sorununun mevcut durumu ve gelecekteki durumu dikkate alınmalıdır. Hastalar yatalak olabilir, felç olabilir, kısa süreli rahatsızlık yaşayabilir veya hayatlarının geri kalanında yatakta yatmaya devam edebilir. Tüm yatakların tasarımı ve üretimi tüm durumları çözebilir. Bilinçli yatak alışverişi, hastaların sağlığını doğrudan etkiler.

Sürgü yatakları, elektrikli hasta yatakları ve şişirilebilir hasta yatakları gibi birçok yatak tipi bulunmaktadır. Ortopedik hastane yatakları, hastane yataklarının seçiminde ana kriter haline gelmelidir. Daha sonra hastanın durumuna göre doktor görüşü seçilmelidir. Ek olarak, yatak oldukça güvenli olmalıdır. Hasta, hasta yatağından düşmesinden şikayet etmek için yakınlarını getirdi. Bunu önlemek için yan korkuluklu bir hasta yatağı kullanın. Korkuluk ve hareket kolaylığı evde kullanım rahatlığını sağlar.

Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır?

Hasta yatağı normal yataklardan farklı bir amacı olduğu için öncelikle ortopedik olması gerekir. Daha sonra yumuşak ve rahat olmalı, hastanın vücuduna uyum sağlamalıdır. Gerekirse tırabzanlar çıkarılabilir olmalı ve baş son derece yumuşak ve rahat olmalıdır. Yastık seçimi anatomik olmalıdır. Hasta genellikle aynı pozisyonda yattığı için boynuna ve başına zarar vermeyin. Konfor açısından, seçilen yatağın şişirilebilir bir yatak olması önemlidir. Bu yönde yapılan seçim, hastanın uzun süre rahat bir şekilde dinlenmesini sağlar ve yatak yüksekliği çok alçak veya çok yüksek olmamalıdır. Hasta bağımsız olarak hareket edebiliyorsa, yataktan kalkmayı kolaylaştıracak bir yükseklikte olmalıdır. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen yataklar genellikle daha işlevseldir, bu nedenle bu yönü seçmek en iyisidir. En ideal yatağı seçmeden önce uzman doktor yardımı ile hastanın ihtiyaç duyduğu rahatlığa göre hasta karyolası  seçilebilir.

Evde Hastane Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Evde hasta yatakları, sade bir görünüm sağlayan şık tasarımı ve tasarımı ile evde kullanım için en çok tercih edilen ve aranan medikal yataklardır. Çok işlevli ev hasta yatakları otomatik şişmeye sahiptir. Havalandırma sistemi sayesinde morluk veya yaraları önleyen modellerdir. Ev hastane yatak modellerinin ayaklarında tekerlekler bulunmaktadır. Bu tekerlekler sayesinde dilediğiniz zaman kolaylıkla başka bir odaya veya yere geçebilirsiniz. Aynı zamanda sabitleme işlemi sırasında hasta yatağı yerine kilitlenebilir.

Ev hastane yataklarının birçok modeli ve özelliği bulunmaktadır. İkiz motorlu ev karyolası sayesinde yemek yerken, yatarken ve kalkarken hastanın başını ve ayaklarını rahatlıkla hareket ettirebilirsiniz. Hasta yatağı temizlik açısından antibakteriyel özelliğinden dolayı ev ortamındaki virüslere engel teşkil etmektedir. Temizliği ve bakımı çok kolaydır. Benzer şekilde, güvenliği korumak için, örneğin hastane ortamındaki hasta yatakları gibi, ev hasta yataklarının yanında tırabzanlar bulunur. Bu özellik hastanın bir gecede düşmesini engeller.

Ev Tipi Hasta Yataklarının Faydaları Nelerdir?

Konforlu ve rahat bir ortamda psikolojik motivasyon ve bakımı mümkün kılan ev hastaları için yatakların birçok faydası vardır. Başlıca avantajları arasında evde hasta yatağı, hastanın ailesiyle birlikte evde yaşama daha fazla dâhil olmasını sağlar. Hastane ortamında hastaların rahatsız olduğunu bilinmektedir. Aynı zamanda bakıcının, onu ev ödevinden ve ailesinden mahrum bırakmadan ona bakmasını sağlar. Hastaların normal yataklarda evde kalamama, ağrı nedeniyle uykuya dalamama gibi birçok olumsuz faktörü ortadan kaldıran ev tipi hastalar için yataklar, uzaktan kumanda kullanılarak birçok fonksiyonel aktivitenin kısa sürede gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. Yatağın istenilen pozisyonda ayarlanması, rahat bir uyku için tüm ihtiyaçlarını olumlu bir şekilde karşılar. Ev içi yatakların hastaların iyileşme süreci üzerinde önemli bir etkisi vardır. Yataklarımız doktorların önerdiği ilk ürün olduğu için hastaların hayatını kolaylaştırmaktadır.

Ev tipi hasta yatakları

Satılık Ve Kiralık Hastane Ve Ev Tipi Hasta Yatakları

Birçok hasta yatağı türü vardır. Hasta yatağı kiralama firmaları hastalar için bebek karyolası satarken, aynı zamanda hasta yatağı kiralama da sunar. Çoğu durumda, birkaç ay veya daha kısa bir süre hasta yatağına ihtiyaç duyanlar, satın almaktan hasta yatağı fiyatları daha ucuz olacağından bir yatak kiralamayı tercih edeceklerdir. Evde hastane yatağı kullanmak hem hasta hem de yakınları için hayat kurtarıcı bir seçenektir. Sipariş edilen yatakları evde ücretsiz kurulum için verilmektedir. Satış sonrası teknik desteğin yanı sıra yakın hastalara hizmet veren firmalar hasta yataklarının hizmetini sadece evlerde ve hastanelerde değil, huzurevleri, sağlık merkezleri, diyaliz merkezleri, fizyoterapi merkezleri gibi çeşitli yerlerde de vermektedir. Elektrikli, tırabzan korkuluklu, tuvaletli, şişme vb. her türlü yatak kiralık ve satışa sunulmaktadır.

Hasta Yatağı Kumandalı Sistemin Özellikleri Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön