skip to Main Content
Ergonomik Hasta Yatağı Modelleri

Hasta Yatağı Modellerinde Ergonomik Seçimler

Hasta yatağı günümüzde mecburi bir zorunluluk haline gelmiş ürünlerdir. Özellikle uzun süre dinlenmesi ve hareket etmemesi gereken kişiler için önemli bir faktör olan bu yataklar günlük yaşantımızı kolaylaştıracak düzeydedir. Her açıdan oldukça kullanışlı olmaları sebebi ile sıklıkla tercih noktası olmuş olan bu yataklarda kullanılan tüm ürünler hastayı rahat bir şekilde yaşatmak amacı ile yapılmalıdır. Firmamız tarafından da satışı yapılan bu ürünler, kaliteli olup sizlere en iyi şekilde sunulmaktadır. Üzerinde kullanılan en ufak malzemesine kadar tüm ürünleri son derece kalitelidir.

Hasta Yataklarında Fren Sistemi

Özellikle yatakları sabit durdurmak ya da kısa süre için hareket etmemesini sağlamak amacı ile bu yataklarda fren sistemi oldukça önemlidir. Demir ya da plastik bir parça ile hazırlanan bu sistemler tekerleri sıkıştırarak hareket etmesini önlemektedir. Bunun yanında birçok yeni sistem geliştirilmekte ve yeni yataklarda bu sistemler kullanılmaktadır. Günümüzde her bütçeye uygun yeni özellikli yataklar mevcuttur. Bunun yanında kısa süreli kullanımlar için hasta yatağı kiralama hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Bu sayede yüksek meblağlar ödeyip hasta yatağı almak yerine kısa süreli bu yatakları kiralayıp hasta iyileştikten sonra teslimini sağlayabilirsiniz.

Fren Sistemli Hasta Yatakları
Fren Sistemli Hasta Yatakları

Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır?

Özellikle hastanın yattığı kauçuk yumuşak olmalı fakat hastayı rahatsız edecek kadar yumuşak olmamalıdır. Bunun yanında gece uykuları için yatakta herhangi bir gıcırdama ya da sallanma gibi sorunlar olmamalıdır. Yeni sistemlerde kullanılan kumanda ile baş ve boyun bölgesinin yukarı aşağı hareket ettirilmesi güzel bir unsurdur. Hasta bu sayede kendi rahatlığına en uygun şekilde yatağı ayarlayacaktır. Hasta yatağı seçmek oldukça zordur. Çünkü bu yatakta normal bir insan değil de hasta yatacağı için seçimler oldukça önemlidir. Hastanın tedavi sürecinin aksamaması ve rahat bir şekilde yaşamını sürmesi için bu yatakların önemli bir rolü vardır. Birçok türden hasta yatağı bulunmakta olup kendinize en uygun yatağı seçerek satın almak mümkündür.

Hasta yatağı Kiralama İşlemi

Kaliteli bir hasta yatağında bulunması gereken tüm özellikleri bulunduran yatakları satın almak oldukça zordur. Bunun yanında bu ürünlerin kısa süreli kullanımları içinde kiralama işlemi yapılmaktadır. Bu sayede kiralık yatağınızı sorunsuz bir şekilde kullanacak ve hastalık süresince sizlere yardımcı olmasına olanak sağlayacaksınız. Firmamız tarafından verilen hasta yatağı hizmetinde oldukça çeşitli faktörler vardır. Özellikle yatakların boylarının ayarlanması ve birçok bölgesinin hasta rahatlığına göre düzenlenmesi gibi unsurlar yataklarda oldukça önemlidir. Bu yataklar oldukça önemlidir. Hastanın tedavi sürecinin hızlanmasına olanak sağlamasının yanında, tedavi sürecinde sorunlar ortaya çıkmasına kadar birçok unsur meydana gelmektedir.

Hasta Karyolası Tasarımları

Hastalar uzun soluklu tedavi süreçlerinde bu tür yataklara ihtiyaç duyarlar. Günümüzde özellikle hastaların sağlığı açısından hazırlanan birçok hasta yatağı bulunsa da kaliteli olanları tercih edilmelidir. Aksi halde düşme, yıkılma ya da bozulma gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bir hasta yatağı özellikle sırt bölümünde hastayı rahatlatmalıdır. Bunun yanında hareket edebilecek düzeylerde tasarlanmalıdır herhangi bir düşme sorunu oluşmaması için güvenlik önlemi alınmış şekilde hazırlanmalıdır. Hastanın bu yatak üzerinde zaman geçirdiğini göz önünde bulundurarak hazırlanan yataklarda özellikle kullanılan kumaş çok önemlidir. Kalitesiz ve merdiven altı kumaşlar hastanın devamlı değen sabit noktalarını tahrip edebilmektedir. Bu sebeple bu tür unsurlara dikkat edilmelidir.

Hasta Karyolası Tasarımları
Hasta Karyolası Tasarımları

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yataklarının en önemli özelliği hastayı rahat bir şekilde tedavi sürecinden çıkarmaktır. Bunun yanında felç ya da hareket etmemesi gereken hastaların sürekli yatağa değen bölgeleri belli bir süreden sonra havasızlık sebebi ile tahriş olacaktır. Havalı hasta yatağı bu tür sorunların oluşmasının önüne geçmek amacı ile üretilmektedir. Özellikle felç hastalarında sıklıkla kullanıldığı gözlemlenen bu yataklar, işlevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirmektedir. Hem hasta rahatlığı hem de yatağın uzun ömürlü olması sebebi ile oldukça güzel ve kaliteli bir şekilde firmamız tarafından satışı yapılmaktadır.

Havalı Hasta Yatakları
Havalı Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Fiyat Listesi

Özellikle yatak üretim firmalarına göre değişen fiyatlar, özellik ve sağlamlık değerlerine göre de değişiklik göstermektedir. Hasta yatağı fiyatı birçok sebepten dolayı farklılık gösterebilmektedir. Özellikle kullanılan malzemeler ve üretim yapan firmada bu farklılıkların baş nedenleridir. Firmamız tarafından satışı ve kiralanması yapılan tüm yataklarda uygun fiyat uygulanmakta ve oldukça sağlam kaliteli yataklar sizlerin hizmetine sunulmaktadır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir